PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול גדול לרכב - כמה חשוב?

ohanani
21-11-10, 22:39
שלום לבאי הפורום,
מתוך סקרנות בעיקר, וקצת כדי לדעת אם אני הגיוני או לא...
כמה מכם עושים טיפול 40000: החלפת נוזל בלמים, שמן הגה, שמן גיר, טרנספר ודיפרנציאלים?
אני נוסע בקרוזר 75 - והמלצת היצרן לשמן גיר היא 85W-40, ולשמן דיפרנציאל 80W-90. כמה זה קריטי? עד היום, ברכבים קודמים, שמן הגיר והדיפרנציאל ששמתי היו זהים בד"כ...
ודבר אחרון
אני מתלבט אם לעבור ל uni filter במקום המקורי של טויוטה (פילטר אויר). למישהו יש ניסיון? המלצות?

zerez
21-11-10, 23:03
אני לא נוסע בטויוטה אבל מניח שהיצרן יודע מה הוא אומר,
בכל המכוניות שהיו לי עד היום טיפלתי לפי המלצות יצרן, גם כשטיפלתי בעצמי קניתי את ספר הרכב וטיפלתי לפי ההמלצות, בשורה התחתונה לא הפסדתי, לא נקעתי וכשמכרתי את הרכב הבדיקה הייתה טובה.

בזמנו, במכוניות ישנות, שמן הגיר והדיפרנציאל היה שמן 90 שהוחלף כל 10K או 20K, במכוניות החדשות יותר היצרנים ממליצים על שמן שונה ותדירות החלפה שונה. אין לי מושג מה ההגיון מאחורי זה (אולי טמפרטורת עבודה שונה של הגיר והדיפרנציאל), אבל גם כאן אני מאמין שהיצרן יודע מה הוא אומר, אני לא הייתי מנסה לחסוך כאן.

לגבי פילטר האוויר - אין לי מושג ירוק.

ohanani
22-11-10, 11:02
בזמנו, במכוניות ישנות, שמן הגיר והדיפרנציאל היה שמן 90 שהוחלף כל 10K או 20K, במכוניות החדשות יותר היצרנים ממליצים על שמן שונה ותדירות החלפה שונה. אין לי מושג מה ההגיון מאחורי זה (אולי טמפרטורת עבודה שונה של הגיר והדיפרנציאל), אבל גם כאן אני מאמין שהיצרן יודע מה הוא אומר, אני לא הייתי מנסה לחסוך כאן.

ממש לא מטעמי חסכון. פשוט 80W-90 נפץ יותר וקל יותר להשיגו. 85W-40 פחות מוכר, לא ברור אם זו טעות שלי או של ספר הנתונים. יש מי שאמר לי שזה אמור להיות 85W-140, יש שאמרו 85W-90, אני קצת מבולבל ומנסה לדעת כמה זה חשוב, ומה נכון.

חנן-ג'יפולוג
22-11-10, 12:35
אני מציע לך להתקשר למח' הטכנית של היבואן ולשאול לגבי השמן. ה40-85 נשמע כמו טעות.

לגבי המסנן, חבל להמר על המנוע שלך. מסנן האוויר המקורי עושה את העבודה מצוין מכל הבחינות.

בצע טיפולים בזמן וכך תשמור על הרכב ועל הבטיחות.

elro
22-11-10, 18:11
אם הבנתי אותך נכון, ע"פ ספר הרכב שיש לי (לנדקרוזר 73), יש לשים בתיבת הילוכים ידנית, שמן תמסורת API GL-4 ,
צמיגות מומלצת SAE 90.

-->