PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת היתכנות - מיטות עץ טבעי בהזמנה אישית

dardar
30-11-10, 22:08
אחי הצעיר, עודד, השתחרר משרות קבע וחושב להתחיל לבנות בסיסי מיטה מיוחדים מעץ טבעי.
דוגמה למיטה שהוא בנה בזמן האחרון -
מיטת אקליפטוס עשוייה מגזע פרוס, רגליים מבולי עץ,
הפרוסות מלוטשות ברמה גבוהה,
וצבועות בשלוש שכבות של לכה מיוחדת שמכילה גם חומר איטום.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29143&stc=1&d=1291146625

ראש המיטה :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29144&stc=1&d=1291146625

הוא מתמחר מיטה כזאת בסביבות 2500 ש"ח, והתכנית היא לבנות מיטות בסגנון הזה בהזמנה אישית.
כמובן שתיכלל הובלה והרכבה בבית הלקוח המאושר.

לי כבר יש מיטה שהוא בנה, לפי הזמנה כמובן :cool: - פשוט תענוג.

הטלפון שלו -
054-5858633
עודד
אם יש שאלות הוא ישמח לענות.

מה דעתכם ?

נדב42
30-11-10, 22:20
אם אחיך נמצא/מגיע לאזור המרכז, אני ממליץ לו לקפוץ ליער אילנות (בין פרדסיה לקדימה על כביש 4) למקום שנקרא אקזוטי במרכז המסחרי הקטן שם. הם עובדים הרבה עם אקליפטוס (בונים הכל בנגריה שלהם) והם אנשים מאוד נחמדים - שווה לדבר איתם ואולי הם יוכלו לשתף פעולה - ואם לא, אז אחיך יוכל לראות שם עוד דברים יפים וגם איך הם מתומחרים ...

בהצלחה :p

zagi
30-11-10, 22:59
לאקליפטוס יש גוונים מאוד יפים ש"יוצאים" החוצה עם שכבה טובה של לכה , אבל ...
אקליפטוס הוא עץ שסופח הרבה מאוד מים , מהרגע שכורתים אותו ועד שהוא יבש לגמרי לוקח לא מעט זמן ובתהליף היבוש שלו הוא מתעוות , נסדק ומתפוצץ . בתהליך זה הלכה שאחיך שם על העץ לא תחזיק הרבה זמן וכמו כן כל המיטה תקבל עיוותים ( "ווינצים" ) .

כל האמור לעיל בטל ומבוטל אם האקליפטוס עבר תהליך ייבוש בתנור ( מיוחד , לא אפיה ;) ) כאשר בתהליך זה העץ היה קלוב ( קשור ) ע"מ למנוע עיוותים בייבוש .

לפי התמונות אני רואה שזה לא המקרה והעץ הנ"ל לא עבר ייבוש בתנור .

מקווה שעזרתי להתפתחות של אחיך בתחום יותר ממה ש"קילקלתי" .

נ.ב - תגיד לו שהוא מוזמן להתקשר אלי לייעוץ וכדו' ...

zerez
30-11-10, 23:46
בהרבה משתלות מוכרים ריהוט חצר מעץ, אם אחיך מוכן לעשות הסבה מקצועית לריהוט גינה כדאי לו להסתובב בין המשתלות ולמצוא מישהו שיהיה מוכן למכור את הריהוט שהוא בונה, יכול להיות שהוא יוכל למכור דרכם גם מיטות.
בזמנו בניתי לעצמי שולחן גינה ופינת זולה מעץ אורן, לפי המחירים שראיתי במשתלות אי אפשר להתעשר מזה אבל אפשר לעשות קצת כסף.
בהצלחה לאחיך, המיטה יפה למרות שהיא לא מתאימה לחדר השינה שלי :-)

dardar
01-12-10, 19:34
תודה על המחמאות (גם למי ששלח בה"פ).

חומר הגלם נקנה בתור פרוסות לאחר ששכבו לייבוש תקופה ארוכה במנסרה שמייבאת אותן.
בנוסף לכך במנסרה העץ עובר טיפול מיוחד נגד תולעים.
המנסרה שממנה נקנה חומר הגלם עוסקת בייבוא וטיפול בעץ שנים רבות, ועודד עובד איתם כבר מספר שנים (עד עכשיו בתור תחביב ובנייה של רהיטים לחברים ולקרובים) - עד עכשיו הם לא אכזבו.

נדב42 - רעיון מצויין הוא מתכנן להגיע לשם בזמן הקרוב

-->