PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה על קאיה סורנטו 2003

אלברטורבו
29-11-10, 22:41
שלום לכם,
יש לי קאיה סורנטו 2003. אני רוצה התייעצות מכם על קפיצים,בולמים,נעילה דיפרנציאלית אחורית.

1. קפיצים, איזו חברה טובה? אולדמאן(חנות איש שטח בבאר-שבע) או המתלם בראשל"צ?

2. בולמים, אני רוצה תקציב נורמלי. באיזו חברה טובה? קוני(קצת יקר) או מונרו או קייבה? לא רוצה את אולדמאן משום שאולדמאן יקרים. HELP :D

3. נעילה דיפרנציאללית אחורית, מתאים לקאיה סורנטו? איפה להשיג את זה? אבל מוזר שהייתי במוסך קאיה מוטורס ביפו,אמרו שאי אפשר לעשות את קאיה סורנטו אז הוא צודק או טועה?

בבקשה תענו דרך אימייל שלי: [email protected] משום שאני זמין באימייל.

תודה לכל עזרה,
חג חנוכה שמח! :lol:

אלברט

איתן שרוני
30-11-10, 14:15
אלברט שלום !

אשתדל לענות לך בקצרה, כל החומר על הסורנטו קיים וכבר דוסקס באריכות כאן בפורום בעיקר ע"י אילן הדר שעשה עבודה חלוצית נהדרת וחסך לי הרבה זמן ואני שבאתי כשנתיים אחריו. בעצם כל סט קפיצים שיגביה לך בכ - 5 ס"מ יעשה את העבודה (אל תלך על יותר מזה וגם לא על ספיסרים (אוקולונים) . הסט המומלץ שגם אני וגם אילן הלכנו עליו הוא קפיצי KING ומשככים של קוני. תחפש בקטלוג שלהם באינטרנט את מספרי המודל המתאימים לסורנטו ותשים לב לא להתבלבל עם שנתון 2007 ומעלה כי הם שונים. אני אישית הרכבתי במתלם במסגרת קבוצת השיפורים שיזם שי מנשס לפני כשנה ושורה תחתונה - כולל עבודה יצא לי למיטב זכרני כ - 6700 ש"ח שזה זול בכמעט 2000 ממחיר השוק באותה תקופה.יתכן שיתנו לך מחיר דומה גם היום. מיגונים לקחתי של אספיר (בינוניים מבחינה טכנית אך נפוצים) - מצאתי סט משומש, אבל המחיר (לחדשים) באיזור ה - 4500. הוספתי גם מיגון סף שזה קריטי בסורנטו בהיותו נמוך.(כאלפייה).
לגבי נעילות מתנהלים בפורום כמה שירשורים אבל עד כה למיטב ידיעתי אין סט מומלץ , אבל זה כמובן צריך להבדק. קיימת נעילה מוגבלת החלקה מקורית - אבל התנאי לא לעצור בנסיעה וגם היא נשחקת עם הזמן. זהוא לבנתיים. עצה נוספת חשובה מאד (לצערי) הזהר מאד עם איכות הדלק ! גמרתי כבר 2 אינג'קטורים - כנראה בגלל דלק לא נקי. שמעתי גם מאחרים על רגישות ולמרות הפיתוי לקנות סולר זול - תוודא איכות במידת האפשר (או הנסיון).
סע בזהירות ושיהיה בהצלחה.
איתן

Gilad
30-11-10, 20:53
על סורנטו 2003 התקנו בזמנו סט של קפיצי אולדמן ששיפר את איכות הנסיעה באופן משמעותי.
אנחנו נשארנו עם הבולמים המקוריים (היו חדשים) והרכב נסע מצוין. אני מניח שבולמים בני 7 כבר לא מתפקדים כמו חדשים.

אלברטורבו
01-12-10, 08:49
תודה לכם על מידע...
רק לפני 4 חודשים קניתי את קאיה סורנטו כולל מיגון תחתון מלא מאספיר.
רק חסר לי מהם הגבהה,נעילה דיפרנציאללית אחורית ומדרגות צד..

1.קפיצים ובולמים, כבר החלטתי ללכת על קפיצים ובולמים בשם חברה מונרו אצל המתלם בראשל"צ משום שמחיר סבבה גם שמעתי כמה אנשים הולכים על מונרו אפילו עכשיו אין במלאי מאשר אחרים יש במלאי. באתר גתוס המליצו על מונרו מתאים לקאיה סורנטו.

2.נעילה דיפרנציאללית אחורית, אומרים שאפשר להוסיף בינתיים אעשה את זה יותר מאוחר משום שאני רוצה לנסות חוץ מנעילה דיפרנציאללית אחורית לכמה חודשים.

3.מדרגות צד, למי רוצים למכור או למסירה לי שיש לכם מדרגות מחוזקות צד?
אני מחפש ביד 2 ולא מוצא..אולי יש לכם משהו נא תעזרו לי,אודה לכם מאוד.

חג חנוכה שמח!

אלברט

IlanHadar
01-12-10, 14:20
לגבי מה שכתב איתן יש לשים לב לסולר, מה שזול עולה ביותר.

אצלי חמש שנים הרכב מתדלק קבוע בדלק דרגון, טפו, טפו המזרקים ללא בעיות.

אלברטורבו
03-12-10, 19:25
אלברט

-->