PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי חריקות מהקרנק לאחר החלפת מחזיר שמן אחורי

רן אשל
19-11-10, 14:01
פייב 76 מנוע 258 תקין לחלוטין, הוחלף גיר, קלאץ חדש ,מחזיר שמן אחורי שנזל ועוד קטנות
כמו תושבות מנוע וגיר,
לצורך החלפת המחזיר שמן האחורי של הקרנק, עשיתי את כל הפעולות המוכרות לי מהפעם האחרונה שהחלפתי את אותו מחז"ש, שזה בעצם כל מה שנאמר בהוראות הספר של צ'ילטון, אלא שהפעם עשיתי את זה כאשר הגיר והקלץ לא מחוברים, והקרנק לא מוחזק ע"י הגל הישיר של הגיר. לצורך החלפת המחז"ש פתחתי את המיסב הראשי האחורי ואת יתר הברגים של המיסבים הראשיים, הפתיחה של הברגים נעשתה במידה, בגלל הרגישות של המלאכה הזו, החלפתי וסגרתי הכל למומנט המתאים, ראיתי בעין שהכל במקום ושוב וידאתי שכל הברגים סגורים במומנט הנכון.
לאחר שהרכבתי את הכל חוץ מהדרייבשפטים ומלאתי שמנים במנוע ובגיר,הנעתי את המנוע.
מיד לאחר ההתנעה זיהיתי רעש מתכתי לא מוכר שמאוד לא מוצא חן בעיני, ובודאות הוא מגיע מאגן השמן.
נשמע כמו חריקה, לא צורמנית אלא כמו משהו שנטחן.
הצמדה של האוזן לקרטר לא מותירה ספק.
בקיצור חדשות רעות מאוד בלשון המעטה,
רעיונות למה זה קורה? למרות שהשתדלתי להיות זהיר, לא מספיק כנראה!
והמלצות שלכם לצעד הבא לפני הפרוק הבא של הקרטר?

six 4 life
19-11-10, 18:38
הפלטה של ההאוזינג (הדקה שנמצאת בין בית הקלאץ' לבלוק המנוע) נוגעת לך בגלגל התנופה.
בדוק ודווח.

נ.ב.
אתה יכול לבדוק ע"י סיבוב ידני של המנוע כשהוא כבוי (בורג הקראנק בפולי הקדמי, 19 מ"מ לכיוון סגירה) ותקשיב לפלטה המדוברת.

רן אשל
22-11-10, 17:29
הפלטה של ההאוזינג (הדקה שנמצאת בין בית הקלאץ' לבלוק המנוע) נוגעת לך בגלגל התנופה.
בדוק ודווח.

נ.ב.
אתה יכול לבדוק ע"י סיבוב ידני של המנוע כשהוא כבוי (בורג הקראנק בפולי הקדמי, 19 מ"מ לכיוון סגירה) ותקשיב לפלטה המדוברת.

סוף סוף הגעתי לגיפ כדי לבדוק, בשעה טובה נשכבתי מתחת לנבלה ואכן...כאשר אני מסובב ידנית, בהחלט נשמע רעש של חריקה מכיוון הפלטה המדוברת.
בשביל לוודא שהרעש בא רק משם, אני מתכנן לפרק אותה ולהניע
אם זה באמת רק זה, הסתדרתי, הלכה הדרמה.
לא רוצה לשמוח מוקדם מדי, אבל כמה טובה עצה קטנה - ענקית , של זה המתבונן מהצד
תודה

רן אשל
22-11-10, 21:33
כנראה שעל זה אומרים חייך אכלת אותה
פירקתי את הפלטה הדקה
עדיין יש רעשי חריקות שמגיעים מתוך הקרטר.לא נשמע כמו משהו מבחוץ,
תגידו לי שאני טועה
עוד הצעות לפני פירוק ?

six 4 life
22-11-10, 21:41
פירקת את הפלטה הקטנה מלמטה?
שכב מתחת לרכב עם פנס, תאיר על גלגל התנופה, חפש מגע שלו עם הפלטה הגדולה יותר איפשהו בהיקף.
הרעש נשמע עמום או מתכתי ממש לידך?

רן אשל
22-11-10, 22:11
פירקת את הפלטה הקטנה מלמטה?
שכב מתחת לרכב עם פנס, תאיר על גלגל התנופה, חפש מגע שלו עם הפלטה הגדולה יותר איפשהו בהיקף.
הרעש נשמע עמום או מתכתי ממש לידך?

הרעש בהחלט נשמע עמום ולא מתכתי, אם אני מצמיד אוזן לקרטר זה בהחלט נשמע כאילו זה בא מבפנים.
רעשים מהפלטה הגדולה אני גם אבדוק באופן ידני.

רן אשל
03-12-10, 11:31
אז ככה, אין רעשים מהפלטה הגדולה כאשר אני מסובב את קרנק באופן ידני, כשהמנוע עובד נשמעים רעשי חריקה מתוך הקרטר. האמת שלא הקשבתי לקרנק לפני החלפת האטם כך שאני לא יודע אם הרעש היה גם לפני העבודה, אבל כדי להסיר ספק, שוב פרקתי קרטר. חייב לוודא שהכל במקום, אין ספק שלפרק קרטר זו אחת המלאכות המתסכלות, בלשון המעטה על הגיפ, במיוחד כשאתה עושה את זה בשכיבה על הרצפה ובפעם השניה בחודש האחרון.
כסוף סוף אני רואה את הקרנק, הכל נראה במקום, פרקתי פלגים, מסובב את הקרנק בקלות ואין רעשים מיוחדים הקוסוות יושבות היטב בכל המיסבים, פרקתי מיסב אחד כדי לראות לאן יכלו להווצר תזוזות או סטיות, אין שום דבר חריג שנראה בעין, כאשר אני מסובב את הקרנק ידנית הוא מסתובב באופן חלק וללא רעשים או חריקות
כרגע כמו שזה נראה אני הולך להרכיב הכל חזרה ומשלים עם הרעשים שהיו או לא היו.
נהערות חשובות ונקודות חשובות לבדיקה לפני סגירת הקרטר יתקבלו בשמחה

רן אשל
25-01-11, 10:51
אז ככה, למען הגילוי הנאות ואמנם אחרי הרבה זמן, אני רוצה וצריך לעדכן.
מסתבר שהרעשים הגיעו בין היתר ממשאבת המים שבדיעבד הייתה בשעותיה האחרונות.
העבודה על הגיפ נעשתה בטפטופים ולאורך כמה וכמה שבועות, ובזמן הזה שהגיפ עמד, הדבר לא ממש הועיל למשאבת המים שהייתה כבר גמורה ועם הזמן כנראה נתפסה, כשהנעתי אחרי הרבה זמן החלה לחרוק.
כשהנעתי את הגיפ בסיום המלאכה, גם הפלטה הקטנה בקלאץ חרקה(ותוקנה) וגם המשאבה חרקה.
לאחר שטיפלתי בפלטה הקטנה בקלאץ שבאמת הרעישה,הרעשים לא הפסיקו, כאשר ניתקתי את רצועת המנוע והנעתי כדי לוודא שאין רעש ממקומות אחרים המנוע עבד בשקט.
סיבוב ידני של המשאבת מים הצביע על התנגדות מוגזמת, כשהמנוע הופעל שוב עם המשאבה הרעש כבר היה משהו שלא ניתן לפספס ונראה היה שאף התגבר .
המשאבה שפורקה באמת הייתה גמורה, ולאחר שהוחלפה, המנוע קיבל בחזרה את הנהמה הצלולה שלו
סוף הסיפור

-->