PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניווט offline ב-google earth

Neilman
29-11-10, 22:15
שלום רב,
אני מעוניין בתוכנה שאני אוכל לנווט איתה בשטח. מכיוון שאני לא בארץ (אני ביוון) לא מצאתי משהו מוכן בסגנון המפות הסרוקות של עמוד ענן וכד'. הבנתי שאפשר לסרוק את הגוגל ארץ ואז להשתמש בקובצי ה-cache כדי לעבוד אופליין.
יש לי שתי שאלות בנושא (אחרי שחיפשתי וקראתי הרבה חומר גם פה וגם באתר הצהוב):
1. נגיד (וזה נגיד גדול...) שיש לי אתהסריקה ושמרתי אותה לקובץ cache איך מתבצע הניווט עצמו תכלס? אני יכול להעלות את זה על PND או טבלט עם gps מובנה? על איזו תוכנה אני מעלה את הסריקה של הגוגל ארץ?

2. איך אני מבצע את הסריקה? נתקלתי בשרשור באתר הצהוב של דורון ט., אבל גם לא רואים בתמונות שם את הקינפוג של הגוגל ארץ וגם השיטה של לסמן ידנית את המסלול על כל יוון ייקח לי חודשים :D
ניסיתי להשתמש ב-google earth voyager אבל לא ממש הצלחתי... הוא גם לא ממש מכין קובץ cache, וגם הקובץ cache היחידי שמצאתי לא היה בפורמט של kml, שזה הפורמט שהבנתי שאמור להיות...

תודה מראש,
אמיתי

tamir128
29-11-10, 23:41
הרשה לי להמליץ לך בחום על התוכנה המדהימה הזו (http://mobac.dnsalias.org/).
כאן אתה יכול לייצר מפות / תצ"אות אופליין של כל ספק שיעלה בדעתך (אני בחרתי ב google hybrid ), מכל אזור בעולם, שיעבדו עם כל תוכנה כמעט (יש רשימה באתר).
פשוט לבחור בתוכנת ניווט שמתאימה לך (אני מנווט עם oruxMaps (http://www.oruxmaps.com/) לאנדרואיד), להוריד ולהתקין את התוכנה על המחשב, ולייצר מפות מאיזה אזור שרק תרצה.

Neilman
30-11-10, 01:13
הורדתי, אכן נראה עם הרבה פוטנציאל, הבעייה היא כנראה איתי....
אני לא מצליח לייצר מפה בזום נורמלי שאפשר לנווט איתו... יש לך אולי איזה לינק להסבר איך משתמשים בתוכנה למאותגרים טכנולגית כמוני??

תודה

tamir128
30-11-10, 03:04
שים לב לתמונה כאן (http://mobac.dnsalias.org/screenshots/SanFrancisco.png)

משמאל למעלה יש צ'ק בוקס, תחת הכותרת zoom levels.
שם אתה בוחר את דרגות הזום הרצויות לך. למעשה זה לא זום ממש אלא שכבות בדרגות זום שונות.
לניווט שלי אני בוחר את שכבות 17 ו 15, כי כך נוח לי. זה תלוי במפות, בגודל המסך שלך ובהעדפות שלך.
לאחר שבחרת את השכבות (כמה יותר שכבות שתבחר, כך המפה תתפוס יותר מקום על המכשיר), אתה לוחץ על כפתור ה add selection. (כדאי ללחוץ על קליר קודם, להעיף משם בחירות קודמות).
כמובן שרצוי קודם לכן לבחור בספק מפות ובפורמט הרצוי, לבחור את האזור במפה (מפה גדולה כדאי לחלק לכמה חלקים), וכאשר הכל מוכן, ללחוץ על create atlas, להתחלת יצירת המפה.

כמובן שכדאי שתהיה מותקנת במחשב גרסת ה JDK המומלצת, ובסה"כ יש תעוד לא רע לתוכנה. באתר של תוכנת הניווט איתה אני עובד, יש המלצות ספציפיות לקונפיגורציה ליצירת מפות עם mobac.
לקרוא את הדוקומנטציה. הכל כתוב.
אשמח לעזור אם אוכל, בבעיות ספציפיות.

erezgur
30-11-10, 17:13
1. נגיד (וזה נגיד גדול...) שיש לי אתהסריקה ושמרתי אותה לקובץ cache איך מתבצע הניווט עצמו תכלס? אני יכול להעלות את זה על PND או טבלט עם gps מובנה? על איזו תוכנה אני מעלה את הסריקה של הגוגל ארץ?

ניווט לא מקוון עם גוגל-ארץ מתבצע על אותה פלטפורמה כמו עבודה מקוונת עם גוגל-ארץ, כלומר מחשב המריץ חלונות (XP, ויסטה או חלונות 7) וכנראה גם מחשב לינוקס.
לטובת הצגת מיקומך ע"ג גוגל-ארץ אתה משתמש בתוכנה כגון goops (מומלצת) ואפשר לנסות תוך שימוש בהגדרות GPS ראה Tools->GPS, לא ניסיתי אישית.
מסלולים ונקודות עניין - באמצעות הכלים המובנים בתוכנה (Path, waypoints)- אפשר גם לייבא מסלולים (KML).

שים לב שהגרסאות החדשות של גוגל-ארץ אינן עובדות בצורה לא מקוונת, מוצג מסך שחור ותו-לא. התקן גרסה 5(לא 5.2 למשל) כדי שתוכל לעבוד כך.

2. איך אני מבצע את הסריקה? נתקלתי בשרשור באתר הצהוב של דורון ט., אבל גם לא רואים בתמונות שם את הקינפוג של הגוגל ארץ וגם השיטה של לסמן ידנית את המסלול על כל יוון ייקח לי חודשים :D
ניסיתי להשתמש ב-google earth voyager אבל לא ממש הצלחתי... הוא גם לא ממש מכין קובץ cache, וגם הקובץ cache היחידי שמצאתי לא היה בפורמט של kml, שזה הפורמט שהבנתי שאמור להיות...

כאן אתה קצת מבלבל.
ישנן דרכים רבות וכלי עזר באמצעותם ממלאים את קבצי המטמון.
כל קובץ מטמון מוגבל ל-2 גיגה (אם טרחת להגדיר כך באפשרויות התוכנה). כל עיון מקוון בגוגל-ארץ דואג לטעינת המידע למטון התוכנה, כך שבצורה הפרימטיבית ביותר - אתה יכול לשוטט בתוכנה במצב מקוון לאורך מסלול הטיול שלך וכך לטעון את המידע למטמון.

דורוןט תאר שיטה לפיה הוא מגדיר path בגוגל-ארץ המכסה את האזור הרצוי ואח"כ משאיר את התוכנה במצב "טיול" לאורך ה- Path הזה במשך כל הלילה בצורה מחזורית וכך נטען כל האזור למטמון. כדי לעבוד בצורה זו צריכים הרבה נסיון בשיטה כדי לבחור את מהירות ה"טיול", גובהו, צפיפות הקוים לאורכם מטיילים וכו'.

התוכנה שהזכרת, כמו לא מעט אחרות, מסוגלת לעשות את עבודת טעינת המטמון עבורך. יש תוכנות שאתה מגדיר להם מלבן חוסם והם מייצרות את ההוראות לגוגל-ארץ, כאילו שאתה יושב ומזיז את הסמן, עד לטעינת כל האזור לזיכרון.

עצתי לך - טען את אזור מגורך בשיטה פשוטהף ידנית, למטמון ונסה לבדוק האם בכלל התוכנה עובדת והאם התוצאה משביעה את רצונך. לאחר מכן תוכל לבדוק את הכלים לטעינת המטמון בצורה נרחבת וגורפת.

תוכנות ניווט נוספות שכדאי לשקול - אוזי אקספלורר (http://www.oziexplorer.com) - שתוכל לעגן עבורה מפה סרוקה או CompeGPS שאולי יש לך כבר מפה מוכנה ליוון.

בהצלחה,
ארז גור

Neilman
30-11-10, 22:12
אהלן,

כמה שאלות...
לגבי ה-MOBAC
1. מאיפה הוא לוקח את המידע? אם אני רוצה להוסיף layer של תחנות דלק לדוגמא, איך אני עושה את זה?
2. אם אני מכין כמה קבצים של יוון לדוגמא, ואז מחבר ל-GPS איך הוא יודע לעבור מקובץ לקובץ במידה ועברתי אזור? הוא עושה את זה אוטומטית, או שאני צריך לטעון את הקובץ??
3. גם אני משתמש בזום 17 לדוגמא, אני צריך לייצר בערך מיליארד קבצים כדי לכסות את יוון לדוגמא... המקסימום tiles שהוא נותן זה משהו כמו 10,000 שבזום 17 זה יוצא אזור ממש ממש קטן...
4. איפה אני יכול למצוא גירסה של גוגל ארץ שתומכת ב-offline? מה שיש להורדה זה גירסה 6.. הכי ישן שמצאתי זה 5.2

לגבי התיפעול של תוכנת הניווט... אפשר להריץ את גוגל ארץ או compeGPS או TwoNav על מערכת הפעלה Android??
משום מה רוב הטבלטים החדשים היום באים עם אנדרויד.

ולסיכום... אני כבר 4 ימים מנסה למצוא תוכנה שבן אנוש מוגבל טכנולוגית יכול להשתמש בה ועוד לא מצאתי... ניסיתי Ozi, לא מצאתי בשום מקום מפות, ניסיתי לייצר קבצי KML/KMZ לגוגל ארץ... הכולל ללא הצלחה... מישהו יכול להעלות לינק/הסבר ברור step by step איך עושים את זה??

תודה

tamir128
01-12-10, 00:14
אהלן,

כמה שאלות...
לגבי ה-MOBAC
1. מאיפה הוא לוקח את המידע? אם אני רוצה להוסיף layer של תחנות דלק לדוגמא, איך אני עושה את זה?
2. אם אני מכין כמה קבצים של יוון לדוגמא, ואז מחבר ל-GPS איך הוא יודע לעבור מקובץ לקובץ במידה ועברתי אזור? הוא עושה את זה אוטומטית, או שאני צריך לטעון את הקובץ??
3. גם אני משתמש בזום 17 לדוגמא, אני צריך לייצר בערך מיליארד קבצים כדי לכסות את יוון לדוגמא... המקסימום tiles שהוא נותן זה משהו כמו 10,000 שבזום 17 זה יוצא אזור ממש ממש קטן...
4. איפה אני יכול למצוא גירסה של גוגל ארץ שתומכת ב-offline? מה שיש להורדה זה גירסה 6.. הכי ישן שמצאתי זה 5.2

לגבי התיפעול של תוכנת הניווט... אפשר להריץ את גוגל ארץ או compeGPS או TwoNav על מערכת הפעלה Android??
משום מה רוב הטבלטים החדשים היום באים עם אנדרויד.

ולסיכום... אני כבר 4 ימים מנסה למצוא תוכנה שבן אנוש מוגבל טכנולוגית יכול להשתמש בה ועוד לא מצאתי... ניסיתי Ozi, לא מצאתי בשום מקום מפות, ניסיתי לייצר קבצי KML/KMZ לגוגל ארץ... הכולל ללא הצלחה... מישהו יכול להעלות לינק/הסבר ברור step by step איך עושים את זה??

תודה

1. לא יודע. אם אתה בוחר את גוגל ארץ כספק, הוא נותן לך תצ"א לבנה ללא תוספות. זו הסיבה שאני משתמש בגוגל היבריד, שמשלב גם שכבה עם מידע נוסף.
2. שוב לא יודע, אבל זה עובד נפלא (אצלי לפחות). אני מקפיד לעשות חפיפה בין המפות (זה רק לנוחות, המעבר יתבצע בכל מקרה), והתוכנה עוברת אוטומאטית ממפה למפה.
3. לא יודע על יוון, ולא יודע בדיוק מה ניסית לעשות. מפה של שתי שכבות, 15 ו 17, של כל הארץ (ישראל), תופסת לי בערך 8 GB בארבעה חלקים. לא מצליח לרדת לסוף דעתך מה הבעיה.
4. גם אני התחלתי עם הסיפור המעייף הזה של גוגל ארץ ומפות אופליין, קריאת שירשורים ארוכים כאורך הגלות וכו', בדיוק מה שאתה עובר עכשיו, ונשברתי (ואני בהחלט לא מאותגר טכנולוגית).
הפיתרון שיש לי עכשיו הוא פשוט, נוח, יעיל ולא פיראטי למחצה כמו הסיפור עם גוגל ארץ.
אם תפרט יותר על איזו פלטפורמה אתה מנווט, יהיה יותר קל לעזור לך, אע"פ שאני לא מומחה כזה גדול.
אנדרואיד יכול להריץ את גוגל ארץ, אבל לא נתמך בכל הפלטפורמות (בכל זאת, שתיהן מאותו יצרן).
לאנדרואיד יש את oruxMaps שהמלצתי לך. היא חינמית ועובדת מצויין.
אם יש לך את אוזי (שעולה כסף), אתה יכול לייצר לה מפות עם MOBAC.
בעמוד הבית של MOBAC יש לך רשימה של התוכנות הנתמכות ובסוגריים ליד, את הפלטפורמה, כלומר מערכת ההפעלה.
לסיכום, על איזו מערכת הפעלה אתה מדבר, ללא מידע זה, יהיה קשה לעזור לך.

דיננוזאור שטח
01-12-10, 07:29
1. לא יודע. אם אתה בוחר את גוגל ארץ כספק, הוא נותן לך תצ"א לבנה ללא תוספות. זו הסיבה שאני משתמש בגוגל היבריד, שמשלב גם שכבה עם מידע נוסף.
2. שוב לא יודע, אבל זה עובד נפלא (אצלי לפחות). אני מקפיד לעשות חפיפה בין המפות (זה רק לנוחות, המעבר יתבצע בכל מקרה), והתוכנה עוברת אוטומאטית ממפה למפה.
3. לא יודע על יוון, ולא יודע בדיוק מה ניסית לעשות. מפה של שתי שכבות, 15 ו 17, של כל הארץ (ישראל), תופסת לי בערך 8 GB בארבעה חלקים. לא מצליח לרדת לסוף דעתך מה הבעיה.
4. גם אני התחלתי עם הסיפור המעייף הזה של גוגל ארץ ומפות אופליין, קריאת שירשורים ארוכים כאורך הגלות וכו', בדיוק מה שאתה עובר עכשיו, ונשברתי (ואני בהחלט לא מאותגר טכנולוגית).
הפיתרון שיש לי עכשיו הוא פשוט, נוח, יעיל ולא פיראטי למחצה כמו הסיפור עם גוגל ארץ.
אם תפרט יותר על איזו פלטפורמה אתה מנווט, יהיה יותר קל לעזור לך, אע"פ שאני לא מומחה כזה גדול.
אנדרואיד יכול להריץ את גוגל ארץ, אבל לא נתמך בכל הפלטפורמות (בכל זאת, שתיהן מאותו יצרן).
לאנדרואיד יש את oruxMaps שהמלצתי לך. היא חינמית ועובדת מצויין.
אם יש לך את אוזי (שעולה כסף), אתה יכול לייצר לה מפות עם MOBAC.
בעמוד הבית של MOBAC יש לך רשימה של התוכנות הנתמכות ובסוגריים ליד, את הפלטפורמה, כלומר מערכת ההפעלה.
לסיכום, על איזו מערכת הפעלה אתה מדבר, ללא מידע זה, יהיה קשה לעזור לך.

טמיר שלום
אני מנווט בטבלט PC שלי על תצאות לבנות של גוגל בשתי תוכנות האחת ישירות בגוגל ארץ גירסה קודמת בעזרת GOOPS ותוכנה קטנה שנקראת GOOGLER שמניידת את קבצי המטמון
כדי שלא ימחקו, ישנם 3 קבצי מטמון לארץ צפון מרכז ודרום המעבר בין קבצי המטמון איננו אוטמטי וכשעוברים בנסיעה מאיזור לאיזור יש לשנות זאת ידנית
התוכנה השניה זה ה-TWONAV שלצורך ניווט לקחו את קבצי המטמון צפון מרכז ודרום והפכו אותם ל-28 מפות חינמיות בחלוקה דומה למפות סימון שבילים רזולוציה מוקטנת קצת יחסית לסריקה המקורית

ארז אשמח באם תתאר את התצורה שאתה עובד בה וכן איך אפשר להכין קבצי מטמון חדשים לארצות נוספות לשם ניווט בגוגל ארץ כולל שיכבת מידע של תחנות דלק למשל

נילמן עובד עם מערכת הפעלה אנדרואיד לדעתי הגוגל ארץ צאכן משאבים גדול מדי ומניסיוני על כמה טאבלטים חובה כרטיס מסך הגון זיכרון ומעבד חזק לשם הפעלה חלקה של גוגל ארץ
תודה
אבי משולם

tamir128
01-12-10, 08:53
אם נילמן עובד עם אנדרואיד, אז ההמלצה שלי מאד פשוטה:

1. להתקין oruxMaps מהמרקט (בחינם).
2. להכין מפות oruxMaps לפי ההוראות המופיעות כאן (http://www.oruxmaps.com/oruxmapsdesktop_quick.pdf) (לדעתי מפות ה SQLite מהירות יותר, אבל לא חייב).
3. להכין הרבה סלט יווני, סופלאקי ואוסובוקו, ולצאת לשטח.

לדעתי הגוגל ארץ מצויינת, אבל רק למחשב הדסקטופ. שתישאר בבית.

Neilman
01-12-10, 10:11
sorry for the english, I am at work...
I haven't bought the tablet yet, I am trying to do some research before I decide on what to buy, and so far I see only good reviews on the Android OS.
About the oruxMaps - does it generates maps that are good for offroad navigation?

tamir128
01-12-10, 13:32
sorry for the english, I am at work...
I haven't bought the tablet yet, I am trying to do some research before I decide on what to buy, and so far I see only good reviews on the Android OS.
About the oruxMaps - does it generates maps that are good for offroad navigation?

oruxMaps אינו מייצר מפות. הוא יכול לעבוד עם מפות אונליין ועם מפות אופליין שאותן צריך לספק לו.
או שמוצאים מפות מתאימות ברשת, או שסורקים מפות או שמייצרים אותן ע"י mobac (ובתגובה הקודמת שלי יש לינק ליצירת המפות צעד אחר צעד).
אלו הדרכים שאני מכיר.

Neilman
01-12-10, 14:12
let me rephrase :-)
can i run google earth offline cache files on the oruxMaps?

tamir128
01-12-10, 15:25
let me rephrase :-)
can i run google earth offline cache files on the oruxMaps?

לכל תכנה יש את המפות בפורמט היעודי שלה.
אם תסתכל בעמוד הבית של mobac, תראה שיש פורמט לגוגל ארץ ופורמט אחר לאורוקס.
אני מקווה שהפעם ירדתי לסוף דעתך ;) .

Neilman
01-12-10, 21:45
רק עכשיו הבנתי בעצמי מה אני רוצה... :cool:

אם ב-MOBAC אני בוחר למעלה (Map Source) בגוגל ארץ/היבריד וכו' ולמטה (Atlas Setting) ב-oruxMaps אני אוכל לצפות בקובץ שיצרתי (שהוא בעצם מגוגל ארץ) על גבי התוכנה של ה-oruxMaps??
בעיקרון לשניהם יש אותה סיומת של otrk2...

raanan
01-12-10, 22:19
I haven't bought the tablet yet, I am trying to do some research before I decide on what to buy

אם לא רכשת, אז מה אתה מסתבך ! תרכוש טבלט שמריץ XP ותהיה "מסודר" עם כול תוכנת שטח שתחפוץ.

רענן

erezgur
01-12-10, 22:37
ארז אשמח באם תתאר את התצורה שאתה עובד בה וכן איך אפשר להכין קבצי מטמון חדשים לארצות נוספות לשם ניווט בגוגל ארץ כולל שיכבת מידע של תחנות דלק למשל

אני מודה שכבר הרבה זמן לא עבדתי בצורה זו (נתקעתי עם גרסה חדשה יותר ולא טרחתי לשנמך) אבל מעט תשובות:
א. קבצי המטמון שהכין דורוןט נלקחו לטענתו בתקופה קצרה שבגוגל-ארץ היתה רזולוציה טובה יותר באזורנו (הם הרעו לאחר מכן את הרזולוציה) ולכן יש יתרון להשתמש בקבצי המטמון הללו ולא להכין חדשים.

ב. אחת התוכנות הנפוצוטת לטעינת קבצי המטמון - Google Earth Voyager. שווה להתרשם וללמוד יותר בקישור זה (http://freegeographytools.com/2009/automating-the-google-earth-caching-process).

ג. הגדלת קבצי המטמון של גוגל ארץ ו/או שמירתם בתיקייה שונה מהמקורית בנוסף לטיפים נוספים הקשורים לעבודה לא מקוונת עם גוגל-ארץ, שווה לקרוא בקישורים הבאים:

http://www.gearthblog.com/blog/archives/2007/01/using_gps_with_googl.html
http://offlinegoogleearth.blogspot.com/
http://www.gearthblog.com/blog/archives/2009/03/using_google_earth_offline.html לא לפספס את התגובות בסוף.

השכבות שאתה בוחר לתצוגה בעת טעינת המטמון יצטרפו למטמון. כך למשל תוכל לבחור לצפות בתצוגת הכבישים, תחנות דלק וכו'...

בהצלחה,
ארז גור

tamir128
01-12-10, 23:13
רק עכשיו הבנתי בעצמי מה אני רוצה... :cool:

אם ב-MOBAC אני בוחר למעלה (Map Source) בגוגל ארץ/היבריד וכו' ולמטה (Atlas Setting) ב-oruxMaps אני אוכל לצפות בקובץ שיצרתי (שהוא בעצם מגוגל ארץ) על גבי התוכנה של ה-oruxMaps??
בעיקרון לשניהם יש אותה סיומת של otrk2...

אכן כן. :D

-->