PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלויות אחזקה של רכב שטח

danideen
20-11-10, 20:42
אני חושב להיכנס לתחום רכבי השטח, בהתחלה בקטנה ואז נראה איך יזרום. אני מנסה כרגע להעריך את עלויות האחזקה ברכב כזה והייתי רוצה את עזרתכם.

בהנחה שאני ארכוש רכב שטח יד שניה מאחד מדגמי הכניסה (גרנד ויטארה ארוך מודל 2000 זה אחד הדגמים שחשבתי עליהם) עם נסועה של 15000 ק"מ ומידי פעם טיולי שטח של מתחילים, מה העלויות המשוערות? כמה יותר באחוזים יחסית לרכב פרטי?

alal
20-11-10, 21:21
כדי לישר קו וכדי שתוכל להכנס לשטח בלי להרוס את הרכב, ישנם מספר דברים בסיסיים שאתה צריך לבצע:

מיגונים - עד 4000 שח בלי להשתולל (תלוי בכמות המיגון)
הגבהה : אוקולונים בערך300שח או קפיצים + בולמים(ברמה סבירה) מינימום 2500 שח.

מכאן כבר תלוי בך ובסגנון הנהיגה שלך , אם לא תשבור לא אמורות להיות הוצאות מיוחדות למעט בלאי טיבעי .

danideen
21-11-10, 00:02
תודה, אבל לגבי הוצאות חודשיות שוטפות? כמה זה יוצא בערך בחודש?

אני מבין שטיפולים יותר יקרים גם אם הם שוטפים וכמובן האם יש יותר תיקונים מאשר בפרטי

zerez
21-11-10, 00:40
סוזוקי ג'ימני,
טיפולים שוטפים בערך כמו רכב פרטי, כל 15K, טיפול קטן פחות מ 1000 ש"ח במוסך מורשה, טיפול גדול כ 1500 ש"ח. אם צריך ברקסים זה עוד כמה מאות בודדות (לא זוכר מספרים מדויקים).
ביטוח כמו רכב פרטי דומה, לא זוכר כמה.
דלק בעיר בערך 1:9, מחוץ לעיר 1:10.5

בסך הכל כמעט כמו רכב פרטי.

אצלי (טפו טפו) עדיין לא היו תיקונים מיוחדים מעבר לזה, הרכב שלי ממוגן אבל לא מוגבה ואני נוהג בעדינות.

alal
21-11-10, 06:14
תודה, אבל לגבי הוצאות חודשיות שוטפות? כמה זה יוצא בערך בחודש?

אני מבין שטיפולים יותר יקרים גם אם הם שוטפים וכמובן האם יש יותר תיקונים מאשר בפרטי

השוטף אינו יקר יותר וממש כמו ברכב רגיל . כמובן שצריכת הדלק גבוה יותר .
מחירי פלאגים , שמנים , נוזלים ועבודה כמו ברכב פרטי רק הכמויות שונות .
ח"ח , תלוי בסוג הרכב אבל לא אמור להיות שונה למעט חלקים יעודיים הקשורים ל 4X4 וכו.

bizon
21-11-10, 06:34
כמובן שיש גם את "הוצאות אני חייב " :grin: ואין לזלזל בזה בכלל אני חושב שזה קורה לכל אחד ואני מדבר על כל מה שמסביב החל מרצועות ,פקל קפה, ועד..... אין לזה ממש סוף :confused: בכל מקרה שים כמה ג'ובות בצד גם לזה במידה ותחליט לטייל ותאהב את העיניין (מאחל לך שכן ) בכל מקרה בהצלחה

מור

ניב151
21-11-10, 07:08
כמובן שיש גם את "הוצאות אני חייב " :grin: ואין לזלזל בזה בכלל אני חושב שזה קורה לכל אחד ואני מדבר על כל מה שמסביב החל מרצועות ,פקל קפה, ועד..... אין לזה ממש סוף :confused: בכל מקרה שים כמה ג'ובות בצד גם לזה במידה ותחליט לטייל ותאהב את העיניין (מאחל לך שכן ) בכל מקרה בהצלחה

מור

זה הסעיף היקר ביותר...

ניב

נדב42
21-11-10, 08:01
סוזוקי ג'ימני,
טיפולים שוטפים בערך כמו רכב פרטי, כל 15K, טיפול קטן פחות מ 1000 ש"ח במוסך מורשה, טיפול גדול כ 1500 ש"ח. אם צריך ברקסים זה עוד כמה מאות בודדות (לא זוכר מספרים מדויקים).
ביטוח כמו רכב פרטי דומה, לא זוכר כמה.
דלק בעיר בערך 1:9, מחוץ לעיר 1:10.5

בסך הכל כמעט כמו רכב פרטי.

אצלי (טפו טפו) עדיין לא היו תיקונים מיוחדים מעבר לזה, הרכב שלי ממוגן אבל לא מוגבה ואני נוהג בעדינות.

חשוב לזכור ולציין שהעלויות במשפחת סוזוקי הן נמוכות באופן חריג: צריכת דלק נמוכה, ביטוח זול, חלקי חילוף זולים וזמינות של חלקים תחליפיים (הכל, כמובן, יחסי ...)

אבל אולי בעצם התשובה לפותח השרשור נמצאת כאן:http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=50130
(עוד מעט יבוא הסנדק ויספר לך שאם תשאל את דרור ברלי הוא בכלל יגיד לך שהמדינה אשמה בזה עם השלטון הבולשביקי ואז חנן יסגור לכולנו את השרשורים :smile:)

דרור ברלי
21-11-10, 15:55
זה בדיוק כמו "כמה עולה לתפור חליפה ליתום".

נקודת ההנחה ההתחלתית שלך היא שרכב שטח יקר יותר לאחזקה ממשפחתומטית ממוצעת פי 1.5 בערך. זה יכול להגיע גם לפי 2 ובמקרים "חריגים" כמו לנדרוברים מדגמים יקרים, SUV גרמניים יקרים וכו', גם לפי 3 ויותר... ואל תאמין לסיפורים על "משפחת סוזוקי זולה באופן חריג". היא אולי זולה מאוד יחסית ל-SUV בגודל מלא כמו פאג'רו או לנדקרוזר או גרנד צ'רוקי, אבל היא עדיין יקרה יותר מאשר להחזיק פרייבט של סוזוקי כמו סוויפט או ליאנה או SX4.

גם ג'ימני שהוא רכב שטח קטנטן עם מנוע 1.3 ליטר עדיין צורך יותר דלק מכל משפתומטית 1.6 ממוצעת, וזה בולט במיוחד בנסיעה במהירות בינעירונית.

צריך להבין - ברכב שטח יש כמעט פי 2 מכלולים - חלקים נעים וכו'. יש שתי תיבות הילוכים במקום אחת. יש שניים או שלושה גלי הינע במקום 1 (בפרייבט עם הנעה אחורית) או כלום (בפרייבט עם הנעה קדמית). יותר חלקים = יותר בלאי ויותר תחזוקה ויותר הפסדים מכניים שגובים מחיר בתצרוכת דלק. בנוסף - רכב שטח תמיד כבד יותר ואווירודינמי פחות. הוא צורך יותר אנרגיה כדי לזוז מהמקום ויותר אנרגיה כדי להאיץ ולשמור על מהירות נתונה. כל אלה = יותר דלק.

איך מוזילים את האחזקה? בנשוא צריכת הדלק אין בשורות. זה מה יש. פעם דיזלים היו זולים יותר לאחזקה. היום הסולר יקר יותר מבנזין, וזה די מתאזן. אפשר לחסוך על ידי בחירת רכב שמתאים לצרכים האמיתיים ואפשר לחסוך הרבה על ידי תחזוקה עצמית - מי שיכול ויודע, מתחזק לבד את מה שאפשר.
כעיקרון - ברוב רכבי השטח קל יותר לטפל בעצמך מאשר ברוב הפרייבטים.
כעיקרון - ככל שרכב השטח ישן יותר = פשוט יותר = כך קל יותר לתחזק אותו לבד.

nadler
22-11-10, 19:24
כמו שאמרו לפני תחזוקה שוטפת קשה מאוד להערכה:
איזה רכב (וסוזוקי זה רעיון טוב כיוון שהתחזוקה זולה יחסית ועקרונית אין הבדל משמעותי בין תחזוקת פריווט לתחזוקת 4*4)
מה מצב הרכב, רכבים ברמת תחזוקה לקוייה דורשים יותר תחזוקה שוטפת.
עם זאת ב 4*4 הפער בין זה לפריווט בעיקר תלוייה בך. כמה שטח? כמה נזקים תסב לרכב? כמה שיפורים תכניס, כמה תאיץ את הבלאי? ועוד. גיפ שלא רואה שטח ומתפקד כרכב עירוני לא עולה משמעותית יותר מפריווט, רוב ההבדל נובע משחיקה/נזקים במהלך הטילטולים שלו בשטח.

בוזי
29-11-10, 21:55
להחזיק רכב שטח עולה שני שקל לקילומטר, מינימום.
זה לפני ירידת ערך/תיקונים גדולים/תאונות חו"ח/הוצאות "אני חייב".

אגב, לשכור טנדר 4X4 שייקח אותך לאן שרק תרצה, עולה כ-400 ש"ח ליממה.
לעשרה ימים בבודדת (בהנחה שתטייל נטו 10 ימים בשנה) - 4000 ש"ח.
גם אם יקרה משהו לא צפוי, ותאלץ לשלם את ההשתתפות העצמית בסך 3000 ש"ח, זה זול יותר מלהחזיק ג'יפ.
אה, ואתה מקבל אותו אחרי רחיצה :rolleyes:

שרון בן ארי
29-11-10, 22:11
קח בחשבון:

לפני שנסעת ק"מ 1
ביטוח חובה
מקיף
טסט
ירידת ערך
שדרוגים והתאמות - בייחוד בהתחלה ובהתאם לצרכיך

אחרי שנסעת:
דלק
אחזקה

בהנחה שאת הטיפולים לא אתה עושה לבד, עבור רכב כזה ל 15,000 ק"מ איך שלא תסובב את זה זה יעלה לך בכל שנה יותר מ 20,000 ועל פי רוב פחות מ 30,000.

אני מניח שחלק מחבריי מייד יכתבו לך שהגזמתי בגדול, ויסבירו באותות ומופתים איך הם מחזיקים רכב ממש דומה ב 2000 לירות ישנות - הם לא משקרים חלילה - הם מדחיקים :mrgreen:

בוזי
29-11-10, 22:13
שב"א, זה נראה שגם אתה מדחיק... זה עולה לנו יותר.

suregev
29-11-10, 22:47
לידיעה:
אצל ארנון במוסך אינדורו בפרדס חנה, הגבהה לניסן טראנו 5000 ש"ח, לגראנד ויטארה 7000 ש"ח.

cgp
30-11-10, 00:24
מחזק את הדעות ------- יקר-----
רכב שטח יותר יקר לאחזקה נקודה...................

ובהנחה שאתה עושה שטח, תחשוב עליות, ירידות, בלימות, מאמץ, סלעים, חול, אבק, בוץ, דרדרת, שריטות מכות, לפעמים שבירות או תלישת חלקים בחלק מהרכבים,וכו'.

קח דוגמא בפאגרו Q לפי הוראות יצרן :
רכב שעובד קשה- יענו שטח טיפול כל 7500
ללא שטח כל 15000
הנה לך עליות כפולות באותו רכב

גיפון לעומת זאת עלויות של פרייבט, מניסיון-טיילתי עם גיפון 6 שנים

אבל באמת אל תשלה את עצמך ההוצאות לפעמים כואבות מאד בכיס, לפחות לרב הפורום הזה
אני לא מדבר על אלה עם רכבים ב350000 שקל
אל זה נותן את התמורה בטיולים
ואני תמיד אומר לעצמי " בואנה שיחקת אותה, גם יש לך כלי תחבורה מגניב, וגם אחלה צעצוע לסופי שבוע"

אז לך עם הלב אין מה לעשותhttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon11.gif

danideen
01-12-10, 15:02
אני לא משלה את עצמי שזה אותו מחיר כמו פרייבט רק ניסיתי להבין כמה יותר ואני מבין מכל התגובות שזה בעיקר תלוי בכמות הנסיעות וסוג השטח. מכיוון שיש לי כרגע את ההתלהבות הראשונית אני רוצה לברר בהתחלה אם זה נשאר כהתלהבות של מתחילים או שזה יותר מזה אז אני אתחיל בקטנה ונראה לאן יזרום. הבנתי כבר שאם אני אתפס לנושא אז זה יכול להיות בור עמוק...

cgp, מה אתה בדיוק מגדיר כג'יפון? גראנד ויטארה וסורנטו גם נכנסים להגדרה הזו?

סולל הדרך
03-12-10, 10:01
יקר מפריביט בטח...השאלה בכמה.
גימיני יקרה במקצת מיפנית אחרת. מנסיון של שנתיים על הגימיני, זה באמת זניח.
החסרון של הגימיני הוא גודל + נוחות (שלא לדבר על בטיחות), כל השאר זה רק יתרונות.

את הגימיני החלפתי ברקסטון. יכולת השטח ירדה פלאים ועלויות התחזוקה עלו ב20%.
אבל בסה"כ זו אופציה שפויה למי שלא רוצה להתאבד בשטח ובכיס.

Saar
04-12-10, 10:41
הי

הייתה לי ויטרה ארוכה מהדגם הראשון, עלויות אחזקה בערך ב 30% יותר מפרייבט.

סער.

-->