PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור מסלולים שאינם בספרים!

זרקו
18-11-10, 08:29
בוקר טוב,
את המסלולים ברוב הספרים והאתרים כבר עברנו.
אולי זה הזמן לשרשר מסלולים אישיים- כאלו שאם הייתם כותבים ספר הייתם מכניסים.
והרי כידוע לכל אחד יש את האופי שלו, הטעם שלו וגם ההערות שלו על כותבי הספרים......

אני מציע שנעלה למען הדורות הבאים, או סתם לטובת עצמנו, מסלולים, מדרגות סלע וכל מה שנראה לכם שהייתם רוצים לגלות שיש ליד המסלול הרגיל שלכם ואף פעם לא ידעתם. כמה כיף היה לגלות עוד עליות ליד המשלט :)

היות שאני כרגע בעבודה, את שלי אעלה מחר- אבל זהו הזמן לשלוף מהבויידם את המסלולים שלכם!

יום טוב!

נועם

שיימן
18-11-10, 20:48
רעיון מעולה

זיו
18-11-10, 21:36
שלום נועם.

אפשר להסתכל על עניין המסלולים קצת אחרת:
רוב האנשים מטיילים עפ"י מסלול שראו בספר (או במוסף סוף השבוע של העיתון) או באתר אינטרנט כזה או אחר. ברור שהדבר גורם להרגשה שאתה מציין - "את המסלולים ברוב הספרים והאתרים כבר עברנו". כי בעצם אחרי כמה שנים עשינו V על כל עמודי הספר שיש בו נניח 10 מסלולים. גם ככה די משעמם לטייל לפי ספר שמסביר לך בצורה של כמה ק"מ לסע, לאפס ספידומטר, לפנות ימינה, לסע שוב כמה ק"מ, לאפס וחוזר חלילה. ממש ספר בישול.
אני מציע להשקיע קצת יותר ולבוא מכיוון שונה. קח ספר שמסתכל על ה"אטרקציות" שיש בתא-שטח נתון (כל אחד והאטרקציות שלו). צרף מפה רלוונטית ובנה לעצמך מסלול. המסלול שתבנה לא יהיה סוג של מרדף אחרי נקודות ציון ומבט מהופנט בספידומטר, אלא יותר מוכוון נוף ודברים שיעניינו אותך. יש סיכוי שהוא גם יהיה שונה קצת מהמסלולים המקובלים, למרות המדינה הקטנה שלנו.
אני מאמין שזו הדרך וברור שהיא לא מתאימה ולא מושכת כל אחד. יש לדעתי הרבה ערך מוסף בבניית מסלול בגישה הזו.
היא כמובן רלוונטית אם אתה מאלה שרוצה לשלב גם קצת הליכה בטיול.

סתם הצעה שלי. זיו.

GodsFather
19-11-10, 05:28
יש ספרים שמשלבים את הסיפור על הנוף והמסביב וגם ההיסטוריה של המקום, בצירוף מסלול ניווט.

אבל אני חושב שהכוונה של זרקו היא שכן נסע עם המסלול מהספר ורק נדע שאם אנחנו רוצים לסטות קצת מהמסלול הכתוב ולחזור אליו אח"כ, יש לנו לאן.

נמרוד
19-11-10, 07:53
אני מציע שנעלה למען הדורות הבאים, או סתם לטובת עצמנו, מסלולים, מדרגות סלע וכל מה שנראה לכם שהייתם רוצים לגלות שיש ליד המסלול הרגיל שלכם ואף פעם לא ידעתם. כמה כיף היה לגלות עוד עליות ליד המשלט :)

אתה כל כך צודק - כמה כיף לגלות מסלול, קטע שביל, לפעמים סתם ראש גבעה יפה שלא היית בה קודם. מה הבעיה - גלה! תסתכל ימינה ושמאל, אתה רואה שביל - נסה אותו!

בנוסף, אני לא יודע אם אני מחדש לך, אבל אם כן, זה בדיוק מה שחיפשת - נווטן פשוט עם תוכנת עמוד ענן. בעמוד ענן דקורות שפע של נקודות עניין קטנות, כשנוסעים במרכז ובצפון הארץ בעיקר, אתה פשוט נוסע ובודק בכל טיול נקודה או שתיים חדשות, ולפעמים מגלה פנינים. שווה ביותר.

amimiller
19-11-10, 17:50
על תצפה מאחרים שיגלו לך את הבונבוניירות שלהם.
תחפש לבד.

<style> qtl { position: absolute; border: 1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 5px; opacity: 0.2; line-height: 100%; z-index: 999; direction: ltr; } qtl:hover,qtl.open { opacity: 1; } qtl,qtlbar { height: 22px; } qtlbar { display: block; width: 100%; background-color: #cccccc; cursor: move; } qtlbar img { border: 0; padding: 3px; height: 16px; width: 16px; cursor: pointer; } qtlbar img:hover { background-color: #aaaaff; } qtl>iframe { border: 0; height: 0; width: 0; } qtl.open { height: auto; } qtl.open>iframe { height: 200px; width: 300px; } </style><qtl style="display: none; left: 395px; top: 51px;" class=""> <qtlbar name="bar">http://www.qtl.co.il/img/copy.pnghttp://www.ask.com/favicon.ico (http://int.ask.com/web?siteid=10000861&webqsrc=999&l=dis&q=%D7%AA%D7%AA%D7%A8%D7%9B%D7%96%20%D7%9 1%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%20%D7%9E%D7%A1 %D7%99%D7%95%D7%9D%20%D7%95%D7%AA%D7%AA% D7%97%D7%99%D7%9C)http://translate.google.com/favicon.ico</qtlbar> <iframe name="content"></iframe> </qtl>

זרקו
19-11-10, 22:57
אתה כל כך צודק - כמה כיף לגלות מסלול, קטע שביל, לפעמים סתם ראש גבעה יפה שלא היית בה קודם. מה הבעיה - גלה! תסתכל ימינה ושמאל, אתה רואה שביל - נסה אותו!

בנוסף, אני לא יודע אם אני מחדש לך, אבל אם כן, זה בדיוק מה שחיפשת - נווטן פשוט עם תוכנת עמוד ענן. בעמוד ענן דקורות שפע של נקודות עניין קטנות, כשנוסעים במרכז ובצפון הארץ בעיקר, אתה פשוט נוסע ובודק בכל טיול נקודה או שתיים חדשות, ולפעמים מגלה פנינים. שווה ביותר.

הבנת את הרעיון.
אני אכן סוטה... ימינה ושמאלה כמו הרבה חברים כאן, רק לא תמיד זוכר לרשום את הנקודות או לנעוץ אותן במפה. זו נקודה לרעתי.
אבל אולי זה גם המקום להתחיל ולחלוק מידע בין חברי הפורום.
שבת שלום

GodsFather
20-11-10, 08:06
על תצפה מאחרים שיגלו לך את הבונבוניירות שלהם.
תחפש לבד.

מצטער לומר, אבל זו גישה פשוט מסריחה.

דרור ברלי
22-11-10, 01:15
מצטער לומר, אבל זו גישה פשוט מסריחה.

מסכים לגמרי.
מצד שני, זו גישה ששומרת על לא מעט פינות חמד כדי שלא יהפכו לנחלת הכלל ותוך זמן קצר למסריחות בעצמן. תרתי משמע.

hamzuz
22-11-10, 01:31
בוקר טוב,
את המסלולים ברוב הספרים והאתרים כבר עברנו.
אולי זה הזמן לשרשר מסלולים אישיים- כאלו שאם הייתם כותבים ספר הייתם מכניסים.
והרי כידוע לכל אחד יש את האופי שלו, הטעם שלו וגם ההערות שלו על כותבי הספרים......

היות שאני כרגע בעבודה, את שלי אעלה מחר- אבל זהו הזמן לשלוף מהבויידם את המסלולים שלכם!

יום טוב!

נועם

מסע גילוי עצמי .... רק ככה מגלים דברים חדשים

sos4u
22-11-10, 01:59
מסכים לגמרי.
מצד שני, זו גישה ששומרת על לא מעט פינות חמד כדי שלא יהפכו לנחלת הכלל ותוך זמן קצר למסריחות בעצמן. תרתי משמע.

מסכים לחלוטין.
לצערי הרב. ומנסיון, ככל שפחות אנשים מכירים, תוחלת החיים של האתרים החסויים מתארכת...

eli8ball
22-11-10, 02:19
לצערי הרב. ומנסיון, ככל שפחות אנשים מכירים, תוחלת החיים של האתרים החסויים מתארכת...

כן... וזה עצוב מאוד. זרקו - הרעיון מצויין - הביצוע הוא קצת בלתי אפשרי, אבל עמוד ענן שזה מקור ידע שלרוב רק אוהבי טיולים וטבע אמיתיים נגישים אליו - נותן לך את זה. קח אותו איתך וסע... בכל מסלול\חור שתגיע אליו תמצא משהו מעניין בטווח כמה מטרים. אני נוסע איתו גם בכביש, וכל פעם מגלה איזה אתר מעניין שאפשר לסטות מהדרך ולשלוף את הפק"ל קפה (מודה אני חי עם הג'יפ ביומיום) ולעשות עצירה להתרעננות ולכיף

-->