PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה יותר חשוב

Anonymous
20-10-04, 12:38
קניתי בשעה טובה סמוראי ואני די חדש בעולם השטח רציתי לדעת במה יותר חשוב להשקיע קודם בגיפ:מיגון,צמיגים,או הגבה?
תודה מראש דורי

זאביק
20-10-04, 13:09
צמיגים.

צמגים הם הקשר שלך לכביש ולשטח. הם מה שיקבלו / לא יקבלו אחיזה בנסיעה, בטיול, בעלייה.
אין מה למגן בסמוראי, אולי את המיכל דלק, אבל זה לא הכרח. פשוט תשים לב כאשר אתה יורד מדרגות סלע לא לדפוק אותו ואתה מכוסה.

כל השאר יכול לבוא אחרי הצמיגים.

barak4*4
20-10-04, 13:20
דבר ראשון, תתחדש :D
אני הייתי הולך ומשקיע בצמיגים טובים על ההתחלה.
השקעה בצמיגים טובים היא קודם כל "ישור קו". אתה לא תמיד יודע מה מצבם של אלו שנמצאים על הרכב ולא תמיד כולם מאותו סוג (אם זה על אותו ציר, אז זו בעיה).
בנוסף תוכל לבחור את הצמיגים בהתאם לצרכים שלך.
אחרי שתתקין צמיגים טובים, כנס לשטח (דבר שלא ממומלץ עם צמיגים ישנים, בלויים, שחוטים).
תבחן את הדרישות שלך מהרכב, את היכולות של הרכב ובעיקר את היכולות שלך.
יתכן ובנקודה זו תבין כי אין לך צורך כלל בהגבהות , מיגונים ועוד.
אם כן תמשיך הלאה ותוסיף כל פעם את מה שאתה צריך (במגבלות התקציב כמובן).
בהצלחה.

שעיה כליף
20-10-04, 16:52
תתחדש, ברוך הבא, המלצתי דומה להמלצות למעלה, רק זכור להגדיר את הדרישה שלך לפני הקנייה.
ישנם צמיגי כביש, ישנם שטח וישנם חצי חצי, הבחירה שלך צריכה להיות בהתאם לצרכים האמיתיים שלך, זה גם ישפיע על ההוצאה שלך.
היתה קנייה מרוכזת לצמיגים בצמיג ישיר פ"ת, אני קניתי מהם במחיר הוגן לפני השרשור הר"מ ומסקר שעשיתי הם היו הזולים ביותר יחסית.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5410&highlight=%F6%EE%E9 %E2%E9%ED

mr_ber
21-10-04, 18:01
שלב ראשון:
1. יישור קו מכאני - כדי שהאוטו בכלל יסע
2. מיגון מיכל דלק - ישנם המון מצבים (במיוחד בעליות חדות ובירידת מדרגות וסלעים) שהמיגון הקיים חוטף מכות או הרכב מתישב עליו. והמיגון המקורי הוא מפח דק וכל אבן בינו לבין המיכל עלולה לפוצץ את המיכל.
3. צמיגים - לקבל אחיזה טובה מומלץ MT, רק אל תתעלם מנושא הרישוי למידה שונה
שלבים הבאים:
4. הגבהות - גם שומר על הרכב וגם מאפשר להוריד יותר אויר לקבלת אחיזה
5. נעילת דיפרנציאל אחורית - מקפיץ מדרגה מבחינת עבירות
6. מדרגות צד ופגושי ברזל - למשל לשימוש בהי-ליפט
7. שינוי יחסי העברה - מקפיץ מדרגה נוספת מבחינת עבירות
8. נעילת דיפרנציאל קדמית - עוד מדרגה

t_uri
21-10-04, 18:24
במידה והרכב פתוח: כלוב התהפכות הוא ההשקעה החשובה ביותר ולכן הראשונית. חגורות תקינות - באותה נשימה.

ברק כתב:

השקעה בצמיגים טובים היא קודם כל "ישור קו". אתה לא תמיד יודע מה מצבם של אלו שנמצאים על הרכב ולא תמיד כולם מאותו סוג (אם זה על אותו ציר, אז זו בעיה).
נו באמת!!! תסתכל עליהם. אם אתה לא יודע להעריך מצב של צמיג, תשאל מישהו שכן.

בכל מקרה, אם אתה צריך צמיגים כי אתה יודע שהם גמורים אז ללא ספק ההשקעה בצמיגים טובים היא המשתלמת ביותר מבחינת יכולות השטח של הרכב שלך. כמו שזאביק כתב, זה מה שמחבר אותך לשטח.

אתה מתכוון להישאר עם המידת הצמיגים המקורית? אני לא מכיר את מגוון המידות הנפוץ לסמוראי, אבל הייתי מנצל את ההשקעה ומגדיל למקסימות האפשרי ברישיון.

אורי טל.

barak4*4
21-10-04, 20:26
נו באמת!!! תסתכל עליהם. אם אתה לא יודע להעריך מצב של צמיג, תשאל מישהו שכן.
כנראה שאם יש לך עיניים של סופרמן (תהי נשמתו עדן), אתה גם יכול להסתכל אל תוך הצמיג ולראות כמה פאצ'ים ותיקונים הוא עבר מצידו הפנימי :evil:.

כלוב התהפכות הוא ההשקעה החשובה ביותר ולכן הראשונית.
קצת מוגזם.
אני כלל לא ממעיט בחשיבותו של כלוב שכזה, אבל עוד לא ראיתי אדם מן הישוב, שבג'יפ הראשון שלו, כאשר הוא רק נכנס לעולם השטח, מתקין אחד שכזה.

אלון_ק
21-10-04, 23:28
ברק, זה שהעדר לא שם כלוב לא הופך את זה ליותר או פחות נכון.
לגבי הצמיגים, אני נוטה להסכים עם אורי, למרות שכפי שאתה אומר - אין לדעת. אבל תודה שאתה לא תחליף זוג BFים יפים שבאו עם הג'יפ רק כדי להיות 100% בטוח. מקסימום לך לפנצ'רמאעכר, לא יעלה יותר מ150 לבדיקת כל ה4. הרבה יותר זול מסט חדש.

אני יכול לחשוב על כמה וכמה סיבות למה כן לשים כלוב כדבר ראשון, העיקרית שבהן היא שרובנו לא נהגים כל כך טובים ואנחנו בכ"ז נוסעים 60-80 בשבילי עפר. השאר זניחות, משום שידוע שהכלוב של סמוראי רגיל לא קורס בהתהפכות ממוצעת (נאמר סיבוב אחד מאיזה סלע במהירות איטית). אז זה יקר - גם החיים שלי (לי, לפחות. אייל היה נפטר ממני בלי לחשוב פעמיים).

אורי, המידה הגדולה ביותר שניתן לאשר ללא בעיות חוקיות היא 30/9.5/15. לעומת זאת, המידה הגדולה ביותר המומלצת לעבור אליה ללא שינוי ברכבת הכח היא 215/75/15. ההמלצה שלי לגבי ה215 מייצגת את רוב בעלי הסמוראי שאני מכיר - וזה הרבה.

אלכס, ברוך הבא.
מיגון מיכל דלק בהחלט צריך להיות אחד הדברים הראשונים על סדר היום באם אין כזה כלל. אם יש את המקורי מהמפעל הדחיפות יורדת, אבל גם הוא דורש החלפה (עשה חיפוש בנושא). כמו כן אני הייתי שם (ואכן שמתי) מדרגות צד ופגושי מתכת הרבה לפני נעילות דיפ'.

-->