PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע בשיפור מהלך מתלה אחורי בויטארה ארוכה

נדב42
21-11-10, 22:33
הי,

בעקבות הצלחת השרשור "סיוע בבחירת קצה מוט לחיבור הסרן האחורי בויטארה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=49802)" והעצות החשובות והמועילות שעזרו לי למצוא (אני מקווה ומאמין) את החלק הנכון לחיבור מרכז הסרן האחורי, אני פונה אליכם לסיוע והמלצות לגבי המשך הפרוייקט.
החלפתי את הבולמים לארוכים יותר לטובת שיפור מהלך המתלה (וגם קצת גובה), אבל בשלב זה איני יכול להינות ממלוא המהלך החדש משתי סיבות:

א. הקפיצים קצרים מדי
ב. הדרייב-שאפט לא מסוגל לעבוד בזוויות החדשות שנוצרו. בעוד את הזווית מול הסרן אפשר לכוון בעזרת כיוונון קצה המוט שנידון בשרשור הקודם, הרי שבצד של הטראנספר אין כיוונונים, ואם אשנה את התושבות זה יפגע בזוויות של הדרייבשאפט הקדמי.

כהכנה ובמסגרת פירוק הטראנספר להתקנת יחסי העברה, הותקן (והוסר בינתיים) Slip-Yoke Eliminator. ניתן להרכיבו בחזרה בהינף בורג חיצוני. כמו-כן הותקנו רצועות הגבלה כדי למנוע מצבים מביכים ...
אין אפשרות פשוטה להתקין באמפ-סטופס מאחר ובקפיצים מותקנות כריות AirLift 1000 שהייתי שמח מאוד להשאיר במקומן, ולכן הותקנו זמנית אוקולונים מעל הקפיצים למנוע סגירה מלאה של הבולם.

התוכנית הינה כמובן להחליף את הקפיצים לארוכים יותר ואת הדרייב-שאפט האחורי למשהו שיתפקד היטב בזוויות החדשות, וכמובן להסיר את רצועות ההגבלה ... וכאן אשמח לקבל עצות:

א. לגבי הקפיצים: אני מרוצה מהתנהגות הרכב בכביש ובשטח: בהצלבה הגלגל האחורי שנלחץ מגיע כמעט עד הכנף (סוף מהלך המתלה) גם כאשר אני עומד במקום בהצלבה, ומצד שני הרכב יציב מאוד בכביש ולא סובל מנדנודי זנב. הקפיצים אינם מקוריים אלא חלק מקיט ההגבהה (קאלמיני) שמותקן ברכב. הייתי שמח לשמור על התנהגות הקפיצים האחוריים, רק שיהיו ארוכים יותר כדי לאפשר את מלוא פתיחת המתלים מחד, ושיהוו מגבלה לסגירת המהלך כדי למנוע נזק לבולמים.
אני יודע שלא בריא לקפיצים להגיע לסגירה מלאה, אבל זה מצב נדיר אצלי, במיוחד מאז התקנת ה- AirLift ...
השאלות:
איזה נתוני קפיץ אני צריך יחסית לקפיצים הקיימים כדי לשמור על התנהגות הרכב ולשפר את מהלך המתלים ? (עדיף בלי שימוש בספייסרים כמובן)
מאחר ואין אף קיט סטנדרטי לויטארה שנותן כזה מהלך מתלה, למי כדאי לפנות כדי להתאים או לייצר קפיצים מתאימים ?

ב. לגבי הדרייב-שאפט: אני לא בקיא במיוחד בתחום, רק מהמעט שקראתי פה ובאינטרנט בכלל ... הבנתי ש- CV ייתן עבודה טובה בזוויות חדות יותר, אבל שהוא חלש יותר באופן כללי מצלבים רגילים. מצד שלישי יש כאלו במקור בהיילקס, מצד רביעי זה כולה מנוע 1600 של ויטארה, ומצד חמישי מותקנים יחסי העברה קצרצרים בטראנספר ... אוף, מסובך ...
השאלות:
איזה סוג דרייב-שאפט יתאים לי לצרכים שלי (שכוללים גם טיפוס סלעים בזחילה וגם נסיעת שטח מהירה סטייל חרמון-אילת (שכבר בוצעה עם הרכב מקצה לקצה ביום אחד !) ?
האם עדיף לרכוש מוצר קיים (החיבורים סטנדרטיים) או לייצר ספציפית לרכב ?
למי כדאי לפנות כדי להתאים דרייב-שאפט ?

חוצמזה, מנסיון השרשור הקודם, כנראה שיש שאלות חשובות שאני אפילו לא יודע לשאול, אז לפני שאני זורק סתם כסף שאין לי, הייתי שמח לקבל את הערותיכם ועצתכם כדי לבצע את השדרוגים נכון וחכם.

רק בבקשה, אל תשיאו לי עצות בסגנון של "תעבור לג'יפ אמיתי" וכיוצא בזה. הרכב בסופו של דבר מבלה את מרבית זמנו בכביש עירוני ובין עירוני ומתאים לי רכב קטן ועלויות תחזוקה סבירות. אני מרוצה ממנו בכביש ובשטח, ואני לא זקוק לחזק או גדול יותר. אני בסך הכל רוצה לשפר עוד את הגמישות שלו בשטח, בלי לפגוע בשאר תכונות הרכב, שמתאימות לי כמו כפפה.

תודה,

נדב.

נמרוד
21-11-10, 22:54
לגבי שאלה א:

כתבת חתכת מגילה... שורה תחתונה, אם אני מבין נכון: אתה רוצה קפיץ ארוך יותר עם אותו קבוע קפיץ. את זה עקרונית ניתן לעשות. את קבוע הקפיץ הנוכחי ניתן לחשב, ואז לתכנן קפיץ אחר, ארוך יותר, עם אותו קבוע, ולייצר כזה קפיץ במיוחד (קפיצי נורדיה, אורן קפיצים, קפיץ הצפון). לא יודע כמה זה יעלה ומה איכות הקפיץ שיתקבל לאורך זמן.

בכל מקרה, כדי לחשב קבוע קפיץ, הנתונים הדרושים הם קוטר החוט, קוטר חיצוני של הקפיץ (האם הוא קבוע או משתנה?), מספר כריכות, פסיעה של הקפיץ במצב מנוחה (האם היא קבועה או משתנה לאורך הקפיץ?). מנוחה - קפיץ מונח על השולחן. אם לא בא לך לפרק אותו, אז כשהאוטו על ליפט, ואתה עוצר אותו בדיוק כשהגלגל נוגע-לא-נוגע ברצפה.

לגבי שאלה ב:

אכן, באופן עקרוני אם אתה רוצה דרישפט שיעבוד היטב בזויות גדולות, הכיוון הוא קרדן כפול בצד של הטרנספר. אתה יכול להשתמש במפרק משומש מדרישפט של היילקס (כמובן שהצלבים חייבים להיות חדשים). בכל מקרה, אתה חייב לבנות דריישפט במידה המדויקת לצרכים שלך, גם אם אתה מביא חלקים משומשים לקצוות ולמפרק.

יש לך את גרינגרס בבני ברק, את גלמט במפרץ חיפה. שניהם יודעים את העבודה של בניית ואיזון דריישפט. לגבי התכנון של דריישפט שהוא יחודי (החברה האלו מתעסקים בעיקר ברכב מסחרי) - אל תצפה מהם ליותר מדי. ההנדסה לא טריביאלית, תכנון דרישפט CV קצר לרכב קיים עם האילוצים השונים שלו, זו משימה קשה יותר מאשר יצור דרישפט לטרופי-טראק!

נדב42
24-11-10, 02:08
תודה נמרוד :p

לגבי שאלה א:

כתבת חתכת מגילה... שורה תחתונה, אם אני מבין נכון: אתה רוצה קפיץ ארוך יותר עם אותו קבוע קפיץ. את זה עקרונית ניתן לעשות. את קבוע הקפיץ הנוכחי ניתן לחשב, ואז לתכנן קפיץ אחר, ארוך יותר, עם אותו קבוע, ולייצר כזה קפיץ במיוחד (קפיצי נורדיה, אורן קפיצים, קפיץ הצפון). לא יודע כמה זה יעלה ומה איכות הקפיץ שיתקבל לאורך זמן.
נדב: לא חייבים לייצר במיוחד אם יש מוצר מתאים על המדף (או על המדף של יצרן מחו"ל). אני יכול להבין מכך שלדעתך הקפיצים שמיוצרים בארץ פחות איכותיים מאלו של היצרנים הגדולים מחו"ל ? מבין יצרני הקפיצים בארץ, מי מומלץ מבחינת איכות המוצרים ?

בכל מקרה, כדי לחשב קבוע קפיץ, הנתונים הדרושים הם קוטר החוט, קוטר חיצוני של הקפיץ (האם הוא קבוע או משתנה?), מספר כריכות, פסיעה של הקפיץ במצב מנוחה (האם היא קבועה או משתנה לאורך הקפיץ?). מנוחה - קפיץ מונח על השולחן. אם לא בא לך לפרק אותו, אז כשהאוטו על ליפט, ואתה עוצר אותו בדיוק כשהגלגל נוגע-לא-נוגע ברצפה.
נדב: מן הסתם יש משמעות גם לחומר ממנו עשוי הקפיץ ... כנראה שאוכל לשים ידי על קפיץ כזה חדש (באדיבות היבואן החדש של קאלמיני :p) לצורך מדידות, אבל לא לזמן רב - למי כדאי לי ללכת כדי לבחון את הקפיץ המקורי ולאפיין את החדש ?

לגבי שאלה ב:

אכן, באופן עקרוני אם אתה רוצה דרישפט שיעבוד היטב בזויות גדולות, הכיוון הוא קרדן כפול בצד של הטרנספר. אתה יכול להשתמש במפרק משומש מדרישפט של היילקס (כמובן שהצלבים חייבים להיות חדשים). בכל מקרה, אתה חייב לבנות דריישפט במידה המדויקת לצרכים שלך, גם אם אתה מביא חלקים משומשים לקצוות ולמפרק.
נדב: המפרק הזה כזה יקר שמצדיק לחפש משומש ?

יש לך את גרינגרס בבני ברק, את גלמט במפרץ חיפה. שניהם יודעים את העבודה של בניית ואיזון דריישפט. לגבי התכנון של דריישפט שהוא יחודי (החברה האלו מתעסקים בעיקר ברכב מסחרי) - אל תצפה מהם ליותר מדי. ההנדסה לא טריביאלית, תכנון דרישפט CV קצר לרכב קיים עם האילוצים השונים שלו, זו משימה קשה יותר מאשר יצור דרישפט לטרופי-טראק!
נדב: אני מניח שאנסה את גרינגראס. הם ייצרו עבורי (דרך המוסך) את הדרייבשאפט הנוכחי ברכב שלי (עם צלבים רגילים), ומכיוון שאני גר במרכז זה יהיה יותר נוח ... יש לך שמץ מושג על מחיר לדרייב-שאפט כזה (שגם צריך להשתנות באורך מכיוון שיותקן עם Slip-Yoke Eliminator ?

אשמח לשמוע מעוד אנשים - רעיונות, הארות והערות, המלצות כדומה...

תודה,

נדב.

raanan
24-11-10, 06:51
טוב דעתי ידועה ...
אבל אם בכול זאת "בוער" לך הנושא אז,
ארז (אוברלנד לשעבר/עכשיו) הכתובת לכול השגעונות להגבהות ומהלכי מתלה.

בהצלחה
רענן

נדב42
25-11-10, 08:42
טוב דעתי ידועה ...
ארז (אוברלנד לשעבר/עכשיו) הכתובת לכול השגעונות להגבהות ומהלכי מתלה.

האמת שלא, מה דעתך (לא עלי, על המתלים ...) ?

לגבי ארז, אם אתה מדבר על:
http://www.jeepolog.com/forums/image.php?u=10&dateline=2006

אז הוא כנראה לא בארץ ...
מישהו יודע מתי הוא חוזר, או יכול להמליץ על עוד עוסקים בענף שכדאי להתייעץ איתם ?

תודה,

נדב.

GodsFather
25-11-10, 09:17
ארז באפריקה, אבל עדיין גולש פה מידי פעם (לאחרונה נראה בשבוע שעבר :) ). אני מניח שהוא יראה את השרשור.

אם דחוף לך, גם פרויקטים 4X4 בכפר סבא ידעו לעשות עבודה טובה מאד בעניין. אני מניח שאתה מכיר אותם.

נדב42
25-11-10, 09:20
אם דחוף לך, גם פרויקטים 4X4 בכפר סבא ידעו לעשות עבודה טובה מאד בעניין. אני מניח שאתה מכיר אותם.

מכיר אותם. יקרים מאוד ויחס די מזלזל. השילוב הזה לא מתאים לי.

רפאל
25-11-10, 14:13
היי נדב

נסה לדבר עם הבחור הזה
http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=976

אני בטוח שגם הוא יוכל לעזור לך

רפי

ארז
26-11-10, 14:19
אני כאן...אני כאן...
לשמחתי לא אוכל לעזור במקרה הזו...אני "קצת" עסוק...
בהצלחה..

נדב42
27-11-10, 16:42
היי נדב

נסה לדבר עם הבחור הזה
http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=976

אני בטוח שגם הוא יוכל לעזור לך

באמת, מצחיק מאוד ...
(לפני כמה ימים קניתי ממנו ג'אנטים ושלחתי חבר כדי לחסוך את הנסיעה... לא יכולת לומר לי את זה קודם ? :confused:)

הבעייה היא כמובן להגיע ליבנה בשעות העבודה ... ארנון, אני עוד אדבר איתך ...

נדב.

נדב42
27-11-10, 16:51

טוב, אז ביקרתי בגרינגראס.
הבעלים לא היה (למרות שתיאמתי ואישרתי איתו חצי שעה לפני שהגעתי !!!), אחד העובדים לקח מידה ודיברתי שיחת טלפון קצרה עם הבעלים.
גם הוא מציע, כמוך, קרדן כפול בצד של הטראנספר, וצלב רגיל בצד של הסרן. הוא טוען שלא טוב לשים קרדן כפול בשני הצדדים, אבל לא הסביר.

מישהו יודע למה זה לא טוב ? הרי הפרשי הזוויות קיימים גם בצד של הסרן, לא ?

GodsFather
28-11-10, 05:51
נדב, הבנת מה זה קרדן כפול ? אתה באמת רוצה כזה סרח שיתפוצץ על איזה סלע בגלל שהוא נמוך ?

מעבר לכך, משקל (זניח אמנם) בלתי מוקפץ.

אגב, שווה לבדוק אם אפשר להרכיב צלב גדול יותר עם מתאם (או על ידי קדיחה של חורים אחרים בחיבור של הסרן) - צלב גדול יותר יתן זוית עבודה גדולה יותר. בנוסף לקרדן הכפול בצד של הטרנספר.

נדב42
28-11-10, 07:39
אמיר,

ממה שראיתי בתמונות זה לא כזה הבדל משמעותי בגודל...
לגבי צלב יותר גדול - את זה ניתן לממש בשני הצדדים. אם זה מה שיעזור אולי אפשר לוותר על קרדן כפול בכלל, לא ?

נדב.

נמרוד
28-11-10, 09:24
אמיר,

ממה שראיתי בתמונות זה לא כזה הבדל משמעותי בגודל...
לגבי צלב יותר גדול - את זה ניתן לממש בשני הצדדים. אם זה מה שיעזור אולי אפשר לוותר על קרדן כפול בכלל, לא ?

נדב.

יש את ההסבר הקלאסי של טום ווד לעניין זויות הדרישפט. פשוט וברור: http://www.4xshaft.com/driveline101.html

לא ברור מאליו שצריך לעבור לקרדן כפול, מה שבטוח זה שכדי למזער רעידות ולהאריך את החיים של הצלבים, הגיאומטריה צריכה להיות נכונה - כזאת עבור זוג צלבים אחד:

http://www.4xshaft.com/images/2joint_angle.gif

וכזאת עבור קרדן כפול:

http://www.4xshaft.com/images/cv_angle.gif

ניתן למעשה לחיות לא רע ברכב מוגבה גם עם דרישפט רגיל עם זוג צלבים, כל עוד מיישרים את הגיאומטריה כך שציר היציאה של הטרנספר וציר הכניסה של הסרן יהיו מקבילים. אני לא יודע לגבי הויטארה, אבל בג'יפים מקובל הן להנמיך את הטרנספר (ועל ידי כך להטות כלפי מטה את ציר היציאה שלו, כי תושבות המנוע נשארות באותו גובה) והן לכוון את זוית הסרן על ידי קלינים בקפיצי עלים (בסיקס, סופה, צ'רוקי) או על ידי זרועות מתלה מתכוונות (גראנד צ'רוקי, TJ, JK). אצלך בויטארה אני מקווה שיש לך אפשרות לשחק עם אורך זרועות המתלה האחורי?

אגב, יש לך בעייה של ויברציות מהדרישפט האחורי? ואם כן, מה הזוית הכללית של הדרישפט ביחס לאופק ועד כמה הצירים של הטרנספר והסרן מקבילים או לא מקבילים? (מד זוית מגנטי נותן את התשובות האלו).

נדב42
28-11-10, 09:47
איזה כיף ללמוד ולהבין :p

ספציפית לויטארה שלי (מוגבהת קיט קאלמיני 3", למען שאר הקוראים):

- אני חושב שהטראנספר מונמך מעט במסגרת הקיט, לא ברור לי אם יש שינוי זווית
- הקיט מאפשר את שינוי הזווית של הסרן האחורי (באמצעות עומק ההברגה של קצה המוט מהשרשור הקודם ...)
- למרות שהסרן האחורי מכוון כמו עבור קרדן כפול (שזן טעות, כפי שאני מבין עכשיו ...), אני לא מרגיש רעידות בנסיעה בכלל.

הבעייה שלי עם הזוויות היא לא בנסיעה שוטפת אלא בפתיחה מלאה של המתלים האחוריים. אנסה למדוד בהזדמנות ראשונה את הזויות השונות ואעדכן כאן.

תודה רבה,

נדב.

נמרוד
28-11-10, 10:28
הבעייה שלי עם הזוויות היא לא בנסיעה שוטפת אלא בפתיחה מלאה של המתלים האחוריים. אנסה למדוד בהזדמנות ראשונה את הזויות השונות ואעדכן כאן.

מהי בעצם הבעייה שלך עם הזויות של הדרישפט?

סוזי המשתוללת
28-11-10, 13:33
מהי בעצם הבעייה שלך עם הזויות של הדרישפט?

לדעתי יש לך בעייה שקסוות היוק של הדרייבשפט נוגעות בקסוות היוק של הפלאנג' בפתיחה מלאה ובעצם גורמות "לזריקה" שמפעילה עומס גדול על המייסבים של הצלב (כמו לנסות לדחוף עם לום את הצלב תוך כדי עבודה:D)

raanan
28-11-10, 17:22
איזה כיף ללמוד ולהבין :p

ספציפית לויטארה שלי (מוגבהת קיט קאלמיני 3", למען שאר הקוראים):

- אני חושב שהטראנספר מונמך מעט במסגרת הקיט, לא ברור לי אם יש שינוי זווית
- הקיט מאפשר את שינוי הזווית של הסרן האחורי (באמצעות עומק ההברגה של קצה המוט מהשרשור הקודם ...)
- למרות שהסרן האחורי מכוון כמו עבור קרדן כפול (שזן טעות, כפי שאני מבין עכשיו ...), אני לא מרגיש רעידות בנסיעה בכלל.

תודה רבה,

נדב.

אהלן נדב,

א. בקיט אין הנמכה לטרנספר ! (מי שהולך להתקין על קצרה 3" צריך לבצע הטייה לטרנספר)
ב. כשהייתה "נסיכה" (גיר אוטומט ) וללא התוספת ספייסרים על הקפיצים האחוריים, הזוית בין היציאה מהטרנספר
לפיניון הייתה כמעט זהה (כמו באיור א') .
הנ"ל עפ"י דרישות ההתקנה של קלמיני למכסימום דלתא בין הזויות , +/- 1 מעלה.

דווקא הגיר הרגיל שהוסב (קצר מהאוטומט) צריך להקל על העומס בגלל שזוית הדרייבשאפט מתונה יותר.

רענן

נדב42
28-11-10, 21:50
לדעתי יש לך בעייה שקסוות היוק של הדרייבשפט נוגעות בקסוות היוק של הפלאנג' בפתיחה מלאה ובעצם גורמות "לזריקה" שמפעילה עומס גדול על המייסבים של הצלב (כמו לנסות לדחוף עם לום את הצלב תוך כדי עבודה:D)

טוב, אז חזרתי למוסך, ובסיבוב ידני של הציר או הגלגלים לא נשמע רעש. יכול להיות שהמקור הוא חופש מסויים בסרן האחורי שמושפע מהפרש הזויות המשמעותי בין שני צידי הדרייב-שאפט (כרגע צלבים רגילים משני הצדדים). נא ראו את זווית העבודה בפתיחה מלאה (ללא הגובלים, על הליפט) וחוו דעתכם האם ניתן לעבוד כך.

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29094&stc=1&d=1290972951

(למעשה, לפי ההסבר של נמרוד הזווית צריכה להיות אפילו יותר חדה כי כעת כאשר הרכב מונח על הגלגלים, ציר הכניסה של הסרן מכוון אל הטראנספר)

לעניין הקפיצים, בדקצי את המידות הנחוצות:

אורך קפיץ פתוח: 53 ס"מ (או ארוך יותר, שניתן לכיווץ למידה זו באמצעים סבירים)
אורך קפיץ מקווץ: 25 ס"מ
קוטר פנימי צד תחתון ולאורך הקפיץ: 85 מ"מ
קוטר פנימי צד עליון: 73 מ"מ (יכול להיות גם יותר אם מתאימים ספייסר ...)

הקפיץ הנוכחי הוא באורך פתוח של 44.5 ס"מ, הוא כולל 14 כריכות וקוטר ה"תיל" הוא 12.5 מ"מ

אשמח לשמוע דעות והמלצות, ואם מישהו נתקל במקרה בקפיץ מתאים, נא ספרו לי ...

תודה,

נדב.

hitoy
28-11-10, 22:36
נדב
יש לי פתרון חלקי בשבילך.
שים רצועת הגבלה למהלך הסרן, אבל רק אחת ובמרכז הסרן.
כך שתגביל את ירידת הסרן כשאתה מרחף מעל דיונות;) אבל עדיין יהיו לך מהלכי מתלה למסלעות

נדב42
28-11-10, 23:25
כך שתגביל את ירידת הסרן כשאתה מרחף מעל דיונות;) אבל עדיין יהיו לך מהלכי מתלה למסלעות

היי, זה לא היה פייר, ממש מתחת לחגורה :mad::mad::mad:
ככה יפה לעשות לי דג'ה-וו על ה- 170 קמ"ש בדיונות של המדבר המערבי ? :confused::confused::confused:
אגב, זה לא נכתב בציניות, הנה עדות:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29097&stc=1&d=1290978861

ולעניין, הצעתך היא כנראה פשרה סבירה, אבל אני מנסה למצות את יכולות הרכב וישנם מצבים נוספים מלבד ריחוף בדיונות שבהם ההצעה שלך תהווה מגבלה, גם במסלעות ...

אמנם לא ציינתי מראש, אבל מוטב מאוחר... הקו שמנחה אותי בבניית הרכב הוא לשפר ככל שניתן מבלי לפגוע בשימושיות היומיומית שלו, בבטיחות ונוחות הנסיעה בשטח ובכביש, ומבלי לפגוע משמעותית באמינות (עדיף לשפר גם אותה ...), אז כרגע אני מעדיף לנסות להשיג את האופטימום - אם לא ילך נראה מה הפשרות המתאימות לי ביותר ...

תודה,

נדב.

נמרוד
30-11-10, 18:40
נדב, הזוית של גל ההינע בפתיחה מלאה על פי התמונה ששלחת היא ~23 מעלות. זה זוית גדולה, אבל תזכור שהיא מייצגת מצב קיצוני ולא מצב עבודה רגיל. כשמדברים על צלבים ודרישפטים מדברים קודם כל על הגיאומטריה בגובה עמידה רגיל של הרכב, זו הזוית שהצלבים יראו 99.9% אחוז מהחיים שלהם בכביש וגם בשטח. במצב הזה הזוית הכללית צריכה להיות, על פי תום ווד, לא יותר מ15 מעלות, והמקבילות בין הצירים של הטרנספר והפינייון +/- מעלה אחת. זה מה שאתה צריך לבדוק, ולפי זה לקבל החלטות.

המצב הקיצוני שאתה מצלם בליפט לא מייצג. המאמצים הגדולים ביותר על הדרישפט יהיו בנהיגת שטח בראשון LOW בעת טיפוס מעלה, אבל אז זוית הדרישפט דווקא קטנה, כי המשקל של הרכב על הסרן האחורי.

לגבי הקפיצים - כאמור, אפשר לייצר קפיצים גם בארץ, ובאיכות טובה, אבל זה תהליך פיתוח לכל דבר שאני לא הייתי נכנס אליו עבור הזמנה של סט בודד לרכב בודד. הסיכוי לקלוע בפעם הראשונה קטן, זו המציאות. ולפי מה שאתה מתאר, המטרה שלך היא רכב טיולים עם שמירה על איכויות יום-יום - למה אתה רוצה עוד גובה? נראה לי שמה שאתה צריך לעשות זה להרוג את כל הבעיות הקטנות, debugging סופי של מערכת המתלים הקיימת שלך. בעיית המיסב הנשבר, בעיית הדרישפט (ואני עדיין לא הבנתי מה הבעייה... רעשים? רעידות? באיזו מהירות? שבירת צלבים? בלאי מואץ של הצלבים?) ולא הרבה יותר.

נדב42
30-11-10, 20:56
נמרוד, האם אתה מנסה לומר שלא תהייה לי בעייה בדרייב-שאפט עם צלבים, ושהזווית הזו היא בעיקרה תיאורטית ?
עד עכשיו כל מי שבדק זאת על האוטו (המוסך שלי, נחמן מגרינגראס וארנון שושני) המליץ על CV בצד של הדרייב-שאפט.
לגבי בעיות בדרייב-שאפט - כרגע אין כי מראש המתלים מוגבלים כדי למנוע אותן ...

לגבי הקפיצים - אשמח אם תוכל לקשר אותי עם מי שיודע לייצר קפיצים בארץ באיכות טובה. זה גם לא צריך להיות בדיוק זהה מבחינת קבוע הקפיץ, אפשר לכוון למשהו מעט רך יותר ולכייל לפי הצורך בעזרת כריות ה- AirLift (כרגע אני נוסע איתן בשוטף בלחץ המינימלי המותר - הקפיצים קשים למדי)

לגבי המיסב, אינשאללה בתחילת שבוע הבא הוא יהיה אצלי (עם הספייסרים התואמים :p)

תודה,

נדב.

נדב42
16-01-11, 13:20
מנער קצת את השרשור...

לאחר שארנון ניסה למצוא קפיצים מתאימים מבית אייבך ללא הצלחה, חזרתי למשבצת הראשונה ...

דיברתי עם קפיצי נורדיה, ענו לי בחוסר חשק שהם יכולים לייצר וזוג יעלה לי בערך 6000 ש"ח, אבל על הדרך שמעתי עליהם דיעות לא מחמיאות...

יש למישהו עוד הצעות ?

-->