PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה המצב של מעלה יאיר ?

lavik
24-11-10, 21:55
מישהו עבר שם לאחרונה ?
איך המעלה בכיוון עליה ובכיוון הירידה ?

הכוונה כרגע היא לעשות אותו בירידה- שני סמוראים נעולים, וג'ימיני אחד לא נעול.

תודה

עדי

cj 64
24-11-10, 22:43
מישהו עבר שם לאחרונה ?
איך המעלה בכיוון עליה ובכיוון הירידה ?

הכוונה כרגע היא לעשות אותו בירידה- שני סמוראים נעולים, וג'ימיני אחד לא נעול.

תודה

עדי

מה אתה צוחק או מה?
אתה עולה את כל המעלה ללא שום בעייה ,בירידה לא צריך גיפ בכלל!!
זה ניהיה טיילת עולים אותה דק בשביל הנוף והרוח.;)

גל

lavik
25-11-10, 11:19
מה אתה צוחק או מה?

מה אתה חושב, שאם הייתי יודע הייתי שואל ?

בכל מקרה, לאור המצב, אני מחפש המלצה לטיול יום אחד מעניין באזור ערד / מדבר יהודה, אני אשמח להמלצות.

cj 64
25-11-10, 14:51

בכל מקרה, לאור המצב, אני מחפש המלצה לטיול יום אחד מעניין באזור ערד / מדבר יהודה, אני אשמח להמלצות.

צודק!
ולמה רשמתי את זה ככה,
לפני כמה זמן נסעתי לשם עם חבר שלא היה מעולם בטיולי גיפים ,וכל הדרך אמר לי שאנחנו משוגעים (אני מתכוון בשביל לכיון העליה)
הפחדתי אותו ואמרתי לו חכה...תכף תראה את המדרגה ואז יהיה לך שילשול,(לא הייתי שם 4 שנים)ופתאום הגענו למעלה ןאיין מדרגה ולא נעליים,איין ממש כלום,כנראה חצבו אותה,
זהו נשאר רק לעלות לשפם הנוף!!
בעסה,בעסה.:roll:
תהנו!!
גל

talilim
25-11-10, 15:03
ירדתי אותו לפני חודש עם הטריוס שלי.
עונה לך על השאלה?

דרור ברלי
25-11-10, 15:11

קחו הצעה. קצת בנאלית אבל תמיד טובה:
מהמינחת בערד לאורך "ציר הגז" דרך הר קינה, הר יהל, הר כיפון, חציית כביש 258, פניה ימינה בשביל האדום להר קומות (טיפוס בהצלבות), פניה שמאלה בשביל שחור לכיוון מזרח לאורך נחל עזגד, ירידת מעלה עזגד למישור עמיעז.
עד כאן המסלול ברמת קושי קל (הטיפוס להר קומות ברמת קושי בינוני).

ממשיכים: במישור עמיעז להתחיל לעלות צפונה בציר פרצים עליון - חציית ערוצי נחל פרצים, נחל בקיעים, נחל לוט, וביניהם - הרבה ערוצונים, חריצים, בורות, ירידות, עליות, "קערות", שפ"צונים ושאר אטרקציות קטנות שדורשות מהג'יפ לעבוד קצת ולמתוח איברים ומרחיבות את הלב לכל ג'יפאי. סיום בתחנת הדלק על כביש 31 (סדום-ערד). רמת הקושי - בינוני, אבל יכולה להשתנות לרעה בעקבות אירועי שטפונות וכו'. ציר יפהפה, עם תצפיות נוף מדהימות ומרתק לנהיגה.

כל זה מספיק ליום אחד בניחותא ללא בלת"מים.

נעם1
25-11-10, 18:04
צודק!
ולמה רשמתי את זה ככה,
לפני כמה זמן נסעתי לשם עם חבר שלא היה מעולם בטיולי גיפים ,וכל הדרך אמר לי שאנחנו משוגעים (אני מתכוון בשביל לכיון העליה)
הפחדתי אותו ואמרתי לו חכה...תכף תראה את המדרגה ואז יהיה לך שילשול,(לא הייתי שם 4 שנים)ופתאום הגענו למעלה ןאיין מדרגה ולא נעליים,איין ממש כלום,כנראה חצבו אותה,
זהו נשאר רק לעלות לשפם הנוף!!
בעסה,בעסה.:roll:
תהנו!!
גל

באסה, למה באסה?
גם ב 93 זה היה המצב, מיושר, מהודק וחצי כבוש. היינו רצים עם הגפ"ס למעלה רק בשביל קפה בטעם נוף טוב.
אותו הדבר היה עם מעלה רמון לפני כמה שנים.
סופו של כל מעלה הוא לעבירות קשה אם בעזרת הבליה הטבעית ואם בעזרת ג'יפאים כאלה ואחרים. אז קצת סבלנות ומעלה יאיר יחזור לקדמותו.

....ואם חשקה נפשך במדרגה משלשלת בזה הרגע, מעלה ורדית ישמח לתת מענה.

cj 64
25-11-10, 19:00
אתה רוצה להגיד ש:
יכולה להיות שוב מדרגה ?
אני לא חושב שגיפים "עשו"את המדרגה שהייתה,והייתה קטלנית ברמה דיי קשה!
אוולי גשם יכול לבנות את תחילת המדרגה?! אבל כבר אני לא זוכר מה זה גשם,איי...אייי איפה הגשם?

lavik
25-11-10, 20:14
עם הולך ועם בא, וארץ לעולם נשארת...

המדרגה עוד תחזור :) (אינשאללה)

ולדרור, תודה על ההמלצה, נשמע טוב !

nadler
10-12-10, 16:58
מה אתה צוחק או מה?

גל

חברים, קצת אחריות כלפי משתמשים אחרים בדרכים.
עברתי במעלה השבוע (יום א' 5.12.10).
המעלה קשה!!!, נכון המדרגה בסוף איננה אבל...
המון קטעים עם דרדרות, הצלבות ומדרגות. הרבה מקומות עם עבירות קשה ובעיקר מעלה מאוד ארוך. זה לא מעלה של כמה עשרות מתרים. מדובר בעלייה קשה עם המון קטעים מאתגרים שדורשים ריכוז וזה פרוייקט של בערך שעה (ללא תקלות).
לא לעלות לבד!!!
לא לעלות עם טריוס?!?!
ולא לרדת עם רכב פרטי?!?!?!?!

מיכה100
12-12-10, 15:14
מחזק את דברי קודמי, מעלה יאיר התחרבש שנית (או שמא עשירית), קצת מוקדם מהצפוי.
המדרגות הגדולות אמנם כבר לא קיימות, אבל יש דרדרת, בורות והצלבות למכביר.
העליה לא למתחילים ובטח לא לטריוסים.
ותיכף יבוא מישהו שעלה שם אתמול עם יונדאי i10 מפונצ'רת ברוורס - נו שויין

talilim
12-12-10, 15:28
חברים, קצת אחריות כלפי משתמשים אחרים בדרכים.
עברתי במעלה השבוע (יום א' 5.12.10).
המעלה קשה!!!, נכון המדרגה בסוף איננה אבל...
המון קטעים עם דרדרות, הצלבות ומדרגות. הרבה מקומות עם עבירות קשה ובעיקר מעלה מאוד ארוך. זה לא מעלה של כמה עשרות מתרים. מדובר בעלייה קשה עם המון קטעים מאתגרים שדורשים ריכוז וזה פרוייקט של בערך שעה (ללא תקלות).
לא לעלות לבד!!!
לא לעלות עם טריוס?!?!
ולא לרדת עם רכב פרטי?!?!?!?!

לרדת עם טריוס אפשר.
עשיתי.

ramon
12-12-10, 15:31
קחו הצעה. קצת בנאלית אבל תמיד טובה:
מהמינחת בערד לאורך "ציר הגז" דרך הר קינה, הר יהל, הר כיפון, חציית כביש 258, פניה ימינה בשביל האדום להר קומות (טיפוס בהצלבות), פניה שמאלה בשביל שחור לכיוון מזרח לאורך נחל עזגד, ירידת מעלה עזגד למישור עמיעז.
עד כאן המסלול ברמת קושי קל (הטיפוס להר קומות ברמת קושי בינוני).

ממשיכים: במישור עמיעז להתחיל לעלות צפונה בציר פרצים עליון - חציית ערוצי נחל פרצים, נחל בקיעים, נחל לוט, וביניהם - הרבה ערוצונים, חריצים, בורות, ירידות, עליות, "קערות", שפ"צונים ושאר אטרקציות קטנות שדורשות מהג'יפ לעבוד קצת ולמתוח איברים ומרחיבות את הלב לכל ג'יפאי. סיום בתחנת הדלק על כביש 31 (סדום-ערד). רמת הקושי - בינוני, אבל יכולה להשתנות לרעה בעקבות אירועי שטפונות וכו'. ציר יפהפה, עם תצפיות נוף מדהימות ומרתק לנהיגה.

כל זה מספיק ליום אחד בניחותא ללא בלת"מים.

נשמע מעניין ויפה מאוד ,
נו טוב, אם נותנים את האצבע ננסה כבר לקחת יותר ............יש מצב לצירוף מפה עם התוואי של המסלול עליה ? או קובץ TWL ? אשמח.
תודה מראש

הכוכב הכחול
12-12-10, 16:04
חברה,
מעלה יאיר תמיד היה עם דרדרות והצלבות.
המדרגה בסוף זה רק הדובדבן שבקצפת ( או שמה דרדרת? :) )

אין מה להתרגש מהמעלה הזה, ראשון LOW- ללטף את הגז ואודרוב לתצפית.

סעו בזהירות ;)

דרור ברלי
12-12-10, 23:32
נשמע מעניין ויפה מאוד ,
נו טוב, אם נותנים את האצבע ננסה כבר לקחת יותר ............יש מצב לצירוף מפה עם התוואי של המסלול עליה ? או קובץ TWL ? אשמח.
תודה מראש

לא הקלטתי... גם לא קשקשתי על המפה. והמפה לא נמצאת כרגע מול העיניים...
אבל פירטתי את המסלול בדיוק רב - קח מפת סמ"ש מתאימה, ותתחיל להעביר קו על השבילים.
החלק הראשון (ערד- מישור עמיעז) נע על שבילים מסומנים בצבע - אי אפשר לפספס וצריך להיות מוכשר באמת כדי לטעות.
החלק השני (מסלול נחל פרצים עליון) הוא שביל שקיים במפה אבל לא מסומן בצבע. הוא מקביל פחות או יותר לנחל פרצים ה"מפורסם" ונמצא ממערב לו, ומסתיים סמוך לחלק הצפוני של הר סדום, קרוב מאוד לנחל חימר ושפך זוהר.

ramon
14-12-10, 13:05
אבל פירטתי את המסלול בדיוק רב - קח מפת סמ"ש מתאימה, ותתחיל להעביר קו על השבילים.
החלק הראשון (ערד- מישור עמיעז) נע על שבילים מסומנים בצבע - אי אפשר לפספס וצריך להיות מוכשר באמת כדי לטעות.
החלק השני (מסלול נחל פרצים עליון) הוא שביל שקיים במפה אבל לא מסומן בצבע. הוא מקביל פחות או יותר לנחל פרצים ה"מפורסם" ונמצא ממערב לו, ומסתיים סמוך לחלק הצפוני של הר סדום, קרוב מאוד לנחל חימר ושפך זוהר.

אחלה :-D תודה רבה !!!

קוקי הגדול
15-12-10, 12:52

החלק השני שפרטת , נחל פרצים עליון ,כבר מסומן היטב בשטח בסימון שחור לבן .

מעוז

דרור ברלי
16-12-10, 21:59
החלק השני שפרטת , נחל פרצים עליון ,כבר מסומן היטב בשטח בסימון שחור לבן .

מעוז

זה כנראה סומן ממש לא מזמן, כי נסענו שם בחורף שעבר ועוד לא היה שום סימון.
טוב לדעת. המפה שלי כבר באמת עתיקה משהו... תודה עבור המידע.

im_ri
26-04-11, 23:44
הרגת אותי מצחוק :)

oded.p
27-04-11, 01:17
עליתי את מעלה יאיר לפני שבוע עם סופה נעולה קדימה ואחורה היה משחק ילדים ( לא חוכמה)
אבל נראה לי שלא יהיו בעיות מיוחדות גם עם פחות מיזה

-->