PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון+קשת התהפכות לטנדר

אודי פ.
23-11-10, 22:28
שלום לכולם,

יש לי ניסאן ווינר ואני הולך לבנות לו גגון - מסגרת מעל הארגז וגגון עם משטח מעל הקבינה.
הכל יהיה מעוגן לארגז.
העניין הוא שחשבתי להגדיל את בטיחותו הלא רבה של הרכב ע"י בניית הקשת הקדמית (זאת שצמודה לשמשה האחורית) כקשת התהפכות, ובנוסף שהחלק שמעל הקבינה יהיה חזק מספיק כדי לעמוד בהתהפכות (וגם יהיה מחובר מספיק חזק).
העניין הוא שבעוד שלבנות קשת חזקה זה די קל (אבל יוצא כבד), מסגרת אופקית שמחוברת רק בחלקה האחורי היא לא כל-כך חזקה.
השאלות:
1) האם החוזק של הגג בתוספת קשת התהפכות מספיק במקרה של התהפכות?
2) מאיזו פלדה כדאי לי לבנות? יש לי נסיון רק עם מה שאני קונה במחסן ברזל בנצרת - מה שכולם קונים כדי לבנות שערים, סככות וכו'. משתמש ברתכת ביתית פשוטה.
3) האם אפשר לבנות חלק מהגגון מפלדה רגילה וחלק אחר מחומר חזק? אפשר לרתך סוגים שונים של פלדה?

תודה רבה,
אודי

תומר א.
24-11-10, 11:18
רעיון נחמד אבל אסור לקשת לבלוט מעל הקבינה, איזו תקנה שטותית שתוריד אותך מהכביש.

huski360
24-11-10, 15:14
רעיון נחמד אבל אסור לקשת לבלוט מעל הקבינה, איזו תקנה שטותית שתוריד אותך מהכביש.

מי קבע שזה שטותי? אתה, אדון שטות?
אני מסכים איתך שהתקנה לא נכונה או יותר נכון לא מדויקת או דרושה תיקון, אבל בבסיס שלה היא צודקת מאוד!
מחר יתעורר עוד איזה "שיכור" עם פיק-אפ זה או אחר שיש לו מיני-מחפרון לצורך העניין ויחליט שהוא בונה קשתות עם מסגרת מעל לקבינה שיהיה מקום לכף (רק תתאר לך L200 שנת 91 מתפרק נוסע מאחוריך כשאתה בפרייבט עם כל המשפוחה שלך והוא עת אחריך ופתאום רמזור אדום!)

אבל זאת לא הסיבה!
הסיבה לתקנה הנ"ל היא שזה לא בטיחותי בעליל! לא סתם בתקנון של ה-FIA חובה לעגן את מסגרת הבטיחות לשלדת הרכב.
בקיצר אחרי כל הקשקושים, הארגז לא יוכל לשאת בכוחות במקרה של תאונה (חו"ח) הוא יקרוס ויוכל להבות סיכון נוסף, יעני "כל המוסיף גורע" יכול להיות שלא אבל אתה לא באמת יכול להוכיח את זה!
ושלא נדבר על שינוי מיבנה ושוט...

תדהר.

tooshey
24-11-10, 16:40
תקרא כאן, אולי יצמחו מזה תובנות
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=37409&highlight=%F7%F9%FA+%E4%FA%E4%F4%EB%E5%F A

בברכה,טושי

אודי פ.
24-11-10, 21:34
טושי תודה על הקישור אני באמת חושב על זווית 50 לאורך ההיקף של הארגז - אני גם מבין שחיבור לשלדה עדיף, אבל זה גדול עלי כרגע. למה אתה מתכוון קשת במרכז הקבינה? מחוברת לאן?

תומר - שמעתי על הסיפור הזה וחשבתי שזה לא נכון כי יש המון טנדרים עם תוספת מעל הקבינה לקשת העמסה נירוסטה. יש לי אחד כזה ברחוב למעשה. מישהו יודע מה התקנה אומרת בדיוק? אולי אם זה פריק זה בסדר?

תומר א.
25-11-10, 11:03
אודי- אכן אם התוספת נשלפת ואתה משתמש בה רק כאשר הגגון עמוס אז אולי זה בסדר.
הרעיון הוא שבזמן התהפכות התוספת עלולה לקרוס לתוך הקבינה ולגרום ליותר נזק מאשר תועלת.

תדהר - הכוונה היתה לרעיון הקשת ולא לתקנה, צר לי שלא הבנת ובחרת להגיב בצורה כזו.
התקנה מאד נכונה, קשה להאמין אבל יש כמה כאלה.

-->