PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתיכון טיול

ishc
29-11-10, 07:57
בעקבות ביקור של חבר טוב מארצו של הדוד סם אנחנו רוצים כמה חברי ילדות לצאת לעשות שישי שבת במדבר. הרעיון הוא לא ממש טיול עבירות (בגלל הרכב שהחבר מביא איתו, פורסטר או קאשקאי) וגם לא נסיעה של שעות אלא טיול שטח קצר בשביל ה"חוויה" ולהגיע לאיזה מקום שבו אפשר לשבת לאכול טוב, לשתות קצת ולעשות הרבה שמח. חשבתי לנסוע לעין עקב (עדיין לא יצא לי להיות שם) אבל אני לא יודע אם ישנה גישה לרכבים הנ"ל ואני לא יודע אם מותר לישון שם? חוץ מזה אני קצת חושש ממזג האויר במדבר בלילה אז אם ישנם הצעות אחרות זה יהיה מעולה.
תודה לכל מי שעוזר.

מידבר
29-11-10, 08:34
הי.
עין עקב יכול להיות מצויין ביחוד אם לא ביקרת בו עדיין.
לינה-סמוך למעין עצמו אסור לישון ,עד 1800 צריך לצאת משם והפקח מזנב באנשים כבר שעה לפני. יש חניון לילה נחמד בצין מס' ק'מ מזרחית למעיין.
בבוקר היום השני אתם יכולים לנסוע מזרחה עוד מס' ק'מ ולעשות את גב זרחן (לא יודע אם נשארו מים בעונה זו). אח'כ הביתה דרך מעלה בוקר.
עבירות-אין בעיה ל4X4 רכים בצירים הנ'ל.
מזג אויר בלילה-עדיין סביר.

שים לב-לא ניתן להגיע ממש עד המעין בעין עקב עם הרכבים. יש הליכה של כ 5 דקות מחנית הרכבים ועד למעין. שווה להשאיר שמירה על הרכבים בקטע הזה.

idanw
29-11-10, 08:34
קודם כל, אם לא היית בעין עקב - הגיע הזמן! אחד מאתרי ה"חובה" :p
אסור לישון שם, מדובר בשמורת טבע, שהיא מקור מים כמעט יחיד לבעלי החיים באזור, אבל יש חניון לילה כמה קילומטרים משם.

לא תהיה בעיה להגיע לשם עם פורסטר\קשקאי.

עידן

ishc
29-11-10, 09:57
בגלל שלא מדובר בחבר׳ה שממש מטיילים אני אולי אעדיף את הלינה בחניון מסודר של חושות וכדומה ולהגיע לעין עקב רק ביום השני. יש איזה חאן טוב בסביבה? בנוסף אם יש באיזור מקום שאפשר לשכור טרקטורונים או מיולים בכדי לטייל זה יהיה פיצוץ

moisofnik
29-11-10, 10:01
יש איזה חאן טוב בסביבה? בנוסף אם יש באיזור מקום שאפשר לשכור טרקטורונים או מיולים בכדי לטייל זה יהיה פיצוץ
חאן השיירות קרוב. לטעמי הוא לא טוב, אבל זאת שאלה אחרת:)
יש גם כל מיני צימרים וחוות לא רחוק והרבה אפשרויות בטווח סביר בין טללים למצפה

zerez
29-11-10, 10:14
עין עקב, עין צין ונחל זרחן זה יום טיול לא לחוץ ואין בעיה לעשות אותו עם פורסטר.
הבעיה היחידה היא שאין גישה עם רכב עד לאין עקב ועין צין, בעין זרחן לא ביקרתי, אם אתם מחנים את הרכב והולכים צריך מזל כדי למצוא אותו כשחוזרים.

יש חניון לילה מסודר ליד שדה בוקר (לפני הכניסה למסלול), החניון נמצא ליד הכביש ועלול להיות מאוד לא שקט אסל יש שם ברז מים, שני חניונים נוספים נמצאים בכניסה לנחל צין, אחרי מעלה צין.

יונתןמצפה
29-11-10, 10:21
עין עקב, עין צין ונחל זרחן זה יום טיול לא לחוץ ואין בעיה לעשות אותו עם פורסטר.
הבעיה היחידה היא שאין גישה עם רכב עד לאין עקב ועין צין, בעין זרחן לא ביקרתי, אם אתם מחנים את הרכב והולכים צריך מזל כדי למצוא אותו כשחוזרים.

יש חניון לילה מסודר ליד שדה בוקר (לפני הכניסה למסלול), החניון נמצא ליד הכביש ועלול להיות מאוד לא שקט אסל יש שם ברז מים, שני חניונים נוספים נמצאים בכניסה לנחל צין, אחרי מעלה צין.

אתה בטוח שלא התבלבלת כשהפנת אותו לעין צין..? :confused:

zerez
29-11-10, 10:57
אתה בטוח שלא התבלבלת כשהפנת אותו לעין צין..? :confused:
צודק, התכוונתי לעין זיק

דרור ברלי
29-11-10, 12:15
ידידנו מידבר התבלבל יותר כשהפנה אותו למעלה בוקר.... ועוד עם פורסטר? 4X4 גיבורים הרבה יותר מפורסטר מחרבנים שם קוביות... אני משוכנע שההמלצה הזו היא מאוד בטעות.

סעו אולי למכתש רמון וסביבתו. אפשר לנסוע בנקרות המערבי, אפשר לנסוע בנחל ארדון ולטייל ברגל בכל איזור סהרונים ופרסת נקרות. בלילה אפשר לישון עם כל עמישראל, צידניותיו ופרייבטיו בחניון בארות, ואפשר גם למשוך קצת פנימה ולישון בהר ארדון - בחניון לילה "אמיתי" שמצד אחד לא רחוק ונגיש גם לפורסטר ודומיו, ומצד שני מציע את כל תחושת השהייה במדבר ולא בציביליזציה, ועם נופי שקיעה וזריחה לא מהעולם הזה.

מידבר
29-11-10, 12:33
התכוונתי ל"מעלה צין"-ממזרח למדרשת שדה בוקר. תודה לדרור.

כלל המסלול שהצעתי עביר ל4X4 רך ,מענין ,קצר ופשוט כאחד.

כן, וחניון הלילה גם בסדר אבל הבחור לא רוצה לישון בר בשטח.
אולי ניתן למצוא מענה לינה בבי'ס שדה שדה בוקר.

zerez
29-11-10, 15:30
זה המסלול בנחל צין (http://zuler.net/blog/2010/%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A6%D7%99%D7%9F-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-4x4/) שאני עשיתי בפסח, נראה לי שזה מה שאתה מחפש.
לילה קודם ישנו בחניון הלילה בבאר מילכה, נכנסנו לנחל בסביבות 11:00 ויצאנו לפני החושך.

nadler
01-12-10, 00:57
הרשה לי לזרוק רעיון אחר.
אמנם ביקור בעין עקב זה משהו שאתה צריך לתקן אבל...
אם חשוב לך להרשים את האמריקאי והכוונה בנופים, יש בארה"ב מקורות מים מרשימים יותר מאשר עין עקב. אבל...
תיירים ממש משפריצים ניטים מהנופים של ים המלח?!?!?!?
רוצה יומיים כולל לינה טייל באזור מצוקי דרגות:
מסלולים עם נופים נהדרים (שאין בארה"ב) על מצוק ההעתקים, ניתן בקלות גם להרביץ גיחה לשיכשוך באגם המוזר הזה. מצוקי דרגות מאפשר לינה ברמות שונות מחדרים, דרך לינה באוהלים בדואיים ועד הקמת אוהלים שלך (אבל אם שירותים ומקלחות חמות) אפשר אפילו לאכול שם ארוחת ערב ובוקר. והנוף, הנוף...
רעיון נוסף: איזור מצדה, לינה במצדה מערב: יש אפשרות ללינה באוהלים בדואים או אוהלים שלכם (יש שירותים ומקלחות) ביקור באתר (רק עם הדרכה ראוייה) הוא חוויה בלתי נשכחת לתייר. בערב יש חזיון אור קולי מרשים. לינה בתנאים מעט טובים יותר יש 10 דקות משם בכפר הנוקדים (יש חדרים, יש סוכות, יש אוהלים בדואים, אין הקמת אוהלים פרטיים).
לסיכום: אם התייר שלך לא היה עדיין, השילוב של נופי מדבר חום צהוב עם הכחול העמוק של ים המלח הוא טוב יותר בנסיעה מהמורתית בנופי נוודה בשביל מעיין אחד (ואני ציני בכוונה להדגיש את הרעיון). ואם תכניס לסיפור אתר מרשים עם סיפור מרגש כמו מצדה...
אבל אם התייר הוא רק התירוץ לטיול אז סע לעין עקב

ishc
01-12-10, 07:59
אין צורך להרשים. מדובר על בן אדם שגר בארץ עד גיל 20 ואז ירד. מחפשים פשוט לעשות סופ"ש מגניב במדבר מס' חברי ילדות.

fuksi
01-12-10, 14:12
אין צורך להרשים. מדובר על בן אדם שגר בארץ עד גיל 20 ואז ירד. מחפשים פשוט לעשות סופ"ש מגניב במדבר מס' חברי ילדות.

אני היית הולך לכיוון אחר
מידבר יהודה
ישן בחאן שקדי בנאות הכיכר או בחוות הנוקדים-חאן שקדי מומלץ ביותר!!!
משלב קצת נחל סדום בדרום ים המלח
משלב ראש חצצון-בצפון ים המלח)תצפית מרהיבה(
טבילה+בוץ בחוף עין גדי
לא חסר מה לעשות בסביבה
בכל אופן לשם אני לוקח אורחים שלי מחו"ל

ishc
01-12-10, 15:13
חברים לא הבנתם את כוונת המשורר. מינימום נהיגה ורצוי מקום שאפשר יותר ״להתנחל״ בו. אפ אחד מהחבר׳ה האלו לא בעניין של נהיגת שטח ממש. ברעיון הוא יותר לעשות קמפינג, ולא להתחיל לחרוש את המדבר. עין עקב עלתה כאטרקציה שחבר סיפר לי עליה ונשמעת מגניבה אבל היא לא חובה כל מקום אחר שנוכל לעצור בו ולבלות חלק נכבד מהיום יהיה אטקטיבי באותה מידה. תודה שוב לכל מי שעוזר.

מידבר
02-12-10, 06:47
אח שלי גיבור. להלן נתונים:
מדרשת שדה בוקר-עין עקב: 15 דקות נסיעה ועוד 5 דקות הליכה.
עין עקב-חניון הלילה עליו המלצתי: 15 דקות נסיעה.
חניון הלילה-גב זרחן: חצי שעה נסיעה גג.

הכל בקצב איטי.
אפשר לרבוץ גם בעין עקב וגם בגב זרחן.
גם היציאה חזרה קלה ומהירה.

ההצעה ללכת לכיוון ים המלח/מצוקי דרגות גם היא טובה. אפשר להתנחל בחוף שמתחת למצוקי דרגות ויש שם אפילו מעין מים מתוקים שנשפך לים. שתי נק' אליהן תצטרך להתיחס באופציה זו:
1.צל-או שמסתתרים מתחת לאיזה אשל (מה שפחות נחמד) או שדואגים להקים ציליה.
2.נוכחות מאסיבית של בני דודים.

אדר_ק
02-12-10, 08:03
שיחקתי עם הקוביה ההונגרית שהנחת לפיתחנו, ולדעתי הפתרון מתחיל הפוך:

יש לבחור תנועה בכבישים העוצמתיים של המדבר, לשלב כניסות בקטנה לתצפיות,

ולדברים מיוחדים. חניון לילה זו הבעייה הקטנה בסיפור שמבוסס על חברותא.

לכן הציר ירוחם-חולות צבעוניים-מעלה עקרבים-צין-מפעל אור ההר-מעלה מקלף-

מפעל אורון-עין ירקעם-צומת הכור-צומת צפית-צומת חתרורים-ערד,

זה המסלול.

נ.ב

1. מקורות המים עקב וירקעם דורשים שמירה, ויש הליכה שמבאס לסחוב "זולות".

2. לא הייתי מכניס רכב רך לאיזור המדרשה\זיק\מדור, ובודאי שלא לגב זרחן.

נדב42
02-12-10, 09:13
חברים לא הבנתם את כוונת המשורר. מינימום נהיגה ורצוי מקום שאפשר יותר ״להתנחל״ בו. אפ אחד מהחבר׳ה האלו לא בעניין של נהיגת שטח ממש.

אז ככה:

יום שישי: לרדת לכיוון מעלה עקרבים (אם אתם יורדים מוקדם אפשר לעבור דרך אגם ירוחם), לא שוכחים לפני הירידה לקפוץ למצפה המכתש מעל מעלה עלי - תצפית מדהימה, יורדים לאט (הנוף, הנוף ...) את מעלה עקרבים עצמו, ובסופו אם רוצים אז עוצרים בעין עקרבים (גישה לכל רכב).
ממשיכים בכביש עד צומת עין חצבה בכביש הערבה. משם מוצאים את הדרך לכביש הישן שמתחבר למסלול נחל אמציהו וממשיכים איתו עד עין תמר. יש מספר אפשרויות לינה בעין תמר/נאות הכיכר, או בר בשטח בנחל אמציהו עצמו (תהרגו אותי, לא מצליח לפענח מהמפה אם זה שמורה או לא ...) או במישור עמיעז.

יום שבת: שוטטות - תצפית מרשימה מהר סדום (אפשר לעלות עם הרכבים, שלא תתאמצו חו"ח), סיבוב רגלי בנחל פרצים (מישהו יודע מה המצב במערת הקמח ?), עם הרכבים להכנס מדרום לנחל סדום ולהתחבר צפונה לפרצים - מסלול חמוד מאוד, מפותל בצפיפות אבל על מצע רך. הרכב הרך אולי יצליב שם, אבל מקסימום עם דחיפה ידנית קלה הוא יעבור בלי נזק (אם לא משתוללים כמובן - המסלול בירידה מתונה). חזרה צפונה על כביש 90 עד צומת אלמוג, הכביש בנופים מדהימים ובדרך מגוון אפשרויות עצירה נוספות לפי הזמן והחשק: טבילה בים המלח, נחל בוקק (מוצל), מצדה (זה הצד של הרכבל), מרחצאות עין גדי, שמורת עין גדי, ערוץ הסלבדורה (קניון צר ומדהים, הליכה של פחות מקילומטר), קומראן, ולעלות לכיוון ירושלים (או לחזור דרך "ארץ המרדפים" - גם כבישים עם נוף משגע). ברור שאי אפשר להספיק את הכל, פשוט מגוון הגיחות הקטנות הוא עצום (ובטח פספסתי עוד הרבה), יאפשר לכם לבחור ספונטאנית לפי החשק ולא להצמד למסלול ...

תהנו,

נדב.

-->