PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף יש ויטרה.. עכשיו מה עושים??

kikoman
18-11-10, 20:03
קודם כל שלום לכולם, אני חדש פה ובתחום השטח בכלל,
נחמד שיש מקום להתייעץ עם כל התותחים הכבדים בתחום..

אז ככה,
אח שלי טס ונתן לי מתנה את הויטרה שלו..
שנת 90, מנוע 1600 ( שהוחלף בדצמבר האחרון ) גיר אוטומטי,
ובוא נגיד, במצב לא הכי טוב שקיים..
אני מעוניין להתחיל עכשיו בתיקונים הכרחיים לג'יפ,
יש אולי רשימה של כמה דברים בסיסיים שאני צריך לבדוק לצורך השיפוץ?
כמובן שאני יקח את הג'יפ למוסך ויעשה בדיקה לגבי הדברים שצריך לתקן, אבל אני אשמח לדעת קצת יותר, גם כדי להבין, וגם כדי שלא סתם ידחפו לי דברים שלא צריך, כי אני דיי מוגבל בתקציב..

מישהו מכיר אולי מוסך מומלץ, לנושא הזה, באיזור חדרה\פרדס חנה?

אם יש למישהו עוד המלצות או טיפים בנושא אני אשמח, אני פשוט לא מבין בכלל בתחום, ומנסה לאט לאט להיכנס..

תודה רבה,

eli8ball
18-11-10, 20:21
עכשיו מעלים תמונות של הגברת...

מה המצב שלה בדיוק? מנוע מזייף? בעיות בגיר? טרנספר\סרנים?

תאר מה הבעיות שאתה מצליח לראות\להרגיש כדי שנוכל לנסות ולתת לך כיוון.
חוץ מזה תתארגן על ספר רכב כדי שתוכל לעבוד ולזהות בעיות תקלות ומצב של מכלולים בעצמך... ככה אף מוסך לא יעבר אותך...

וכמובן יש לך פה את פורום סוזוקי שתמצא בו תשובה לכל שאלה שתשאל.

הכי חשוב - תהנה מהרכב, תטייל בכל מקום, ואל תשכח לשמור על המקום שבו אתה נמצא נקי, ולא לרדת מהסימונים...

בהצלחה

נדב42
18-11-10, 20:24
ברוך הבא למשפחה :)

אם אתה מגיע לאזור כפר-סבא, אשמח להציץ ולהמליץ.
יש לי גם שני מוסכים מצויינים פה באזור, לא מכיר באזור חדרה (למרות שאני מעמק חפר במקור ...)

נדב.

mi88
18-11-10, 20:25
אני הייתי ממליץ לבדוק אם לא כדאי לרכוש ויטרה אחרת אם עלות התיקונים גבוהה
ואת זאת לחלקים

תהנה לך ובשעה טובה

משה

נדב42
18-11-10, 20:42
אני הייתי ממליץ לבדוק אם לא כדאי לרכוש ויטרה אחרת אם עלות התיקונים גבוהה ואת זאת לחלקים

מה ???
משה, תרגיע ומהר. אנחנו כבר מכירים את השטויות שלך אבל זה חבר חדש ואתה סתם מבהיל אותו בלי לדעת בכלל אם ואיזה בעיות יש לאוטו וכבר ממליץ לו להשבית את הרכב ??? תגיד לי, ירדת מהפסים ???

לקיקומן (פותח השרשור) - תתעלם מההודעה הקודמת.
אני מבטיח לך שתקבל המון תמיכה פה בפורום סוזוקי. אני לא יודע מה לא בסדר באוטו, אבל לא זכורה לי בעייה שלה נפתרה פה במסגרת הפורום.
תתחיל לפרט מה שאתה יודע, קפוץ לביקור, ואל תתן למשה ושכמותו להלחיץ אותך. אתה בידיים טובות.

להתראות בשטח ...

נדב.

דרור ברלי
18-11-10, 23:31
מוסך מומלץ באיזור פרדס-חנה - חדרה, מתמחה ב-JEEP אבל תותח בכל רכבי השטח: מוסך "אנדורו" -ארנון מלאכי, בפרדס חנה.

sharon1985
19-11-10, 00:07
מבין אותך אחי, גם אני התחדשתי בויטרה לפני זמן לא רב וכבר התחילה לקבל ממני טיפול...
אני לא מבין הרבה ושלי אומנם 95 ידנית, אך אשמח להפגש לראות את הרכב ולצאת יחד לאיזה טיולון.

נדב - שמתי לב שאתה מוכן לעזור להרבה מתחילים אז קודם כל תודה בשמם, ואני בעצמי אשמח להפגש איתך מתישהו שיש לך חלון וזמן פנוי כמובן כדי לקבל עצות ליישור קו בשלבים נכונים ולימוד בסיסי של מה שבאמת צריך. אני רעב לידע בנושא וכמה שלא אקרא בפורום זה לעולם לא ישתווה ללימוד שמלכלך את הידיים ואת הראש :)

אני בעצמי מטפל אצל קובי מ"המוסך של קובי" אם אתה מכיר, אבל פעם אחת הגעתי גם ל'אנדורו' ואני חייב לציין שארנון הוא בחור נעים על הבריות ותענוג להתייעץ איתו ולדבר איתו, אני מאמין שבעתיד אני אעבוד איתו גם, כרגע אני עדיין ביישור קו מסיבי.

בכל מקרה שתהיה לנו דרך צלחה :)

GodsFather
19-11-10, 04:34
ההמלצה שלי - מה שאפשר לשפר במקום לתקן - תשפר :twisted:

נדב ומשה - שאני לא אצטרך להפריד ביניכם, ילדים ;)

kikoman
19-11-10, 10:01
קודם כל תודה על ההתייחסות המהירה והנחמדה,
בקרוב אני אעלה תמונות..

למשה - אולי לא התנסחתי טוב, הרכב במצב תקין בסך הכל, הוא עבר טסט בספטמבר האחרון ואני נוסע עליו כרגע בתוך העיר..

בעיות שאני יכול לראות כבר ככה בבית :
נזילה דיי רצינית מאיזור הגיר,
המנוע מחרחר ופולט קצת עשן שחור
לאחרונה גם אני שומע רעש מאיזור הבלמים, כשאני בולם חזק, ממש בעצירה יש רעש מתכתי כזה,
כשאני מעביר ב4X4 בין ה-היי לניוטרל ול-לאו, יש רעש מהגיר, כמו שמעבירים הילוך בלי ללחוץ על הקלאץ'

בנוסף יש לרכב בעיה של חשמל, החשמל הפנימי לא עובד ( מנורת תקרה וכל אלה )
כמובן שיש הרבה בעיות קוסמטיות, אבל אלה פחות מעניינות אותי כרגע..
שמעתי באמת על מוסך אנדורו, כנראה שאני אלך לשם..

נדב ושרון - תודה רבה על ההזמנה, אני אשמח להגיע, שאני יהיה קצת יותר בטוח לצאת איתה לכבישים מהירים ולטיולים,

ולgodsfather , יש לך המלצות ספציפיות מה כדי לשקול לשפר במקום לתקן?

שוב תודה לכולם (:

GodsFather
19-11-10, 10:24
תתחיל ביישור קו כי לפי התקלות שתיארת אין לך פה משהו שמצדיק שיפור. לאחר מכן, ולאחר שתדע קצת מה אופי הטיולים שלך והרצונות שלך עם הרכב, נתחיל להנדס אותו :mrgreen:

נדב42
19-11-10, 11:05
בעיות שאני יכול לראות כבר ככה בבית :
נזילה דיי רצינית מאיזור הגיר,
נדב: זה בד"כ ממחזיר השמן שבין המנוע לגיר, כמה מאות שקלים במוסך. תתחיל מלשטוף את האזור מלמטה ולראות מאיפה הנזילה. אם תצלם ותעלה לפורום, נוכל לייעץ באופן מדוייק יותר. אה, ותבדוק שמנים כמובן ...

המנוע מחרחר ופולט קצת עשן שחור
נדב: בדוק ביציאה של האגזוז אם הפיח שומני או יבש. אם יבש אז אתה צריך כיוון ואולי ניקוי קרבורטור, אם שומני אז המנוע שורף שמן וכדאי לבדוק כמה ומאיפה. לגבי הרעש, קשה להבין בלי לשמוע, אם נשמע כמו דיזל אז אולי טיימינג רפוי.

לאחרונה גם אני שומע רעש מאיזור הבלמים, כשאני בולם חזק, ממש בעצירה יש רעש מתכתי כזה,
נדב: או שנכנס משהו לבלמים או שהרפידה נשחקה לחלוטין. זו פעולת תחזוקה שוטפת אבל אל תתעכב איתה - זה גם בטיחותי וגם יש לך בינתיים בלאי מואץ בדיסק/צלחת בילום.

כשאני מעביר ב4X4 בין ה-היי לניוטרל ול-לאו, יש רעש מהגיר, כמו שמעבירים הילוך בלי ללחוץ על הקלאץ'
נדב: אתה מקפיד לעשות את זה כשהגיר בניוטראל, או עדיף אולי במצב חנייה ? היה כבר שרשור על זה, נדמה לי שהמסקנה שם היתה שעם גיר אוטומטי צריך להעביר את הידית מהר והחלטי (לא באלימות...) ולא לעצור במצב הניוטראל של הטראנספר.

בנוסף יש לרכב בעיה של חשמל, החשמל הפנימי לא עובד ( מנורת תקרה וכל אלה )
נדב: פיוזים, מגעים וכדומה. אם יש לך הבנה בסיסית עדיף לעשות לבד, כי במוסך כנראה ייקחו על זה הרבה כסף, סתם כי זה עשוי להיות הרבה התבחבשות בסבך החוטים ...

ובתשובה לשאלתך המקורית "עכשיו מה עושים ?" - התשובה פשוטה: יוצאים לטייל ! יש לך כל כך הרבה טבע ונוף ממש ליד הבית, מצא לך שותף מהאזור כדי שלא תהייה לבד וצא לטייל בקטנה ...

נדב.

eli8ball
19-11-10, 14:14
תאמין לי נדב - יש הרבה בעיות שעוד לא נפתרו...

איזה "בגושים" מותר להחליף ואיזה לא, איך משנים מידת צמיג, ואיך עוברים טסט בלי ברכת הגומל אחר כך... וההיסטריה שנכנסים אליה כל פעם שרואים ניידת ביקורת רכב:D:D

קיקומן - לגבי הנזילה מהגיר - נדב נתן לך כיוון אחד, רק שכח את השני - מאיזה צד של הגיר אתה מזהה נזילה? לכיוון המנוע או לכיוון הטרנספר? אולי הנזילה היא בכלל מהטרנספר ואתה מקשר את זה לגיר? תראה מאיפה הרטיבויות ותבדוק...

מצטרף להערה של נדב על השריקה מהבלמים - תחליף את הרפידות.. לא משחקים בזה.

בכל מקרה אם נוכל לתת עצות או סתם תמיכה ועידוד אז בכיף

נדב42
19-11-10, 15:08
אלי, התכוונתי לבעיות טכניות כמובן, מול הרשויות אפילו דרור ברלי התייאש, אז מי אני בכלל ...
לגבי נזילת השמן, קרא שוב מה שכתבתי (קודם כל לשטוף ולראות מאיפה נוזל). רק ציינתי שלרוב זה מהמחז"ש בין המנוע לגיר ...

kikoman
19-11-10, 17:39
לגבי הנזילה,
עכשיו אח שלי אמר לי שפעם הוא היה במוסך לגבי זה, ואמרו לו שזה מהמסתם של שמן הגיר, או משהו כזה,
הוא אמר שזה היה עושה לו בעיות בהעברה של ההילוכים, והמוסכניק אמר שבגלל הנזילה אין לחץ של השמן, הבעיה תוקנה חלקית ועכשיו חזרה..
יש הערכה כמה דבר כזה אמור לעלות..?

מישהו יודע אולי איפה אני משיג ספר רכב?
חיפשתי הרבה בפורום ובכלל, ורוב הספרים הם לסמוראים ולג'ימי,
הספרים שמצאתי לויטרה ( באנגלית geo tracker נכון? ) נמכרים רק בחול..

אביעד פ.
19-11-10, 18:23
מסתם= מחזיר שמן
נמצא בין הגיר למנוע
החלק עצמו עולה כמה עשרות שקלים,
אבל בגלל שהעבודה דורשת הורדה של הגיר- התיקון יעלה כמה מאות.

לא מצליח להבין איך אפשר לתקן כזה דבר באופן חלקי כמו שציינת....תנסה לברר איזה תיקון ביצעו בדיוק.

אביעד פ.
19-11-10, 18:24
נ.ב.
אני הייתי מתעקש לשים מחזיר שמן מקורי בהחלפה.

נדב42
19-11-10, 18:29
אם אני זוכר נכון, הספר שלי אצל צחי (ISHC) והוא לסמוראי וגם לויטארה ...
לגבי הגיר, אני ממליץ שתתייעץ עם ארז סנטו - טופ-גיר רעננה 054-4434580
(תגיד לו שאני שלחתי אותך - נדב עם הויטארה הארוכה הידנית ...)

סביר להניח שהוא ירצה שתגיע אליו עם האוטו כדי לעשות עליו סיבוב, וגם סביר להניח שבעשר דקות הוא יעלה על הבעייה - הוא מתמחה בגירים אוטומטיים, וחוצמזה הוא נוהג בעצמו בוויטארה וגם משפר ומטפל בהן באופן שוטף.
אה, ואם אתה מגיע, תאם גם איתי - אני עובד 5 דקות ממנו ...

נדב.

-->