PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה ספורטג' שנת 2000+-

eithan
17-11-10, 13:38
שלום,
אני מתעניין לקנות קיה ספורטג' שנת 2000+- ,
כרכב שני שלא יעשה הרבה נסיעות יומיום, בעיקר בעיר, ויטייל בשטח בסופ"ש.
יש לי במשפחה כמה גיפאים, כך שתהיה לו חברה לטיולים מסדר קושי בינוני+ (ויטרה,4ראנר וקורנדו).

מה אתם יודעים לספר לי על היכולות שלו בשטח? איזה תוספות הן MUST? כמה הוא מסובך לתחזוקה?

מה לגבי צריכת הדלק שלו? האם כדאי לבצע הסבה לגז?

תודה רבה,
איתן.

אור .ס.
17-11-10, 18:53
היי, אני בעלים של ספורטג' 2001 קאטבק (ברזנט) עם גיר ידני, מזה כשבוע.
בשבוע החולף הספקתי להבין:

יש בעיה של חלפים תחליפיים לרכב הזה, ואם כבר מצאת תחליפיים, סביר שיהיו באיכות ירודה ולא רצוי לעבוד איתם. החלפים המקוריים לא ככ יקרים.
כמו כן, יש לציין כי כל הנסיעות שלי בשבוע הזה מסתכמות בטיול אחד לנחל תבור, לא משהו מסובך מידי.
יכולות שטח ? במצב מקורי הוא רכב כבישביל בערך, אחרי שמוסיפים הגבהה התמונה משתנה.

תצרוכת הדלק אצלי עומדת על 1:8 או 1:9 בערך, בטיול הנ"ל המשלב קצת שטח והרבה כביש פתוח.

כדאיות הסבה לגז נמדדת בכמות הנסועה שלך, לי למשל זה לא כדאי, היות והרכב נוסע לטיולים בלבד.

hadtomer
17-11-10, 20:40
שלום,
אני מתעניין לקנות קיה ספורטג' שנת 2000+- ,
כרכב שני שלא יעשה הרבה נסיעות יומיום, בעיקר בעיר, ויטייל בשטח בסופ"ש.
יש לי במשפחה כמה גיפאים, כך שתהיה לו חברה לטיולים מסדר קושי בינוני+ (ויטרה,4ראנר וקורנדו).

מה אתם יודעים לספר לי על היכולות שלו בשטח? איזה תוספות הן MUST? כמה הוא מסובך לתחזוקה?

מה לגבי צריכת הדלק שלו? האם כדאי לבצע הסבה לגז?

תודה רבה,
איתן.

היי. לי יש 2001 עם...אה... כמה תוספות.
תצרוכת דלק- 1:5 עד 1:7 בהתאם לנהיגה. יכולת בשטח כשהרכב סטנדרטי-נמוכה מאוד. הרכב מוכן לשטח אך סובל ממרווח גחון מצחיק. תוספות חובה-צמיגי 235 (יש מי שיחלקו עלי אך לדעתי חובה), הגבהה של 40-50 מילימטרים ומיגון גחון. קח בחשבון ששוק השיפורים מוגבל מאוד. עד רמת הגבהה של 2 אינטש הכול בסדר, אבל מעל 2 אינטש צריך לפנות לחברות מתמחות כמו רוקספורט:
http://www.4x4wire.com/forums/showflat.php?Cat=0&Number=1186803&an=0&page=0&vc=1 (http://www.4x4wire.com/forums/showflat.php?Cat=0&Number=1186803&an=0&page=0&vc=1)
מציאת נעילה היא סיוט וכיום יש רק חברה אחת ביוון שמייצרת נעילה יקרה למדי. בשבוע שעבר אחת הותקנה בישראל. המחיר....שלא נדע.

הספורטאז' בכלל לא מסובך לתחזוקה, אך קח בחשבון ששוק החלקים התחליפיים, כפי שציין קודמי, מוגבל. המקוריים לא יקרים.

rotemlod
19-11-10, 07:27
אני ינסה לעזור!
צריכת דלק-1:7
אחזקה-נחשבת לפרטית בביטוח ובמשרד הרישוי כך שמבחינת ביטוחים וטסט מאוד זולה יחסית.
אמינות-הקיה היחידה שכן אמינה לדעתי!
טיפולים-זול יחסית לגיפ' מלבד חלקים מסויימים שלא קל להשיג:לוקרים,מגן דלק,מגן חזירים נעליים,וכו'וכמובן מקוריים בלבד שהם לא יקרים יחסית.
יכולות שטח-תלוי בהשקעה יחסית לגיפים בסטנדרט שלה היא אחת הטובות, אבל הספורטז' מאוד מפתיעה לאחר שיפורים מסויימים,כגון הגבהות ,לוקרים ידניים, נעילות צמיגים רחבים וכו'
*לסיכום מבעל ספורטז' מרוצה: המינוסים הגדולים הם:דלק,לוקרים אוטמטיים מאוד עדינים,וברקסים לא משהוא גם כשהם חדשים!:confused:

eithan
19-11-10, 10:53
תודה רבה לכל העונים לשאלותיי, אתם עוזרים מאוד.
לגבי צריכת הדלק הגבוהה, האם כדאי להעביר את הרכב לגז?
זה גם מוזיל את היומיום, וגם מכפיל את הטווח בשטח (שני מיכלים יחד עם הבנזין).

השאלה היא האם זה פוגע בביצועים / תופס יותר מידי משטח האחסון?

nadler
22-11-10, 20:28
מחבר שמחזיק קיה ספורטג' כבר שלוש שנים אני יכול לספר שסך הכל מדובר ברכב נחמד.
בעיר ובכביש - התנהגות סבירה פלוס יחסית לרכב שטח.
המרחב הפנימי גדול יחסית למידותיו החיצוניות.
צריכת דלק לא קריעה כיוון שיש לו מנוע קטן (יחסית לטרנו, טרופר, גלופר, מיציבושי...)
יחולות שטח בנוניות עד נמוכות בגלל מרחב גחון נמוך בשילוב עם גלגלים קטנים וקפיצים רכים מידי (אמרנו כבר נוחות בכביש). המשמעות בעיקר חבטות לא צפיות בגחון.
המלצה שלי, סע באוטו בלי שיפורים. עם הזמן תחליט לבד ובקצב שלך: צמיגים, הגבהות, בולמים, מיגונים.

אור .ס.
25-11-10, 00:23
היי, לדעתי זה בלתי אפשרי לנסוע בקיה בלי שיפורים בשטח, ניסיתי את זה בטיול משפחות קליל ביותר, כמו שהטיול הסתיים ככה האוטו התאשפז למקצה שיפורים קליל שיאפשר לו להתחיל את דרכו החדשה כרכב שטח סביר.

לבחור שקשקש על האמינות של קיה:
יש לי בבית קיה פרייד שנת 2000, לא זכורה לי אי פעם ב8 שנים שהוא במשפחה, בעיית אמינות כלשהי.

hadtomer
25-11-10, 07:19
לבחור שקשקש על האמינות של קיה:
יש לי בבית קיה פרייד שנת 2000, לא זכורה לי אי פעם ב8 שנים שהוא במשפחה, בעיית אמינות כלשהי.

אומנם, אני לא זה ש"קשקש על האמינות" של הקיה, אבל אני חייב לציין שלא מדובר ברכב אמין. גם אני קניתי ספורטאז' בידיעה בררה ש"קיה זה אמין" – אחרי הכול, גם לי יש מכרים עם מכוניות קיה שנהנים מאמינות מופלגת-אבל – ברגע שיורדים מהאספלט, כל התמונה משתנה. אני משער שהכלל תופס לגבי רכבי שטח רבים – אבל לומר שהספורטאז' אמין-זה קצת מוגזם.
הספורטאז' שלי, שנרכש במצב מצוין, עבר אינספור תיקונים ולמעשה קשה לי לחשוב, מאז שקניתי אותו לפני כשנתיים, על 3חודשים שחלפו בלי שהוא יבקר בקיה יפו (דרך אגב, המקום היחיד שנוגע לי ברכב. מוסכים אחרים של קיה מאוד אכזבו אותי). מה שמצחיק זה שלעיתים קרובות אני פוגש ביפו את אותם בעלי ספורטאז' "אמינים" שבאים באותה תדירות כמוני.
איזה בעיות היו? ידידי.....איפה להתחיל? פאן קלאצ'. רדיאטור. נזילות מסתוריות מהגיר, ממחזירי שמן, מאטם חיישן קמשפט. זיוף מסתורי שגרם לרכב להינעל על 3000 סל"ד תוך כדי נסיעה (!!) שהתברר כ"בעיה מוכרת" בצמת חוטים. זיופים. מד זרימת אוויר. שני סטרטרים (אחד נסתם בירקון בבוץ....אשמתי) ומה לא. וכל הבעיות תמיד הוגדרו (ואובחנו תוך שניות, יש לציין, על ידי אריאל) כ"בעיה מוכרת שאנחנו מכירים". למזלי תקלת ראש המנוע המפורסמת, שעולה 7000 שקל לתקן, כבר קרתה אצל הבעלים הקודם. בטיול הספורטאז'ים הקודם, לדוגמה, כרבע מהרכבים סבלו התחממות. זה נראה לך "אמין"?
שלא תבין אותי לא נכון-אני מאוד מאוד אוהב את הקיה שלי וכפי שהיא בנויה היום, לא אחליף אותה, אבל לטעון שספורטאז' היא אמינה זו שטות. כולנו נורא אוהבים לומר שהאוטו שלנו אמין. אז שלי לא. האמת? לא מטריד אותי. זה האוטו, הוא נוסע, הוא מטייל והוא סבבה-אבל שהבחור שרוצה לקנות לא יכנס לשאננות כי "ספורטאז' אמין" על סמך זה שפעם היתה לך קיה ריו או משהו כזה, שלא התקלקלה.

אור .ס.
25-11-10, 20:18
היי, עדיין יש לי את הקיה אבל זה פרייד, חמודה וטובה.
כאמור הזכרתי, על הספורטג' אין לי עדיין חוו"ד של אמינות.

בשבועיים שהיא אצלי סודר:
ניקוי מצנן עקב נזילה
החלפת סתם שסתומים
שיפוץ משאבת בלם מרכזית (חדשה 1300 לפני מע"מ, אלומניום)
החלפת משאבות בלם אחוריות

דולק אצלי עכשיו מנורת תקלה, קוד PO171, כנראה חיישן כמות אויר אבל לא בטוח בזה.

אם הרכב אמין או לא ?
נראה בהמשך, יש לי מדד מצויין להשוואה :)

hadtomer
03-12-10, 08:48
דולק אצלי עכשיו מנורת תקלה, קוד PO171, כנראה חיישן כמות אויר אבל לא בטוח בזה.

:)

קח בחשבון שמדובר בחלק יקר. 1300 שקל. נסה מפירוק או מאיביי

avishon
03-12-10, 11:37
...אני חייב לציין שלא מדובר ברכב אמין...
ואני חייב לציין שדעתי -ולא רק- סותרת לחלוטין :
בשמונה וחצי השנים שהרכב ברשותי הוכחה אמינותו שוב ושוב ושוב , לא רק יחסית לג'יפים אחרים של חברים - אלא באופן אבסולוטי...

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]...קשה לי לחשוב, מאז שקניתי אותו לפני כשנתיים, על 3חודשים שחלפו בלי שהוא יבקר בקיה יפו (דרך אגב, המקום היחיד שנוגע לי ברכב...
גם אני מבקר שם המון... ברוב המקרים בעקבות מה שנשמע לי כרעש חריג ו/או משהו שנראה לי לא בסדר . הם מפשפשים , בודקים , מסתכלים -
ובד"כ אומרים "סע לשלום"...
(וואללה , אם היתה לי לירה על כל פעם שהעלו אותי על הליפט כי נדנדתי להם , בדקו , הורידו ושלחו אותי לדרכי - הייתי במצב כלכלי מבוסס יותר כיום...)

...פאן קלאצ'. רדיאטור...
גם לי - פעם אחת בשמונה וחצי שנים... סביר בעיני .
גם ציריה הצלחתי לשבור פעם אחת - אבל זה היה לפני 8 שנים כשהתפרעתי איתו בחורשן...

...נזילות מסתוריות מהגיר, ממחזירי שמן, מאטם חיישן קמשפט. זיוף מסתורי שגרם לרכב להינעל על 3000 סל"ד תוך כדי נסיעה (!!) שהתברר כ"בעיה מוכרת" בצמת חוטים. זיופים. מד זרימת אוויר. שני סטרטרים (אחד נסתם בירקון בבוץ....אשמתי) ומה לא...
משום מה לא יצא לי להכיר את הבעיות האלה...

...למזלי תקלת ראש המנוע המפורסמת, שעולה 7000 שקל לתקן, כבר קרתה אצל הבעלים הקודם...
לצערי , אצלי הלך ראש . הסיבה : התעלמות שלי מבריחת-מים מצינור ומתזוזה בשעון החום .
רגישותו של הספורטאג' לחום ידועה ומוכרת . הפתרון : תחזוקה נכונה של הרכב הכוללת שימוש בנוזל-קירור מקורי ובדיקה תכופה של צנרת המים לאיתור נזילות , ואם יש צורך - "תחזוקה מונעת" , קרי= החלפת צינורות יזומה .

...בטיול הספורטאז'ים הקודם, לדוגמה, כרבע מהרכבים סבלו התחממות...
אצל לפחות שניים מהם הסתבר שלא טרחו לכבות את המזגן כאשר הרכב התאמץ . אצל אחד נוסף מיכל העודפים היה סדוק (וזה לא משהו ש-"נולד" באותו רגע) . ממישהו נוסף שמעתי שהוא מכניס מי-ברז לרדיאטור , ולא מבין מה לא בסדר בכך .
אני לא רוצה לנדנד , אבל כבר ציינתי את המושג "תחזוקה נכונה"...

...לטעון שספורטאז' היא אמינה זו שטות. כולנו נורא אוהבים לומר שהאוטו שלנו אמין. אז שלי לא...
בניגוד לדעתך , איני חושב שזו שטות . אני כן חושב שהספורטאג' (שלי , לפחות) הוא רכב אמין - כל עוד הוא מתוחזק כראוי ונוהגים בו כראוי , ולא מנסים לעשות ממנו מה שהוא לא...

...זה האוטו, הוא נוסע, הוא מטייל והוא סבבה...
ועל זה אני חותם בשתי ידי...

אבל שהבחור שרוצה לקנות לא יכנס לשאננות כי "ספורטאז' אמין" על סמך זה שפעם היתה לך קיה ריו או משהו כזה, שלא התקלקלה.
זאת , לטעמי , האמירה הכי נכונה בכל התגובה : לא קונים רכב על סמך הכרות עם רכב אחר...

ושרק יהיה לכולנו חג שמח !
(אה , ושאולי תהיה גם נעילה , ובמחיר סביר...)

avishon
03-12-10, 11:47
...המלצה שלי, סע באוטו בלי שיפורים. עם הזמן תחליט לבד ובקצב שלך: צמיגים, הגבהות, בולמים, מיגונים.

לטעמי , לדעתי ובראייתי - זו ההמלצה הכי גרועה שאפשר לתת , לפחות בהיבט אחד :
לא נכנסים לשטח ללא מיגונים . זו הדרך הכי מהירה ובדוקה לדפוק את הרכב .

eithan
04-12-10, 11:00
שוב תודה לכל חברי הפורום שעוזרים לי רבות עם המידע.
אני כנראה אלך על הדגם הזה.

שאלה נוספת, האם היו שיפורים מסוימים בין שנות הדגם(שינוי מנוע\מערכות)?
האם רכב מודל 97 שונה מכנית מרכב מודל 2000?
האם שנת 96 היא השנה הראשונה של הדגם בעולם, או פשוט השנה הראשונה בה הביאו אותו לארץ?

-->