PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות: שק שינה אלסקה של חגור

tamir128
15-11-10, 08:58
שלום חברים,
אני לא רואה שחורף מגיע באופק, אבל במדבר בטח קר בלילה בחנוכה.
אני מחפש שק שינה שאפשר לישון איתו בחוץ בנגב, גם בחודשים הקרים.
יש מבחר גדול, אבל לא זול.
ראיתי שק שינה של חגור שנקרא "אלסקה", והם מצהירים שהוא לטמפרטורות נמוכות.
הנה לינק (http://www.hagorshops.co.il/aecommerce/c5344/10748.php)
ועוד לינק (http://www.hagorshops.co.il/aecommerce/c5344/10748.php)

המחיר זול וללא תחרות, אבל אני מפחד ליפול איתו ולקפוא מקור בלילה.
יש למישהו נסיון או מידע כמה הוא שווה באמת?

אורי ק.
16-11-10, 12:06
אהלן,
לא מכיר את השק"ש הספציפי הזה... אבל מכיר את דומיו (אני עובד בחנות טיולים).
אם אתה רוצה לישון בכיף ולא לקפוא מקור בלילות הקרים של הנגב, אתה צריך להכפיל את הסכום לפחות פי 2 אם לא יותר.
קשה לי להאמין (אני אפילו כמעט משוכנע) שהוא לא ייתן מענה לצרכיך. אין לו שום תקן, ככה ש-0 מעלות שמצוין עליו זה לא ממש 0 מעלות....
אם אתה רוצה משהו שיעשה את העבודה בלילות קרים אתה צריך משהו עם תקן (אמריקאי או אירופאי שיותר מחמיר). נסה את שקי השינה של קלגב (OUTDOOR) שנותנים מענה יפה לדברים האלה, חלקם עם תקן, חלקם עם מילוי פוך ויחסית במחירים זולים. כמובן שיש אופציות איכותיות יותר אך גם יקרות.

אביעד פ.
16-11-10, 14:55
שק שינה מהפשוטים- אך האיכותיים, כמו בלינק שהוספת,
הספיק לי בכל לינותי במדבר, גם בלילות עם טמפרטורות ליליות של מתחת לאפס בדצמבר,
שאתה קם בבוקר ושכבה קלה של קרח על בד האוהל.

אני אמנם לא בנאדם שסובל מקור- בלשון המעטה,
אבל זחול עם תחתונים וזוג גרביים טובות בלבד לשק"ש,
הוסף שתי שקיות חימום פשוטות, ותוך עשר דקות יהיה חמים ונעים בפנים,
מה גם שיהיה קל יותר לצאת החוצה בבוקר הקפוא- ופשוט ללבוש את כל השכבות שלא היית זקוק להם בלילה.

אם אתה ישן בתוך אוהל- בכלל לא תהיה לך בעיה כי הרוחות ישארו בחוץ.

אפשר להוציא יותר כסף על שק"ש יותר איכותי, וגם הוא ישמור על חום הגוף שלך הרבה יותר טוב, ללא עזרה של שקיות חימום, אבל לא תוכל להשתמש בו בקיץ, או למעשה בכל לילה שהוא לא בדצמבר עד פברואר, אתה פשוט תמות מחום.

יונתןמצפה
16-11-10, 20:02
שאתה קם בבוקר ושכבה קלה של קרח על בד האוהל.

הוסף שתי שקיות חימום פשוטות,

יש הבדל משמעותי מאד מאד בין לינה באוהל ללינה מחוץ לאוהל. ההבדל בין קרח על בד האוהל ובין קרח על בד השק"ש הוא הבדל של שמיים וארץ בין היכולות שלהם נדרש השק"ש כדי שיהיה לך נעים בפנים.
לטעמי, אם פותח השרשור מעוניין שיהיה לו חם מחוץ לאוהל בלילות הקרים של הר הנגב הגבוה השק"ש הזה לא יעשה את העבודה.
לגבי שקיות החימום- שוב, המדד הוא לא כמה חם בתוך השקש עם שקית חימום אלא כמו שהוא! אפשר גם לשים בקבוק חם ואפילו עוד איזה בן אדם בפנים (עדיף מהמין השונה...) אבל זה לא המדד.

לטעמי האישי שווה להשקיע עוד עלות של מיכל דלק בשק"ש איכותי שיחזיק שנים רבות. בסופו של דבר איכות השינה זה אחד הדברים היותר חשובים לטעמי כשישנים בחוץ!
והכי טוב שמיחת פוך, מזרון עבה עם סדין וכרית, בתוך אוהל זוגי! :p

nafnaf3
16-11-10, 23:03
מניסיוני הדל שק שינה שעולה פחות מ 600-700שח של חברה ידועה עם תו תקן, לא יחמם אותך בטמפרטורה שמתחת ל-0 ,וגם זה נמדד בהנחה ש:אתה מרגיש טוב, אכלת ארוחה חמה לפני השינה, ואתה ישן באוהל, אם יהיה לך חם מידי תמיד אפשר לפתוח את הרוכסן, אבל אם אתה מתעורר ב3 לפנות בוקר וקר לך כי קנית שק"ש זול,,,,

נמרוד
16-11-10, 23:34
... אם יהיה לך חם מידי תמיד אפשר לפתוח את הרוכסן, אבל אם אתה מתעורר ב3 לפנות בוקר וקר לך כי קנית שק"ש זול...

האם באמת תמיד אפשר לפתוח את הרוכסן? אני שואל בהקשר של שק"ש המומיה האמריקאי הנוראי שמחלקים במילואים לאחרונה, מי שנתקל- מה עושים עם הדבר הזה?

Gilad
17-11-10, 00:09
השק"ש מומיה של המילואים אכן זוועתי מבחינת הרוכסן, עובר באמצע החלק העליון שלו כך שאי אפשר לישון אתו פתוח בצורה נוחה.

הפתרון? להביא שקש מהבית...

יוני5
17-11-10, 01:09
האם באמת תמיד אפשר לפתוח את הרוכסן? אני שואל בהקשר של שק"ש המומיה האמריקאי הנוראי שמחלקים במילואים לאחרונה, מי שנתקל- מה עושים עם הדבר הזה?

החכמים שביננו חיכו למילואים בהם חילקו שקשים גרמניים (אלה שנסגרים עם סקוצ' - ובאיכות גרמנית), והחזירו לאפסנאות את כל השקשים פחות 2 (1 למ"פ ואחד לסגנו) ומאז, לא אכפת להם מומיות או לא.

אבל זה כנראה ההבדל בין מפ"ים של פלוגה שיורה 60 פגזים באימון, לפלוגה אחרת, שעם אותה הקצבה יורה יותר מכפול.

אם כואב לך ביבלות, אני ממליץ למרוח טראומיל... (או לישון בשק"ש גרמני - אבל אין לך).

בברכה,
יוני5

נמרוד
18-11-10, 12:07
שק"ש גרמני יש, זה גם השק"ש שעדי מתעקשת לישון בו בטיולים (הפוך, עם הראש פנימה בכיוון הרגליים - לך תכניס הגיון בראש של נשים, גם בגיל שש).

לגבי המומיה - בניגוד אליך, אני חושב גם החייל הצעיר שעוד לא קלט שבצה"ל, אם אתה רוצה לישון כמו בן אדם, אתה צריך להביא את הציוד מהבית :(:)

yes1952
18-11-10, 18:31
שינה בשק שינה=למעשה הגוץ מחמם את האוויר בשק השינה,כאשר ישנים מחוץ לאוהל אין מה שישמור את החום בתוך השק שינה והוא מתנדף ומתקרר מהקור בחוץ,
פתרון צבאי ישן ופשוט=יריעת ניילון מעל השק שינה תמנע מאוויר קר לחדור ומאוויר חם לצאת,
באם תוסיף שמיכת פליז בתוך שק השינה תרגיש כמו כבש נמוך המתבשל על גחלים,
אני נוהג לצלול בחורף ליד החוף כאשר בחוץ קפוא=חום הגוף מחמם את המים בתוך החליפה ובד הניאו פרין שיש בו בועות אוויר מיקרוסקופיות שומר על החום,מכאן לקחנו את הרעיון בעברי הרחוק=כיסינו את שקי השינה ביריעת ניילון--והרי לך פתרון זול,
יוסי

יונתןמצפה
18-11-10, 19:27
שק שינה איכותי, מחברה רצינית, בעל פרמטרים מתאימים, ישמור על חום הגוף ללא בעייה גם במזג אוויר של הר הנגב הגבוה, ברוחות חזקות ובלי בעייה. אפילו במזג אוויר הרבה יותר קיצוני.
לשים יריעת ניילון לא נושם על שק שינה איכותי זה לסרס את שק השינה. זה יגרום ללחות מאד גבוהה בתוך השקש, ולהתעבות של רטיבות מחוצה לו עד כדי הרטבה של שק השינה כלפי פנים.
הייתרון של אוהל בא לידי ביטוי מכיוון שהוא מונע רוחות ויוצר שכבת בידוד נושמת נוספת מה שגורם לטמפ' בתוך האוהל להיות גבוהה משמעותית מהסביבה החיצונית.
אגב, מאד משמעותי גודל האוהל וכמות האנשים שישנים בו.

הסיבה היחידה לשים יריעת ניילון על שק שינה זה רק כאשר יורד גשם שוטף ואין אוהל בסביבה... (כמו שהיינו ישנים כשהיינו צעירים וטיפשים)

זיו
18-11-10, 20:22
הדיון על השק"ש של חגור גלש למקומות מעניינים.
בכל מיקרה, אחת הטעויות הגדולות שניתן לעשות, לדעתי ולמיטב נסיוני זה לכסות את השק"ש בניילון או ביריעה טרמית כמו שהחלטתי לעשות. אחרי שעה נעים וחם לך כי היריעה אוטמת בריחת חום. אחרי שעתיים-שלוש אתה מתחיל להזיע ולשחות באדים, השק"ש נרטב קלות והופ נהיה לך גם קריר וגם רטוב. ממש ההיפך ממה שרצית.
אין תחליף לשק"ש טוב ואוהל שמבודד רוחות ומנדף לחות החוצה - כל זה כבר נאמר פה.

זיו

zagi
18-11-10, 20:47
שק"ש למילואים ניחא ... אבל לטיולים בלילות קרים אני לא יוצא מהבית בלי הפוך , ואם ממש קר אני גם מוסיף את שמיכת הצמר .
אשתי הילד ואני מתכסים בנ"ל ומעולם לא סבלנו מקור , ובנוסף לזה תמיד יש ניחוח של בית .

yes1952
18-11-10, 21:21
(כמו שהיינו ישנים כשהיינו צעירים וטיפשים)
נו מה לעשות,אצלי הצעירים כבר לא רלוונטי כך שאולי נשארתי טיפש,
בכל מקרה לא כתבתי לעטוף את השק"ש כמו נקניק-ואכן לא פירטתי די,
יריעת נילון עם מרווח של בד או שמיכה דקה
עד לא מזמן(עיניין של 4 שנים)כך ישנתי בחורפים קשים במארבים
(ועוד על הטנדר מאחור)(כשהיה תורי לישון)לא זיעה ולא בטיח
יוסי (זקן וטיפש)<!-- / message --><!-- sig -->

יונתןמצפה
18-11-10, 21:41
ואני חוזר על מה שאמרתי- כשיש שק"ש טוב לא צריך אלתורים. וזה מתקשר לשאלה של פותח השרשור...
מי שהשק"ש שלו לא מספיק חם עבורו- כל אלתור שיעשה לו חם בלילה הולך.

לגבי הצעירים וטפשים- אני התכוונתי לעצמי בלבד. בימי העליזים בתור ילד מפגר אבל אופטימי, אוהל היה מחוץ ללקסיקון. בטיולים שהיה סיכוי לגשם היינו לוחקים יריעת חממות וישנים מתחת. אז הגשם אכן לא חדר- אבל הלחות.... איכס!
היום כשאני עדיין צעיר אבל מקווה להיות קצת פחות מפגר- אני פשוט ישן באוהל. :D

yes1952
18-11-10, 21:46
יונתן ללא הומור אני אהיה גם זקן טיפש וגם דביל
ודביל אני לא
עם חיוך ענק
יוסי

דיננוזאור שטח
19-11-10, 02:23
תעזבו אותכם משקשים יקרים הצבא האמריקאי עוזב את אפגניסטן ועירק ויש ציוד בשפע ובזול

פותחה על ידו מערכת שינה מודולרית שני דגמים

דגם 4 חלקים המכיל - בצבע הסוואה יער "וודלנד"
שק חיצוני מבד טאקטי טכני גורטקס (אוהל אדם = ביוי טנט) עמיד בגשם שלג ורוח ונושם
שק שינה רחב לטמפרטורה של עד אפס מעלות
שק שינה מומיה לאקלים קר 30- מעלות צלזיוס
שק דחיסה

דגם חדש 5 חלקים בצבע הסוואה מדברי ACU ציוד עכשווי יש איסור למכור מחוץ לארהב אבל חלק מהאתרים שולחים
כל החלקים כנ"ל
תוספת של שק דחיסה לשקש רחב

כל שק שינה ניתן לשימוש לבד או בשילוב עם כל שק שינה אחר מהמערכת ולכל שילוב מתאים לאקלים אחר משינה בגונגל טרופי גשום ועד שינה במחפורת שלג בקוטב

שילוב של כל השלושה המתחברים ביחד לשקש אחד מאפשר הישרדות ב- 40- מעלות צלזיוס במשך 4 שעות כל הפרטים ברשת

שתי המערכות עשויות מאותם הרכיבים ויש להן אותו משקל ויש המונים שנמכרים עכשיו בEBAY

http://cgi.ebay.com/US-GI-Goretex-MODULAR-SLEEP-BAG-SYSTEM-MSS-4-Pt-/250683306800?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5de3b330

http://cgi.ebay.com/US-Army-5-Piece-Modular-Sleep-System-ACU-/170564359577?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b66d9599

סקירה ביוטיוב של PEAKSERVIVEL
http://www.youtube.com/watch?v=QwqnjRgUyls&feature=related

אפשר לקנות רק את הביוי החיצוני מגורטקס שהוא פשוט נוח לבד במרבית הזמן אצלנו במידבר מטר של הבד הזה עולה ים כסף ובחורף בשיא הקור להכניס לתוכו כל שק שינה ואז מקבלים מערכת חמה משלם המיסים האמריקאי שילם מאות דולרים לייצר את המערכת שינה הזאת כולל רוכסנים איכותיים

משקל קל יחסית לביצועים קומפקטי והמילוי הלופייבר מתוחכם.

tamir128
23-11-10, 18:37
אחרי בדיקה נוספת, אני כנראה לא שואל את השאלה הנכונה.
השאלה שלי צריכה להיות כך: אני מחפש שק שינה לישון איתו בנגב, בחורף וללא אוהל.
ע"פ אתרי מזג האויר, בימים אלו באזור מצפה רמון, טמ' מינימום בלילה היא 11 צלסיוס. אני מניח שבחודשים הקרובים זה עוד ירד.
ע"פ זאת נראה לי שיתאים שק"ש עם טמפ' נוחות 0 צליוס (אני לוקח בחשבון אפשרות לזרוק פנימה שקית חום או שתיים).
אני לא יודיע איפה לקנות ומה לקנות.
הצעות ועיצות יתקבלו בברכה.
תודה!

יונתןמצפה
23-11-10, 19:05
שק"ש שטמפ' הנוחות שלו = 0 => שק"ש שקר לך איתו בלילה בהר הנגב כשהטמפ' נושקות ל-0 (אגב גם מלמטה...).

בתור אחד שגר שם 3 שנים וישן לא מעט לילות בחוץ בטמפ' הזו:
1. בלילות רבים במצפה רמון אתה מתעורר עם שכבת קרח על האוטו/דשא/כל מה שצובר לחות. (מבלי להיכנס לשיעור באקלים ופיזיקה, זה לא אומר שטמפ' הסביבה היא 0 אבל היא מאד קרובה לזה).
2. שק"ש עם טמפ' נוחות (7-) שעבר זמנו ושהסיבים שלו קרסו= צריך בידוד נוסף בלילות (אוהל/שמיחה נוספת)
3. שק"ש עם טמפ' נוחות (7-) שלא קרס = שק"ש שלרוב נעים לך איתו. בלילות קרים במיוחד/אם אתה נכנס לשק"ש ללא גרביים ובגדים ארוכים דקים כשקר לך והעור בקצוות הגוף קר, כנראה שגם איתו יהיה לך קר בלילה.

עכשיו תעשה לעצמך טובה, תיכנס לאחת מחנויות ציוד הטיולים הטובות ותתייעץ איתם איזה שק"ש עונה לך על הדרישות.

מנסיוני, שק"ש אלום שם, שהמחיר שלו נמוך משמעותית משאר השק"שים ושטמפ' הנוחות שלו היא 0 = שק"ש לימי הקיץ מקס' סתיו.

לגבי שקית חימום- לדעתי זה לא יותר מפריווילגיה, אל תבנה על זה בקניית השק"ש. מה גם שבהרבה מקרים אם לא חם לך כשאתה נכנס לשק"ש שקית החימום לא שווה הרבה...
ליל מנוחה! :p

danip
23-11-10, 21:18
שלום תמיר,

אני, כמוך, אוהב לישון בחוץ בלי אוהל ומניסיוני אין תחליף לשק שינה איכותי. לדעתי כדאי לך לקנות כפי שאמר יונתן שק שינה שהאזור הנוח שלו הוא כ 5- מעלות צלזיוס. אל תשכח שאם יש רוח הקור "האמיתי" נמוך יותר.

אני הלכתי על שק שינה של חברה מוכרת בתחום vaude, ואני מרוצה מאוד (בחורף ישן בשק השינה בתחתונים בלבד ונעים וטוב לי) בל יריעות ניילון שמיכות צמר/פליס/פיקה וכו'. בקיץ זה כבר סיפור אחר ואז ישנים בשק שינה שמתאים לקיץ. כן יש לי 2 שקי שינה אחד לקיץ ואחד לחורף.

עצתי לך, חפש בלמטייל עודפים שק שינה (אני מצאתי את שלי בצומת ביל"ו ב 40% הנחה והיה מבחר נאה). בכול מקרה את הש שינה של חגור לא הייתי קונה, לא נראה לי מתאים לצרכיך.

בהצלחה

דני

ד ו ר ו ן
23-11-10, 22:07
באם תוסיף שמיכת פליז בתוך שק השינה תרגיש כמו כבש נמוך המתבשל על גחלים,

+1

"כירבולית" ב-40 ש"ח עושה פלאים לשדרוג כל שק"ש, ואם חם פשוט לא משתמשים בה.
בארץ שלנו, שבחורף בנגב יש 0 מעלות בחוץ, ובקיץ 35+ בלילה, אתה ממש לא רוצה שק"ש חורפי אמיתי אלא משהו ביניים איכותי, שק"ש שבשדרוג מינימלי מתאים גם לחורף קר ולא יהרוג אותך ממכת חום בקיץ.

כאמור,
שמיכת פליז דקה עושה פלאים ועולה מעט מאד.
אם אתה רוצה להשקיע ולא להתאמץ לסדר את השמיכה בשק"ש כל פעם, יש גם ביטנת פליז תפורה בצורת מעטפת מתאימה לשק"ש.

יונתןמצפה
23-11-10, 22:19
דורון, מה שאתה כותב נכון.
אבל אפשר גם לישון עם שמיחת פוך עבה, או לישון קרוב למדורה, או להכניס בקבוק חם לשק"ש ואלף ואחת שיטות אחרות שמאפשרות להשאיר את השק"ש האיכותי בבית כדי שימשיך לתפקד גם בעתיד כשבאמת אצטרך אותו לעוד איזה טיול שלג בקנדה...

אבל הבחור שאל שאלה ספציפית לגבי שק"ש ספציפי: האם הוא יספיק לבדו ללילות הקרים בהר הנגב הגבוה. התשובה לזה היא- לא.
אני מסכים שאם מוסיפים לו שמיחת פליס אז הוא יעשה את העבודה. זה מה שאני עושה לרוב בטיולים עם השק"ש הישן והדפוק שלי (בטיולים שאני משאיר את האוהל ואת הפוך בבית).
אגב, ייתרון נוסף הוא אם עושים טיול עם ציוד עם הגב שבו לא רוצים לסחוב שום דבר נוסף לחימום מעבר לשק"ש. אבל לא נראה לי שפותח השרשור כיוון לזה...

בשורה התחתונה:
שקש זול יתפקד כשק"ש זול. שק"ש יקר יתפקד כשק"ש יקר.
יש הרבה דרכים לשפר את יכולת החימום של שק"ש לא משהו, שמיחת הפליס היא ללא ספק פתרון טוב.

אבל שק"ש של 0 מעלות לא יספק את הסחורה לבדו!

ד ו ר ו ן
23-11-10, 22:39
אני מסכים שאם מוסיפים לו שמיחת פליס אז הוא יעשה את העבודה.
אם אתה מסכים אז זאת בדיוק התשובה- יצירה של מערכת מודולרית (עאלק..) שמאפשרת לך לישון בנוחות גם בחורף וגם בקייץ מבלי להוציא סכומים מגונים.<O:p</O:p

<O:p</O:p
אני גם לא מתייחס לשק"ש זול אלא כתבתי במכוון "בינוני+"

צריך גם לזכור שטמפ' המינימום של שק"ש מתייחסת לטמפ' הישרדות ולא לטמפ' נוחות.<O:p</O:p
כלומר, הטמפ' הכי נמוכה שהשק"ש יחזיק אותך בחיים- עם שיניים נוקשות, פרצוף כחול ואף נוזל-אבל חי.<O:p</O:p
מה שדי מעקר את עניין שק"ש לטמפ' 0 מבלי לעשות עוד משהו, והמינימום הוא מזרון טיולים איכותי לבידוד מהקרקע ואז כמה יעלה לך מזרון טוב? כזה של רידג'רסט לדוג'? עוד כמה מאות שקלים?<O:p</O:p
<O:p
מצטער,<O:p</O:p
אבל ממרום (או משכב..) נסיוני בשינה עם ובלי שק"ש, בחורף ובקיץ, לאחר אי-אלו גחמות צעירות של רכש ציוד סופר-איכותי ויקר רצח כי "זה הכי טוב שיש לפסגת האוורסט או ערבות אלסקה בחורף" שבסופו של עניין ישמשו אותי 99% מהזמן בארץ, אני חושב ששק"ש בינוני+ ביחד שמיכת פליז פשוטה עושה נעים גם בגוף וגם בכיס.

כל זה נכון להולכים ברגל,<O:pלמי שיכולל סחוב אוהל (טיול רכוב), אין להתעלם מהנוחות המושחתת (והנכונה..) של שמיכת פוך וכריות בתוך האוהל, על מצע מזרונים בעובי 8 ס"מ..<O:p

יונתןמצפה
23-11-10, 22:46
נראה לי אם כן שהבחור קיבל את מירב האינפורמציה והוא ללא ספק יכול לקבל החלטה נבונה.
וכמו בכל דבר, העולם לא שחור ולבן וייתכן שתוספת של 300 שקלים למה שהוא מתכוון לקנות יעשה לו הרבה לילות הרבה יותר נעימים ממה שהם עשויים להיות.

נקודה נוספת שציינת ואני שכחתי לציין עד עתה היא באמת סוגיית המזרון, שאפילו יותר חשוב מאיכות השק"ש. למרות שגם מזרון פלציב פשוט של 30 שקל יעשה את פעולת הבידוד באופן לא רע בכלל.
לגבי הנוחות, טוב זה כבר תלוי בכמה אתה עייף. מי אמר שינה בלי שקש?? (או כל אמצעי חימום אחר מעבר לפליז...) ;)

tamir128
24-11-10, 20:20
טוב, אז הערב קניתי אחד חגור אלסקה (http://www.hagorshops.co.il/aecommerce/c5344/10748.php) ושתי חתיכות אזטק מיקרולייט (http://www.saar.com/heb/index.php?instance_id=&actions=show&id=1590&prod_level=1) לילדים.
החגור הוא פשוט השק"ש הכי רחב וארוך שראיתי, וזה מתאים לי.
ללילה אקח כמובן גם שקיות חום וגם שמיכות נוספות.
דיווח על איך היה, אחרי חנוכה.

nadler
01-12-10, 01:29
אתה צריך משהו חם הרבה יותר ממה שאתה חושב.
הטמפרטורות שנקובות על שקי השינה הם נוכות (עניין סובייקטיבי) ומקסימום. הכוונה במקסימום היא שאם הטמפרטורה בחוץ 5- ואתה בתוך אוהל, כנראה לא תמות (כיף בתוך לא יהיה לך). לכן שק השינה ששאלת עליו הוא לא רלווטי עבורך, בעיקר אם אתה ישן בלי אוהל.
המלצתי אליך, שמע לקודמי בפורום: או שתשקיע יותר כסף בשק שינה איכותי או שתעטוף את עצמך גם בשמיכת פליז (אם אתה תפרן זה ללא ספק רעיון לא רע, מעבר לעובדה שזה פיתרון זול יותר זה גם שק"ש לקיץ).
חשוב מאוד הוא המזרן!!! מה שמבודד באמת זה האויר הכלוא, בינך לבין הארץ אין אויר כלוא כלל לכן אתה ישן ישירות על האדמה הקרה. דאג למזרן מבודד טוב. יש מזרני פלצי שאתה לוחץ עליהם הם נמעכים, נשמע יותר נוח ורך אבל לא מבודד כלום!!

tamir128
09-12-10, 00:04
טוב, אז הערב קניתי אחד חגור אלסקה (http://www.hagorshops.co.il/aecommerce/c5344/10748.php) ושתי חתיכות אזטק מיקרולייט (http://www.saar.com/heb/index.php?instance_id=&actions=show&id=1590&prod_level=1) לילדים.
החגור הוא פשוט השק"ש הכי רחב וארוך שראיתי, וזה מתאים לי.
ללילה אקח כמובן גם שקיות חום וגם שמיכות נוספות.
דיווח על איך היה, אחרי חנוכה.

אז ככה: בשק"ש של חגור נהניתי והיה לי חם כל הלילה, אבל חשוב לציין שאני אחד שלא סובל מקור באופן קיצוני.
לילדים היתה שמיכת צמר נוספת ושקית חום בשק"ש.
כשהלכנו לישון הם דיווחו שחם ונעים, אבל בבוקר הם טענו שקפאו להם הרגליים קצת.
חייב לציין שזה היה לילה מאד קר, להערכתי באזור 5 צלסיוס.

זרקו
09-12-10, 09:52
כנראה כבר לא רלוונטי אבל בכז-
קניתי בשבוע שעבר שק שינה של NORTH FACE בוודאי תרים גבה ותאמר - "לא בתקציב שלי".
אבל כנראה תופתע למשמע המחיר-
במקום 600 ש"ח עלה לי 380 זוזים. גילוי נאות קוזז לי מהמחיר 40 ש"ח כיוון שלא נמצא שק הכיווץ המקורי. במקומו סופק לי שק כיווץ אחר+שקית לשמירה ארוכה של השק (כך שלא יהיה בלחץ) שווי שני הפריטים כ-100 ש"ח.
השק שינה נבחן בלילה של סופשבוע האחרון באזור לכיש- מדהים! ללא ספק קנייה מוצלחת.
שק"ש לטמ"פ -2 תקן אירופאי.
הקנייה היתה בריקושט הרצליה לכל המעוניין.
נועם

-->