PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת מידע

Naftulski
21-11-10, 08:03
אני מחפש מידע על מעלה שנקרא מעלה אילן

PW
22-11-10, 14:23
אני מחפש מידע על מעלה שנקרא מעלה אילן
יקירי,
מכיוון שלא באנו להנות, (באנו לתור את הארץ וארץ ישראל נקנית ביסורים וגו'), אוסיף לך חידה (בקטנה) לשאלתך המעניינת:

שני מעלות
המנציחים שני חיילים שנפלו
שניהם מחיל ההנדסה
שניהם עסקו בפריצת המעלה המנציח אותם
שניהם נפלו הרחק ממקום הנצחתם
אחד בצפון - אחד בדרום
אחד חוגר ואחד קצין
אחד איש קבע ואחד במילואים

בין הפותרים נכונה יוגרלו אקורדיאון ומפוחית פה.

PW

אומי5
25-11-10, 09:49
האם אחד מהם היה שייך לפלוגת הנדסה של חיל אחר ?
או ששניהם שירתו ממש בחיל ההנדסה?

אומי5
25-11-10, 20:45
מצאתי את האקורדיאון של החוגר, כשאמצא את מפוחית הפה אפרט לגבי שניהם .

אומי5
25-11-10, 22:52
וואלה ארץ ישראל נקנת בייסורים .
לאט לאט נשאבתי לחידה , אחרי קצת גיגול, ועיון במפות ,עברתי על כל רשימת הנופלים באתר חיל ההנדסה.
משנות הארבעים, שם הכל נראה רחוק ושחור לבן, עד שנות האלפיים כשהשמות והסיפורים הופכים קרובים (שירתתי בהנדסה).

אולי פיספסתי , אולי לא מופיע שם הסיפור , אבל הקצעת הזמן להיום נגמרה .
אני מקווה שיש עוד מתענינים בחידה , אני בנתיים פורש .

PW
26-11-10, 07:25
וואלה ארץ ישראל נקנת בייסורים .
לאט לאט נשאבתי לחידה , אחרי קצת גיגול, ועיון במפות ,עברתי על כל רשימת הנופלים באתר חיל ההנדסה.
משנות הארבעים, שם הכל נראה רחוק ושחור לבן, עד שנות האלפיים כשהשמות והסיפורים הופכים קרובים (שירתתי בהנדסה).

אולי פיספסתי , אולי לא מופיע שם הסיפור , אבל הקצעת הזמן להיום נגמרה .
אני מקווה שיש עוד מתענינים בחידה , אני בנתיים פורש .
יקירי,
(בהנחה שזיהית את החוגר בעל האקורדיאון)
אתה דווקא מתקדם יפה. המקור שציינת דווקא נראה לי מקור בסדר (אם כי מעבר סיזיפי על כל השמות נראה לי מייגע)

אומי5
26-11-10, 08:46
הייתי כותב כאן את כל שלמדתי מקריאת הדף של בעל האקורדיאון , אבל נראה שפותח השירשור עוד מנסה , אז אני לא רוצה להרוס לו .

פותח השירשור , רוצה רמז?

לגבי הקצין , בחני האמצע מתרגשים לפיתחי , ככה שזמן רב לא יהיה לי לנושא.
נראה, אולי מכאן לשם בשיטוטים קצרים אני אמצא משהו .

אומי5
26-11-10, 23:22
טוב מה שאין בגוגל יש בספרים , ומכיוון שהזדמנתי לבית הורי לערב שבת, שלפתי מהמדף, את "כל מקום ואתר" מהדורת 78' , ריפרוף על מספר מעלות ומצאתי מתנה,שי, חיפוש השם באתר חיל ההנדסה חשף סופית שזהו הפיתרון .

ובכן נמצא גם הקצין חובב המפוחית והאופרה .

PW
27-11-10, 08:45
טוב מה שאין בגוגל יש בספרים , ומכיוון שהזדמנתי לבית הורי לערב שבת, שלפתי מהמדף, את "כל מקום ואתר" מהדורת 78' , ריפרוף על מספר מעלות ומצאתי מתנה,שי, חיפוש השם באתר חיל ההנדסה חשף סופית שזהו הפיתרון .

ובכן נמצא גם הקצין חובב המפוחית והאופרה .
יקירי - יפה מאוד. (דווקא החיים מחוץ לרשת / וגוגל יותר מעניינים)
כבוד ושאפו.
יגעת ומצאת - תאמין.
עכשיו רק נשאר לך לספר על המעלות, מתי ומדוע נפרצו - וכל האנשים המופלאים שפרצו אותם.

אומי5
27-11-10, 10:40
רס"ר אילן פאר-פוליצר ז"ל:

מתוך אתר חיל ההנדסה:
יליד 56 , נולד בצור שלום שבקרית באליק.
אוהב מוזיקה וניגן באקורדיון .
חובב רכב ומכונות מגיל צעיר , דבר שהוביל אותו לקורס צמ"ה .
בכך עסק בכל שירותו .
התגייס ב72 להנדסה קרבית , במהלך שירותו היה אחראי על פריצת דרך ביטחונית ליד מג'דל שמס שמחברת את כביש המערכת של מזרח הגולן עם מעלה גולני,ובכך חוצצת בין מג'דל שמס לבין סוריה.
דרך זו נקראה מאוחר יותר על שמו "מעלה אילן".
אילן המשיך בקבע .
ביום י"ז באלול תשל"ז (31.8.1977), בעת שהיה אחראי לפריצת דרך ביטחונית בשטח לבנון נפגע ונהרג מרסיס פגז מחבלים. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו אב ואח.

באתר כתוב בן 21 בנופלו, אני שואל , איך הוא התגייס ב72 , ונהרג ב77 בגיל 21 .
ובכלל איזה דרכים צה"ל פרץ בלבנון ב77?

סגן ישעיהו שי וייסמן ז"ל:

ישעיהו שי, בן יצחק ודבורה, נולד ביום י"ד באב תש"ה (24.7.1945) בקרמינה שברוסיה.
חניך בצופים , אספן בולים , צלם, ונגן מפוחית .

התגייס ב63 להנדסה קרבית, והמשיך ללמוד במסגרת עתודה אקדמית ובגיל 21 סיים את לימודי ההנדסה כמהנדס אזרחי (ביניין).
מסופר באתר שהיה שותף לעבודות הנדסה בבבקעה , לא מצויין מפורושת שעסק בפריצת המעלה שקרוי על שמו .
המעלה עולה מכביש הבקעה (ליד ברוש הבקעה), ל"פלס נח"ל".
חודשיים לאחר גמר שירותו הסדיר נקרא לשרות מילואים פעיל. ביום כ"ב בסיון תש"ל (26.6.1970), נפל סגן שי על גדות התעלה בתקיפת מטוסים מצריים.

שני המעלות למיטב הבנתי וזכרוני הם לא מעלות מהסוג של מעלות הנגב ומדבר יהודה .
לא מדובר על אתגרי עבירות וכו'.

אומי5
27-11-10, 11:39
בפורום פולגז ישנו שירשור שבו טל זהר חד חידות מקום בתמונות ( טל זו הזדמנות טובה לחדש אותו).
משם לקחתי את התמונה הבאה של מעלה שי.
צולם על ידי טל זהר

http://www.fullgaz.co.il/archive/images/2008-11/fullgaz-100306.jpg

PW
28-11-10, 21:18
רס"ר אילן פאר-פוליצר ז"ל:

מתוך אתר חיל ההנדסה:
יליד 56....התגייס ב72 להנדסה קרבית... המשיך בקבע....
ביום י"ז באלול תשל"ז (31.8.1977), בעת שהיה אחראי לפריצת דרך ביטחונית בשטח לבנון נפגע ונהרג מרסיס פגז מחבלים. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו אב ואח.

באתר כתוב בן 21 בנופלו, אני שואל , איך הוא התגייס ב72 , ונהרג ב77 בגיל 21 .
ובכלל איזה דרכים צה"ל פרץ בלבנון ב77?

סגן ישעיהו שי וייסמן ז"ל:

ישעיהו שי, בן יצחק ודבורה, נולד ביום י"ד באב תש"ה (24.7.1945) בקרמינה שברוסיה.
חניך בצופים , אספן בולים , צלם, ונגן מפוחית .

התגייס ב63 להנדסה קרבית, והמשיך ללמוד במסגרת עתודה אקדמית ובגיל 21 סיים את לימודי ההנדסה כמהנדס אזרחי (ביניין).
מסופר באתר שהיה שותף לעבודות הנדסה בבבקעה , לא מצויין מפורושת שעסק בפריצת המעלה שקרוי על שמו .
המעלה עולה מכביש הבקעה (ליד ברוש הבקעה), ל"פלס נח"ל".
חודשיים לאחר גמר שירותו הסדיר נקרא לשרות מילואים פעיל. ביום כ"ב בסיון תש"ל (26.6.1970), נפל סגן שי על גדות התעלה בתקיפת מטוסים מצריים.

שני המעלות למיטב הבנתי וזכרוני הם לא מעלות מהסוג של מעלות הנגב ומדבר יהודה .
לא מדובר על אתגרי עבירות וכו'.
יקירי:
אילן נולד ב - 56' והתגייס ב - 72' בגיל 16. 5 שנים אח"כ נפל בלבנון והוא בן 21.
לגבי הדרכים שצה"ל פרץ בלבנון ב - 77', מדובר בשינויים שביצע צה"ל בהערכות הקו והמוצבים על "הקו הסגול".
מעלה אילן הוא מעלה חשוב ביותר, שכן לפני שנסלל היה גבול ישראל סוריה באזור מג'דל שמס פרוץ לחלוטין, ללא שליטה ובקרה - ועם כמויות עצומות של עוברים וחוצים מצד לצד וחזרה באופן חופשי.
מובן שמדובר בציר כביש המחבר את המוצב מעל גבעת הצעקות אל השליש התחתון של "מעלה גולני" (שגם הוא כבר סלול ככביש דו מסלולי... מי היה מאמין). פריצתו הייתה מעשה הנדסי נועז וגאוני, כפי שתוכל להבין מעיון מדוקדק במפה. חלק מהתכנון וההסתמכות על יכולות הציוד בתכנון העבודה התבסס על מיומנויותיו של אילן פאר בהפעלת כלי צמ"ה.
באופן דומה תרמה הדרך בין מחנה פלס לברוש הבקעה - מעלה שי - לייצוב הקו בתקופת המרדפים בבקעת הירדן מייד אחרי מלחמת ששת הימים.
PW

אומי5
28-11-10, 22:08
P יקירי , אני בטוח שאתה יכול לשפוך עוד מידע , אל תתקמצן.

PW
28-11-10, 22:14
P יקירי , אני בטוח שאתה יכול לשפוך עוד מידע , אל תתקמצן.
יקירי,
זה לא עניין של קמצנות.
זה עניין של עצלנות.

-->