PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית רכב עבירות על בסיס M-725

יוגי
11-11-10, 22:17
שלום לכולם! יש לי M 725 גלדיאטור (רק ללא כל האמבולנס) רציתי לדעת עם מישהו שיש לו, או שיודע מה הדרך הכי פשוטה וייעילה לשפר את העלים?? לטובת רכות ובעיקר למהלך מתלה גדול??
* להעביר את העלים יותר למרכז הסרן?
* להגדיל שאקלים?
* להוריד את מספר העלים?
* להחליף לסרנים של ריו?? כן אני יודע שזה לא קשור אבל זה נראה טוב!!

*** הרקע לנושא הבניה מופיע בהודעה #11 ***

רב תודות

גלדיאטור
12-11-10, 12:29
שים קפיצים של היילקס

six 4 life
12-11-10, 12:30
אחלה המלצה..............:roll:

יוגי
12-11-10, 19:27
קפיצים של הילקס באותו אורך או שצריך לשנות מיקום תושבות?

תומר א.
12-11-10, 19:31
לגבי רכות - תוריד כמה עלים.
מהלך מתלה מצריך החלפת עלים ראשיים בולמים וצינור בלם- מאד לא זול.
סרנים של ריו בהחלט מומלצים נראה נהדר.
קפיצים של היילקס :roll:

אמנון
12-11-10, 20:41
שים קפיצים של היילקס

חוף, זהירות. בפעם הבאה שתעלה הודעה בסגנון היא תימחק לאלתר, כמו שכבר קרה היום.
אם אתה בכל זאת רוצה להשמיע את דעתך, תפרט הרבה יותר בתגובות שלך מעבר ל-"שים קפיצים של היילקס".
רק זכור, שאם אתה מרחיב ומפרט אתה כמובן מזמין את הגולשים הוותיקים להיכנס בך ללא רסן (יש לכם את ברכתנו), ובסופו של דבר גם אנחנו (המנהלים) נתערב.
בברכת "מי שלא יודע לא כותב".

אמנון.

asafk
12-11-10, 22:11
נתחיל בסוף - החלפה לסרני רוקוול מיותרת ויקרה. אפשר להגיע לגלגלים די גדולים גם בלי זה.
ממה שראיתי באמריקה, בדרך כלל ל M715 ו M725 נשארים עם הקפיצים המקוריים. אם כבר, הופכים את המתלה לקפיץ מעל הסרן, שינוי גאומטריה של השאקלים וכן הלאה. אפשר במשחקים כאלו להגיע לביצועים יותר טובים, גלגלים גדולים ונוחות יחסית למקור.

אפשר גם לבנות סט קפיצים, בגאומטריה המקורית, על פי דרישה - אפילו פרבוליים אם תרצה ותמצא קפיצאי שיעשה את העבודה.

אל תבנה על קיטים שמיועדים לגלדיאטורים - זה מתלה שונה בתכלית.

אסף.

יוגי
13-11-10, 02:16
תודה לכולם! לגבי סרני רוקוול אני יודע שזה לא אפשרי (מיבחנתי)חשבתי על ראיון!!! מונחים לי בצד 2 סרנים (70\60) של נ.נ יותר חדשים עם דיסקים מקדימה ומעגל של 8 חורים ולא שש!! חשבתי להכין אותם לקפיצי סליל וכל מה שאיתם! אולי הגה הידראולי מלא (בוכנה)! ואז לפרק את הסרנים קומפלט עם העלים ולעשות הסבה לספירלים!!

יש היגיון בדבריי?

* יש לי בצד 4 קפיצי סליל+רדיוסים

רפאל
13-11-10, 03:04
תודה לכולם! לגבי סרני רוקוול אני יודע שזה לא אפשרי (מיבחנתי)חשבתי על ראיון!!! מונחים לי בצד 2 סרנים (70\60) של נ.נ יותר חדשים עם דיסקים מקדימה ומעגל של 8 חורים ולא שש!! חשבתי להכין אותם לקפיצי סליל וכל מה שאיתם! אולי הגה הידראולי מלא (בוכנה)! ואז לפרק את הסרנים קומפלט עם העלים ולעשות הסבה לספירלים!!

יש היגיון בדבריי?

* יש לי בצד 4 קפיצי סליל+רדיוסים

שלום לך יוגי

לפי הודעתך האחרונה יש לבקש ממנהלי הפורום לשנות את שם האשכול ל "בניית רכב עבירות יעודי מבסיס של M725"
אני חושב שאתה צריך קודם כל להחליט מה אתה מחפש כתוצאה סופית ומה יעוד הרכב ?
לפי מקום מגוריך (רמת הגולן ?), האם הרכב יסע גם על הכבישים (מצריך חוקיות) ?
האם הרכב מיועד רק לשטח ויובל עד לשם ?

בקיצור, תחליט ותעדכן אותנו מה היעד הסופי ומה הצורך ובהתאם לכך יוכלו לכוון אותך.

רפי

tzagi
13-11-10, 03:36
חוף, זהירות. בפעם הבאה שתעלה הודעה בסגנון היא תימחק לאלתר, כמו שכבר קרה היום.
אם אתה בכל זאת רוצה להשמיע את דעתך, תפרט הרבה יותר בתגובות שלך מעבר ל-"שים קפיצים של היילקס".
רק זכור, שאם אתה מרחיב ומפרט אתה כמובן מזמין את הגולשים הוותיקים להיכנס בך ללא רסן (יש לכם את ברכתנו), ובסופו של דבר גם אנחנו (המנהלים) נתערב.
בברכת "מי שלא יודע לא כותב".

אמנון.

אממה...
בעיקרון הבחור לא כזה רחוק מהמציאות (הלא ישראלית)
סט -5-4 אינץ של טרייל גיר יהיה אופציה מעולה.
שימוש בקפיצים מקוריים (של הילקס) ינמיך את הרכב ב3 אינץ', אז זה לא אופציה.

מה שעדיף, זה למצוא קפיצים מFSJ לא צבאי, כמו ואגוניר או צ'רוקי, כמובן שגובה הוא לו יקבל מזה אבל אכות הנסיעה תשתפר.

יוגי
13-11-10, 10:37
צודק לא העברתי את המטרה כמו שצריך!! אני פתחתי את השרשור בבניה! והועברתי לכאן!

מהתחלה!! הרכב לא נוסע ולא יסע על הכביש לעולם! אני כבר גיבשתי החלטה שהרכב הזה יהיה למטרת עבירות! לא תחרויות, שיהיה עם לשחק בוואדי!!.

יש לי עוד כמה שאלות שכבר סוטות קצת מהנושא אבל אני צמא לידע!!

יש אפשרות למצוא משאבת הגה למנוע טורנדו??

מומלץ לעבור לסרנים של הנ.נ ?? זה מצריך גם החלפת טרנספר (שיש גם אותו)

וזה משום מה ממש אותו טרנספר רק צלבים הרבה יותר גדולים ! מה העניין הזה??

shmil
13-11-10, 12:37
יש אפשרות למצוא משאבת הגה למנוע טורנדו??

בזמנו בניתי תושבת והרכבתי משאבת הגה על מנוע טורנדו.
אפשרי.
משאבת אגס רגילה.

אמנון
13-11-10, 18:03
אממה...
בעיקרון הבחור לא כזה רחוק מהמציאות (הלא ישראלית)

זה פחות רלוונטי. ההערה היתה על אופן וניסוח הדברים ופחות על תוכנם.

ליוגי פותח השרשור,
החזרתי את השרשור לפורום הבונים. יש פה דוגמא מעולה למה צריך לפרט, להסביר ולתת רקע לשאלות ולדברים בהקשר לשרשורים טכניים ובכלל.
השרשור בנושא בניית רכב עבירות ולא שיפור הקיים, ולכן מקומו בבונים, כפי שהיה ברור לך מסתבר, וזה טוב מאוד. הבעיה היתה בחוסר פרטים ורקע מתאים, להפיק לקחים להמשך.

הכותרת נערכה וההודעה הראשונה עודכנה מעט.

אמנון.

יוגי
13-11-10, 18:43
על הכיפאק קיבלתי את ההערה!!

לגבי המשאבת הגס איך היא תיתמודד עם בוכנה אידראולית?

shmil
13-11-10, 19:10
לא יודע, אצלי היתה מחוברת לתיבה של סופה.

asafk
13-11-10, 20:39
אם יש לך סרנים מודרניים - כן, הם עדיפים. לדעתי הקדמיים החדשים יותר כולם עם נאקל מהסוג החדש, שהוא הרבה יותר אמין.

אם אתה כבר מחליף סרנים - תעשה את זה כמו שצריך, עם קפיצים מעל הסרן, תקבל הרבה גובה ותוכל להרכיב צמיגים במידה נורמלית.

קח בחשבון שבסדרה M715 התושבות של הקפיצים רחוקות אחת מהשנייה יותר מכמעט בכל רכב אחר (גם GMים וגם נ"נים) מהשנים האלו, וזה אומר לרתך פרצ'ים חדשים.

אני הייתי נשאר עם עלים, חבל לעבור לסלילים אלא אם כן יש לך משאבים בשביל לתכנן ולבנות מערכת טובה. הרבה יותר קל וזול לשפר עלים ולבנות מהם מערכת טובה מאשר לבנות מערכת סלילים טובה.

אסף.

תומר א.
13-11-10, 20:44
על הכיפאק קיבלתי את ההערה!!

לגבי המשאבת הגס איך היא תיתמודד עם בוכנה אידראולית?

אגס- כמו בסיקס וחלק מהאמריקאיות.
לכל בוכנה יש את הלחץ שהיא צריכה בכדי לעבוד כלומר תלוי באיזו בוכנה מדובר.

יוגי
14-11-10, 02:57
אם יש לך סרנים מודרניים - כן, הם עדיפים. לדעתי הקדמיים החדשים יותר כולם עם נאקל מהסוג החדש, שהוא הרבה יותר אמין.

אם אתה כבר מחליף סרנים - תעשה את זה כמו שצריך, עם קפיצים מעל הסרן, תקבל הרבה גובה ותוכל להרכיב צמיגים במידה נורמלית.

קח בחשבון שבסדרה M715 התושבות של הקפיצים רחוקות אחת מהשנייה יותר מכמעט בכל רכב אחר (גם GMים וגם נ"נים) מהשנים האלו, וזה אומר לרתך פרצ'ים חדשים.

אני הייתי נשאר עם עלים, חבל לעבור לסלילים אלא אם כן יש לך משאבים בשביל לתכנן ולבנות מערכת טובה. הרבה יותר קל וזול לשפר עלים ולבנות מהם מערכת טובה מאשר לבנות מערכת סלילים טובה.

אסף.

אסף אהלן

אני יתחיל בזה שמאחורה הקפיצים מעל הסרן ומקדימה מתחת! הצמיגים 16\900(מקורי) ויש עוד המון מקום לצמיגים 37 פלוס!
משהו קורץ לי לעבור לסלילים מכוון שיש ברשותי גם את רוב המרכיבים ויש את האמצעים!
ניראה לי שבגדול ההחלטה מגובשת ! בנתיים אני ימשיך לעבוד על בודי קשתות וכו' עד שהסרנים החדשים יהיו מוכנים!!

אסף אתה יודע אולי מה ההבדל בין הטרנספרים של ה-נ.נ ושל הגלדיאטור!!

יוגי
13-01-11, 20:01
הוחלט להישאר עם עלים!! קצת תמונות (קפיצים מעל הסרן,נעילת זיקה מאחורה,קצת כלוב היתפחות,

יריב קלר ברוך
15-01-11, 20:55
בהצלחה יש לך צעצוע מעניין תמשיך לעדכן על הבנייה

shay_love_off_road
15-01-11, 22:07
נראה פרוייקט מעניין! בהצלחה רבה!

רק דבר אחד קטן,
יהיה נחמד לראות רכב כזה על מדי צבא ארה"ב כמו זה בתמונה:
http://www.jeepsunlimited.com/storyimages/Bigtruck3.jpg

שוב בהצלחה בפרוייקט, ותעלה ווידאו ליוטוב כאשר הבהמה תיסע,

יוגי
15-01-11, 22:55
תודה! הבהמה כבר נוסעת תקופה רק עצרתי לתקופת שיפורים קלה!!
אולי מישהו יכול לתת לי עצה לגבי נעילה קידמית?
היו כמה אופציות שעלו
1-לרתך גם מקדימה אבל רק עם מישהו יכול להגיד לי עם אפשרי לימצוא לוקרים לדנה 60 מהסוג הישן שאני לא יודע להגדיר!?!?
2- לוקרייט (עם יש לסרן הנ'ל??)
3-ברקס לכל גלגל (מקדימה בלבד)

תודה מראש!

kobiarava
16-01-11, 17:12
תודה! הבהמה כבר נוסעת תקופה רק עצרתי לתקופת שיפורים קלה!!
אולי מישהו יכול לתת לי עצה לגבי נעילה קידמית?
היו כמה אופציות שעלו
1-לרתך גם מקדימה אבל רק עם מישהו יכול להגיד לי עם אפשרי לימצוא לוקרים לדנה 60 מהסוג הישן שאני לא יודע להגדיר!?!?
2- לוקרייט (עם יש לסרן הנ'ל??)
3-ברקס לכל גלגל (מקדימה בלבד)

תודה מראש!

מה זה "דנה 60 מהסוג הישן שאני לא יודע להגדיר!?!?"? אם מדובר בדנה 60 קדמי של אביר, אז מדובר ב-35 ספלינים בציריה, בדיוק כמו בסרן סופה, ולכן הנעילה המתאימה לך היא 2620, וכן כל נעילה אחרת שמתאימה לסופה. בכל מקרה, הפתרון של ריתוך הסטליטים הוא פתרון גרוע, וברק לכל גלגל מקדימה בלבד זה פשוט לא ישים, הפתרון הנכון היחיד לטעמי הוא למצוא נעילה, חדשה או משומשת.

קובי

דרור ברלי
16-01-11, 17:23
זה דנה 60 עתיק מהדגם הישן - עם בלמי תוף ומעגל חלוקה של 6 ברגים.
דנה 60 קדמי של נ"נ ממודל מתקדם/אביר כבר מגיע עם בלמי דיסק ומעגל חלוקה של 8 ברגים.

ריתוך סטליטים בסרן קדמי הוא לא סתם רעיון גרוע, הוא גם מטופש מאין כמוהו. למה? פשוט מאוד - לא יהיה לרכב היגוי. ואם אין לו לוקרים מלפנים, לא יהיה לו היגוי גם במצב 4X2. המינימום שדרוש כאן זו נעילה אוטומטית, ולא תדע מה ואיזה לפני שתפתח את הביצה ותראה מה יש לך שם בדיוק, כמה שיניים וכו'.

לטעמי חבל להתעסק בסרנים הישנים הללו. אם יש לך סרני אביר/נ"נ מודרניים (8 ברגים, בלמי דיסק מלפנים) נגישים - תחליף.

יוגי
16-01-11, 22:02
הסבר נכון! על הסרן הזה דיברתי!! כרגע עד שלא יהיה נזק מיוחד אני לא רואה שום סיבה להחליף סרנים!! גם שיש לי זוג חדיש יותר של אביר!!
היחס הקצר ממש מדהים (5.87) עם אני לא טועה?!
בנתיים עושה את העבודה יופי!!
אז מה שאתם אומרים זה לפתוח את הביצה לספור שיניים ואז ניהיה חכמים יותר לדעת איזה נעילה תתאים!

ודרך אגב למה עיניין הברקסים לא ישים??

תודה רבה;)

-->