PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בנוגע להעברת הקפיצים מעל הסרן (SPOA) ב-sj 413

ob1knobi
21-10-04, 12:35
שלום

נגיע ללמה אחר כך :D

במידה ומעבירים את העלים בסמוראי (סרן קידמי) מעל הסרן, מה החלפים אותם צריך להחליף ו/או להוסיף?

צינורות בלם ארוכים

פיטמן

הגענו ללמה :)

העלים בסרן האחורי כבר מעל , ההבדלים בין השניים יכולים להראות מוזרים לשוטר במידה ויבדוק את הרכב ( הרכב נקנה כך). אז על מנת למנוע בעיות יש לי אפשרות להחזיר את האחוריים למקומם המקורי או להעביר את הקידמיים.

בברכה,אסף.

(הערת המערכת: הכותרת שונתה. דרופ פיטמן הוא תיקון לזוית הדראג לינק בלבד, כאן מדובר במערכת שלמה)

אלון_ק
22-10-04, 00:47
תעשה חיפוש באתר על SOA וSPOA, אתה תמצא את כל הדיונים בנושא וזה ייתן לך קצת רקע בסיסי להתחיל ממנו.

הגענו ללמה

ופה גם נעצרנו. אין שום סיבה טובה לשים SPOA לסמוראי שנוסע בכביש בארץ. היתרון הגדול של הSPOA הוא הגובה הפוטנציאלי (כ-6.5 אינץ' הגבהה רק מהמעבר, לפני תוספות מהקשת). האם אתה זקוק לגובה כזה? התשובה היא כן, בתנאי שאתה מתכנן מעבר לצמיגי 33 ומעלה (ואז אתה גם מחליף סרן על הדרך).
הרכב שלי כרגע מוגבה 5'. אין שום בעיה להרים אותו גם ל8'. זה מספיק לי לצמיג 32'. אתה מרגיש שאתה צריך יותר?
תוריד את האחורי חזרה. אתה לא צריך את זה.

לשאלתך, אתה צריך תושבות סרן חדשות, זרוע פיטמן מונמכת, Hi steer/Knuckle over או סטאפ דומה, קלינים, צינורות בלם מוארכים, שינויים בדרייבשאפט (זה כבר תלוי מה בדיוק אתה תעשה) והרבה מזל כדי שלא יורידו אותך מהכביש.

אגב, כמה עלים יש לך מאחור? תוכל להעלות לנו תמונות?

ob1knobi
22-10-04, 06:20
תודה על התשובה.

אני מתעניין בשינויי זה, העלת העלים הקידמיים , ומבחינת גובה זהו , אני לא תכננתי ומתכנן להוסיף לגובה הרכב , העלים ברכב הם של TJM , תמונה אני לא יכול לצרף מאחר ואיני נמצא בארץ לפחות עוד 5 חודשים (תתאפק ? :) )

ההתעניינות נובעת ממעקב על כמות הדיווחים על הורדת כלי רכב מהכביש, מאחר ויש הבדלים נראים לעין בין מיקום העלים ,בין הסרן הקידמי לאחורי, ברצוני להקטין הבדלים אלו(במידה ושיפרתי על הדרך מה-טוב), ראיתי קיטים של קלמיני (בודי ליפט) אך אין לי שום רצון במערכת כוללת ובגובה זה(אני שואף להעביר את העלים וזהו), אני אהיה בתאילנד ,חיפוש שערכתי ברשת העלה כמה חנויות/ מוסכי משפרים בבנקוק.

חשבתי לקנות שם את הפריטים אותם אצטרך, מדובר בטנדר סמוראי.

בברכה, אסף.

ob1knobi
22-10-04, 07:13
חיפושים העלו , מה שנראה לי כמה שאני מחפש את ערכה זו:

http://www.sky-manufacturing.com/

סוזוקי> Suzuki Samurai Full Travel SPOA Kit

אלון_ק
22-10-04, 12:53
יש לך גם בRRO ובTT קיטים כאלו.

אין לך שום צורך בזה! אתה רק תגרום להורדת הרכב שלך מהכביש.

אני יכול להתאפק...

ההורדה לא צריכה להיות השיקול היחיד שלך. הגובה המטורף הזה כן. אין לך מה לעשות עם כל הגובה הזה - תראה איך הרכב שלי יושב על 5' ו215. גם זה כבר נראה גבוה באופן לא נורמלי, אז אתה מדבר על עוד 1.5 אינץ'?

אם אתה בכ"ז מתעקש לעשות את זה, יש לך 2 אפשרויות: קיט או עבודה עצמית. בקיט יהיה לך את הכל מוכן לריתוך על הסרן, בעבודה עצמית יהיה לך נאדה. אני בעד עבודה עצמית, אתה תלמד מזה הרבה יותר על גיאומטרית המתלה ואיך הוא עובד. אבל תעשה ניתוח מושכל של הנושא, תשקול טוב טוב יתרונות וסרונות לפני שאתה רץ לעשות את זה.
אני הייתי מוותר על זה - ואי אפשר לומר שאני מודאג מלשון החוק.

-->