PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מים דרך סעפת יניקה

ItayWitzer
30-11-10, 11:44
היי

בסמוראי יש לי מנוע של ג'ימני.

המנוע תמיד יחסית קריר, טמפ' עבודה אמיתית מושגת רק בשטח טכני קשה.

דרך סעפת היניקה יש מעבר מי קירור קטן יחסית והסירקולציה שם לא מזהירה.

אני רוצה לבטל את זה לחלוטין כי זה ישפר לי מיקום של מד טמפ'.

השאלה היא מה ההשלכות של הפעולה, האם המים האלו בעצם מקררים או מחממים את הסעפת?

מישהו מבין בזה?

lior_b.s
30-11-10, 12:03
גם אצלי בניבה יש מעבר כזה..ממה שקראתי פעם באיזה פורום רוסי (בעזרת גוגל כמובן), המים האלו מחממים את הדלק...
אם זה טוב או לא באקלים שלנו או בכלל..גם אני עדיין מחפש תשובה..

ליאור

יונתןמצפה
30-11-10, 19:21
אני לא מבין בזה ולא מכיר מנוע של ג'ימיני אבל בכל זאת שני דברים:
1. ייתכן ומה שאתה מתאר קשור לשסתום סל"ד מנוע בסרק כשמנוע קר- ואז לא הייתי נוגע בזה כי זה ישגע לך את הטורים עד שהמנוע מתחמם. (יש את זה בסמוראי)
2. אם עשו אצלך הסבה קומפלט למערכת של הג'ימיני (מנוע, סעפת יניקה, מחשב, חיישנים, טרמוסטט וכו')אז אני לא מבין למה ישנה בעייה. לפי מה שנשמע לי אתה הולך ליצור בעייה ולא לתקן אחת. אם המנוע הזה אמור לעבוד בטמפ' מסויימת אל תשנה את זה. אם המיקום של המחוג בשעון מפריע לך תחליף לשעון חום של ג'ימיני...
כמובן שהכל נכון בתנאי שהחליפו עם המנוע את כל הרכיבים שנדרשים (ולי אין באמת מושג מהם...).

omri_t
30-11-10, 19:29
המנוע תמיד יחסית קריר, טמפ' עבודה אמיתית מושגת רק בשטח טכני קשה.

נרד רגע לשורש העניין-
למה אתה קורא טמפ' עבודה אמיתית?
האם השעון חום שברכב, והיוניט חום תקינים ותואמים אחד לשני? בטוח? שווה להתעמק בזה.
האם הקלאצ' של המאוורר תקין? לא תפוס? מבוטל?

תבדוק הכל, תהייה בטוח שבאמת המנוע שלך עובד בטמפ' נמוכה משמעותית מהמומלץ... רק אז תתחיל לחפש למה זה המצב.

ItayWitzer
01-12-10, 22:38
טמפ' עבודה של סמוראי נדמה לי באיזור 77-83. משהו כזה.

אצלי זה נמוך משמעותית. המנוע לא מגיע לשם אלא אם הוא ממש מתאמץ.

וזה בסדר, השלמתי עם זה. צריכת הדלק סבבה והוא סוחב יופי.

לצורך העניין נגיד שאני רוצה להשתמש במעבר מים של סעפת היניקה בשביל להזרים מיץ עגבניות ממיכל
בתא המנוע ועד לתא הנוסעים.

מה השפעת מיץ העגבניות על סעפת היניקה? ואם אחמם אותו? ואם אקרר אותו?

גילוי נאות,
אני רוצה לעשות משהו שלא קשור למיץ עגבניות

יונתןמצפה
01-12-10, 23:40
טמפ' עבודה של סמוראי נדמה לי באיזור 77-83. משהו כזה.

אצלי זה נמוך משמעותית. המנוע לא מגיע לשם אלא אם הוא ממש מתאמץ.

וזה בסדר, השלמתי עם זה. צריכת הדלק סבבה והוא סוחב יופי.

לצורך העניין נגיד שאני רוצה להשתמש במעבר מים של סעפת היניקה בשביל להזרים מיץ עגבניות ממיכל
בתא המנוע ועד לתא הנוסעים.

מה השפעת מיץ העגבניות על סעפת היניקה? ואם אחמם אותו? ואם אקרר אותו?

גילוי נאות,
אני רוצה לעשות משהו שלא קשור למיץ עגבניות

אם אתה מצפה לקבל תגובות רציניות אז בוא תקל על אלה שרוצים לעזור לך ותשאל שאלות רציניות.

בינתיים התשובה שלי זה שיש סיכוי שמיץ העגבניות שלך יעשה לסעפת גספצ'וקציה.

ובסנוף הייתי בודק את מה שהציעו לך. וגם טרמוסטט. גספצ'וקציה בטמפ' נמוכות מדי זה לא בריא למערכת.
הנה קצת חומר רקע על התופעה:
http://www.youtube.com/watch?v=DdZqQmHXnLs&feature=related

ItayWitzer
02-12-10, 08:58
אם אתה מצפה לקבל תגובות רציניות אז בוא תקל על אלה שרוצים לעזור לך ותשאל שאלות רציניות.

בינתיים התשובה שלי זה שיש סיכוי שמיץ העגבניות שלך יעשה לסעפת גספצ'וקציה.

ובסנוף הייתי בודק את מה שהציעו לך. וגם טרמוסטט. גספצ'וקציה בטמפ' נמוכות מדי זה לא בריא למערכת.
הנה קצת חומר רקע על התופעה:
http://www.youtube.com/watch?v=DdZqQmHXnLs&feature=related

אוקי, קיבלתי.

נתחיל מההתחלה:

מנוע ג'ימני לא VVT, סעפת יניקה שהותאם עליה קרבורטור.
יוניט חום חשמלי מחובר לראש מנוע, יוניט חום מכני על זרם המים שבסעפת היניקה.

הסירקולציה היא יציאת מים חמים משני מקומות:
- יציאה ראשית קרוב לשמשה, שם יש טרמוסטט עם אטימות חלקית (לא חשוב עכשיו למה) מגיעה לכניסת מים חמים ברדיאטור.
- יציאה קטנה מהבלוק מנוע ליד משאבת המים, מחובר לסעפת היניקה. פה מחובר היוניט חום שלי ובעצם סותם את הצינור האחרון (היציאה מס. היניקה). אין סירקולציה אמיתית ולכן קריאת החום פה טיפה שונה מזו בראש המנוע (לפי מדידות עם מד לייזר).

פעם היה חיבור T בין הסעפת ליציאה הראשית ובמקומו שמתי את מד החום המכני. לא היתה השפעה על טמפ' המנוע. אני מניח שטמפ' הסעפת השתנתה.

המצב האופטימלי זה לבנות מאלומיניום צומת צינורות צלב וככה לקבל הכל. אבל אני לא רוצה להשקיע בזה כסף, בעיקר מכיוון ואין בעיות.

אז אני חוזר על השאלה הראשונית : האם ביטול כניסת מים בכלל לסעפת היניקה תיצור נזק/הבדל משמעותי? ולמה כל זה הכרחי? כי מדידת טמפ' אמיתית ונכונה היא על יציאת מים חמים מהמנוע, לא על המתכת עצמה וזה מה שאני רוצה להשיג.

תודה מראש למי שהגיב ולמי שמוכן לעזור.

ItayWitzer
05-12-10, 20:49
אוקי, קיבלתי.

נתחיל מההתחלה:

מנוע ג'ימני לא VVT, סעפת יניקה שהותאם עליה קרבורטור.
יוניט חום חשמלי מחובר לראש מנוע, יוניט חום מכני על זרם המים שבסעפת היניקה.

הסירקולציה היא יציאת מים חמים משני מקומות:
- יציאה ראשית קרוב לשמשה, שם יש טרמוסטט עם אטימות חלקית (לא חשוב עכשיו למה) מגיעה לכניסת מים חמים ברדיאטור.
- יציאה קטנה מהבלוק מנוע ליד משאבת המים, מחובר לסעפת היניקה. פה מחובר היוניט חום שלי ובעצם סותם את הצינור האחרון (היציאה מס. היניקה). אין סירקולציה אמיתית ולכן קריאת החום פה טיפה שונה מזו בראש המנוע (לפי מדידות עם מד לייזר).

פעם היה חיבור T בין הסעפת ליציאה הראשית ובמקומו שמתי את מד החום המכני. לא היתה השפעה על טמפ' המנוע. אני מניח שטמפ' הסעפת השתנתה.

המצב האופטימלי זה לבנות מאלומיניום צומת צינורות צלב וככה לקבל הכל. אבל אני לא רוצה להשקיע בזה כסף, בעיקר מכיוון ואין בעיות.

אז אני חוזר על השאלה הראשונית : האם ביטול כניסת מים בכלל לסעפת היניקה תיצור נזק/הבדל משמעותי? ולמה כל זה הכרחי? כי מדידת טמפ' אמיתית ונכונה היא על יציאת מים חמים מהמנוע, לא על המתכת עצמה וזה מה שאני רוצה להשיג.

תודה מראש למי שהגיב ולמי שמוכן לעזור.

עזרה, מישהו?

-->