PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקישות מהלוקר

המהנדס
22-10-04, 00:29
בנסיעה איטית (אבל לא ממש איטית) ב4X4 משולב לוקרים יש נקישות מאיזור הלוקר.
פתחתי את הנבלה היום ,מסתבר שהאטם לא ממש אטם נזלו ממנו מים בפתיחה שיכלו למלא כוס של מי ירקון רעננים וטריים.
ניקיתי גירזתי וסגרתי שוב הפעם עם סיליקון (זה זמני כי זה עדיין נוקש)
שאלות:

כשמפרקים את הלוקר הציר נע חופשי מעלה מטה כמה מילימטרים ופנימה החוצה כס"מ . תקין?

החלק המשונן של הלוקר עצמו (אני מדבר על החלק שמתפרק עם U מהציר) זז בתוך הלוקר גם כן (מ"מ שניים- חופש) תקין?

תמונות והסברים היו עוזרים לי הרבה לפני הפירוק לכן צילמתי בזמן הפירוק כדי שיהיה לדורות הבאים (יפורסם מתישהו).

יש איזה צלב בפנים שלא עליתי עליו או משהו? משהו שם דופק ואני לא בטוח מהו.

אגב הדפיקות דומות לקליקים של נעילה רק חלשים יותר והן באות בסיבוב קל של ההגה בלבד.

סוזי המשתוללת
22-10-04, 00:51
מוהנדס
על הציריה אמור להיות c ליפ שמונע את כניסתה פנימה אם הוא קיים אז הכל בסדר
החופשים הנ"ל מובנים
מה שכן יכול להיות שיש לך בעיה במפרק הכדורי של הציריה (אצלנו אין צלבים )
הייתי בודק גם חופש במייסב גלגל /קינג פין

המהנדס
22-10-04, 00:54
קינג פין - נראה לי שזה היה מורגש בכל מקרה (בדיקה של העניין זה להזיז את הגלגל מעלה מטה כמו בטסט?)
מיסב גלגל? איפה הוא נמצא ?

אלון_ק
22-10-04, 00:55
החופשים תקינים.

יש שתי אפשרויות לנקישות:

1. הלוקר שלך לא היה מורכב נכון והוא לא ננעל עד הסוף. אתה מכיר את השן הקטנה על הרינג שבמכסה הלוקר (היא מגיעה מהטבעת)? אתה יודע איפה היא הולכת?

2. תוציא את הציריה ותבדוק את כל הפעמון טוב טוב. נקה אותה מהגריז לפני הבדיקה. יכול להיות ששברת את הפעמון.

המהנדס
22-10-04, 00:56
שכחתי. איך מטפלים במפרק הכדורי?

המהנדס
22-10-04, 01:02
החופשים תקינים.

יש שתי אפשרויות לנקישות:

1. הלוקר שלך לא היה מורכב נכון והוא לא ננעל עד הסוף. אתה מכיר את השן הקטנה על הרינג שבמכסה הלוקר (היא מגיעה מהטבעת)? אתה יודע איפה היא הולכת?

2. תוציא את הציריה ותבדוק את כל הפעמון טוב טוב. נקה אותה מהגריז לפני הבדיקה. יכול להיות ששברת את הפעמון.

היה מורכב נכון בגלל שהנקישה התחילה השבוע :roll:
איך מוציאים את כל הציריה ? (אתה לא מדבר על כל ההוזינג נכון? )
פעמון ? איפה הנבלה נמצא (אולי תגיד את השם באנגלית..ואללה לא יודע על מה אתה מדבר)

סוזי המשתוללת
22-10-04, 01:11
יש אפשרות להוציא ציריה מבלי לפרק את כל הנאבה עם מייסבי הגלגל
מפרקים את שני חצאי הירח של האטם האחורי של מפרק ההיגוי (האטם הענק)מנתקים מוט הגה (אם כי לא חייבים רק יותר קשה לתמרן את ההחזרה)מנתקים קינג פין עליון תחתון ומושכים לאט כדי שמייסב קינפין תחתון לא ייפול והעסק בחוץ
אבל אני הייתי פותח הכל ורואה כבר מה מצב המייסבי גלגל / מחזשים ומגרז במידת הצורך

שעיה כליף
22-10-04, 13:37
חובה אבל חובה להוסיף בכל פתיחת קרביים כזאת תמונות, אל תשכח את הדור שלא ידע... את יוסף, תמונה שווה אלף מילים.

אלון_ק
22-10-04, 13:48
אין שום חובה כזו. בשביל זה יש ספר רכב, בו יש את כל התמונות וההסברים הדרושים לפירוק ראשוני של הלוקר. יהיה די מצחיק לכתוב ספר רכב מחדש, לא?

פירוק משני ומתקדם יותר מוסבר בSERVICE MANUAL.

המהנדס
22-10-04, 16:12
את האמת בהיינס לא מצאתי שום תמונה משביעת רצון. גם ההסברים על הפנים זה בכלל ספר רכב גרוע.
SERVICE MANUAL ? איפה ניתן להשיג?

עוד משהו כאשר מפרקים את כל הכדור מהצירייה ונגלה המיסב איזה חלקים צריך להחליף שם?
מחיר של מיסב כזה ואטמים כולל הלבד החיצוני גם יעזור.

תודה .

בסוף כל הטיפולים תקבלו תמונות והסברים מפורטים לדורות הבאים וליוסף.

המהנדס
22-10-04, 17:55
קיבלתי את הקובץ של SERVICE MANUAL תודה ניר.
שאלת המחירים עדיין נשארה.

yoav
22-10-04, 21:02
תגידו- להיינס יש REPAIR MANUAL ו SERVICE MAN.- מי מהם הוא הספר הבסיסי לחברה כמוני שצריכים רק דברים פשוטים אבל עם הסבר ממש ממש ממש בסיסי ?

המהנדס
22-10-04, 21:06
יש את הSERVICE באינטרטנט
אני מחזיק בבית את הספר ה"רגיל" למשתמש הפשוט שאותו אתה צריך.

אבל בעצם....... אתה חייב את הספר המפורט עם צילומי EXPLODED וכל הבאלאגן כי .............יש לך סאמוראי :lol:

המהנדס
22-10-04, 21:12
יואב בבקשה

http://www.hardcore4x4.net/fsm/
מאוד מפורט ומעניין
אני מת להדפיס אותו מתישהו.

כשהחמור נוער והבולבול מזמר קשה לדבר :twisted:

סוזי המשתוללת
22-10-04, 21:24
שימו לב בקישור לדיאגרמה החשמלית תורידו אותה ותשמרו לדראון עולם כנגד כל מיני חשמלאים חאפרים :P
אין צורך להדפיס את הספר
תורידו אותו ותצרבו על תקליטור וככה תוכלו להדפיס רק מה שצריך

המהנדס
22-10-04, 21:29
סוזי כסמכות הסמוראי העליונה , מה היית קונה לפני פירוק כזה ?
(מיסבים ,פאקונגים ,לבד ,בלה בלה .... וכמה זה עולה לנו)

שעיה כליף
22-10-04, 23:45
תגידו- להיינס יש REPAIR MANUAL ו SERVICE MAN.- מי מהם הוא הספר הבסיסי לחברה כמוני שצריכים רק דברים פשוטים אבל עם הסבר ממש ממש ממש בסיסי ?
יש לי את ה - REPAIR MANUAL והוא מפורט ברמה של הרכבת לגו, ליווי צמוד לכל צעד, את השני אני לא מכיר אבל דיי מבסוט מהראשון.

סוזי המשתוללת
23-10-04, 00:22
עוד קישור לservice manual http://suzukiinfo.org/

gil4
24-10-04, 20:21
טבלת מספרי קטלוג למיסבים ומיסבים חלופיים של סמוראי.

http://www.suzukioffroad.com.br/tecnica/bearings%20and%20seals.htm

-->