PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממיר מתח - ייעוץ ברכישה

liontamer84
14-11-10, 14:30
:)היי חברים

אני מחפש לקנות ממיר מתח שיוכל להחזיק מטענים למינהם ואולי טיפ יותר - איזו גרלנדה או אולי קצת יותר

האם יש סוגים מומלצים? מקומות מומלצים לקנייה?

תודה

רועי

Saar
14-11-10, 14:59
הי,

אני קניתי ממיר 300W מדיל אקטרים, עלה 30$
יש לפעמים מבצעים באוטו-דיפו שווה לבדוק גם שם...

סער.

osh
14-11-10, 15:17
ב 170 שקל כולל משלוח מדיל אקסטרים, אתה מקבל ממיר מתח של
1000W שינה על כל צרכיך ועוד קצת.
בהצלחה

nadler
22-11-10, 20:54
:)היי חברים

אני מחפש לקנות ממיר מתח שיוכל להחזיק מטענים למינהם ואולי טיפ יותר - איזו גרלנדה או אולי קצת יותר

האם יש סוגים מומלצים? מקומות מומלצים לקנייה?

תודה

רועי

אין סוגים מומלצים!!!
באופן עקרוני כמה שיותר גדול יכול להחזיק יותר מכשירים או מכשירים בעלי צריכה גבוהה יותר.
באופן מעשי:
1. מכשיר שרשום עליו 500W לא באמת מספק 500W!!! זה איזה חשבון מתוחקם בהעברת המתחים שבשורה התחתונה נותן כוח יציאה נמוך בהרבה ממה שרשום.
2. הממירים הגדולים (כבר מ- 500W) אמורים להיות מחוברים ישירות למצבר ולא לטקע המצית כיוון שהצריכה המעשית היא בכוח (יחידות וואט, כוח סוס...) שבגדול זה כפולה של הזרם במתח, כלומר כדי להפיק הספק 500W בבית צריך זרם של 2A אך בערך 40A ברכב. המשמעות עיקרית היא שחוטים שנועדו להפעלת המצית לא עומדים בזרם כזה ונסרפים. חיבר למצבר זה לא נוח בשביל לחבר מכשירים שונים כמו מטענים, או כל מכשיר שעובד כשהרכב בנסיעה (אלא עם אתה מתכנן להשקיע גם בחיווט חדש).
3. כיוון שצריכה גבוהה, כמו גרלנדה למשל דורשת הרבה אנרגיה, אנרגיה זו צריכה להגיע מהיכן שהוא. מצבר של רכב פרטי למשל לא עולה על 65AH. המשמעות שצריכה של 65A תחסל את המצבר כליל תוך שעה ותביא אותו למצב שלא יכול להניע את הרכב תוך חצי שעה. בגלל שהמצבר עובד על מתח של 12V אז 65A זה נורה חסכנית אחת שדולקת בערך 30 שעות (ואתה דיברת על גרלנדה) והחישוב הגס הזה הוא עד שהמצבר מת ולא עד שהוא חלש מספיק בכדי לא להניע (שזה כמובן הרבה פחות.
4. מתוך כך עולה שהפעלת צרכנים רבים או גדולים מחייבת השארת הרכב דולק.
הפיתרון שאתה מחפש הוא להשקיע בספקים יעודיים: למה בשביל לטעון טלפון של 6V צריך להמיר את זה ל- 230V ואז חזרה ל- 6V. או למחשב (16-20A תלוי במחשב)... לגבי תאורה חפש פתרונות חסכניים כמו תאורת לדים (שגם כך עובדת על מתח נמוך). גם הטיפ הנייד שלך לא באמת צורך 230V אלא עובד עם שנאי בפנים.

omri_t
22-11-10, 21:31
מה על נורות פלורסנטיות PL ?
צריכת החשמל שלהן אמורה להיות קטנה משמעותית....

zerez
22-11-10, 21:36
לא חשוב איזה ממיר תקנה, חיבור שקע המצית יכול לספק בערך 10A שהם 120W, כדי להשיג הספק יותר גבוה תצטרך לחבר את הממיר ישירות למצבר או לחבר שקע נוסף שמתחבר ישירות למצבר (דרך פיוז כמובן).
דבר נוסף שכדאי לך לשים לב שחלק מהממירים שנמכרים להספק מסויים לא מוציאים את ההספק לאורך זמן, זהו הספק הפיק שאותו הם מסוגלים לספק לזמן קצר.

לטעינה של טלפון או מחשב נייד אתה יכול להסתפק בממיר 200-300W,
אם אתה רוצה גרנלדה תצטרך לחשב את הספק המנורות ולקנות ממיר בהתאם, עקרונית אפשר להכין גרנלדה ממנורות PL חסכוניות ובפחות מ 100W להגיע לתאורה מספקת, במקרה הזה ממיר 300W צריך להספיק (לא ניסיתי), אבל אם תחבר אותו לשקע המצית לא בטוח שהוא יצליח "להתניע" את המנורות. במקרה הזה תצטרך לחבר אותו ישירות למצבר.

omri_t
22-11-10, 22:00
קניתי ב DX את הממיר 1000W (אם כבר אז כבר...)
ברור שהזבל'ה הסיני הזה רחוק מ 1000W - אבל זה זול וזמין.
נוטה להאמין שמרבית הממירים באים בדיוק מאותו המפעל ורמתם זהה.

ברשותכם כמה שאלות לבעלי נסיון:
חשבתי לעשות גרילנדה ע"ב נורות PL ולשלב 6 כאלו, אולי יותר.
האם לטעמכם נדרש יותר מכך לתאורה באזור "מינהלתי" בחניון לילה בשטח?
צריך לאפשר לראות איך לחתוך את הסלט, ולמצוא את הפותחן בירה בארגז הסכו"ם.

האם הממיר יכול לסחוב את העסק? יכול לסחוב יותר מ6 נורות כאלו?

כמה זמן הנ"ל יחזיק לי מבלי לשתק את יכולת ההתנעה?

ואם מישהו מכן יודע להמליץ על "שעון טעינה" שיראה את מצב המצבר למניעת פריקה- אשמח לקבל הפניה.

תודה. סליחה על הרחבת השאלה...

zerez
22-11-10, 23:21
6 מנורות כאלה יחזיקו לך אור מנהלתי אבל תצטרך פנס כדי למצוא את הפותחן של הבירה :-), אתה יכול לשים מנורה נוספת כמנורת שולחן ואז יהיה לך אור מרוכז לחתוך סלט או למצוא את הפותחן.

הזרם שתצרוך מהמצבר יהיה ההספק הכולל של המנורות לחלק ב 12V, שזה מתח המצבר. תוסיף לזה עוד 10% בגלל הנצילות של הממיר ואי דיוק של המנורות. עכשיו תחשב לפי קיבול המצבר, כלל אצבע אני הייתי לוקח בסביבות 50% מהקיבול של המצבר וגם זה בהנחה שהוא חדש וטוב.

אם יש לך 100W זה בערך 10A, מצבר של 80AH יחזיק בערך 4 שעות.

בכל מקרה, לא ממליץ לך לעשות את זה אם אתה רכב בודד ואין לך כבלים להתנעה.

ביאכטות יש שעון שמודד את מתח המצבר ומנתק את הצרכנים כשהמתח יורד מתחת לרמה מסויימת, ראיתי דברים כאלה גם לרכבים אבל אין לי נסיון איתם.

בוזי
27-11-10, 17:00
אני משתמש בממיר קטן שכתוב עליו 75W ומתחבר לשקע המצית.
מספיק להטענת פלאפונים, מצלמות, מכשירי קשר ולפטופ, בנפרד.
כמו כן מפעיל גרילנדה של 4-5 PL בלי בעיה.

בעז

meir alony
27-11-10, 17:13
קניתי ב DX את הממיר 1000W (אם כבר אז כבר...)
ברור שהזבל'ה הסיני הזה רחוק מ 1000W - אבל זה זול וזמין.
נוטה להאמין שמרבית הממירים באים בדיוק מאותו המפעל ורמתם זהה.

קניתי ממיר כזה מדילאקסטרים ולא הצלחתי להפעיל מערבל ידני של 150W. החזרתי להם אותו וקיבלתי החזר כולל דמי משלוח.

לעומת זאת הזמנתי ב-אי ביי מכשיר דומה שעלה קצת יותר ואני מפעיל איתו מקדחה של 600W בעומס מלא.

נדב42
27-11-10, 18:04
הפיתרון שאתה מחפש הוא להשקיע בספקים יעודיים: למה בשביל לטעון טלפון של 6V צריך להמיר את זה ל- 230V ואז חזרה ל- 6V. או למחשב (16-20A תלוי במחשב)...

עבור טעינת טלפונים סלולריים יש פתרונות פשוטים וזולים בכל חנות נוחות של תחנות הדלק.
עבור מחשבים ניידים זה סיפור אחר. פניתי לנציגות גדולה של לנובו וביקשתי ספק לרכב, בתשובה הציעו לי לרכוש ממיר ל- 220V... למה ? כי זו המלצת היצרן ...

לגבי "התנעת" גרלנדה עם נורות PL חסכוניות, תמיד אפשר לחבר את הנורות אחת אחת כאשר הגרלנדה כבר מוזנת, הרי ממילא הנורות מאוחסנות בנפרד (אני מקווה) ...

נדב42
27-11-10, 18:05
לעומת זאת הזמנתי ב-אי ביי מכשיר דומה שעלה קצת יותר ואני מפעיל איתו מקדחה של 600W בעומס מלא.

אפשר לקבל קישור ?

DanK
27-11-10, 19:43
נקודה חשובה נוספת שלא עלתה כאן - 220V שעוברים באופן מאולתר בשטח הם דבר מסוכן, במיוחד אם יש ילדים באזור. בעבר כשלא היו פתרונות דלי צריכה במתחים נמוכים לא היתה ברירה, אך כיום, בעידן הלדים, חבל לקחת סיכונים מיותרים.

-->