PDA

צפייה בגרסה מלאה : אכזבה קשה מסאמוראי תמים...

Anonymous
20-10-04, 18:11
לא תאמינו מה קרה לי- ראיתי סאמוראי יפהיפה (92) וממש חשקתי בו.
לקחתיו לבדיקה ממוחשבת- ולא תאמינו- הוא דפוק לגמרי.
ה כ ל מקולקל בו (מנוע, בודי, היגוי, קלאצ, ברקסים, חשמל ). בקיצור- שום דבר לא היה תקין.
התאכזבתי קשות.......
אני ממש רוצה ג'יפ סמוראי- אבל יצאה לי הרוח מהמפרשים.
מה עושים?
אין לי בעיה לקחת עוד רכב לבדיקה למרות המחיר האסטרונומי.
אבל אני חושש שאם אכשל שוב- אני כבר אתיאש.
אני מחפש סמו מ 90 עד 94.
תקציב קטן (מחירונים של הרכבים האלה)- שהצטמצם עוד יותר בגלל הבדיקה.
בבקשה עזרו לי!!!!!!!!!

barak4*4
20-10-04, 21:43
נו באמת, למה אתה מצפה? :roll:
אתה מדבר על רכב, אוטוטו 13 שנים על הכביש, מן הסתם עם יותר מ 2-3 בעלים (אם לא 10)והכי חשוב, אותו פרק זמן בשטח.
זה לא יהיה רכב חדש מהסוכנות. מן הסתם, רוב רכבי השטח ממודל זה יהיו לעוסים ומרוטים, עד ש....
עד שיבוא אדם, כמו רבים מהפורום הזה, יקנה את הרכב במחיר המתאים ויתחיל פרוייקט של החזרתו למצב שמיש, תקין ואף למצב טוב יותר מביום בו יצא את שערי מפעל יצורו ( אני חושב שהסמוראי של נקסוס הוא דוגמה טובה, ראה פורום סוזוקי, או אולי הסופה של שחר ויש עוד רבים וטובים המככבים בג'יפולוג).
נתעלם לגמרי מגיל הרכב וניקח רכב שטח אחר (שנסע בשטח ולא עמד על מדרכות כל חיו), לא משנה איזה, נניח בן 4 שנים.
קח רכב זה לבדיקה וגם הוא יצא בבדיקה נבלה סרוחה. למה? כי על בעלי המכון לכסות על עצמם מתביעות ולציין כל ליקוי במלא חומרתו. נקצין עוד יותר וניקח רכב בן שנה, גם בטופס הבדיקה שלו יעלו ליקויים.
הסמוראי למרות חוסנו הוא רכב עם מנוע קטן, שמה לעשות, עובד קשה.
אני בספק רב שתצליח למצוא סמוראי משנים אלו ללא רשימת ריג'קטים כאורך הגלות.
יתרה מכן, אם עלות הבדיקה של הרכב עלולה לפגוע בסיכויך לרכוש רכב, אז אל תקנה ג'יפ בכלל.
סלח לי על הבוטות, אבל אם יש משהו ברכב שטח בן 13 , זה הוצאות כלכליות בלתי מתוכננות. אם לא תוכל לעמוד בעלות בדיקה נוספת, בטח ובטח שלא תוכל לעמוד בעלויות אחזקה שוטפות ותקלות למינהן.
אז תחשוב טוב לאן פניך לפני הרכישה.
בכל אופן בהצלחה :)

המהנדס
20-10-04, 22:29
גבר כנראה שלא הבנת את הרעיון שלא לוקחים רכב כמו סמוראי לבדיקה
(כפרה על 400 שקל) אין לך מה לבדוק סמוראי או כל ג'יפ מהשנתון הזה במכון.
מה שאתה כן יכול לעשות זה להעזר באחד שיש לו כזה ג'יפ ויודע את כל הבעיות והמחלות .
תבדוק בעזרת אדם שמבין קצת במכונאות - זה יכול לעזור.
תוך שנה מיום הקנייה גם אתה תבין במכונאות (סמוראי נו מה..)
הכותרת לא מצאה חן בעיני. אבל התוכן שעשע אותי.
תמשיך לחפש כי יש כאלה במצב טוב (אולי אפילו זה שבדקת..)
הדבר החשוב ביותר בקניית סמוראי זה לדעת לזהות את הכי טוב מבין הסמוראים שאתה רואה .
אתה לא תמצא מושלם גם אם תקנה אותו מזקן רופא שקנה אותו מהחברה
לפני 13 שנה ומאז לא נסע יום בשטח.
אני לא ראיתי אחד שהוא מושלם (ברמת מכון בדיקה) או אפילו קרוב לזה.

אל יאוש .

Anonymous
21-10-04, 09:24
אולי מי וממכם ג'פאים נחמדים- שכולכם חזקים,
כולכם אמיצים ,
כולכם מבינים
וכולכם יודעים את התורה (תורת הג'יפאות) על בוריה.
יכול להציע לי פתרון יצירתי לבעיה שלי כמו מוסך שמבין בגיפים שמוכן לעשות בדיקה לפני קניה
אפילו לא מחייבת רק שתתן לי תמונת מצב על הרכב.

אני רוצה לדעת מה אני קונה (מה ילך קודם).
יש לי מקור הכנסה (אני עובד).
ותיקצבתי בצורה נכבדת את תחביב נהיגת השטח (כרגע ההוצאה השוטפת הכי גדולה שלי) .
אנא השפיעו עלי מחומתכם השופעת והמפכה (אין לי מה לכתוב בסוגריים ).
בתודה מראש!!!!

barak4*4
21-10-04, 09:46
אולי מי וממכם ג'פאים נחמדים- שכולכם חזקים,
כולכם אמיצים ,
כולכם מבינים
וכולכם יודעים את התורה (תורת הג'יפאות) על בוריה.

אם לא הבנת, אף אחד לא מנסה לתפוס עליך תחת או להראות לך שהוא יודע יותר. סך הכל מנסים לצייר לך את תמונת המצב כמו שהיא ולנסות לספק לך את המידע הדרוש בכדי שתוכל להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורך.
עכשיו, קח את השאלה הזו לפורום סוזוקי ופרסם אותה שוב.
שם תקבל את ההמלצות הכי טובות לגבי מוסך טוב, במיוחד לסמוראי.
בנוסף, אני מאמין כי כל אחד מהחברה שם ישמח לעזור לך ואולי גם תצליח להתרשם מהסמוראים שלהם ולהשוות למה שאתה רוצה לקנות.
אז, שוב בהצלחה!
נפגש בשטח

tayrie
21-10-04, 10:11
גבר כנראה שלא הבנת את הרעיון שלא לוקחים רכב כמו סמוראי לבדיקה
(כפרה על 400 שקל) אין לך מה לבדוק סמוראי או כל ג'יפ מהשנתון הזה במכון.
מה שאתה כן יכול לעשות זה להעזר באחד שיש לו כזה ג'יפ ויודע את כל הבעיות והמחלות .
תבדוק בעזרת אדם שמבין קצת במכונאות - זה יכול לעזור.
תוך שנה מיום הקנייה גם אתה תבין במכונאות (סמוראי נו מה..)
הכותרת לא מצאה חן בעיני. אבל התוכן שעשע אותי.

בתור התחלה כמובן שהייתי מאמץ את הרעיון לקחת את הרכב למישהו שיש לו סמו כדי לקבל תמונה כללית על הרכב , לפני הקנייה הכרחי לקחת את הרכב לבדיקה , כמו שאמרו פה ,הבודק במכון מכסה את עצמו מכל הכיוונים כל מה שיש ספק ,אצלו אין ספק - בתור קונה זה מצוין בשבילך.
מהתגובות שלך אני רואה שאתה ממהר - גבר , תאט את הקצב אם אתה לא רוצה ליפול בפח
יש לרכב הזה שוק טוב למיטב ידיעתי , תאט תחסוך עוד קצת כסף תוך כדי ותתחיל לחפש איזה סמו בתול (טוב , עד כמה שאפשר... :lol: )

**תתרחק מאנשים שרוצים 5K מעל מחירון כי רכב מוגבה :wink:

סוזי המשתוללת
21-10-04, 14:10
זה נכון
יש רכבים שפשוט מוזנחים עד היסוד ורק בגלל שהם סמוראי :lol: אז הם עדיין נוסעים גם במצבם
תעשה כאן חיפוש תוכל למצוא הכל על איך לבדוק את הרכב אם בכלל שווה להתקדם איתו
החל בבדיקת הבודי (מכות רקבונות ) דרך השלדה (סדקים שברים רקבונות )סרנים / טרנספר גיר וכלה במנוע
אם אתה באיזור הצפון תביא את הרכב לכיוון שלי ואתן לך תמונת מצב די מדויקת כולל עלויות תיקון אמיתיות +/-
אם אתה מהמרכז אז אכלת אותה :P כי אני לא אבוא עד לשם

yoni205
21-10-04, 18:18
קודם כל אני מברך אותך על זה שהחלטת לרכוש "סמוראי" זה אחלה ג'יפ עם יחסית מינימום הוצאות שוטפות.
כשאתה קונה רכב שקיים 10 שנים ומעלה אז סביר להניח שהחליפו לו המון חלקים (אם לא את כולם), החוכמה היא למצא את הג'יפ שהחליפו לו חלקים מהותיים לא מזמן , חלקים כמו גיר,טרנספר, סרנים,מנוע וכו' בתור אחד שקנה סמוראי לפני חודשיים ולא מבין גדול בג'יפים אני אומר שזו לא בעייה. חשוב שתדע ממי אתה קונה את הג'יפ ...רצוי אדם מבוגר ומיושב כלכלית כך שיש לו כסף לתקן ולא איזה ילד מתלהב שחסר יכולת כלכלית לתקו את הג'יפ ומזניח.
בכל מקרה איך שלא תסובב את זה יהיו לך תיקונים כי זה רכב ישן יחסית(אבל עושה את העבודה כמו שצריך) וצריך לקחת את זה בחשבון. אל תתרשם מהגבהות או מצמיגים גדולים במיוחד כי יכולה להווצר לך בעייה במכון הרישוי, רצוי שתמצא רכב עם טסט יחסית לזמן ארוך (לא לעוד חודשיים) כי כך אתה יוצר שקט כלכלי לתקופה מסוימת .
לסיום .... אפשר להסתמך גם על מזל ואינטואיציה (לי זה עזר)
בהצלחה!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)

המהנדס
21-10-04, 18:41
אני מאזור המרכז ואני יכול לעזור תמיד (במגבלות העבודה והלימודים שלי).

אלון_ק
22-10-04, 00:02
מה עושים?
לומדים איך לבדוק רכב ברמה בסיסית לפני שהולכים איתו למכון. רואים לפחות 5-6 רכבים ורק אז מחליטים אם אחד מהם בכלל ראוי למבט שני.
איך לומדים? קודם כל קוראים את שני הקישורים הבאים:
http://www.jeepolog.com/j6tech_workathome.htm
http://www.jeepolog.com/j6tech_CJ_checklist.htm
שניהם נכתבו לCJ אבל מתאימים מאוד גם לסמוראי.

אם אתה מוצא שאינך מבין הרבה מהמושגים, תמצא מישהו נחמד שיסכים לבוא לעזור לך בבדיקות. אני מציע שלפני שתלך לבדוק רכב באזור X ביום Y, תכריז על כך בהודעה זו ותבקש עזרה. את הצפון והמרכז כבר כיסו לך סוזי ועידן (המהנדס).
אל תשכח שלא משנה מי בא לעזור, בהחלט ייתכן שהוא יפספס משהו קריטי. זה תמיד ייתכן. אבל הסיכויים לכך פוחתים משמעותית עם מישהו מנוסה יותר.

הכי חשוב ומעל הכל זה סבלנות. אני יודע שזה קשה ושההתרגשות רבה, אבל עם קור רוח והרבה סבלנות אתה תמצא רכב הרבה יותר טוב. זה חשוב מאוד, כי יישור קו יכול להמשך הרבה מאוד זמן עד שתמצא את כל הדברים הקטנים. זה גם יכול להיות יקר למדי.

-->