PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכה בעצירה רקסטון

eyal11
15-11-10, 00:30
שלום לכולם!!
יש לי רקסטון 2700 xdi דיזל שנת2007.
לאחרונה ישנה תופעה שבזמן שאני עוצר עצירה לא מתונה \ בלימה חזקה לא רגועה ברגע שהרכב נעצר ישנה מכה כזאת לפעמים המכה מגיעה אחרי כ חצי שניה מהעצירה הסופית ולפעמים מייד.
במוסך השרות אמרו שמדובר כנראה בתושבות מנוע, קיבלתי חוות דעת ממוסך אחר ואמרו שהתושבות תקינות, ניגשתי למכון גירים ושם אנרו לי לאחר נסיעת מבחן שהגיר תקין בדקו לי את כל הברגים למטה כולל חיזוקים וזה לא עזר, ניגשתי למכון גירים אחר ושם אמרו לי שיש בעיה במח של הגיר כנראה יש לכלוך בשסתומים, במכון אחר אמרו לי שיש בעיה בטורק של הגיר , אני אובד עצות מהתשובות השונות שקיבלתי האם מישהו מכיר את הבעיה .....
בבקשה עזרה..

תודה אייל.

*** לרקסטון יש פורום מתאים יותר מהכללי - פורום קוריאה. נא להקפיד לפרסם הודעות בפורום הנכון ***

huski360
15-11-10, 00:55
תנסה רק לצורך הבדיקה לבלום בהילוך סרק ותראה איך זה מגיב.

תדהר.

פרונט_אקס
15-11-10, 10:31
בוקר טוב.
לפי דעתי, לפני שאתה ניכנס להוצאות מיותרות לך לבעל מקצוע שיבדוק לך את הבוקסות במשולשים ואת כל הפרונט.

eyal11
16-11-10, 14:58
תנסה רק לצורך הבדיקה לבלום בהילוך סרק ותראה איך זה מגיב.

תדהר.

כשהרכב עומד וגם במהירות איטית אין את הבעיה זה קורה רק כשעוצרים לאחר נסיעה במהירות

sharonbh
16-11-10, 16:05
נראה כאילו הגיר מוריד להילוך ראשון כחצי שניה לאחר העצירה כאשר המנוע עוד לא ירד לגמרי לסיבובי סרק מה שנותן מכה כאילו הרכב רוצה להתקדם עוד קצת (אבל לא יכול כי אתה לוחץ על הבלם).
אם אכן כך, האם הגיר ברקסטון זה גיר לומד (במילים אחרות, מתאים עצמו לנהג) ? אם כן:
1. נסיון לאפס מחשב ע"י ניתוק מצבר לכמה דקות וחיבור מחדש.
2. בדיקה מול הוראות יצרן איך מלמדים את הגיר הזה מחדש.
3. בדיקה בפורומים בעולם לגבי הרכב הזה, האם נתקלו בתופעה הזו נוספים ? האם קיימת גרסת תוכנה עדכנית יותר לגיר שפותרת את הבעיה ?
בסה"כ מדובר בבעיית תוכנה, שום דבר מכאני. על פניו ולפי התיאור שלך, אל תתן לאף אחד לסובב בורג...

eyal11
16-11-10, 18:50
נראה כאילו הגיר מוריד להילוך ראשון כחצי שניה לאחר העצירה כאשר המנוע עוד לא ירד לגמרי לסיבובי סרק מה שנותן מכה כאילו הרכב רוצה להתקדם עוד קצת (אבל לא יכול כי אתה לוחץ על הבלם).
אם אכן כך, האם הגיר ברקסטון זה גיר לומד (במילים אחרות, מתאים עצמו לנהג) ? אם כן:
1. נסיון לאפס מחשב ע"י ניתוק מצבר לכמה דקות וחיבור מחדש.
2. בדיקה מול הוראות יצרן איך מלמדים את הגיר הזה מחדש.
3. בדיקה בפורומים בעולם לגבי הרכב הזה, האם נתקלו בתופעה הזו נוספים ? האם קיימת גרסת תוכנה עדכנית יותר לגיר שפותרת את הבעיה ?
בסה"כ מדובר בבעיית תוכנה, שום דבר מכאני. על פניו ולפי התיאור שלך, אל תתן לאף אחד לסובב בורג...

אתה צודק, בהילוך סרק כשאני בולם אין את הבעיה, זה נראה כאילו הגיר מוריד עוד הילוך למרות שלפי לוח השעונים אני בהילוך 1, גם במצב טיפטרוניק ידני זה קורה, אני לא יודע אם זה גיר לומד אבל זה גיר כמו במרצדס ml 270 הגיפ, כשקניתי את הרכב הכל היה בסדר,
1. אתה חושב שאם אני אנתק את המצבר זה מאפס את מחשב הגיר??
2. לפי התשובה שלך הכי בטוח והכי טוב זה ללכת למוסך המרכזי של היבואן בתל אביב?
3. איך אתה מסביר את זה שבמהירות איטית אין את הבעיה הזאת?

תודה
אייל

sharonbh
16-11-10, 20:21
לוח השעונים מציג את הוראות המחשב למרות שהגיר מבחינה מכאנית טרם הספיק להוריד את ההילוך.
לשאלתך:
1. ייתכן שזה מאפס. לא בטוח. אבל זה נסיון פשוט שאם לא יועיל - לא יזיק. מקסימום לתכנת מחדש את התחנות ברדיו.
2. כן. אם שלב 1 לא מצליח ולאחר "שגיגלת" קצת. כל מידע שתמצא ברשת ימנע סיפורי סבתא במוסך, למרות שרוב הסיכויים שזה משהו סדרתי שהם נתקלו בו ויש לזה פתרון (ופשוט). בכל מקרה, מוסך ג'עבר בטירה לא יפתור את זה...
3. במהירות איטית (נגיד בפקק) עדיין לא עולה הילוך ואז אין לאן לרדת ואין מכה...

בהצלחה...

eyal11
14-12-10, 21:03
שלום לכולם

נפתרה הבעיה...

במוסך שירות טלקאר של היבואן הרכב נבדק במחשב ונמצאה תקלה
במנוע תיבת העברה החלק הוחלף והרכב תקין
רק שהנזק הוא....2700 ש"ח לצערי...

אזתודה לכל המגיבים
אייל.

בוזי
15-12-10, 11:14
אני אתפלא מאוד אם זו אכן הבעיה.
אני לא רואה קשר בין מנוע המצבים בטרנספר לבין מכה בעצירה.
מקווה בשבילך שכן, בהצלחה.

eyal11
16-12-10, 12:13
אני אתפלא מאוד אם זו אכן הבעיה.
אני לא רואה קשר בין מנוע המצבים בטרנספר לבין מכה בעצירה.
מקווה בשבילך שכן, בהצלחה.

עובדה שכרגע הרכב תקין ב 100 אחוז ואין כלל את התופעה...
הם צדקו זה המנוע המדובר..

בוזי
16-12-10, 13:03
אני שמח בשבילך.
שימשך כך, ושיהיו לך רק נסיעות טובות :p

-->