PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה רק אני או שטיולי שטח נהיו ממש יקרים???!!!

MR BIG
20-11-10, 20:05
אני מגדיר עצמי ג'יפאי משנת 2003.
זה התחיל בסוזוקי סמוראי....
זה התחיל ב-4 ש"ח ליטר בנזין ...
זה התחיל ב-60 ש"ח לק"ג אנטריקוט ו-4 ש"ח בקבוק קולה...

היום...- 7 שנים אחרי , זה רק אני שחטף שוק מהעלויות המטורפות של הכל ביום אחד או שזה כולם?
או שאני לא יודע לעשות חשבון :

טיול שישי שבת לדרום מתל אביב ,
600 ק"מ בממוצע.
צריכת סולר 1:9. דיזל.
30 אג' לק"מ אחזקה של הרכב (בלאי ותיקונים).
כביש 6 - 43 ש"ח.
קניות, בשר, שתיה, פחמים, קפה בדרך בלה בלה בלה....- עוד 480ש"ח.

קיבלנו טיול של 1216 ש"ח בערך (וזה עוד כשהאוטו חוזר שלם ולא התנפץ על סלעים שעשו נזק של כמה אלפי שקלים בצורה "יזומה" )
.פעם זה היה נסגר ב-600 ש"ח מקסימום!!
עד מתי העושק במדינה הזו!!!

יש לי חבר שלא בא איתנו הרבה זמן לטייל....- עכשיו אני מבין למה....
רבאק!!!

(סתם מרמור...- הייתי חייב להוציא את זה...ההנאה שבזה שווה אפילו עלות כפולה....)

ששון המחסל
20-11-10, 20:15

היום...- 7 שנים אחרי , זה רק אני שחטף שוק מהעלויות המטורפות של הכל ביום אחד או שזה כולם?

600 ק"מ בממוצע.
כביש 6 - 43 ש"ח.

קיבלנו טיול של 1216 ש"ח בערך (וזה עוד כשהאוטו חוזר שלם ולא התנפץ על סלעים שעשו נזק של כמה אלפי שקלים בצורה "יזומה" )

רבאק!!!

אתה צודק ב100% ,להרבה אנשים זה מתחיל להיות כואב!!
תגיד תודה שאין לך,סופה או פול סייז עם יחסי העברה .
שאזי רק הדלק היה עולה לך 1216 ש"ח
אבל מי שמחזיק גיפ או אישה יפה ,(ככה זה בעיניני שעשועים)צריך לשלם וזה כל פעם רק מתייקר, מה לעשות?!
ששי

alal
20-11-10, 21:26
מסכים עם כל מילה , הכאב הוא לא נעים .:evil:
בתור אחד שגר בצפון , טיול נגב מגיע ל כ 2000 שח כולל אוכל ונוספים ולעיתים יותר .
לכן אנו משתדלים לא לחרוג מגבולות חיפה - זיכרון - רמת הגולן.
ברדיוסים האלו טיול יום יגמר מקסימום ב 200 300 שח .

שרון בן ארי
20-11-10, 23:52
אהלן
הינה החישוב שלי ל 600 ק"מ שדיברת עליהם:
דלק וכביש אגרה - סד"ג של 520 ש"ח.
לינה בחאן 80.
אוכל ושתיה הכי מפנק שרק אפשר ליומיים - 200.

סה"כ 800 ליומיים. שהם 400 ליום.

שלושה ימים (800 ק"מ):
דלק וכביש אגרה - סד"ג של 670 ש"ח.
לינה בחאן + לילה בשטח - 80.
אוכל ושתיה הכי מפנק שאפשר לשלושה ימים 300.

סה"כ 1050 לשלושה ימים שהם 350 ליום.

אפשר ורצוי בנסיעות ארוכות לצרף חבר, או להצטרף לחבר. מעבר לחברותא שהיא הדבר החשוב ביותר (עבורי) בטיול, זה מוזיל בעלויות הדלק.

**נכון, לא תמחרתי מורטיזציה לרכב. הסיבות לכך ברורות - אני נוהג בדיסקברי :(

GodsFather
21-11-10, 04:15
יקר זה עניין יחסי. ברור שהתחום שלנו הוא יקר בהשוואה לטיול רגלי באותם מסלולים, גם אם אנחנו רק קופצים לשביל ממול לבית. אבל ככה זה תחביבים, לפעמים הם יקרים.

להבדיל מבארצות אחרות, אצלנו ג'יפאות, גם אם היא עם כלי רכב בן 20 שנה ומלא חלודה, היא תחום יוקרתי והוצאותיו בהתאם.

הראשון שלי היה CJ7 והרבה תמימות ששפכה הון ב2001-2002. גם אם הדלק זול בהשוואה להיום, זה לא אומר שהרכב לא שותה הרבה ממנו, ועל טיפולים שוטפים/תקלות אין מה לדבר בכלל. אנטריקוט היה נראה תמיד פנטזייה של עשירים כשאנחנו היינו מגיעים לשטח עם חבילת קבבים.

אחריו הייתה תקופה של רגיעה ואז הגיע הסמוראי (רגרסייה משהו) שגם עליו נשפכו לא מעט ג'ובות אבל בקצת יותר מתינות ועדיין שיגעון לדבר.

עכשיו שוב רגיעה ונחזור לסיבוב השלישי עוד כמה שנים, עכשיו כבר נצטרך לחשוב בשביל שניים ואולי יותר.

עוד מעט יבוא דרור ברלי ויגיד לך שהמדינה אשמה בזה עם השלטון הבולשביקי ואז חנן יסגור לו את השרשור :)

tomer s
21-11-10, 07:59
(סתם מרמור...- הייתי חייב להוציא את זה...ההנאה שבזה שווה אפילו עלות כפולה....)[/QUOTE]

סיכמת את זה הכי טוב שאפשר.

תומר
שגר בדרום,
מחזיק 2 סמוראים ובאגי ואין לו זמן לטייל עם אחד מהם,
אבל כמו אדיוט משלם ומתחזק אותם ביוקר...
וכל זה בשביל הפעמיים בשנה שיש חול המועד;)

לביא
21-11-10, 17:33
ש גם יתרונות
ש פחות מטיילים כך שפחות צפוף וגם הרבה יותר נקי.

אלי ספרן
21-11-10, 17:45
ש גם יתרונות
ש פחות מטיילים כך שפחות צפוף וגם הרבה יותר נקי.
יש טיולים קרובים ,נחל כפירה אתמול שבת טיול סוף ,עלות 200 ש"ח דלק מכפ"ס
ואוכל,עשינו ארוחת בוקר מאוחרת גחנונים סותמים אותך,עד הערב,היה אחלה
פעם בחודש טיול ארוך יומיים שלושה לנגב, 800ש"ח דלק ואוכל בשר, סלטים
וכ"ו,עוד 300 ש"ח לינה באוהלים בחניונים יש תחביבים יקרים מאלו..:roll:

ofiredri
21-11-10, 17:55
האמת ? שרשור מדכא.

טיולים תמיד היו יקרים בארץ ובעולם, הן בעלויות השוטפות כגון דלק, אוכל שתיה, והן בהוצאות הנובעות מבלאי / תקלות טכניות.

חיים פעם אחת וצריך לחיות כמו שצריך.
לחילופין אפשר לעבור לליסינג ולצאת "בחינם" לטיולים שגרתיים ברחבי הארץ.

לטיול צריך לצאת בכיף ולא בתחושה של חסכון או בזבוז. אז קדימה, די להתחשבן.

טלטולי
21-11-10, 18:15
זה רק אני או שמחירי הדירות \אוכל\מיחייה\מדד ניהיו מטורפים:evil::evil:

yes1952
21-11-10, 19:39
נו לשרשור שכזה אני חייב להצטרף
צלית עומק ל30 מטר בכדי לתפוס שולה(אינטיאס)של 40 קילו זה כלכלי?
לגדל ולהשיא שני ילדים זה כלכלי?
לנסוע ב ג'ימי ביום יום זה כלכלי?
לזחול לתוך המים כדי לנסות לצלול 32 שעות ולגלות שהסקוטר תקוע זה כלכלי?
לא בכלל לא
אבל חברים יקרים
לתחריכים אין כיסים-וחיים רק פעם אחת
ומאחר ואחר כך אין למי לספר(אולי יספרו עלינו)אז מספרים לחברה,
תפסיקו לקטר תתארגנו כמו שהציע בן ארי היקר -כמה חברים ביחד ותוזילו עלויות ותהנו מהחיים,
שלכם
יוסי

MR BIG
21-11-10, 20:14
לא מתחשבן ולא מתקמצן.
ברור שכשיוצאים לבלות אז יוצאים...- בלי חשבון!
רק רציתי לציין שאותו דבר ,לא לפני הרבה זמן, עלה כמעט חצי....

דרור ברלי
21-11-10, 20:28
לא מתחשבן ולא מתקמצן.
ברור שכשיוצאים לבלות אז יוצאים...- בלי חשבון!
רק רציתי לציין שאותו דבר ,לא לפני הרבה זמן, עלה כמעט חצי....

אם אני לא טועה, אז גם הרווחת חצי ממה שהיום... אם לא פחות מזה.
ואז השבירות והנזקים נפלו ישירות על הכיס שלך... (ואני זוכר איך אתה שברת, בלי עין הרע...).

זמנים משתנים, נסיבות משתנות, אנשים משתנים. ילדים בתמונה, משברים כלכליים, כל מיני.
פעם הייתי מטייל המון. הדלק תמיד היה יקר, אבל הייתי מגיש את החשבוניות למישהו אחר ששילם אותן ביד רחבה ובנפש חפצה. והיום?....... גורנישט. אז מטיילים פחות. הרבה פחות. ויש עוד נסיבות שלא מקלות.
אז במקום 12-18 טיולים "אמיתיים" בשנה, יש 3 או 4, אולי 5, בלחץ. מעצבן, אבל מה לעשות?... זה רק תחביב, ואני לא מתלונן.

אז כמו שאמר כאן מישהו יפה - בתכריכים אין כיסים. אז אנחנו נמשיך לטייל, במסגרת האפשר - ונהנה מהעובדה שטיולי שטח הם כבר לא טרנד אופנתי של כל מיני נובורישים, והמדבר חוזר להיות שקט ונקי.

יונתןמצפה
21-11-10, 20:36
פעם הייתי מטייל המון. הייתי מגיש את החשבוניות למישהו אחר ששילם אותן ביד רחבה ובנפש חפצה

מהה זהההההה?????
דרור, עד כאן! תמיד אמרתי איזה כיף לכל כתבי הרכב הללו שמקבלים לידיהם מכוניות כיד המלך ונוהגים בהם להנאתם.
אבל החזרי הוצאות על טיולים?!?
את זה אתה צריך להסביר. וגם, איך זוכים במקצוע כזה?

PW
21-11-10, 20:50

600 ק"מ בממוצע.
כביש 6 - 43 ש"ח.

רבאק!!!

יקירי,
הפסיכולוג יעלה יותר.
PW

דרור ברלי
21-11-10, 20:58
מהה זהההההה?????
דרור, עד כאן! תמיד אמרתי איזה כיף לכל כתבי הרכב הללו שמקבלים לידיהם מכוניות כיד המלך ונוהגים בהם להנאתם.
אבל החזרי הוצאות על טיולים?!?
את זה אתה צריך להסביר. וגם, איך זוכים במקצוע כזה?

אם תצליח למצוא מו"ל נדיב ומבין שיבקש ממך לכתוב לו מסלולי טיולי שטח על בסיס חודשי, ושמלבד שכר הכתיבה משלם לך דלק + כל מיני הוצאות (את האנטריקוטים ונתחי הקצבים ובקבוקי הסינגל מאלט לא הכנסתי לחשבון... בכל זאת, לכל שחיתות יש גבול...) או לחילופין, מסדר לך לצורך זה רכב חדש מיבואן + פזומט (בכל יציאה לעומק של שטח אמיתי, אני תמיד-תמיד העדפתי במפורש לצאת בסופה שלי ולא בשום צעצוע חדש מפלסטיק)- לך על זה. שש שנים ושבעים וחמישה-שישה טיולים עשיתי ככה.

אין הנחתום מעיד לא על עיסתו ולא על כתיבתו, אבל אני חושב שהמו"ל הזה קיבל תמורה יותר ממלאה עבור כספו.

יונתןמצפה
21-11-10, 21:04
אם תצליח למצוא מו"ל נדיב ומבין שיבקש ממך לכתוב לו מסלולי טיולי שטח על בסיס חודשי, ושמלבד שכר הכתיבה משלם לך דלק + כל מיני הוצאות (את האנטריקוטים ונתחי הקצבים ובקבוקי הסינגל מאלט לא הכנסתי לחשבון... בכל זאת, לכל שחיתות יש גבול...) או לחילופין, מסדר לך לצורך זה רכב חדש מיבואן + פזומט (בכל יציאה לעומק של שטח אמיתי, אני תמיד-תמיד העדפתי במפורש לצאת בסופה שלי ולא בשום צעצוע חדש מפלסטיק)- לך על זה. שש שנים ושבעים וחמישה-שישה טיולים עשיתי ככה.

אין הנחתום מעיד לא על עיסתו ולא על כתיבתו, אבל אני חושב שהמו"ל הזה קיבל תמורה יותר ממלאה עבור כספו.

מממ... חומר למחשבה.
אולי נמשיך בקרוב בפרטי (או בעוד קצת פחות משנה כשאסיים את התואר...)

yes1952
21-11-10, 21:23
דרור מגיע לך תודה ללא ידיעתך
לא שמתי לב ששגיתי במילה תכריכים ורשמתי ח במקום כ והרי זה בא מהמילה לכרוך,
ואם כבר= אמנם אין אומרים שבחו של אדם בפניו,
אך והיה ולא היית כותב את הכתבות כפי שכתבת לא היה לך מהמו"ל אפילו בול
יישר כח
יוסי

ד ו ר ו ן
21-11-10, 22:07
יש שבשבילם אבקה לבנה=פודרה בדרכי עפר.
כך או כך, היא עולה כסף, וטיפול גמילה אצל פסיכולוג עולה יותר.

גיל51
22-11-10, 00:00
כמו בכל תחשיב הכל תלוי מה רוצים להוכיח.
אם אתה רוצה להוכיח שהתייקר בטירוף אז כמובן שהכל התייקר ותוסיפו על זה שגם אנחנו פחות ספרטנים ממה שהיינו ואנחנו צריכים יותר, התפנקנו. פשוט כבר לא ניתן לחיות.
אבל אם רוצים להוכיח את ההיפך אז קחו את מה ששבא כתב ותוסיפו שכשאני לא בבית אז ההוצאות בבית קטנות ולכן כידאי לקחת גם את האישה, ובכלל המשכורת יותר גדולה וגם יש תוספת וותק כך שבאופן יחסי נראה לי שהטיולים זולים יותר.
וכימעט שכחתי שאני נהג יותר מנוסה ששובר פחות כך שבאמת סוף סוף נהיה זול לטייל.
בקיצור הכל שאלה מה רוצים להוכיח.
itt8
23-11-10, 07:28
יקירי,
הפסיכולוג יעלה יותר.
PW

כל מלה בסלע

talilim
23-11-10, 08:10
זה רק אני או שמחירי הדירות \אוכל\מיחייה\מדד ניהיו מטורפים:evil::evil:

חח....
לגמרי....
אתמול משכנתי כליה בשביל ירקות לסלט בהיפר......:-D

מאיר רוטברג
23-11-10, 08:31
טוב ,

ראשית זה תמיד היה יקר,
זה היה יקר ב 2003 שאני ודרור טיינו בסופות ,
זה יקר ב 2010 שאני ודרור מטיילים בסופות ,

אלא מה??

פעם ההוצאות מסביב היו יותר זולות ,
פעם עוד היה בשר של 50 שקל בערך של היום ,
היום אנחנו כבר לא אוכלים את זה נהיינו פיין שמקר בעברית אניני טעם ,
אז אנחנו אוכלים נתח של אנגוס ולקינוח נתח קצבים,

לא שותים רד לייבל שותים סינגל מאלט,

הדלק?? אף פעם לא היה זול לבעלי בנזין הדיזלים חגגו

דרור ברלי
23-11-10, 08:47
היום יש מצב ש- 3 קילו אנגוס ובקבוק GLENMORANGIE ASTAR יוצא יותר זול מקערה של סלט ירקות.

amimiller
23-11-10, 15:37
הפנטזיה בחבורה שלנו היא לשלוח את הכלים ברכבת עד לדרום.אבל שירות כזה הוא בטח בגדר של חלום.
נניח שיוצאים 6 כלים לטיול, יש מצב שעד לשטח 3 גוררים את האחרים.
עוד נתון מעצבן המחירים של הדלק בדרום.כדאי להגיע עם דלק זול מהמרכז.
בכביש הטייסים בת"א ליטר סולר6.12 ש"ח באשראי.

דרור ברלי
23-11-10, 16:02
הפנטזיה בחבורה שלנו היא לשלוח את הכלים ברכבת עד לדרום.אבל שירות כזה הוא בטח בגדר של חלום.
נניח שיוצאים 6 כלים לטיול, יש מצב שעד לשטח 3 גוררים את האחרים.

לא מצחיק בכלל.
בזמנו, לפני הרבה שנים, כשתיכננו לעשות חוצה נגב מאילת צפונה, מישהו מהחבר'ה בירר לגבי מובילית. (המוביליות ממילא יורדות ריקות לנמל אילת כדי להעמיס שם מזדות ויונדאים ומיצובישים), אז חשבנו שאפשר לשכנע את אחד הנהגים לעשות כמה לירות ולהוריד 5-6 ג'יפים לאילת, ולחסוך כמה שקלים.
הסכום שנדרש לא היה נמוך יותר מעלות הדלק... ויתרנו.

ד ו ר ו ן
23-11-10, 17:26
פעם זה היה הפוך.. הייתי עולה לצפון עם דלקן בארגז בגלל הפרשים גדולים מאד בין הדרום צפון.

גם היום אתה מוצא סולר במחירים טובים אבל זה אומר להכנס לתוך באר-שבע ולא בתחנות על הכבישים הראשיים, או כרטיסי תדלוק.

Saar
28-11-10, 22:11
פעם נסענו בויטרה או סמוראי, היום בג'יפ/זולל בנזין אחר...
פעם היינו יוצאים עם מפה ומצפן היום יש לפטופ אצל המוביל.
הרבה דברים השתנו, גם העלויות...
סער

dobi12
29-11-10, 15:17
למה יקר?
כמה קופסאות טונה, ממיה, גזיה - מסתכם גג ב 100 ש"ח.
שוכר חמור מאיזה בדואי - עוד 200 ש"ח וקדימה לדרך מאילת עד הצפון

נדב42
29-11-10, 16:16
שוכר חמור מאיזה בדואי - עוד 200 ש"ח וקדימה לדרך מאילת עד הצפון

אתה לא מתכוון לקיא (לא שגיאת הקלדה) החדשה ???

טלטולי
29-11-10, 20:10
בואו נתחיל מחדש מחירי הדלק שוב עולים!!!!!!דייייי כבבבר!:twisted:

nadler
01-12-10, 00:34
התאפקתי לא להצתרף לדיון הזה...
אבל שקניתי את הרכב הראשון שלי (לא, עדיין לא רכב שטח רק פיאט 850 מודל 71) הדלק היה 97 אגורות לליטר!!!
מצד שני התקציב שלי לא אפשר שלי לשלם את זה. היום אין לי בעייה לממן את טיולי סוף השבוע ובדרך כלל להתפנק "עזבו את האוהלים, חצי שעה מפה יש את כפר הנוקדים/מצוקי דרגות/ממשית/ספינת המדבר/חאן שיירות/...
פעם ארוחת ערב מפנקת הייתה "ואו, הבאת עלי גפן ממולאים תוצרת טורקיה?!?!?!?" היום זה על האש.
אז כן, המחירים השתנו.
אבל גם אנחנו.

אדי ט
05-12-10, 22:25
כולם צודקים אבל, לשבת עם סטייק/בשר טוב וכוס יין או בירה קרה (ותוסיפו מקרר 5000 ש") על ג'בל אמו עם חברים באמצע שומקום לנשום ולהבין שאלה החיים האמיתיים, שווה כל פרוטה, כל ליטר סולר ואפילו כמעט כל נזק.

oren61
05-12-10, 23:03
הדלק יקר האוכל יקר אבל
כשנהנים לא סופרים.

דרור ברלי
05-12-10, 23:52
אוהו איך סופרים.
באבו-אבוה סופרים.

בגלל זה הרוב כבר לא מטיילים בתדירות של פעם. כל מי שמסתובב לאחרונה במדבר שם לב לזה - כבר אין שיירות ארוכות של רכבי שטח לפני כל מדרגה כמו פעם. פה ושם קצת, וזהו. המדבר בד"כ ריק. והשקט... אחחח השקט.

רק בשביל זה - שווה.

asafk
06-12-10, 00:46
על טיול השטח האחרון שעשיתי רק לפני כמה ימים שילמתי... רגע, בעצם לא שילמתי. ביטוח לאומי שילמו לי הכל דרך המשכורת. אפילו סולר הביאו לי עד השק שינה במיכלית.
התשלום היה סביר ביותר, ולא בכסף, אז לי אין מה להתלונן...

אסף.

talilim
06-12-10, 07:46
התאפקתי לא להצתרף לדיון הזה...
אבל שקניתי את הרכב הראשון שלי (לא, עדיין לא רכב שטח רק פיאט 850 מודל 71) הדלק היה 97 אגורות לליטר!!!
מצד שני התקציב שלי לא אפשר שלי לשלם את זה. היום אין לי בעייה לממן את טיולי סוף השבוע ובדרך כלל להתפנק "עזבו את האוהלים, חצי שעה מפה יש את כפר הנוקדים/מצוקי דרגות/ממשית/ספינת המדבר/חאן שיירות/...
פעם ארוחת ערב מפנקת הייתה "ואו, הבאת עלי גפן ממולאים תוצרת טורקיה?!?!?!?" היום זה על האש.
אז כן, המחירים השתנו.
אבל גם אנחנו.

:p
צודק....
אבל מה רע בעלי גפן ממולאים???

hadtomer
06-12-10, 08:05
האמת שהטיולים באמת התייקרו-אבל אני עושה את המקסימום כדי לחסוך. את הקיא (השגיאה במקור בשביל dobi מחיפה, שכבר לא מקבל כסף על טוקבקים וסתם עושה מאמצים לנסות ולשמר את שרידי אמינותו המפוקפקת) אני מתדלק עם כרטיס הנחה- כזה שעושים בסופר של מגה וחוסך כמה אגורות לליטר בתחנות דור. נושא ארוחות השחיתות, שכלל עצירה בחינאווי/מסעדת כרמים להצטיידות וכמובן שתי שישיות של הוגארדן, או קורונה (גם הומואים אוהבים שטח) הפך ל"עצירה בשופרסל דיל לרכישת שימורים ושלושה בקבוקי גולדסטאר ב18 שקל (לא שזה רע. גדלנו על גולדסטאר) וגם הצטיידות במה שמסביב הפכה ליותר שמרנית. לדוגמה-נכון שבלון לגזיה עולה כמה מאות שקלים-אבל לא כל אחד חייב להביא בלון-אפשר, על בלון אחד, להכין שקשוקה לכולם וגם קפה.

דרור ברלי
08-12-10, 15:34
זהו, שהצטיידות אצל חינאווי (בשר) וג'יימס ריצ'רדסון (ויסקי) זה הא'-ב' של טיול שטח. כשאני יורד לבלות לילה-שניים במדבר אני לא אוכל טונה מקופסא ופריכיות אורז.

בתחילת 1990, הדלק עלה פחות משקל לליטר.
ב-1992 הדלק כבר עלה 2.5 + לליטר ורביעיית צמיגי BF חדשים עלו 800 שקל.
היום הדלק עוד מעט 7 שקלים לליטר, רביעית BF חדשים כמעט 4000. כאן ההבדל הגדול.

אתה עושה טיול של נגיד 500-600 ק"מ (מתוכם 400 על כביש) שזה בסופה בערך 80-90 ליטר בנזין, כפול 6.5 שקלים לליטר (מחיר ממוצע בתדלוק עצמי מוזל נכון לרגע זה) אז רק הדלק עולה לך 520-585 שקל (בואו ונאמר 600 שקל). תוסיף בשר, תוסיף שתייה, תוסיף בלאי מצטבר לג'יפ ונזקים מדי פעם וקיבלת חתיכת כיף יקר. בהחלט לוקסוס.

ועדיין אני מוכן לוותר על הרבה דברים ואפילו להצטמצם קשות בשביל הלוקסוס הזה.

נמרוד
08-12-10, 17:50
האמת שהטיולים באמת התייקרו-אבל אני עושה את המקסימום כדי לחסוך. את הקיא (השגיאה במקור בשביל dobi מחיפה, שכבר לא מקבל כסף על טוקבקים וסתם עושה מאמצים לנסות ולשמר את שרידי אמינותו המפוקפקת) אני מתדלק עם כרטיס הנחה- כזה שעושים בסופר של מגה וחוסך כמה אגורות לליטר בתחנות דור. נושא ארוחות השחיתות, שכלל עצירה בחינאווי/מסעדת כרמים להצטיידות וכמובן שתי שישיות של הוגארדן, או קורונה (גם הומואים אוהבים שטח) הפך ל"עצירה בשופרסל דיל לרכישת שימורים ושלושה בקבוקי גולדסטאר ב18 שקל (לא שזה רע. גדלנו על גולדסטאר) וגם הצטיידות במה שמסביב הפכה ליותר שמרנית. לדוגמה-נכון שבלון לגזיה עולה כמה מאות שקלים-אבל לא כל אחד חייב להביא בלון-אפשר, על בלון אחד, להכין שקשוקה לכולם וגם קפה.

אתה, ידידי, קמצן! או שהמצב בעיתונות הכתובה באמת גרוע... אולי אתה זה שצריך להשלים הכנסה בתור טוקבקיסט? ;)

דרור ברלי
08-12-10, 18:03
האמת שהטיולים באמת התייקרו-אבל אני עושה את המקסימום כדי לחסוך. נושא ארוחות השחיתות הפך ל"עצירה בשופרסל דיל לרכישת שימורים ושלושה בקבוקי גולדסטאר ב18 שקל (לא שזה רע. גדלנו על גולדסטאר) וגם הצטיידות במה שמסביב הפכה ליותר שמרנית. לדוגמה-נכון שבלון לגזיה עולה כמה מאות שקלים-אבל לא כל אחד חייב להביא בלון-אפשר, על בלון אחד, להכין שקשוקה לכולם וגם קפה.

תומר, עכשיו אני מבין למה אתה לא רוצה טיולים של יותר מיום אחד.
גם אני לא הייתי רוצה לבלות בחניון לילה על קופסת תירס...

PW
08-12-10, 18:24
תומר, עכשיו אני מבין למה אתה לא רוצה טיולים של יותר מיום אחד.
גם אני לא הייתי רוצה לבלות בחניון לילה על קופסת תירס...
פעם היה לי חבר, נקרא לו ראובן.
הייתה ביניינו חלוקת עבודה מובנית:
הוא היה אחראי על האוכל הפיזי, השתייה, הבשר וכד', אני על "המזון הרוחני" - הכנת המסלול, קצת סיפורים וכד'.
יום אחד היה לילה, בא אלי ראובן, הציע להתחלף בטיול הבא:
אני אהיה אחראי על האוכל, הוא על המסלול.
אמרתי לו:
"ראובן יקירי, שנינו לא רוצים להיות בטיול הזה"

ד ו ר ו ן
08-12-10, 21:03
אם זה באמת היה תלוי בך,
היית מסוגל לצאת לשבוע בשטח עם הקרקרים היבשים בפחית הצבאית וקופסא של "ממרח צמחי בטעם כבד"..

:cool:

דרור ברלי
08-12-10, 22:14
תצא אתה לטיול עם "ביסקוויט צבאי" בטעם של דיקט, קופסת לוף וקפה בוץ בטעם של תה. כדי שהחוויה תהיה אותנטית, אפשר גם ללבוש דגמ"ח ירקרק ולהגיע בנ"נ או בג'פ"ס או במג"ח. זה גם בחינם...

יונתןמצפה
08-12-10, 22:28
אם זה באמת היה תלוי בך,
היית מסוגל לצאת לשבוע בשטח עם הקרקרים היבשים בפחית הצבאית וקופסא של "ממרח צמחי בטעם כבד"..

דורון תחשוב שוב. אתה עושה לכולנו עוול!
יש לי הרגשה שלאור האמירה שלך יש לכולנו פחות סיכוי להנות מבשר איכותי במחיר "נמוך" משהו...

PW, אני "מאמין" שגם אם הייתם מתחלפים ואתה היית דואג לבשר הטיול היה מוצלח.

ד ו ר ו ן
08-12-10, 22:31
תצא אתה לטיול עם "ביסקוויט צבאי" בטעם של דיקט, קופסת לוף וקפה בוץ בטעם של תה. כדי שהחוויה תהיה אותנטית, אפשר גם ללבוש דגמ"ח ירקרק ולהגיע בנ"נ או בג'פ"ס או במג"ח. זה גם בחינם...
אני לא..
אבל..
טוב, אני אעצור כאן.

-->