PDA

צפייה בגרסה מלאה : כישלון בטסט - צריך את עזרתכם

asypeer
21-11-10, 20:10
הרכב שלי נכשל היום בטסט:

להלן תוצאות הבדיקה:
כח בלימה בלם אחורי: ימין 128 שמאל 192 הפרש: 33 אחוז
כח בלימה בלם עזר: ימין 65 שמאל 155 הפרש: 58 אחוז

יעילות בלימה בלם עזר: 24 אחוז.

הצעה לתיקון שקיבלתי ממוסך מורשה:

החלפת סנדלי בלם אחורי 280 ש"ח
חריטת דראמים: 150 ש"ח
נעלי בילום אחורי 190 ש"ח

סה"כ 720 כולל מע"מ

האם ההצעה הוגנת? האם זה מבטיח שהרכב יעבור טסט?

תודה !!

יונתןמצפה
21-11-10, 20:19
האם במוסך פתחו את הדראמים וראו מה הבעייה?
יכול להיות הרבה דברים ולא בטוח שצריך להחליף ישר הכל. גם לא בטוח שיפתור את הבעייה...
בנוסף, מה ההבדל בין נעלי בילום לסנדלי בילום? :confused:

לשם השוואה- שיפוץ דומה שעשיתי לבד, כולל לקחת את החלקים להדבקה וחריטה אצל איש מקצוע עלה לי 150 ש"ח.

אם מחליפים את הכל לחדש המחיר נשמע אולי מעט גבוה אבל סביר... מה אתה מצפה מחחלקים מקוריים בחברה?

אבל שוב אני חוזר על מה ששאלתי- האם פירקו ובדקו מה הבעייה? כי אם לא בכלל לא בטוח שתעבור טסט אח"כ.

שיימן
21-11-10, 20:19
הרכב שלי נכשל היום בטסט:

להלן תוצאות הבדיקה:
כח בלימה בלם אחורי: ימין 128 שמאל 192 הפרש: 33 אחוז
כח בלימה בלם עזר: ימין 65 שמאל 155 הפרש: 58 אחוז

יעילות בלימה בלם עזר: 24 אחוז.

הצעה לתיקון שקיבלתי ממוסך מורשה:

החלפת סנדלי בלם אחורי 280 ש"ח
חריטת דראמים: 150 ש"ח
נעלי בילום אחורי 190 ש"ח

סה"כ 720 כולל מע"מ

האם ההצעה הוגנת? האם זה מבטיח שהרכב יעבור טסט?

תודה !!

לגבי המחיר אני חושב שהוא סביר
לגבי הטסט אם המוסך יעשה כיוון כמו שצריך זה יעבור בלי בעיה
אבל למה להחליף את הברקסים מה הסיבה שהם לא טובים?

היפה והחיה
21-11-10, 21:36
פעם היתה לי בעיה דומה.
הלכתי למוסך והם ראו שיש נזילה מהמשאבות אופן.
החליפו אותם ונתנו לי אישור.
חזרתי למכון, עליתי למתקן והבוחן שואל אותי, למה לא תיקנתי את הבעיה?.
אמרתי שתיקנתי, עלה ככה וככה ש"ח, הראתי לו גם חשבונית וגם את האישור.
לא היה לו חשק להתעסק עם זה, לקח אותי למתקן אחר, עשה מה שעשה ונתן לי אישור שהכל תקין.
הלכתי לבן דוד שלי, שועבד במוסך ראשי של משאיות.
הוא העלה אותי למתקן שיש במוסך, וראה שיש בעיה והרכב לא תקין.
יש יחידה שמפצלת את השמן לגלגלים האחוריים, ובסה"כ ניקז משם אויר.

הסיפור הארוך נועד להגיד את הדבר הבא:
80% מפתרון של בעיה זה לאתר אותה. התיקון שלה זה שולי.
אפשר להחליף חצי אוטו או לנקז אויר בלבד.

יונתןמצפה
21-11-10, 21:40
פעם היתה לי בעיה דומה.
הלכתי למוסך והם ראו שיש נזילה מהמשאבות אופן.
החליפו אותם ונתנו לי אישור.
חזרתי למכון, עליתי למתקן והבוחן שואל אותי, למה לא תיקנתי את הבעיה?.
אמרתי שתיקנתי, עלה ככה וככה ש"ח, הראתי לו גם חשבונית וגם את האישור.
לא היה לו חשק להתעסק עם זה, לקח אותי למתקן אחר, עשה מה שעשה ונתן לי אישור שהכל תקין.
הלכתי לבן דוד שלי, שועבד במוסך ראשי של משאיות.
הוא העלה אותי למתקן שיש במוסך, וראה שיש בעיה והרכב לא תקין.
יש יחידה שמפצלת את השמן לגלגלים האחוריים, ובסה"כ ניקז משם אויר.

הסיפור הארוך נועד להגיד את הדבר הבא:
80% מפתרון של בעיה זה לאתר אותה. התיקון שלה זה שולי.
אפשר להחליף חצי אוטו או לנקז אויר בלבד.

בכל הסיפור המצוטט לדעתי המוסך דווקה איתר יפה את הבעייה אבל בשלב הפתרון יצר בעייה חדשה...

zerez
21-11-10, 22:21
המחיר נראה הגיוני אם הוא כולל גם עבודה,
אם המוסך עושה את העבודה הוא לא אחראי לעבודה שלו ושתעבור טסט?
אם לא תחליף מוסך

היפה והחיה
22-11-10, 08:20
בכל הסיפור המצוטט לדעתי המוסך דווקה איתר יפה את הבעייה אבל בשלב הפתרון יצר בעייה חדשה...

אז זהו, שלא.

מההתחלה הבעיה היתה באויר בצנרת.

יש לי אינדיקציה לזה.

asypeer
22-11-10, 08:36
מה שמוזר זה שהמוסך נתן הצעת מחיר בלי לפתוח את הגלגלים, הרכב היה שם בשבוע בעבר בטיפול גדול, אני מעט מתקשה להאמין שהמוסכניק אכן זוכר את מצב הבלמים (הוא אומר שהוא פתח והם נראו לו בסדר, אבל הוא לא יכל להתחייב על תקינות בטסט).
מצד שני מוסך אחר אמר שהוא חייב לפתוח בשביל לתת הצעת מחיר. נראה לי בסוף נשלם 700 שקל במורשה ונסגור עניין. מה שמעצבן שגם אחרי התיקון הזה, הוא לא מתחייב שהרכב יעבור ("אין לי את המכשיר שיש להם"..)

lior_b.s
22-11-10, 09:03
האם במוסך פתחו את הדראמים וראו מה הבעייה?
יכול להיות הרבה דברים ולא בטוח שצריך להחליף ישר הכל. גם לא בטוח שיפתור את הבעייה...
בנוסף, מה ההבדל בין נעלי בילום לסנדלי בילום? :confused:

לשם השוואה- שיפוץ דומה שעשיתי לבד, כולל לקחת את החלקים להדבקה וחריטה אצל איש מקצוע עלה לי 150 ש"ח.

אם מחליפים את הכל לחדש המחיר נשמע אולי מעט גבוה אבל סביר... מה אתה מצפה מחחלקים מקוריים בחברה?

אבל שוב אני חוזר על מה ששאלתי- האם פירקו ובדקו מה הבעייה? כי אם לא בכלל לא בטוח שתעבור טסט אח"כ.

ההבדל בין החלפת סנדלי בילום לבין נעלי בילום הוא כנראה , אחד מתייחס למחיר העבודה והשני לחלקים...
ואם תיקנת במוסך מורשה את מערכת הבלמים הם מחוייבים לתקן אותה ברמה שתעבור טסט ואתה מקבל אישור על כך..במידה ולא עברת אתה חוזר ולא משלם...מניסיון !

אלי ספרן
22-11-10, 09:07
מה שמוזר זה שהמוסך נתן הצעת מחיר בלי לפתוח את הגלגלים, הרכב היה שם בשבוע בעבר בטיפול גדול, אני מעט מתקשה להאמין שהמוסכניק אכן זוכר את מצב הבלמים (הוא אומר שהוא פתח והם נראו לו בסדר, אבל הוא לא יכל להתחייב על תקינות בטסט).
מצד שני מוסך אחר אמר שהוא חייב לפתוח בשביל לתת הצעת מחיר. נראה לי בסוף נשלם 700 שקל במורשה ונסגור עניין. מה שמעצבן שגם אחרי התיקון הזה, הוא לא מתחייב שהרכב יעבור ("אין לי את המכשיר שיש להם"..)
חברה אנחנו חוטאים לאמת,קודם כול אפשר ליפתוח דרמים לבד לשפשף את הספידבנדים, ואת הדרם(צלחת הבילום)לימתוך את הסנדלים וליראות שאין נזילות
אבל מדובר בברקסים ,המחיר גבוה או נמוך תלוי את מי שואלים
צריך לסדר ולא ביגלל הטסט,חורף מיתקרב וצריך ברקסים ברכב מה לעשות?
לסדר במוסך כמו שצריך,רק עים בטוח שסנדלי הבילום במצב טוב וגם צלחת הבילום שיסדר לבד
עים לא שירוץ למוסך ישלם זזוי ש"ח וירגיש בטוח יותר:)

יונתןמצפה
22-11-10, 09:26
הלכתי למוסך והם ראו שיש נזילה מהמשאבות אופן......

אז זהו, שלא.

מההתחלה הבעיה היתה באויר בצנרת.

יש לי אינדיקציה לזה.

הם ראו או "המציאו"? לא חשוב, נעזוב את זה..

לגבי פותח השרשור- אם המוסך שאליו ניגשת הוא מוסך שלפני הטסט עשה לך טיפול גדול ולא ציין בפניך שיש צורך בהחלפת רכיבים במערכת הבלמים או שהמצב שלהם הוא "לקראת הסוף" וכרגע הוא רק מציע לך להחליף הכל מבלי שהוא יודע את המצב ועוד לא מתחייב שתעבור טסט, לי זה נשמע כמו מוסך שרק יודע לקחת כסף ולא מקפיד על טיב ורמת העבודה.
לדעתי כדאי לך לחפש מוסך אחר
(אם אתה לא חושב על לעשות את העבודה לבד)

יונתןמצפה
22-11-10, 09:31
מה שמעצבן שגם אחרי התיקון הזה, הוא לא מתחייב שהרכב יעבור ("אין לי את המכשיר שיש להם"..)

מה זה השטויות האלה!?!
אם זה מה שהוא אמר לך אז יש לו בעייה רצינית בגישה. הוא אמור למצוא את הבעייה ולהתחייב שהרכב תקין! בטסט המכשיר בסה"כ בודק את עוצמת התפקוד של הבלמים. אם המוסך לא יכול להתחייב שהוא יביא את הבלמים לעוצמה נדרשת מבחינה בטיחותית אז אני לא הייתי מתקרב לשם.

נדב42
22-11-10, 13:26
נראה לי בסוף נשלם 700 שקל במורשה ונסגור עניין. מה שמעצבן שגם אחרי התיקון הזה, הוא לא מתחייב שהרכב יעבור ("אין לי את המכשיר שיש להם"..)

עזוב (את המוסך הזה). מוסך שלא מתחייב לתקינות הבלמים אחרי תיקונם הוא לא רציני, וגם האופן שבו נתן הצעת מחיר להחלפת רפידות בלי לפתוח מחזק את זה - אולי זה ניקוז אוויר? בוכנה תפוסה ? דליפת שמן (מהמשאבה, בוכנה, או אפילו מהסרן ...).
בקיצור, מצטרף לדעת הרוב: לך למוסך אחר ...

zerez
22-11-10, 15:08
הרכב היה שם בשבוע בעבר בטיפול גדול,

מה שמפריע לי בכל הסיפור הזה זה זה שרכב היה בטיפול גדול והמוסך שיחרר אותו עם ליקוי בטיחותי חמור.
אני הייתי עושה מזה הרבה רוח, מכתבים למשרד התחבורה ואיגוד המוסכים, ובטח שלא הייתי מתקרב למוסך הזה.
יש בדיקות חובה בכל טיפול במוסך וברקסים הם חלק מהבדיקות האלו, אם המוסך לא מסוגל/יודע/רוצה לעשות את הבדיקות האלו אני לא מוכן שיתקרב לרכב שלי ובדיוק מהסיבות האלו אני מוכן לשלם קצת יותר ולטפל במוסך מורשה שאני מאמין בו.

ואם לא היה לך טסט אבל היו עוצרים אותך לבדיקת חורף ומורידים אותך מהכביש?
ואם חו"ח היית מעורב בתאונה בגלל הטיפול של המוסך?
מי אז היה אחראי?

asypeer
22-11-10, 16:28
עדכון מהשטח:
הרכב הוכנס למוסך מול העבודה שלי, הם פירקו את העסק ואומרים שהברקסים תקינים. ביצעו כיוון בעלות של 80 ש"ח, נתנו אישור עבור מכון הטסטים. אם אכן הרכב לא יעבור הפעם - נלך על האופציה של החלפה. חשוב לציין שהרכב עם 60K ק"מ והברקסים הוחלפו לא מזמן (לא מדובר על הויטרה שלי...)

eran4x4
22-11-10, 18:42
עדכון מהשטח:
הרכב הוכנס למוסך מול העבודה שלי, הם פירקו את העסק ואומרים שהברקסים תקינים. ביצעו כיוון בעלות של 80 ש"ח, נתנו אישור עבור מכון הטסטים. אם אכן הרכב לא יעבור הפעם - נלך על האופציה של החלפה. חשוב לציין שהרכב עם 60K ק"מ והברקסים הוחלפו לא מזמן (לא מדובר על הויטרה שלי...)

שים לב - אין לך סיבה ללכת על החלפה!

אם המערכת עדיין לא תקינה יש בעיה אחרת (ניכוז אויר \ ווסת בלימה \ לכלוך בצינור)!
אין לך מה להחליף סנדלים\תופים!

הירשפלד יובל
22-11-10, 19:18
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=49865

מקרה דומה עם רכב אחר.ניתן ללמוד אילו בדיקות וטיפולים בוצעו.

בעיית בלמים - כושר בלימה נמוך בגלגל אחורי שמאלי
הבעיה היא כזו - גלגל שמאלי אחורי בעל כושר בלימה נמוך מאוד ביחס לחברו בצד השני.
ישנו הפרש של 61% ביניהם.

-->