PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינה לא בשמורת טבע , מותר ?

ronen7k
28-11-10, 11:59
האם מותר ללון ולהדליק אש במדבר באזורים שלא מסומנים כשמורת טבע ?

danipc
28-11-10, 12:25
כן!

sos4u
28-11-10, 12:27
ועדיין, זה לא אומר שמותר להרוס / ללכלך/ להשאיר פסולת בשטח ...

לא שמישהו אמר שכן, ולא מאשים אף אחד, אבל רק כדי לחדד את הנקודה ...

יונתןמצפה
28-11-10, 14:39
תרשו לי להדגיש כמה דברים שכבר כתבתי בעבר אבל אני מוצא לנכון לכתוב שוב:
זה שזה לא שמורה זה לא אומר שמותר/נכון לעשות מה שרוצים. ואני לא מדבר על דברים שהם מובנים מאליהם כמו ש- sos4u כתב.
בשמורות יש חוקים שנועדו בסה"כ לאפשר מרקם חיים תקין בין המטיילים לטבע. ולכן מחייבים אותנו לישון בחניוני לילה שלרוב ממוקמים במקומום שהחתימה הסביבתית שלהם נומכה יחסית. (ובכוונה כתבתי לרוב אז בואו לא ניכנס לזה שלא כולם כאלו...).

החישבות של זה באה לידי ביטוי ב:
1. ריחוק ממקורות מים שמשמשים כאוגן קיומי לבע"ח.
2. ריחוק מנתיבי בע"ח.
3. נסיון לא להקים חניון על ריכוז כזה או אחר של צמחייה נדירה/לא נדירה.
4. מחשבה בנוגע למיקום החניון בבחינת נתיבי זרימת וניקוז וההשפעה של החניון על משטר זה.
5. וכד'...

כשישנים בתוך שמורה אנחנו למעשה "פטורים" מלדאוג לכל הנ"ל כי כבר עשו את זה בשבילנו (וזה גם לא שיש ממש ברירה)
אם ישנים מחוץ לשמורה יש חשיבות גבוהה לכל הפרמטרים שנכתבו למעלה, בדגש על כמות הלנים וההשפעה שלהם כקבוצה.

מספר כללי אצבע שאני תמיד שם לב אליהם כשאני ישן מחוץ לשמורה:
1. כשאני קם בבוקר ועוזב את החניון- שלא יראו שהייתי שם! (וזה אומר קבירת המדורה באדמה, לא להשחיר אבנים, לא להשתמש בצומח מקומי למדורה ועוד.
2. ריחוק מכל מקור מים ידוע ולא ודוע. (זה אמנם בעייתי, אבל יותר חשוב להתרחק מהידועים!!!)
3. לא להקים חניון/או לנסוע רחוק משביל.
4. עדיפות למיקום חניון בתוך טוואי זרימה של נחל ראשי (כמובן לא בעונת שטפונות...). זה לרוב עוזר בשיקום השטח ולאחר שטפון המקום יראה כמו "חדש".
5. לא להפעיל גנרטורים/מוזיקה רועשת וכד'. זה נכון גם לגבי שמורה אבל חשוב להדגיש את זה.

טיול נעים!

ronen7k
28-11-10, 20:00
תודה .
רק רציתי לחזק את הידע שלי לגבי זה .

ודרך אגב להצטרף לדבריו של יונתן , הלוואי וכולם היו כמוהו .

lavik
29-11-10, 16:35
עוד נקודה למחשבה,
רצוי להביא אתכם עצים למדורה ולא לקחת ממה שנמצא בשטח (צמחים שנסחפו או נראים יבשים).

החומר הביוטי במדבר הוא מועט ביותר. בכל עץ שנסחף מסתתרים בעלי חיים, ישמש בעתיד בעלי חיים או שיש לו איזשהו תפקיד במארג העדין. לכן תשתדלו להביא עצים אתכם ברכב, ולא להרים מדורות ענק כדי לא להשחיר את כל הסביבה.

יונתןמצפה
30-11-10, 01:13
עוד נקודה למחשבה,
רצוי להביא אתכם עצים למדורה ולא לקחת ממה שנמצא בשטח (צמחים שנסחפו או נראים יבשים).

ולכן כתבתי

1. כשאני קם בבוקר ועוזב את החניון- שלא יראו שהייתי שם! (וזה אומר קבירת המדורה באדמה, לא להשחיר אבנים, לא להשתמש בצומח מקומי למדורה ועוד.

החומר הביוטי במדבר הוא מועט ביותר. בכל עץ שנסחף מסתתרים בעלי חיים, ישמש בעתיד בעלי חיים או שיש לו איזשהו תפקיד במארג העדין. לכן תשתדלו להביא עצים אתכם ברכב, ולא להרים מדורות ענק כדי לא להשחיר את כל הסביבה.

מסכים בהחלט!!! רק שלא "תשתדלו" אלא הביאו...

nadler
01-12-10, 00:23
ועוד דבר קטן,
שים לב, שמורת טבע שמופיע במפה בפונט נטוי היא לא שמורת טבע עדיין, היא שמורה מוצעת. לפקחי הרשות אין סמכות שם.
עדיין, נא לשמור על הכללים שנקבו כאן.
כלל האצבע הבסיסי הוא: אם אני מגיע חצי שעה אחרי שאתה עזבת אני לא צריך להרגיש שהייתה שם.
ודרך אגב, לגבי השחרת אבנים במדורות: בתנאי חוסר צמחייה, למה צריך את מעגל האבנים המגוכך הזה? אם אין צמחייה סמוכה למה לכבות את המדורה בערב?
חפשו מקום שאין בו סכנת התפשתות של האש, ותרו על האבנים, בערב שהולכים לישון הניחו למדורה לכלות את העצים עד הבוקר. קל יותר להתמין עפר מאשר ערימת עצים מפוחמים.

דידו
04-12-10, 18:36
ועוד דבר קטן,
שים לב, שמורת טבע שמופיע במפה בפונט נטוי היא לא שמורת טבע עדיין, היא שמורה מוצעת. לפקחי הרשות אין סמכות שם.
עדיין, נא לשמור על הכללים שנקבו כאן.
כלל האצבע הבסיסי הוא: אם אני מגיע חצי שעה אחרי שאתה עזבת אני לא צריך להרגיש שהייתה שם.
ודרך אגב, לגבי השחרת אבנים במדורות: בתנאי חוסר צמחייה, למה צריך את מעגל האבנים המגוכך הזה? אם אין צמחייה סמוכה למה לכבות את המדורה בערב?
חפשו מקום שאין בו סכנת התפשתות של האש, ותרו על האבנים, בערב שהולכים לישון הניחו למדורה לכלות את העצים עד הבוקר. קל יותר להתמין עפר מאשר ערימת עצים מפוחמים.

:evil:
נא לא להשאיר אש ללא השגחה!

-->