PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית בלמים - כושר בלימה נמוך בגלגל אחורי שמאלי

אמנון
12-11-10, 14:58
הבעיה היא כזו - גלגל שמאלי אחורי בעל כושר בלימה נמוך מאוד ביחס לחברו בצד השני.
ישנו הפרש של 61% ביניהם.

רקע - הבעיה קיימת זמן רב יחסית. לראשונה הוחלפה משאבת אופן לחדשה - הבעיה המשיכה. לאחר מכן הוחלפו\שופצו הבלמים כולם, כאשר בסרן האחורי תופי בלם נחרטו (ויש עוד הרבה בשר לתוף) והרפידות הוחלפו לחדשות בבית עסק מעולה.
לאחר השיפוץ חשבתי שהבעיה חלפה, אך היא חזרה למודעות שלי היום בטסט החצי-שנתי.
במסלול הרישוי, בעת בלימת הסרן האחורי, התגלה ההפרש והנעילה תיקתקה כתוצאה מכך.
אציין שהסרן הקדמי בולם מעולה, ישנם 9% הפרש בין הצדדים, והוא ננעל בצורה מלאה על דרך עפר (מערכת הבלימה הקדמית חדשה - רפידות ודיסקים). הגלגל השמאלי האחורי כאמור לא ננעל על אותה הדרך, בלחיצה על דוושת הבלם. אני לא יודע להגיד אם הימני ננעל (לא בצד הנהג..). אבל, הם שניהם ננעלים כאשר אני לוחץ על דוושת בלם החניה. לכן אני מניח שהבעיה היא לא במערכת התופים והסנדלים, ואני יודע שמשאבת האופן גם חדשה וכנראה תקינה (מתוצרת בנדיקס אם זה מעניין).
בוצע ניקוז אוויר, וכאשר אני מבצע את התהליך הנוזל יוצא ללא בועות כלל. אך אני חושש שהבעיה היא כן בצנרת (אולי כן אוויר) כי זה הכיוון היחיד ההגיוני לי.

אשמח לרעיונות.

six 4 life
12-11-10, 16:04
סבירות גבוהה מאוד לאויר, אבל שאלה לכל מקרה- כשאתה מנקז אויר באותו גלגל (3-4 פימפומים ומישהו שמחזיק את הדוושה לחוצה) יוצא זרם שאתה יכול לקרוא לו חזק? או בינוני ומטה?

חנן-ג'יפולוג
12-11-10, 17:07
כיוון הבלם אצלך הוא אוטומטי או ידני? אם הוא אוטומטי בדוק שהאוט' עובד. אם הוא ידני, בדוק כיוון.

אמנון
12-11-10, 17:49
ארז, בניקוז אחרי פמפום והחזקה, יוצא זרם אחיד, מלא ויחסית חזק.

חנן, אני לא מכיר מהו כיוון בלם. האם אתה מתכוון לרגולז'? הרגולז' הוא עם בורג כוונון רגיל, והוא כוון על ידי בשיפוץ הבלמים האחרון, אני מאמין בצורה טובה (וגם בלם חנייה נועל גלגלים יפה).

מה אתם חושבים\ממליצים?

הירשפלד יובל
12-11-10, 18:42
ישנו(לפחות בסמוראי) וסת לחץ/קופסת הסתעפות בחבור קו הנוזל בלם שמגיע מהמשאבת בלם לחלקו האחורי של הרכב ומתפצל לשני צינורות אחד לכל בלם אחורי.לפי פירוט כל הדברים שהחלפת/טיפלת הוא יכול להיות המקור לבעיה אם הוא לא מוציא לחץ שמן במידה שווה לשני הגלגלים אם כתוצאה מלכלוך/אי תקינות.

six 4 life
12-11-10, 19:38
ארז, בניקוז אחרי פמפום והחזקה, יוצא זרם אחיד, מלא ויחסית חזק.
אותו דבר כמו בצד השני?

tzagi
15-11-10, 03:18
1.כוון רגולז' לפי הספר, עם הגלגל במקום עד שהוא מסרב להסתובב , אז שחרר טיפה עד שהוא מתחילל להסתובב עם היד.
2. פרק את הצינור מהסרן, נסה להעביר דרכו חוט ברזל נמיש לנקות אותו, סיים עם ספריי ולחץ אויר.
3. פרק ונקה את המשאבות, אני מוכן להתערב שתמצא גושי חלודה.

לפי מה שאתה מתאר, יש איזה גוש חלודה תקוע איפה שהוא.

אמנון
20-11-10, 22:01
פירקתי את הצנרת האחורית מהנקודה הקשיחה על השלדה (החיבור עם הצינור הגמיש של הסרן האחורי). ניקיתי בתרסיס בלמים וחוט ריתוך טיג את הצנרת, יצא קצת לכלוך, לאחר ניקוי יסודי.
הותז תרסיס ניקוי גם על משאבות האופן (חור כניסת הנוזל וחור פטמת הניקוז).
הרכבתי הכל חזרה, ניקזתי אוויר, הוספתי נוזל, נסעתי לבדיקה על שביל כורכר.

הצלחה! נעילת גלגלים מלאה במהירות נתונה על שביל כורכר משוטח.

תודה לעוזרים!

גלדיאטור
20-11-10, 22:07
החוט הושחל בתוך הצנרת ברזל בלבד כן?

אמנון
20-11-10, 22:18
וודאי.

גלדיאטור
20-11-10, 23:14
איזה תרסיס?

אין סכנה שישאר תרסיס בפנים?

אמנון
20-11-10, 23:36
ספריי בלמים.

אני לא חושש שישאר בצנרת מאחר ובוצע ניקוז נוזל שניקז כל שארית ספריי שנישאר שם אם לא הספיק להתאדות (ספריי ניקוי בלמים מאוד דומה לספריי קרב' [יש אומרים שהשניים אחד הם] והוא מאוד נדיף).

בברכה,
אמנון.

איש
21-11-10, 00:06
השניים אולי דומים , אבל ממש לא זהים .
אסור בתכלית האיסור להשתמש בספרי קרבורטור על מערכת הבלמים , שכן החומר הפעיל בה תוקף גומי ויכול להזיק לכל מהערכת הבלימה.

-->