PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה בסרנים

אלון_ק
22-10-04, 01:10
The facts about swapping Kick gears into a Sammy axle
http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,3975.0.html

הקיט הנדרש הוא זה (2 כאלה):
http://www.spidertrax.com/drivetrain_rts.htm

ותצטרך גם 2 כאלה (או שתקנה במכשירי תנועה):
http://www.spidertrax.com/drivetrain_rpi.htm

רפי.
נ.ב בשירשור החדש אתה תצטרך גם להסביר למה אתה צריך את זה (חוץ מהכיף של להרכיב כמובן) אתה חושב על יותר מ 32" ?

אני חושב על יחסי העברה בסרנים לא משום שאני הולך לעבור את ה32, אלא כי זה בניין נכון הרבה יותר של רכבת הכח. אני רוצה להוריד עומס מהדרייבשאפטים ומהצלבים שלי. השאר יחוזק ממילא, אז זה לא מדאיג אותי.

כרגע אני שוקל כל דבר בין 4.10 ל4.62, עם נטייה לכיוון ה4.10. גם כך ההפחתה שלי הולכת להיות עצומה, אני רוצה להיות מסוגל לרדת לדרום גם על 90. אם אני אשים 5.125 אני אקבל הפחתה של 37% בנוסף על ה18% הקיימים. זה יוצא הפחתה של 55%, מינוס כ20% על גודל הצמיג ומשאיר אותי עם 35% הפחתה ברכב שהמהירות הסופית שלו מראש לא הייתה בשמים. אם לא תהיה ברירה (ויהיה כסף) אז כן, אני אלך על זה, אבל זה מיותר להחריד.

האפשרויות שלי מוגבלות:
מציאת 2 ויטארות אוט' עם 4.62: ידרוש הרבה התאמות וזה לא פשוט, גם קשה למצוא 2 ויטארות כאלו בפירוק.
מציאת 2 ויטארות עם 5.125: אותו כנ"ל, רק יותר קל לי למצוא - אני יודע איפה יש 1...
מציאת LJ וגניבת החלקים ממנו: לא בארץ...
קנייה של משומשים מחו"ל: הכי קל, הכי זול, הכי פשוט. כנראה יהיה הפתרון.

כרגע זה נכנס להגדרה של "יהיה נחמד אם יהיה לי את הכסף, אם לא אז אני לא עושה", שזה כנראה אומר שזה לא יקרה - קשה לי להשקיע יותר כסף מהמתוכנן ממילא לרכב, ומה שכבר השקעתי זה די הרבה לסמוראי. אבל אם למישהו יש רעיונות מעניינים או זולים, אם למישהו יש קורונה/פיניון כאלו כבר יושבים בבית והמחיר הנדרש לא כזה אסטרונומי... אני אשמח לדעת.

ryanai
22-10-04, 13:23
אלון יש סיבה למה אני שואל.

בדר"כ ברכבי שטח נהוג לדבר על "Final Reduction Ratio" כלומר כמה כמה סיבובים של ציר היציאה של המנוע דרושים ע"מ לסובב את הגלגל סיבוב אחד בהילוך הנמוך ביותר ברכב. לצערי המונח הזה לא עוזר לי בדיון מאחר והוא לא מושפע מגודל הצמיג וכן לא מדד להשוואת מהירות רכבים בעלי צמיגים שונים.

לכן אני אמציא מונח חדש (מבורות, יכול להיות שיש לזה שם) נקרא לו יחס גיר למטר והוא מתאר כמה סיבובים ביציאה מהגיר דרושים ע"מ שהרכב יתקדם 1 מטר. אני בכוונה מוצא את היחס בגיר מהמשוואה בגלל שאתה לא מתכוון לגעת בו.

עכשיו קצת מספרים:
לסמוראי "מקורי" יש יחסי העברה בטרנספר של 1.409 בHI ו 2.268 ב LOW.
בסרנים יש 3.727 וצמיג 195/75R15 שהקפם הוא 211.6 ס"מ

כלומר יחס גיר מטר של 2.48 ב HI ו 3.99 ב LOW

לסמוראי כמו שלך בטרנספר 1.67 ב HI ו 5.14 ב LOW אותם 3.727 בסרנים ועם צמיג 32" (עדיין לא) שהקפו 255.4 ס" תקבל את היחס הבא:

2.44 ב HI ו 7.50 ב LOW.

שים לב: כרגע ב HI (בכביש) אתה זוכה לסמוראי כמעט כמו שהמהנדסים של סוזוקי תכננו אותו ב LOW אתה עדיין כמעט איטי פי שתיים...

עכשיו תשים 4.10 בסרנים ותקבל יחס של 2.68 ב HI ו 8.13 ב LOW !
עכשיו יש לך יחס זחילה נהדר אבל בכביש בהילוך רביעי 100 קמ"ש המנוע "מתאמץ" כמו 110 קמ"ש בסמוראי מקורי (ובתכלס לא הרווחת כל כך הרבה ב LOW)

למה אתה צריך את זה ?

אלון_ק
22-10-04, 14:04
קודם כל אתה מתעלם מנקודה מעניינת: הסמוראי מגיב הרבה יותר טוב עם הפחתה של 18% בHI וצמיגי 215 מאשר הוא הגיב עם 195 ויחס מקורי. צריכת הדלק נשארה זהה, אבל המהירות הסופית המעשית לתוואי שטח נתון עלתה. זה יהיה רווח אחד מיחסי ההעברה בסרן.

את הרווח השני והעיקרי שבינהם כבר הסברתי קודם; הוא לא תלוי במהירות הסופית שלי, מעשית או תיאורטית. מה שחשוב לי כאן זה בניין נכון של רכבת הכח. ביננו, האופטימום שלי הוא בחירה של יחס בסביבות ה4.25, אבל לא קים כזה יחס. הדילמה מתבטאת בדיוק בנקודה הזו - ככל שאני אוריד את היחס בסרן כך אני אוריד מהעומס על מערכת ההינע מהטרנספר עד לסרן, אבל אני אפגע גם במהירות הסופית. לכן, הביחרה שלי היא להשאר בתחום ה20% הפחתה מעבר לנתוני היצרן, משום שמנסיון זה רק טוב לסמוראי. אל תשכח כמה המנוע כאן אנמי וחלש.

צריכת דלק סגולית היא פונק' לא פשוטה המורכבת מממוצע של שיא כ"ס מופק, שיא מומנט מופק וההתנגדות בתוואי שטח נתון. בגדול, זה אומר שצריכת הדלק שלך לא תהיה אופטימלית בסל"ד מינימלי, אלא היא אופטימלית בסל"ד שיתאים לתנאים המתקיימים ברגע נתון. לרוב זה סל"ד גבוה בהרבה ממה שנהוג לחשוב. גם כאן יחסי ההעברה זוכים.

כל המינוח החדש שלך מיותר; היית יכול להביע אותו ביחס העברה סופי, כמקובל. כל מה שעשית זה לתת שם אחר - יותר מסובך - לאותו הילד. מהירות נתונה בסל"ד נתון היא פונק' של יחס ההעברה הסופי בלבד. פשוט תוסיף לזה את הגלגל כעוד גלגל שיניים, כפי שעשית.

חוץ מזה, אמרת הכל במשפט האחרון שלך: יהיה לי יחס זחילה נהדר וזה יבוא על חשבון מהירות סופית. אני לא נוסע יותר מ100 באוטו הזה בכל מקרה, ול100 הוא יגיע גם עם 4.62. סביר להניח שעם ה32 אני לא אעבור את ה90 (זו הקביעה הראשונית שלי, ייתכן שלאחר ההרכבה אני אחליט להוריד את זה יותר. לעלות יותר מזה לא יהיה).

ryanai
22-10-04, 23:38
קודם כל אתה מתעלם מנקודה מעניינת: הסמוראי מגיב הרבה יותר טוב עם הפחתה של 18% בHI וצמיגי 215 מאשר הוא הגיב עם 195 ויחס מקורי. צריכת הדלק נשארה זהה, אבל המהירות הסופית המעשית לתוואי שטח נתון עלתה. זה יהיה רווח אחד מיחסי ההעברה בסרן.
אני לא מתעלם, פשוט לא ידעתי... אם ככה אתה צודק וזקוק לתיקון של 15% בסרן ע"מ להגיע לאותו יחס שיש לך עכשיו עם 215 כשיהיה לך 32" (זה יוצא אגב בערך 4.28 )

מה שחשוב לי כאן זה בניין נכון של רכבת הכח. ביננו, האופטימום שלי הוא בחירה של יחס בסביבות ה4.25, אבל לא קים כזה יחס. הדילמה מתבטאת בדיוק בנקודה הזו - ככל שאני אוריד את היחס בסרן כך אני אוריד מהעומס על מערכת ההינע מהטרנספר עד לסרן,
כאן אני כבר לא מסכים. אתה תשבור ציריה הרבה לפני שתשבור דרייבשפט. אין לך מה לעשות נגד זה למעט ציריות HD ולנסוע בזהירות. יחסי העברה בסרן לא יעזרו פה. (ההפך - רינג ופיניון בעלי מספר שיניים גדול יותר הם חלשים יותר - אתה מעלה את הסיכוי לטחון לעצמך את הדיפרנציאל)

כל המינוח החדש שלך מיותר; היית יכול להביע אותו ביחס העברה סופי, כמקובל. כל מה שעשית זה לתת שם אחר - יותר מסובך - לאותו הילד. מהירות נתונה בסל"ד נתון היא פונק' של יחס ההעברה הסופי בלבד. פשוט תוסיף לזה את הגלגל כעוד גלגל שיניים, כפי שעשית.
צודק כמובן, אבל היה פחות קריא לדעתי לכתוב יחס סופי X עם צמיג Y שאני יכול להכניס את כל העסק למספר אחד שאני קורא יחס Z....

חוץ מזה, אמרת הכל במשפט האחרון שלך: יהיה לי יחס זחילה נהדר וזה יבוא על חשבון מהירות סופית.
כמובן שבסוף זה החלטה שלך מה אתה רוצה לעשות עם הרכב. אבל אתה רותם את הסוסים לפני העגלה (או במקרה שלנו את יחסי העברה לפני הצמיגים). שים את הצמיגים על הרכב לפני שאתה מחליט שחסר לך כוח... יש לך עודף זמן פנוי ? אני צריך עזרה להחליף רצועת טיימינג :twisted:
מה קרה הרווחת קצת כסף ואתה "מת" לבזבז אותו - בא לטייל (והפעם תישאר עד הסוף).

אלכסי
23-10-04, 00:01
וואלה
אתם כותבים כל כך הרבה ומהר שאין לי אפשרות לכרו הכל.
אז בלי כריה.
מה כתב ryanai זה נכון, החישבון הוא פשות.
מה שכתב אלון זה גם נחון.
השאילה מה קידי.
א ז כך...
ברגה שמורידים ועמס מהדרישפת, מגדילים עומס בציריות.
מנוע או אתה (כנהג) לא מרגישים מומנת המוגדל שציריה מקבלת.
הגדלת עומס ל 20%? מאיפו המספר המותר.
הגדלת צמיגים באותו אחוזים מחזירים לנו מהירות, נחון. וגמ מגדילי עומס לציריה ביגלל הגדלת המומנת (קוטר גלגל) של התנגדות.
גם כאן אותו 20%? האם המספר נחון?
כאן הכול רוקד סביב חוזק של ציריה ומה שקשור לה (שיניים, לגרים, שרבולים וכו'...).
אז ברגה שבאים למספרים קודם תעשו חישבון או תבדקו חוזק המקסימלי שמאפשרת ציריה.
אם לא, אז בשביל מה מספרים?

גיא
23-10-04, 00:12
אהה ... אפשר שאלת טמבל לרגע ?

מר נקסוס הניכבד.
מלך הסמוראים
נסיך הסוזוקים

דביל בפני עצמו ...

השקעת את התחתונים שלך באוט ושיש לו לימיט די ברור.
אתה בשבל מסויים תמכור את זה ותקנה רכב שטח.

מה יהיה אז ?

להזכירך אני לא הצלחתי למכור את הכננת עם האוטו שלא נדבר על הנעילות ... נכון ?
הקונה המצוי של הסמוראי הוא סטונדט תפרן עם הבנה 0 ( אפס ) ברכבים וברכבי שטח.

לך תסביר לו שזה טוב ושממילא הוא יקנה את זה לבד בעוד חצי שנה. מאיפה אני יודע ? כי הייתי שם בעצמי, כשקניתי את הסמוראי שרון הציע לי זוג נעילות חדשות .. שאלתי בשביל מה זה טוב ..

והוא הסביר והוסיף שבעצם אם אני שואל אולי אני לא ממש צריך .....

לי היה חשוב שהרדיו יעבוד .....

תחשוב על זה שניה, יש לך כבר אחד הסמוראים המיוחדים והמשופרים בארץ ....
השמיים הם אמנם הגבול אבל האם אתה באמת רוצה לעוף ? ......

itayhi
23-10-04, 00:52
[quote]מה קרה הרווחת קצת כסף ואתה "מת" לבזבז אותו - בא לטייל (והפעם תישאר עד הסוף).

ענק!!!!!!!!!!!!! פשוט ענק

איתי

סוזי המשתוללת
23-10-04, 01:34
דרקסוס
אם לא היית מתעקש שיהיה לך "גדול " יותר אז היית קורא שוב את השרשור על טרנספר 5:14 מול 4:16 שאתה יזמת ואני טענתי לפניך ש5:14 מיותר בכל קנ"מ בדיוק מהסיבות שאתה כותב עכשיו
תמיד זה ככה אחרי ששוברים :P
לא נורא אולי בפעם הבאה תקשיב לא לכאלה שהיה להם סמוראי סטנדרטי אלא לאלה שיש להם היום מה שאתה רוצה מחר
אתה יודע טוב מאד ש 18% ב hi זה יותר מדי ואם אני עם צמיג 235 עולה את פרויד ברביעי (וביום טוב אפילו עם מזגן :P )ובמהירות בלתי חוקית בעליל אז זה היחס הנכון
לא משנה את הנעשה אין להשיב ועכשיו צריך להקטין סיכונים
מכיוון שאתה לא חושב בעתיד הקרוב על יותר מ32 לך על היחס הקטן ביותר האפשרי שקרוב ליחס הקיים היום
ז"א או 3.9 (נדמה לי שקיים בג'ימני)או 4.11 ולמה ?
ככל שהיחס בין הקורונה והפיניון גדל כך קטן החוסן המיכני שלהם ו 4.1 מקורי (1000) חלש משמעותית מ 3.73 וגרם להרבה שבירות קורונה ב1000
תוסיף לזה שכמו ה 1000 ביחס ל1300 גם לך יש הפחתה משמעותית בטרנספר שתעשה את החיים של הקורונה עוד יותר קשים
בקיצור 4.1 זה המקסימום כדי להשאר פחות או יותר אמין וגם בר נסיעה בכביש השילוב של 18 % + 10 % יהיה פחות או יותר שווה ערך להגדלת הצמיג מ 27 ל 32
ככה תקבל רכב שבכביש יתנהג כמו סמוראי סטנדרטי + ומצד שני יכולת השטח לא תיפגע וגם רמת האמינות (פקטור חשוב אצלך) לא תפחת בהרבה

אלון_ק
23-10-04, 02:55
רפול, אני אכן מחליש את הדיפ' אבל הוא עדיין הרבה, הרבה יותר חזק משאר החוליות בשרשרת. קח גם בחשבון שאם מדובר על יחסי העברה של ויטארה ה5.125 שלהם חזק יותר מה3.73 שלי, כמה שזה נשמע מוזר. יש לך שם קטרים שונים.
לגבי הציריה - נכון. אבל עדיין יש עומס מוגבר על הדרייבשאפטים והצלבים שאני יכול להפחית ובכך להאריך את זמן הבלות שלהם. כנ"ל לגבי הגומי בתושבות הטרנספר, שלא יכול לקבל חיזוק. ספייר כבר יש, אבל עדיין - אני מעדיף לא להשתמש בו.

הצמיגים נקנים ביום ראשון, סופית. משם זה לא יותר משבוע להתאמות סופיות ואם ירצה השם אני גם אוכל לנסוע איתם בלי הספייסרים, מה שאומר שתוך שבוע אני על 32. ספייסרים יהיו בכל מקרה, אבל מאוחר יותר.

אני לא צריך לשים את הצמיגים על הרכב. אני מתבסס על נסיונם של אחרים. מלבד זאת אני רחוק מאוד מלשים כרגע יחסי העברה בסרן, אפילו אין לי מימון לנושא. בדיקת היתכנות ומחקר מקיף ככל האפשר בנושא עכשיו יחסכו לי הרבה אח"כ, ואם לא - הרווחתי ידע.

אלכסי, בלי לקרוא אין מה להגיב כאן. אני מרשה לעצמי לומר זאת באופן קצת קשה, כי אנחנו חברים ואתה יודע שאין שום כוונה רעה מאחורי המשפט, גם אם הוא מנוסח באופן בוטה.

מעולם לא הגדרתי תוספת לעומס. הגדרתי תוספת לקטרי הגלגלים וליחסי ההעברה הסופיים, לא לעומס. יש הבדל משמעותי בין השניים.

הגדלת צמיגים באותו אחוזים מחזירים לנו מהירות, נחון
לא נכון. כאן בדיוק נכנס ההבדל בין תיאוריה למעשה. ניקח דוגמה קיצונית: משה שם יחסי העברה 5.125 בסרן ו5.14 בטרנספר. סה"כ אחוזי הפחתת יחס סופיים בHI הם 55.8%. הוא שם צמיג 39X14.5X15 שגדול בקוטרו בקירוב ב55% מהצמיג המקורי. משה ממש לא יקבל את אותה המהירות הסופית, משום שבנוסף לקוטר הוא הוסיף עוד כחמישה או שישה אינץ' לרוחב, שזה שווה משקל. דהיינו, למרות שבסל"ד נתון הוא עדיין על אותה מהירות, הרכב לא יסחוב אותו דבר בכלל ולא יגיע לאותו סל"ד בהילוכים הגבוהים כי לא יהיה לו מספיק מומנט. בשביל זה מגדילים מנוע...
(המספרים הם להמחשה בלבד).

אני לא צריך חשבון כדי לדעת שעם יחס העברה כמו שלי, צמיג 32, סלע גדול ומכת גז בריאה אני מרסק ציריה. אני שוב יכול להסתמך על נסיונם של טובים ממני ואני עושה זאת. אני חי בפורומים בחו"ל, איפה שיש אינספור דוגמאות לאינספור שילובי רכבות כח וצמיגים. תאמינו להם, לא לי - זה ישבור ציריות, צלבים, ספלינים ותושבות. יש אצלם יותר חבר'ה על 32 משלנו יש סמוראים.

גיא,
ברמה עקרונית לחלוטין אני מסכים איתך. אתה צריך לשבת איתי בחורשן על קפה פעם ולקבל את חשבון ההוצאות שלי. אני מבטיח לך שאתה תופתע... חברים, מזל ועבודה עצמית הביאו אותי להוצאה סבירה לחלוטין על הרכב שלי. עוד אלפיה לפה או לשם - בפרט כשאני מתכוון להחזיק את הרכב עוד שנתיים לפחות - לא תהרוג אותי מבחינת כדאיות השקעה.
אני גם לא מודאג מיום המכירה. אם לא את האוטו בשלמותו, יש מספיק מופרעים "קטנים" יותר ממני שיקנו חלקים נבחרים. למכור את האוטו שלי סטנדרטי במחירון, את שתי הנעילות ואת יחסי ההעברה כבר יכסה לי על ההוצאות. זה בהנחה שאף אחד לא ירצה מערכת מתלים, כיסאות הידראוליים, פגושים, מיגונים, חיזוקים... אני לא מודאג. ומקסימום, אני אפסיד כסף. אז מה? שווה לי כל אגורה. אני נהנה מכל רגע. זה שווה יותר מכל שקל.

סוזי,
היום כשיש לי 5.14 ואני רואה חבר'ה עם 4.16 זה רק מחזק את הטענה שלי (ושלך גם, אגב): 5.14 זה למופרעים קשות, אנשים חסרי תקנה עם IQ נמוך ואהבה בלתי מוגבלת לזחילת סלעים. נשמע לך כמו מישהו שאנחנו מכירים?
אני שלם עם הקנייה. לחלוטין. ומכל הדברים, דווקא ה6% הנוספים בHI הם הכי פחות מפריעים.
יחס בין מס' שיניים לחוזק מתקיים כל עוד אתה מדבר על אותם קטרים. אני לא מדבר על אותם קטרים.

רמת האמינות לא תיפגע. אמינות = רכב שאתה יודע כשמשהו עומד ללכת בו, לא רכב ששום דבר לא הולך בו. רכב ששובר ציריה במצב מסויים עדיין אמין, כל עוד אתה יודע שזה מה שיקרה אם תעשה כך וכך. ואני יודע. זה המחיר שאני הולך לשלם עבור צמיג במידה מינימלית לשטח - 32.
אתה מגדיר "אמין" כ"פחות שביר". זו ההגדרה של רוב האנשים. זכותך. אני אפילו מכיר בחור נחמד שמתחרה עם הסמוראי שלו (אוסטרלי) שלא מגדיל צמיג מעבר ל31 כי הוא לא רוצה לשבור. זכותו. זה לא אומר שהבחירה שלי פחות נכונה בשבילי - אני מודע להשלכות ומקבל אותם כחלק מהחבילה.

נמרוד
23-10-04, 10:08
אני מזדהה בדיון הזה עם.... אלכסי!

אתם כותבים הרבה, זה יופי, זה כיף, אבל מרוב עצים אני כבר מקבל סחרחורת... אלון, תן פה את התקציר, בשניים שלושה משפטים, בשביל אלכסי וגם בשבילי... למה לעזאזל אתה רוצה לשנות יחסי העברה בסרנים?

ryanai
23-10-04, 11:42
נמרוד אני אסכם לך בקצרה:

אלון רוצה להחליף יחסי העברה בסרנים מאותה סיבה שכלב מלקק את הביצים... (כי הוא יכול)

אלון, נפלת בגדול:

משה ממש לא יקבל את אותה המהירות הסופית, משום שבנוסף לקוטר הוא הוסיף עוד כחמישה או שישה אינץ' לרוחב, שזה שווה משקל. דהיינו, למרות שבסל"ד נתון הוא עדיין על אותה מהירות, הרכב לא יסחוב אותו דבר בכלל ולא יגיע לאותו סל"ד בהילוכים הגבוהים כי לא יהיה לו מספיק מומנט.

אני אצטט את נמרוד משירשור עתיק:

התשובה לשאלה איזו מכונית תגיע למהירות סופית גבוה יותר היא ששלושתן תגענה לאותה מהירות בדיוק.
מהירות סופית = "מצב מתמיד", steady state בעברית, מצב שאין בו תאוצות בהגדרה - המכוניתעת במהירות קבועה וכל חלק בתוכה נע ומסתובב שמהירות קבועה. אין למשקל השפעה על המהירות הסופית אלא זאת - כוח החיכוך הנובע מהגלגלים (rolling ressistance) תלוי בחזקה ראשונה במשקל. בלי קשר למיקום של המשקל.
המהירות הסופית היא פונקציה של ההספק המקסימלי, ושל כוחות הגרר שנוצרים ע"י הגלגלים וע"י האויר, שמתוכם רק ההתנגדות לגלגול תלויה במשקל, וגם זה כאמור ללא תלות במיקום.

אגב יש יחסי העברה בסרן של סמוראי 3.909 בכל סמוראי סלילים מ 96 וצפונה...
(סוזי - אני צריך לספר לך את זה ?)
כל מה שנשאר לעשות זה לשכנע את שלומי שה 3.7 שיש לך יהיה לו הרבה יותר טובים בנהיגות ראלי שהוא כלכך אוהב :twisted:

סוזי המשתוללת
23-10-04, 13:10
כן
תתפלא יש לי עוד הרבה מה ללמוד וזכרתי איפה שהוא במעמקי הגולגולת שקיימים יחסי העברה כאלו אבל לא הייתי בטוח
אלון כדי לשנות יחס העברה צריך לשנות את קוטר הגגשי"ם ולא את כמות השיניים
מכיוון שה 3rd member בויטרה תואם אחד לאחד לשלנו זה אומר שאין מקום להגדיל את הקורונה ז"א צריך להקטין את הפיניון ז"א שיניים קטנות יותר בד"כ ולכן סיכוי גדול יותר לכשל
אם תסתכל על מרבית הרכבים הסטנדרטיים דיפנדר סופה וכו' תראה שהיחס הבסיסי הוא 3.7 +/- .3 ויש לכך סיבה והיא מקסימום חוסן למינימום השקעה בחיזוק

אלון_ק
23-10-04, 14:13
רפי, בסדר. לא המשקל יהיה ההבדל אלא החיכוך. התוצאה נשארת זהה - אין את אותה מהירות סופית. במישור נניח שכן, אבל ממש לא בעליה, לדוגמה.

נמרוד, אני הגדרתי מההתחלה ואמרתי כבר מספר פעמים: אני רוצה את זה בשביל בניין נכון של רכבת הכח. אני רוצה מקסימום זחילה ומינימום עומסים עד הדיפ', כמובן יחד עם פגיעה סבירה ומינימלית במהירות הסופית.

3.9 נמוך ונדיר מדי. לך תמצא כזה.

סושי, תבדוק אותי, טוב? דיפ' של ויטארה חזק יותר, נקודה.

אלון_ק
23-10-04, 15:40
אה הא, סושי!! קבל ציטוט:

Must use the Can or tack weld the 4-pins as the Kick ring gear will not hold them securely on the sammy 4-pin carrier.

The Track/kick ring gear is larger then the sammy ring gear
מה זה אומר לך אם הקורונה של הויטארה לא מחזיקה את הקרוס שאפטס במקום? נכון!! שהקוטר של הקורונה יותר גדול!
לעומת זאת...

smaller pinion gear

הלכתי ובדקתי את עצמי וגיליתי שאני לא מוצא מספרים מדוייקים להתבסס עליהם בנושא חוזק הרינג/פניון של ויטארה מול סמוראי. מה שכן מצאתי זה דעה מגובשת ואחידה לגבי החוזק (ויטארה חזק יותר) ושני מקורות שמגלים שקוטר הקורונה גדל: זה אחד, השני פשוט ציין שהוא היה בשוק ממיעוט הרווח בין הקורונה וה3RD אחרי ההתקנה.

ryanai
23-10-04, 15:55
אלון,

אתה רוצה לבנות את רכבת הכח נכון - תגדיר לעצמך קודם מה זה נכון.
מה אתה רוצה מרכבת הכח שלך ? יש לך צמיגים ביום ראשון ? יופי ! תחזיר את הרכב למצב 4X4 (אם עדיין לא עשית את זה) ובוא נטייל בסוף שבוע עם הצמיגים החדשים שלך. תראה מה חסר לך ותחזור לכאן (ואז כמובן כולם ימליצו לך להחליף יחסי העברה בסרנים)

האמת שבהתחשב ביחסי ההעברה שיש לך בטרנספר, המקום היחיד שרצוי לעשות בו תיקונים לצמיגים יותר גדולים הוא באמת בסרנים. אבל זה לא ימנע ממך לשבור - להפך !
ביחס למצב הנוכחי שלך (עם 32") יחס יותר נמוך בסרן רק יעלה את העומס על הציריה ויחליש את הדיפרציאל עצמו. אתה רוצה לא לשבור ? הפתרון הוא לחזק את רכבת הכח - אבל לא בטוח שזה שווה את הכסף...

ואגב הדיפרציאל האחורי (הגדול) בויטרה אכן חזק יותר. הקידמי (זה שמתאים לסמוראי) הוא נקודת הכשל הבעייתית ביותר בויטרות עם הצמיגים הגדולים בחו"ל.

3.9 נמוך ונדיר מדי. לך תמצא כזה.
אתה לא מקשיב... לשלומי יש כזה בסרנים :twisted:
רפי.

אלון_ק
23-10-04, 16:04
קקי, דקה אחריך. אכן האחורי הוא החזק מבינהם, אבל הוא דורש התאמות מטורפות.

3.9 עדיין לא מצדיק את כל העבודה. הפרצוף של שלומי אם אני אקח לו את הדיפ' כן. 4.11 כבר כן מצדיק, אבל מאיפה?

אבל לא בטוח שזה שווה את הכסף
בטוח שלא.

יום ראשון גם הציריה השבורה (כן! כבר יש אחת!) הולכת לתיקון, אם היא תהיה חזרה לפני סופ"ש אז סבבה - נלך לטייל. ואם הצמיגים יוכלו להכנס בלי ספייסרים (אני סקפטי...).

אלכסי
23-10-04, 18:48
אלון ידידי הכול בסדר, אבל...

...למרות שבסל"ד נתון הוא עדיין על אותה מהירות...
quote]
זו התשובה שלך למשפת שלי [quote=אלכסי]
הגדלת צמיגים באותו אחוזים מחזירים לנו מהירות, נחון.
לא כתבתי שום דבר בקשר סחיבת רכב. כניראה לא רק אני לא כורה. (למרות שכרתי כמת הכול, אפילו שהיה קשה)
ואם אתה מדבר על
...כי לא יהיה לו מספיק מומנט. בשביל זה מגדילים מנוע...

אז יש שתי דרחים להגדלת מומנת
1. להגדיל זרוע
2. כוח
ובשינוי יחסי העברה הגדלת כבר מומנת.
אז למה אתה חושב שזה לא מספיק. ואם כן לא מספיק תגדיל יותר לא 4.6-אז 5.12, לא מספיק אז 5.83 (עדין זול יותר מהחלפת מנוע)
ובמקרה שלך מסה של גלגל זה מסה של רכב כללי. (לא פחות ולא יותר)

(המספרים הם להמחשה בלבד).

אלכסי
23-10-04, 18:52
ובשינוי יחסי העברה הגדלת כבר מומנת.

סלחה
הגדלת כבר זרוע

אלון_ק
24-10-04, 02:15
אני דווקא כן קורא את כל מה שאתה כותב, לפעיתים פשוט קשה גם לי להבין מה אתה מנסה לומר. ואני מעריך את המאמץ שלך בקריאה - אני יודע שזה לא קל.

לגבי יחס גבוה מ4.6, אני מוותר מראש - הן חוזק הדיפ' הן המהירות הסופית יהיו מוגזמים.

בכל מקרה, הושבתי את עצמי בכח והכרחתי את עצמי להרגע מעט ולחשוב ישר. הגעתי לכמה מסקנות, העיקרית שבהן היא שאני לא אוכל להרשות לעצמי את ההחלפה. זה הרי לא ייגמר בה, יבואו גם ציריות HD ושאר ירקות והעלות הסופית לא תצדיק את הנושא.

כמו כן הגעתי למסקנה לגבי הסיבות שלי להחלפה. גיליתי שגם אם אין שום סיבה טובה לעשות אותה, אני עדיין רוצה. זה הקיק שלי, זו השריטה. זה מה שעושה לי טוב. אני לא אעשה את זה הפעם, כי הפעם זה באמת מוגזם, אבל היי - לפחות התאפסתי על עצמי. אני לא צריך לתרץ יותר, רפי צודק. אני כלב ואני יכול, לכן אני אעשה.

גיא
24-10-04, 03:17
אתה יודע שאני אוהב אותך ?

אתה גם יודע שהזמנת אותי לקפה בנ.ג ולא הגעת ?

itayhi
24-10-04, 23:20
אני לא אעשה את זה הפעם, כי הפעם זה באמת מוגזם, .

חבל...אני הייתי מחכה לרגע שבו יפלו עלי יחסי העברה כאלו, והולך על זה.
תיכף תבין למה אני אומר את זה....

כמו כן הגעתי למסקנה לגבי הסיבות שלי להחלפה. גיליתי שגם אם אין שום סיבה טובה לעשות אותה, אני עדיין רוצה. זה הקיק שלי, זו השריטה. זה מה שעושה לי טוב.

אני איתך!!!!
עד הסוף.
בכל הרצינות.

מזה אתה נהנה, זאת השריטה שלך, הדפיקות שלך אתה לומד מזה המון.
כולל טעויות שכנראה לא יקרו ברכב הבא (והיקר יותר) שעליו אתה תעבוד (דיפנדר? :lol: ).
מחלת ה"דיסקטיטיס" לא עוברת מהר כ"כ, וטוב שכך.
תמשיך ככה, זה כיף, לכולנו.

חוץ מזה, אין נצחק עליך אם לא תשתגע על הפחנוע הזה שאנחנו קוראים לו "ג'יפ", אה???

חולה עליך
איתי (גם הדס מוסרת את חיבתה הרבה...)

danip
03-01-06, 19:50
שלום

מה היחס העברה בסרן של סמוראי 94?

1:3.7 בערך?

תודה דני

אלון_ק
03-01-06, 21:21
1:3.727

danip