PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע דיזל - 6.5 טורבו (מחשבה על המרה)

אריק זמר
04-05-03, 16:10
יכול להיות שייפול לידי ראש מנוע + טורבו של סוואנה, קרי מנוע 6.5, חדש יחסית אשר דורש אוברול.

השאלות:
לא יודע למה, אך עד היום הבנתי הלוקה בהמון חוסר בתחום זה, גרסה אוטומאטית שאוברול למנוע דיזל מורכב בהרבה יותר מאשר במקבילים לוגמי הבנזין. דעות ?

* אציין כי הבחור היקר, שמקצועו - בתחום זה, אמר לי ואני מצטט: "אין הבדל, אני עושה את זה ביום יום ואין הבדל בין אוברול לאוברול".

אז מה סיכויי ההצלחה ?

polar bear
05-05-03, 00:24
ומה עם שאר המנוע?

גם לדעתי אין הבדל.
אבל אני אבדוק.

asafk
05-05-03, 20:54
אם עוברים על המנוע חלק חלק-
בש"טים (בוכנות, שרוולים, טלטלים)- אין הבדל. (אם יש שרוולים, לא מכיר עד כדי כך את המנוע הספציפי) מוציאים הכל, מחליפים מה שצריך לפי סטים ומחזירים.
ראשים- אין הבדל- מפרקים שסתומים, לוחצים תושבות שסתומים, מנקים ראש ומשחיזים אם צריך, מחזירים הכל עם גומיות חדשות. מרימים וכו'- נו... מה ההבדל..
קרנקשפט- מיסבים אותו דבר, אם צריך חדש (ובדרך כלל לא תגיע לזה) אין הבדל בין בנזין לדיזל.

בקיצור- מנוע זה מנוע.
ההבדל העיקרי בשיפוץ לדעתי הוא במערכת ההזרקה. אם יש מזרק דפוק, או משאבת הזרקה- זה יכול להיות חלק יקר (בהחלט יותר מבבנזין).
כנ"ל לגבי טורבו אבל גם הוא לא יותר יקר בהרבה מבמנוע בנזין טורבו.

מה שכן, תברר טוב מה הבעיה עם המנוע, סדק בבלוק או משהו בסגנון יכול להיות לא סימפטי.

אסף.

ניר ל
06-05-03, 00:10
מורכב יותר אולי לא, אבל יקר יותר - כן. שוקל יותר -כן. כל החלקים מאסיביים הרבה יותר (יקרים יותר כבר אמרתי ?), שלא לדבר על מערכות ניהול המנוע והמערכות התומכות . אל תתפלא אם תמצא שהשיפוץ יעלה לך יותר מצי הרכב שרכשת לאחרונה כולו. חוץ מזה יש לך שלשה מנועי בנזין טובים, אז למה להסתבך עם דיזל ? מי ישמע כמה המנוע הזה חסכוני ....

נמרוד
06-05-03, 12:07
למה הדיון הזה מזהם את פורום הבונים :twisted:

עובר לפולסייז...

אריק זמר
06-05-03, 13:32
נמרוד, בשמחה הייתי מוסיף עוד הודעה "טכנית" לפול-סייז...אבז באמת שזה עניין כללי ועלול ליגוע לכל בעל דיזל ששולח לאוברול במחירים מוטרפים או זוטות כמוני החושבים על המרה, בין אם פוטנציאלית ובין אם מעשית.

ניר,
המחשבה הזו החלה בשאילתא של "האם יש סיכוי שמישהו ייקח ממני שלושה מנועי 8, וייתן לי בתמורה מנוע דיזל עובד בצורה מושלמת ?"
זה התקדם בהצעה די קוסמת, פלוס עבודה עצמאית יחד עם בחור נחמד עד מאד שזה הוא מקצועו היום יומי ולעשות זאת, כאשר חלק מן החלקים נמצא במלאי...

מעבר לזה, כידוע, אצלי ברכב אין בעיה עם הגודל הפיזי, חוץ מזה שמיקום המזגן מפריע למיקום מע' הטורבו...ועניין הרישוי יכול להיות שפתיר ברמה החוקית הטהורה (תקנות הדיזל משנת 95 התומכות ברכבים עם משקל מותר של מעל לכ2.2 טון.

מעבר לזה, המנוע לא יותר חסכוני בהרבה...במקום 1:5 אעשה 1:6, בא נאמר... אבל לא נראה לי הקטע שהמיסוי במדינה יישתנה בקרוב (וכשאתה יורד בשטח לצריכה ממש ממש גבוהה אז למה לא לחשוב על זה ?)

אגב, ה6.5 טורבו נושא עימו קג"מ בהיקף של כ50...כ"ס בהיקף של 220... ומקריאות רבות על ההתקדמות בעולם המערבי - נושא הrock crawling נוטה לאחרונה לעבור לדיזל !!!

אגב אסף, בעיה אחרת הינה הגיר...הבנתי שיש גיר 400 למנועי דיזל, עם יחסי העברה אחרים...

asafk
06-05-03, 14:27
הMATCH המתאים למנוע הזה הוא 4L80E, שהחליף את ה TH400 בתחילת שנות ה90. יקר אש... זה הגיר המקורי של כל הGMים הגדולים עם המנוע הזה, שני המחשבים מדברים ביניהם (מלכלכים על הנהג בדרך כלל, אבל למי אכפת? ).

אסף.

אדי
06-05-03, 14:28
אריק , אם אני זוכר נכון את הנתונים של ה6.5 TD הם באיזור של ה60 קג"מ ו-195 כ"ס .
גיר? מחשב מנוע? סעפות?

אדי

polar bear
06-05-03, 14:58
אכן 60בערך על 195.
בקשר לבעית הטורבו מזגן - אני "מכיר" מישהו שעשה את ההסבה לבליזר, אם הענין הזה יהיה הבעיה האחרונה אני אברר או אפנה אותך.
מע' הדלק של הדיזל זה באמת לא דבר זול.
בקשר לגיר - לא סביר שהטורבו דיזל יעבוד עם גיר אחר, הבחור שהסב היה חייב להביא את ה 80E כדי שהעסק יעבוד.מאחר והבחור "מקושר" הגיר עלה לו , כולל המיסביבים , 1500 ש"ח מפירוק.
ה400 יותר חזק ויותר אמין.
ומה תעשה אם מס' השיניםם בגיר הנ"ל שונה ממס' השיניים בטרנספר? או שהגיר יותר ארוך?

הערת אגב - מאחר והרכב משמש אותך כרכב שני, ומאחר שהמנוע שלך די תקין, ואפילו מאד תקין, אני לא רואה שום סיבה להחליף, אולי שהמנוע שלך יתחיל לגמגם. כי ב10 אלף בערך שיעלה לך אובורל אפשר לקנות בערך 2300 ליטר בנזין...........

אריק זמר
06-05-03, 16:49
אסף ועודד, אכן ה400 של שנות ה80 הפך ל4L80E או ל60 בקטנים יותר.
אדי, אם בגדול יילך לי על סדר גודל של החלפת שלושת המנועים בתמורה למע' דיזל עובדת כסדרה...זה שווה לי !
עודד, אני ממש לא מדבר על השקעה של 10K ש"ח...אבל ממש...
המקסימום שאני מוכן להשקיע הוא 3-2 K בתוספת של 50-60 שעות עבודה.

אגב, ניתן לראות נטיה רבה בשוק האמריקאי לכוון הדיזל, הן בפורומים והן בירחונים, מה גם שהסבות כאלה נעשות שם והשיפורי מנוע לדיזל (פחות מעניין) מתקדמים לכוון האין סוף.
קצת לינקים:
http://www.thedieselpage.com/readers/mverver.htm
כוון סופי אולי:
http://home.planet.nl/~mverver/K30.HTM
המון חומר סרוק על דיזל:
http://www.geocities.com/dieselresourcepage/diesel.html
הנה קצת מהפיירטס:
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=&threadid=12102&highlig ht=diesel+swap
וגם הם מציינים שיש בעיה עם מיקום המזגן.

ולסיום, YJ שעבר הסבה ל6.5 דיזל:
http://www.thedieselpage.com/readers/fleming.htm

מוני דיסקו
12-05-03, 12:29
אריק לי יש נסיון של שנה על דיזל.
מה אומר - אני מרוצה.
המנוע של הדיסקו הוא חלש יחסית לגודל הדיסקו וגם אוטומטי, ולכן יש הרגשת עגלה.
אבל בשטח - ובמיוחד בזחילת סלעים - גן עדן :D
איזה שיפוע שלא תרצה - המנוע עובד כמו שעון שווצרי.
ובמעברי מים - אין שם בעיות
והמומט בסדר גמור.
בקיצור אין את ה FUN של הבנזין אבל בהחלט ניתן את מה שצריך ויותר בדיוק איפה שצריך
ותחשוב על זה. :wink:

אריק זמר
12-05-03, 13:05
מוני,
לא זו הנקודה...
הרי הדיזל הזה, עם כ"ס של סביב ה200, ומומנט כפול מהדיסקו, ככה שחולשה לא תורגש כלל...
יש לציין שגם היום, הרכב, על אף צמיגיו...מצליח לזחול בצורה יפה (זה הייתרון של הטרנספר החלש שבו, ה208, מול החזקים יותר, ה203 וה 205 - 1:2.62 מול 1:1.98...) מה גם שממיר המומנט הינו פקטור חשוב בזחילה, ופחות טוב בבלימת מנוע...
בקיצור, בדיזל הזה...הפאן של הבנזין עדיין קיים !

ובכלל, החישוב שלי הינו מעבר מצריכה של כ1 ל5 בכביש המהיר לכוון ה6.5...
ובשטח, להישאר מעל ה4 לליטר...
בוא נאמר שהדיזל בארץ לדעתי,זה סוג של קונספירציה...עניין המיסוי, וזה עניין של זמן עד ששניהם (בנזין ודיזל) ישוו מחירים, הרי יש להם את אותם עלויות...
אך מכיוון שלדעתי זה לא יקרה בעתיד הקרוב...אזי הכדאיות הכלכלית תראה החזר השקעה מהיר מאד.

מוני דיסקו
12-05-03, 15:24
אתה שואל וגם עונה - אז מה הבעיה כאן :twisted:
מובן שעדיף דיזל עם הרבה כוח בחצי מחיר של דלק.
אבל נראה לי שאתה יכול להשיג רכב כזה עם דיזל מותקן.
יש הרבה ואנדורות כאלו
פעם ראיתי ואן עם דיזל 6.5 שנת 85
ואחרי זה הוא היה גם למחירה (כ 30 או 40 נדמה לי )
הוא היה של חבר של רון גל, שאל אותו.
טסט נמוך יחסית בגלל השנה.
למה להשקיע בהחלפה אם אפשר לקבל מן המוכן
תשקיע כוחותך בשיפורים אמתיים.
בקצב שאתה יוצא לטיולים, נראה לי שישתלם לך דיזל

אריק זמר
12-05-03, 16:26
מוני,
רכב מקביל המונע דיזל יעלה בערך פי 3...גם לגבי וגם לגבי הוואנדורות.
וכ16-14 טיולים יחזירו עלות החלפת מנוע...
הטסט הנמוך הינו בגלל שהרכב הינו מסחרי, גם בבנזין.
ובכלל, מנוע 6.5 TD מפרוק יעלה בדר"כ כ13-15K ללא העבודה !!!

נמרוד
13-05-03, 12:20
אריק, כמו שאתה רואה מהנתונים המספריים שאתה וחבורת חיות המחמד זורקים פה, הדיון הוא בפירוש על דיזל מול בנזין GM. מנועי דיזל גדולים. זה שמוני נדחף לפה עם מנוע הקפצונים שלו לא משנה את מהות הדיון :lol:
בכל מקרה גרמת לי לסקרנות...
http://www.62-65-dieselpage.com/ עושה רושם שהחברה האלו יודעים על מה הם מדברים.

ובמיוחד המאמר הזה - השוואת עלויות:
http://www.62-65-dieselpage.com/mileage.htm

ofervan
17-05-03, 19:30
אריק
האם האופציה של החלפת מנוע חוקית? לאיזה תקנות אתה מתכוון?
אני בדקתי אפשרות להחליף אצלי מנוע (ונדורה 93) ומהנדס התקינה במשרד הרישוי נתן לי תשובה שלילית מוחלטת, למרות שאני מכיר אישית לפחות שתי ונדורות שעברו החלפה כזאת.
אשמח על כל מידע שיוכל לקדם אותי בנושא.

אריה פאהן
17-05-03, 19:59
אריק שלום
מנוע כזה עולה בערך חצי ממה שכתבת . פעם אחרונה שבררתי אצל דוד כהן לפני שנה וחצי הוא הציע לי ב7000 ש"ח עם כל כל המכלולים סטרטר .אלטרנטור.וכו' יכול להיות שזה ישנה את שיקולך בכדאיות לשיפוץ

יוני5
17-05-03, 22:06
אבל אריק החליט ששיפוץ יעלה לו 2-3 K.!!!!!
מכיוון שאני לא מאמין לרבע מילה ממה שאומר הדרעק הזה (עיין ערך הסבת סופה ל 44 מקדימה ב 1500 ש"ח) אז מה אכפת לי?

הוא נחמד, ואני אוהב אותו, והוא ימשיך לעשות שטויות.

יוני5

Bulldog
17-05-03, 22:41
הייתי בסרט הזה של שיפוץ ב3K, אין כזה דבר, חלפים בלבד יעלו לו בסביבות ה3-4K ומה עם עבודה, חריטות, התאמות וכ"ו?

polar bear
18-05-03, 00:10
אריה - במנוע טורבו דיזל 6.5 שעולה 7K כולל הטורבו והאביזרים הנלווים לא היתי נוגע עם מקל.

אלא אם כן יש לי אפשרות לודא את תקינות ותקינו האביזרים במאה אחוז.

אריק זמר
18-05-03, 15:32
עופר,
חוקית כמו שינוי מידת צמיגים...את האמת לא חקרתי לעומקו של הנושא, אך אני לא שוכח היכן אני חי...ולכן בלי לנקוב בשמו של הילד, אני מבין שהכוון הובן.

אריה,
כמו שענה עודד הדוב, רק בניסוח זהיר יותר...המחירים לרכבים הללו נעים גבוה...בצדק או לא...ואולי שווה לקפוץ לדוד כהן ולשאול...

עומר, הכל תלוי בעומק השיפוץ (במצב הקיים ובכמה צריך להשקיע - את העבודה עושים לבד)
יוני, לך אני לא מגיב.

אריה פאהן
18-05-03, 22:56
א.יש לו שם בד"כ רכבים ואתה יכול להחליט מאיזה יפורק.
נראה לי שבמקרה וחס וחלילה תצטרך מנוע ותראה רכב שמצבו סביר ועבר איזה תאונה והמנוע נראה טוב ואתה יכול לפעמים לקבל אינפורמציה מבעל הרכב לשעבר שאין לו סיבה לעבוד עליך והשיקול שלך יהיה בין לשלם 7K לבין לשלם 15K על שיפוץ אתה תיגע בו לא רק עם מקל אלא עם ראצ'ר ומפתחות פתוחים!

יוני5
19-05-03, 19:41
אאוצ'..... זה היה מתחת לחגורה.....

:) :) :)
יוני5

asafk
03-06-03, 19:46
לקח לי קצת זמן... אבל ביררתי ומצאתי- אין בעיה להרכיב מנוע 6.5 על הגיר TH400 הקיים.

אסף.

-->