PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזדה לנטיס 98 רועדת + סלד לא יציב בסרק

opl
27-11-10, 21:20
שלום לכולם

ברשותי מזדה לנטיס 98 1.6 אוטומטית, קיבלתי אותה מההורים של אישתי במתנה ולרכב יש כמה בעיות שאשמח אם תוכלי לעזור לי לפענח.

הלך המחשבה של ההורים של אישתי הוא "אם זה לא שבור - אין מה לתחזק"

ז"א האוטו מבחינה מכאנית היה לא להיט.

ביצעתי במוסך - החלפת טיימינג מאחר וזו לא בוצע בשלוש השנים האחרונות ולפחות 120 אלף ק"מ, החלפת רצועות מנוע, פלאגים,פילטר אוויר, שמן מנוע + פילטר, שמן גיר ועוד דברים שלא קשורים לתקלה כמו ברקסים וכו.

המאוורר החשמלי נתפס ונתקע וכמעט הלך ראש מנוע - גם זה הוחלף בתקין.

התקלה הייתה לפני הטיפול ונמשכת גם כעט.

* כאשר מניעים את הרכב ב-P אין רעידות והסלד תקין.
* כאשר מעבירים לD הרכב מתחיל לרעוד והסלד יורד לאיזור ה500 בערך.
* כאני עומד במקום עם הברקס בD הסלד מדי פעם צונח קצת וחוזר.
* כאשר מפעילים מזגן הסלד צונח והרכב רועד
* כאשר מעלים חלונות חשמל כאשר הם למעלה כבר - ז"א מעמיסים על מערכת החשמל - הסלד יורד. והרכב רועד

* מדדתי את המצבר והטעינה טובה, מדדתי תחת עומס = אורות גבוהים דלוקים ומתח המצבר תקין.
* אני חושב לחבר מצבר אחר כדי לשלול או לאמת שהבעיה היא מצבר חלש/תקול.
* הרכב מניע בשנייה ללא גמגומים מצד מערכת החשמל.
* המוסך טוען שבגלל שהתושבות מנוע לא מקוריות זו הסיבה לרעידה. אם כך אז מה הסיבה לנפילות הסלד
* הרכב לא נכבה בשום מצב שבו הסלד צונח.

תקלה שניה:

* יש רעש של משהו משוחרר במתלים - אין הרגשה של חופש ואין בעיה במעבר במפים מבחינת בולמים גמורים וכו אבל יש רעשים שמשהו לא מחוזק/רוקד. במוסך אחרי סיבוב ובדיקה אמרו שאין בעיה אבל זה ברור לכל מי שנוסע איתי באוטו שמשהו מוזר קורה שם למטה. עוד לא נשכבתי מתחת לאוטו לברר מה. אצל אבא שלי לדוגמא הייתה את אותה הבעיה והתברר שאחרי כיוון פרונט לא סגרו את הברגים או משהו שכזה.
אשמח לעצות ועזרה,

אלירן

mr_gray
27-11-10, 21:51
מניסיון שהיה לי ברכב הקודם שלי - מזדה 97' 1.8 אוטומט:

1. רעידות נוצרו כתוצאה מגומי בלוי וחרצים בצינור שמוביל מפילטר אויר.
2. רעידות בגלגל הקדמי נוצרו כתוצאה מתושבת בולם גמורה וגלגל לא מאוזן. שים לב קודם לאזן קודם את הגלגל ורק אז להחליף את התושבת . . .

מקווה שעזרתי

shmulikbg
28-11-10, 00:35
אלירן,
תחליף חוטי הצתה.

opl
29-11-10, 21:24
ננסה לראות איך יסתדר עניין המצבר ואם לא נחליף חוטי הצתה. תודה

אין גומי בלוי ותושבת בולם נראת תקינה לחלוטין

תודה רבה

raanan
30-11-10, 19:03
כבעלים 00 של לאנטיס 97 ,

רעידות = החלפת כבלים ופלגים. אם לא עוזר, ניקוי בית מצערת.
רעש של משהו מתפרק = החלפת גומיות מוט מייצב קידמי.

בהצלחה
רענן

opl
30-11-10, 21:11
תודה רבה. זה כיוון שלא חשבתי עליו

opl
03-12-10, 15:35
התקדמות

חיברתי מצבר אחר - אין שינוי. מישהו רמז לי שבגלל שהמנוע עם רבע מליון קילומטר כנראה שהקומפרסייה כבר לא מה שהייתה פעם וכל פעם שאני מעמיס על האלטרנטור הוא מעמיס בתורו על המנוע וזה מה שגורם לירידות.

בקשר לגומוית מוט מייצב - הן במצב טוב. מה שכן מצאתי זה תפוח ימין גומייה קורעה וחופש - יטופל בהקדם.

raanan
03-12-10, 16:45
מישהו רמז לי שבגלל שהמנוע עם רבע מליון קילומטר כנראה שהקומפרסייה כבר לא מה שהייתה פעם וכל פעם שאני מעמיס על האלטרנטור הוא מעמיס בתורו על המנוע וזה מה שגורם לירידות.

קישקוש !
אחד מהמנועים היותר מוצלחים שיש.

שלי עם קמ' זהה פחות או יותר, כול פעם שאני יורד מהפוקוס (2010 ליסינג) ולוחץ על דוושת הגז בלאנטיס,
אני תמיד מופתע מחדש מהתגובה וזריזות המנוע+ גיר.

רענן

opl
03-12-10, 17:13
אני לא מבין איזה קשר יכול להיות לרעידות שנגרמות כשהמזגן מופעל או כשיש עומס חשמלי לחוטי הצתה.

מיילא היה חיתוך בטורים או רעידות תמידיות, אבל אין ולא בא לי לשרוף כמה מאות שקלים סתם.

six 4 life
03-12-10, 20:52
אבל אין ולא בא לי לשרוף כמה מאות שקלים סתם.
סע באופניים.

opl
03-12-10, 23:08
תודה, כבר שלוש שנים על HARO XLS R3

סוזי המשתוללת
03-12-10, 23:55
1)תתחיל בלבדוק מנוע צעדים שכן תחת כל עומס (אלטרנטור מזגן וכו') המחשב מקבל פקודה למתן פיצוי בסל"ד ותפקידו של הנ"ל הוא לשלוט בסל"ד הסרק
2)תעבור על כל צנרת הואקום
3)תבדוק את שסתום הpcv
4) תבדוק את הegr
5)תבדוק שחוטי ההצתה לא מאבדים ניצוץ גם בחלקם החיצוני וגם בשרוול שנכנס לתוך הראש (שם אתה תראה סימנים לבנים או אפורים היכן שבורח הניצוץ ואם תקרב נקודה זו לגוף מתכתי תראה את הניצוץ קופץ)
תחזור עם תשובות ננסה להמשיך

cj 64
04-12-10, 00:49
ספריי קרבורטור עם פול גז לביית המצערת יכול לעזור,{ללא פחד עד שייגמר הספריי}
וגם בתוך שרוול הפילטר ישנו חיישן עם זוג מוטות קטנים ,גם. שם תפרק בזהירות .ניקוי עדין עם מקלות אוזניים ספוגים בספריי קרבורטורים ,אם אחד ההמוטות האלו שבור או בלוי ,אז יתכן שזה הבעייה,ואז אמורים להחליפו!תקווה שזה העניין,זול ויעיל.
גל

opl
04-12-10, 02:30
תודה רבה, אני טס לקצת זמן לחול, כשאחזור העדכן מה יצא מהבדיקות

-->