PDA

צפייה בגרסה מלאה : השלמת פרויקט התושבת רכב ל-ARMOR תיקון הטעינה והוספת USB

דיננוזאור שטח
28-11-10, 17:24
לאחר טיול מוצלח של יומיים במדבר עם מחשב הארמור החלטתי השבת להשלים את פרויקט התושבת לרכב לארמור

ברצוני להודות לאפי על הזרוע שבנה בעבורי שעמדה בכל הטילטולים בשטח
וברצוני להודות לרענן על העזרה בתנקנת גוגל ארץ

המסקנות מהטיול הן שפונקציונלית חובה להעביר את המכשיר לחיבור USB דרך התושבת מאחר והקונקטור פונה לכיוון הנוסע שליד הנהג וקרה לנו שהנוסע ניתקל בקונקטור וכופף אותו וכמעט שבר את השקע במחשב תקע הטעינה בצד יותר מוגן כי הוא פונה לכיוון החלל בין הנהג לנוסע
היה נחמד גם שהתושבת תדע ליטעון את הארמור ובכך יעלמו שני חוטים מהסבך שיש לי עם כל שאר המכשירים וניתן יהיה לשים ולהוריד את המחשב ביד אחת בתושבת

את הוספת פורט ה-USB הוספתי בהתאם להוראות המדויקות של נדב במדריך המצוין שהכין, תודה נדב על המדריך רק שאני בשונה מנדב הוספתי שקע USB אוניברסלי זהה לשקע שבצד המכשיר שמאפשר לי לחבר כל אבזר USB כולל HUB USB בעוד שנדב חיבר ישירות את הכבל הזנה של ה-HUB שבצידו השני תקע יחודי המתאים רק ל-HUB ומחייב לעבור דרך ה-HUB אם ה-HUB מתקלקל אכלתם אותה היא אפשר לחבר שום אבזר USB דרך התושבת עד השגת HUB עם תקע דומה (ולא כולם כאלו)

טיפול בסוגית הטעינה דרך התושבת, לאחר הוויכוח עם נדב שהאמת הפחיד אותו שאני אבשל את הארמור שלי החלטתי לבדוק את הנושא

השתמשתי בהתחלה במחשב HH3 ובתושבת אדומה הייתרון הוא שבתוכנה היוטיליטי של ה- HH3 יש וולטמטר שמאפשר לראות את המתח הטעינה בפועל ומתח הסוללה כמו כן התקנתי תוכנת BATTERYMON שיש לה גירסת ניסיון לשלושים יום

המסקנה התושבת האדומה מורידה כ-1.5 V ממתח ההזנה בהשוואה להזנה בשקע הצד כך שהמחשב רואה בסביבות 11.5V בהזנה ישירה ממצבר הרכב ובסביבות 13.5 V כשמזינים מתח מספק הרכב שהמוכר סיפק

מתח 13.5 V איננו מספיק לטעינת הארמור

הדבר הבא שעשיתי פרקתי תושבת אדומה המיועדת להתקנה על קיר

DRS Walkabout Bulkhead Vehicle Wall Dock
תושבת זו מוזנת ממתח רשת של 110-240V ומזינה 15V מיוצב ממטען ביתי רגיל כמו שיש לנו שהושתל בגב המכשיר ומזין מתח 15V מיוצב ישירות לקונקטור בגב המכשיר ישנם 4 רגליים המקבלות פלוס ושתיים המקבלות מינוס בנוסף לשאסי

המסקנה אין בעיה בהזנת 15V מיוצב ישירות לגב המכשיר לצורך טעינה המעגל הארמור

ביצעתי שינוי קטן במעגל ההזנה של תושבת הרכב האדומה שעקף את הפילטר המיועד לסינון מתח רכב לא מיוצב ומיותר לחלוטין כאשר מזינים מתח מיוצב לרכב שסופק עם המחשב ומאפשר הזנה ישירה ללא פחת ולכן גם טעינה דרך התושבת

בכדי למנוע בעיות התחממות השתמשתי בספק המוקשח לרכב לארמור מתוצרת DRS גם בשיא החום במדבר ועם סוללות ריקות לחלוטין לא הייתה בעיה של קיטעון כמו עם המטען שסיפק מוכר הארמור

בדיקות QC
מתח טעינה נמדד בלוח אם 14.7 V הן דרך התושבת והן דרך שקע הטעינה
שיפוע גרףהטעינה הנמדד על ידי תוכנת BATTERYMON וכל שאר הפרמטרים זהה לחלוטין בין שני מקורות הטעינה

השינוי במעגל גשר מרגל דיודה פלוס ישירות לכבל הגדול ביתיאה מהפילטר

דיננוזאור שטח
28-11-10, 17:35
DRS Walkabout Bulkhead Vehicle Wall Dock

אפיז
28-11-10, 22:53
יפה מאד
פתרון מעולה

biranit
21-06-12, 14:47
האם מכרת את התושבת הנוסת יחד עם ההאמרהד או שנשארה אצלך?
האם תהיה מוכן למכור לי אותה?

-->