PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד שאלה על הסבת סרני היילקס לסמוראי

רואי אזולאי
30-11-10, 15:17
שלום חברים

אני מתכנן לקנות סמוראי עלים!!
ולהחליף לו את הסרנים לסרנים של היילקס עם נעילות.
הבנתי שכמה אנשים עשו זאת בארץ.

רציתי לדעת עם זה חוקי?
ומי שעשה את עם הוא יכול להסביר לי או להראות לי פיזית!!!!

ishc
30-11-10, 15:30
בהצלחה, זה חתיכת פרוייקט שאם מבוצע טוב יכול לצאת מצויין. לא חוקי בעליל.

התייש
30-11-10, 18:37
אפשרי, צריך לעשות SPOA. חוקי זה לא! וגם לא כל כך פשוט.
אם אתה מחליט ללכת על זה וצריך עזרה תן צלצול. בהצלחה, מעיין.

רואי אזולאי
30-11-10, 18:44
אפשרי, צריך לעשות SPOA. חוקי זה לא! וגם לא כל כך פשוט.
אם אתה מחליט ללכת על זה וצריך עזרה תן צלצול. בהצלחה, מעיין.

סבבה אחי נדבר

zahi madhala
01-12-10, 07:28
יש לי נסיון אני נוסע על סמוראי כזה צור קשר

GodsFather
01-12-10, 10:23
צחי, שפוך מידע טכני בבקשה ואל תקח אנשים לשושואיזם טלפוני :)

יש עוד כמה אנשים בארץ שעשו את השידרוג, ביניהם גם כפיר, KFIRSAMURAI, חבר פורום.

זה שדרוג נפוץ מאד בארצות ניכר, כאמור עניין החוקיות מוטל בספק, אבל הכל תלוי בטיב העבודה, שאינה עניין טריוויאלי אגב.

השגת זוג סרנים של היילקס שמישים? כבר מצבך טוב מאד :)

תייש, סרנים של היילקס הם כבר SPOA...

תרגיש חופשי לשאול כאן את כל השאלות בעניין, נשתדל לעזור ככל האפשר.

רואי אזולאי
01-12-10, 18:46
צחי, שפוך מידע טכני בבקשה ואל תקח אנשים לשושואיזם טלפוני :)

יש עוד כמה אנשים בארץ שעשו את השידרוג, ביניהם גם כפיר, KFIRSAMURAI, חבר פורום.

זה שדרוג נפוץ מאד בארצות ניכר, כאמור עניין החוקיות מוטל בספק, אבל הכל תלוי בטיב העבודה, שאינה עניין טריוויאלי אגב.

השגת זוג סרנים של היילקס שמישים? כבר מצבך טוב מאד :)

תרגיש חופשי לשאול כאן את כל השאלות בעניין, נשתדל לעזור ככל האפשר.

תודה רבה על העזרה אני מתחיל לחפש סרנים אני יתחיל את הבנייה אחריי שאני חוזר מחו"ל.

GodsFather
02-12-10, 02:06
אם כך, ארוכה היא עוד הדרך...

בהצלחה.

tzagi
02-12-10, 07:05
http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/samurai/toyota-axle-swap/front-toyota-axle-conversion-kit.html

http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/samurai/toyota-axle-swap.html

עסק לא זול...

GodsFather
02-12-10, 08:39
אם קונים את כל החבילה, מקבלים מוצר מוגמר מאד איכותי שעלויות הייצור שלו בארץ עוברות את מה שמוצג בLOW RANGE בקלות.

חוץ מזה, אף אחד לא אמר שזה זול לשפר רכב, בטח שלא ברמה כזו.

חכה חכה שהבחור יגלה כמה עולים סרנים של היילקס ועוד עם נעילות וזה עוד לפני בכלל שהוא קנה סמוראי.... :lol:

danip
02-12-10, 18:11

הי אמיר
זה לא כזה משנה מכיוון שבכול מקרה צריך "לגלח" תושבות ולהתאים לסמוראי כך שאי אפשר להמנע מבניית תושבות. מה שכן המערכת היגוי כבר מותאמת ל SPOA. אם זו הייתה כוונתך?!

בברכה

דני

GodsFather
03-12-10, 05:05
למה לגלח את הסרן ולא להתאים את התושבות שעל השלדה לסרן ?

הרבה יותר פשוט וגם ככה מכניסים עלים יותר ארוכים שמצריכים מיקום מחדש של התושבות (סיקס/היילקס) אז אפשר לדפוק 2 ציפורים ברתכת אחת.

רואי אזולאי
03-12-10, 17:54
אם קונים את כל החבילה, מקבלים מוצר מוגמר מאד איכותי שעלויות הייצור שלו בארץ עוברות את מה שמוצג בLOW RANGE בקלות.

חוץ מזה, אף אחד לא אמר שזה זול לשפר רכב, בטח שלא ברמה כזו.

חכה חכה שהבחור יגלה כמה עולים סרנים של היילקס ועוד עם נעילות וזה עוד לפני בכלל שהוא קנה סמוראי.... :lol:

בקשר לעלויות
מצאתי כבר סרן אחד עם נעילה ב3500
אני לא מתכוון להסיים נעילות arb אלה נעילות מקוריות של ההיילקס

tzagi
03-12-10, 18:10
קח נייר ועט,
תעשה רשימה של כול החלקים שתצתרך ותחשב עלויות....חיברת הכול ביחד?
יופי
עכשיו תכפיל את מה שקיבלת ב3, זה יהיה הרבה יותר קרוב למציאות.

combina347
04-12-10, 02:15
אתה מוזמן להגיע לראות סרנים כאלו על סמוראי
רובם של הקומבינציות שם יכולים לעניין אותך

GodsFather
04-12-10, 11:24
קח נייר ועט,
יופי

אתה יכול גם לעשות את זה בEXCEL ואז תוכל להשתמש בנוסחא בשם SUM :)

רואי אזולאי
06-12-10, 16:05
קח נייר ועט,
יופי

חוץ מביקורת של כמה כל דבר עולה אני מבין שאתה לא יכול לעזור לי בידע מכני ומקצועי!!!
שלחתי לך קישור של מודעה של סרן של היילקס במחיר שאתה לא מכיר!!!.

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPicAccessory.php?CatID=1&SubCatID=7&CarID=209678&Code=aec79420571bf2b326a1d8db56ea0898

combina347
07-12-10, 00:53
הנה לך מעט ידע טכני ומקצועי
אני לא מתייחס כרגע למחיר הסרן אלה רק לפרטים הטכנים
ראשיתעליךלברראיזה יחסי העברה יש לך בקורונה פיניון על מנת לחסוך קניה בעתיד של החלקים הללו שנחשבים יקרים מאוד
בלנד קרוזר יש ברקס דיסק מאחור כך שתצטרך לוודא שבאמת אתה יכול לחבר לשם הנדברקס של סמוראי
הסרן בא במקור עם קפיצי סליל כך שעליך לגלח המון ולשנות המון במחיר כזה אני בטוח שתוכל למצא סרן של היילקס
וכמובן שתצטרך למצא בין השנים 93 ל97 כך תרוויח קורונה פיניון מתאימים
הסרן ללא מחשב לנעילה כך שתצטרך לבנות מחשב (לא הכי מסובך אך תמיד מומלץ לפנות ליואב 0547-593023 ואין להתפשר על מקצועיות)
תתחיל כבר לתור אחר דרייב שאפט קדמי של טויוטה עם קרדן כפול (הכי נפוץ) שים לב שעליך לקצר את הדרייב שאפט
אני ממליץ בחום להחליף את היוקים שמתחברים לסרן הם אינם מתאימים למהירויות גבוהות וכך תמנע רעידות
אם יש עוד שאלות אשמח לעזור
נמשיך כשתגיע לסרן קדמי

נ.ב
אהבתי את הרעיון של אמיר לבנות מיקומים חדשים לקפיצים על השילדה ובכך לחסוך שינויים בגוף הסרן
ואם אתה כבר לא חוקי בעליל קפוץ על הרעיון ותרכיב סרן עם קפיצי סליל של לנד קרוזר תקבל משמעויות אדירות בשטח מעולם שלא הכרת וקח בחשבון על המחיר בולמים רציניים אחד הדברים החשובים בפרוייקט

GodsFather
07-12-10, 04:45
רואי, אף אחד לא מבקר אותך. אבל חולמים שכמוך יש פה כל שני וחמישי ורק אחת לתקופה מגיע מישהו שבאמת מגשים וזאת אחרי שהוא ישב ועשה את החישובים הנכונים או שהיה לו כבר רכב תקופה ארוכה והוא בנה אותו שלב שלב, כמו למשל קובי קומבינה שמייעץ לך בשרשור מנסיונו, צחי מדהלה וכפיר ועוד כמה שמסתובבים פה.

לפי השאלות שהצגת ולפי המודעה של יד2 שהוספת, ניכר שחסר לך ידע טכני מסוים וקריטי, אלא אם אתה לא רוצה לחשוף את כל הקלפים.

בסה"כ אפשר היה לתת לך להתקדם בכוחות עצמך, כולל לא מעט טעויות והוצאות כספיות גדולות ומיותרות ולשבת בצד ולצחוק... אבל יש פה כמה כאלה שאכפת להם ולא אוהבים לשמוח לאיד. אז אין סיבה להיעלב או לעמוד על רגליים אחוריות.

אגב, את "הלחן" הזה כתבתי כבר בעבר בשרשור דומה לאדם שהיה עם חלום די זהה. אם אתקל בשרשור, אעלה אותו לכאן כדי שתראה זאת.

זו זכותך לא לקבל את האזהרות והאתר פתוח לכל שאלה שתשאל, בין אם היא קשורה להסבה המדוברת ובין אם לא. רק קח בחשבון שאנשים פה רוצים בטובתך ולא סתם לבאס אותך ולשים לך מכשולים בדרך.

tzagi
07-12-10, 07:13
בנוסף למה שאמיר כתב,
זה כמו קרחון, כידוע 10% מהקרחון צף מעל המים- וזה הסרנים שאתה רואה ומתרכז בהם
90% מהקרחון נמצא מתחת למים, ואתה לא מסתכל על זה, וזה כול מה שתצתרך להשקיע בלהתאים את הסרנים לרכב,
וכול זה יעלה לך הרבה יותר מהסרנים. ואפילו לא נשאל איך אתה מתכונן לפתור את זוית הדריבשאפט האחורי.

להכנס לפרוייקט עם משקפיים ורודות- זכותך, ורובינו עשינו את זה, חלקינו גם למדנו מטעויות לפני הרבה שנים, טעויות שנלמדו מנסיון אישי, עבודה קשה וחשבון בנק ריק בלי כול תמורה אמיתית בסוף היום.

כול זה מביא אותנו (טוב, אותי) לכתוב כך מתוך מחשבה " אם רק היה מישהו אז שהיה מזהיר אותי...."
אבל כמובן, לא הייתי מקשיב לו גם ככה, כי כשאדם נמצא בגיל ה20 ומשהו, הרי הוא הרבה יותר חכם מכולם, וכול המפגרים סביבו רק מנסים לבאס אותו.....ומה הם בכלל מבינים?

אז ככה,
חלק קטן מהכותבים פה קנו את ההילקס הראשון שלהם.....אה, בא נגיד (כדי לא להתייחס לגיל שלך או של אחרים)
כשעוד לא היו שקלים חדשים......וכשהכול בו שלום היה הבניין הכי גבוה בארץ ישראל.....

( הילקס 4X4 קיים משנת 1979.....)

רואי אזולאי
07-12-10, 08:49
הנה לך מעט ידע טכני ומקצועי
אני לא מתייחס כרגע למחיר הסרן אלה רק לפרטים הטכנים
ראשיתעליךלברראיזה יחסי העברה יש לך בקורונה פיניון על מנת לחסוך קניה בעתיד של החלקים הללו שנחשבים יקרים מאוד
בלנד קרוזר יש ברקס דיסק מאחור כך שתצטרך לוודא שבאמת אתה יכול לחבר לשם הנדברקס של סמוראי
הסרן בא במקור עם קפיצי סליל כך שעליך לגלח המון ולשנות המון במחיר כזה אני בטוח שתוכל למצא סרן של היילקס
וכמובן שתצטרך למצא בין השנים 93 ל97 כך תרוויח קורונה פיניון מתאימים
הסרן ללא מחשב לנעילה כך שתצטרך לבנות מחשב (לא הכי מסובך אך תמיד מומלץ לפנות ליואב 0547-593023 ואין להתפשר על מקצועיות)
תתחיל כבר לתור אחר דרייב שאפט קדמי של טויוטה עם קרדן כפול (הכי נפוץ) שים לב שעליך לקצר את הדרייב שאפט
אני ממליץ בחום להחליף את היוקים שמתחברים לסרן הם אינם מתאימים למהירויות גבוהות וכך תמנע רעידות
אם יש עוד שאלות אשמח לעזור
נמשיך כשתגיע לסרן קדמי

נ.ב
אהבתי את הרעיון של אמיר לבנות מיקומים חדשים לקפיצים על השילדה ובכך לחסוך שינויים בגוף הסרן
ואם אתה כבר לא חוקי בעליל קפוץ על הרעיון ותרכיב סרן עם קפיצי סליל של לנד קרוזר תקבל משמעויות אדירות בשטח מעולם שלא הכרת וקח בחשבון על המחיר בולמים רציניים אחד הדברים החשובים בפרוייקט

קובי המון תודה על העזרה! כשאני אתחיל את הפרוייקט אני יהיה איתך בקשר.

רואי אזולאי
07-12-10, 09:05
רואי, אף אחד לא מבקר אותך. אבל חולמים שכמוך יש פה כל שני וחמישי ורק אחת לתקופה מגיע מישהו שבאמת מגשים וזאת אחרי שהוא ישב ועשה את החישובים הנכונים או שהיה לו כבר רכב תקופה ארוכה והוא בנה אותו שלב שלב, כמו למשל קובי קומבינה שמייעץ לך בשרשור מנסיונו, צחי מדהלה וכפיר ועוד כמה שמסתובבים פה.

לפי השאלות שהצגת ולפי המודעה של יד2 שהוספת, ניכר שחסר לך ידע טכני מסוים וקריטי, אלא אם אתה לא רוצה לחשוף את כל הקלפים.

בסה"כ אפשר היה לתת לך להתקדם בכוחות עצמך, כולל לא מעט טעויות והוצאות כספיות גדולות ומיותרות ולשבת בצד ולצחוק... אבל יש פה כמה כאלה שאכפת להם ולא אוהבים לשמוח לאיד. אז אין סיבה להיעלב או לעמוד על רגליים אחוריות.

אגב, את "הלחן" הזה כתבתי כבר בעבר בשרשור דומה לאדם שהיה עם חלום די זהה. אם אתקל בשרשור, אעלה אותו לכאן כדי שתראה זאת.

זו זכותך לא לקבל את האזהרות והאתר פתוח לכל שאלה שתשאל, בין אם היא קשורה להסבה המדוברת ובין אם לא. רק קח בחשבון שאנשים פה רוצים בטובתך ולא סתם לבאס אותך ולשים לך מכשולים בדרך.

אמיר אני מבין אותך ותודה רבה על כל ההזהרות גם אני מכיר כמה אנשים שרצו התחילו ופרשו בגלל הוצעות כספיות גדולות!! אני מאמין שהחישובים שלי נכונים בכל אופן אני לא מתחיל עכשיו את הפרוייקט אלה יש לי עוד כמה חודשים (אחרי שאני חוזר מחו"ל).

GodsFather
07-12-10, 09:54
אם כך, קודם כל תהנה במסע, ותלמד את הנושא לעומקו. ככל שתרחיב את הידע הטכני שלך בעניין, כן ייטב. כמובן שאם תכיר גם אנשים בדרך שיוכלו לסייע (ולפעמים גם להוזיל עלויות), מה טוב.

בהצלחה.

-->