PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל צבירה ונחל נקרות

גיא67
01-12-10, 12:41
אנחנו מתכננים בשבוע הבא הליכה על שביל ישראל מעין 2גלד ועד ספיר

השגנו לטיול טריוס ואשתי תנהג בו בדרכי הג'יפים.

הניסיון שלה קטן בנהיגת שטח, ולפיכך רציתי לשאות את המלומדים כאן לגבי עבירות הדרכים הבאות:

1. דרך מס' 17260 אדומה מכביש הערבה דרך נחל נקרות עד לחניון גב חולית

2. דרך מס' 17143 ירוקה לנחל צבירה

האם נהג מתחיל יוכל לנסוע בדרכים אלה עם טריוס? האם ישנם מכשולים בעייתיים בדרכו?

למיטה זכרוני הסנילי לא היו שם בעיות מיוחדות, אך נסעתי שם על תקן טרמפיסט ולא בעיניים של נהג

תודה,

גיא

אדר_ק
01-12-10, 15:00
מקווה שתבין את הרתיעה שלי מלענות לשאלתך, ולכן אל תיפגע בשום מצב.

שני השבילים בעבירות קלה לג'יפ אמיתי, הנהוג ע"י ג'יפאי.

לטריוס עם נהג מיומן, וג'יפ נלווה כמתואר אין שום בעיית עבירות ובכל בעייה

ימצא פתרון.

קח בחשבון שראיתי שקיעות באיזור הנ"ל == משיכה נדרשת,

ותמיד קשה, לכולנו, להחליף גלגל בחול.

יונתןמצפה
01-12-10, 18:55
ואני אענה על השאלה בסיפור שסיפרו לי חברים ממצפה: (שמחזק את דברי אדר)
בסוכות היה טיול מאורגן כלשבו שבו הקבוצה הלכה ברגל ולנה בעין גלד.
לטיול היה איש לוגיסטיקה שהיה אמור לחכות לקבוצה בנקודת הלינה (בחור צעיר וחזק אחרי צבא, עם מעט נסיון ורכב חזק...). ונחש מה, הקבוצה הגיעה והבחור לא היה שם. עובר הזמן, חושך, אמצע המדבר, אין קליטה השעה אחרי 22:00 והקבוצה ללא הציוד, ללא מים, והכי נורא- לא יודעת מה קורה עם הבחור.
מהצד השני, הבחור- כולו בטירוף, שקוע על תחתית הדלת בזיף-זיף של הנקרות, לא יודע מה לעשות!!!
במזל, מישהו מהקבוצה הצליח להשיג קליטה ויצר קשר עם החבר במצפה שנסע לחפש את הבחור.
איפשהו לקראת אמצע הלילה הם הגיעו לבחור, נדרשו שני דיפנדרים כדי לחלץ אותו מהשקיעה וכדי להביא אותו בבטחה לקבוצה המודאגת.
את מוסר ההשכל, תסיק לבד. אין כאן עניין חד משמעי!
לגבי שאלתך, אין בעיות עבירות מיוחדות למעט העובדה שכמעט כל הנקרות נהיה חולי וטובעני.
כן יש בעיות התמצאות וניווט, התגברות על תקלות, וחוסר קליטה של סלולרי ברוב האזור.
עכשיו תעשו את ההחלטה לבד.

גיא67
07-12-10, 07:38
תודה על התגובות
אני בהחלט מבין שנחל נקרות טובעני וקשה לנהיגה
רציתי אם כן לשאול:
1. האם כל המסלול האדום טובעני? האם עד החבירה לשביל ישראל, כמה ק"מ מזרחית לגב חולית המצב טוב יותר?
2. האם השביל הירוק לנחל צבירה פחות קשה?

תודה מראש,
גיא

ziv_a
07-12-10, 08:21
גיא בוקר טוב,
חזרנו משם שבוע שעבר - עם טריוס ובלי ידע בנהיגה - היא לא עוברת את ה-200 מטר של הפניה מנקרות לצבירה (סימון שבילים אדום-->ירוק).
יש שם פיתחה עם 200 מטר של חול/זיפזיף עמוקים מאד, עם קוליסים עמוקים, ומבלי לזלזל-צריך לדעת מה עושים שם כדי לא לשקוע.
זיו

נדב42
07-12-10, 08:37
אני רוצה לפסול את הרעיון עוד לפני שדנים בעבירות הטריוס: לא נוסעים לבד בשטח אלא אם כן הנהג מנוסה, הרכב מותאם היטב ואמין, ויש אמצעי קשר בעלי קליטה בכל תחום הנסיעה. במקרה הזה אף אחד מהתנאים האלו לא מתקיים, זה מתכון להסתבכות.

אם אתם רוצים לשלב רכב וצעידה, ארגנו לפחות עוד רכב אחד עם נהג מיומן, ומכשירי קשר טובים (לא חצי וואט) לרכבים ולצועדים.

לגבי התוואי הספציפי וטריוס - לא הייתי שם כבר הרבה זמן וגם אז לא בחנתי את התוואי מנקודת מבט של טריוס, אז בנקודה זו אין לי מה לתרום.

נדב.

שלמי
07-12-10, 09:12
תודה על התגובות
אני בהחלט מבין שנחל נקרות טובעני וקשה לנהיגה
רציתי אם כן לשאול:
1. האם כל המסלול האדום טובעני? האם עד החבירה לשביל ישראל, כמה ק"מ מזרחית לגב חולית המצב טוב יותר?
2. האם השביל הירוק לנחל צבירה פחות קשה?
תודה מראש,
גיא

כדי לעשות סדר ולמען הדורות הבאים, הנקרות לא טובעני וקשה לנהיגה.
אנחנו מדברים על מסלול קל לנהיגה (ולניווט), עם מספר קטעים של זיפזיף שאכן עלולים להיות בעייתים לנהגת לא מיומנת בטריוס. אני לא זוכר ולא רוצה לציין קטעים ספציפיים, וזה לא רלוונטי ולא יעזור.
השביל הירוק לצבירה עוד יותר קל, אין בעיה גם לטריוס (הכל נכון ללפני שבועיים).
ועדיין, בתור מי שמטייל גם כג'יפ יחיד (ג'יפ קצת יותר גיבור מטריוס), אם אתה ואלון מתחילים במכתש ומצפים לפגוש את הגי'פ בגב חולית זה סיכון גדול מדי, כפי שכתבו לפני.
פתרון אפשרי זה לחפש כאן בפורום מי שמתכנן לעשות את המסלול הזה בתאריך שלכם, ולסגור מראש ליווי של הטריוס עד לגב חולית, ככה תהיו שקטים שתיפגשו בערב.
לגבי היציאה מגב חולית עד לצבירה, אפשר לחכות ולתפוס "טרמפ" עם ג'יפים שיוצאים מהנקרות, יש לא מעט כאלה בסופי שבוע, וילוו את הטריוס עד הכניסה לצבירה (שביל ירוק). מכאן לא תהיה לו בעיה, כנ"ל לגבי היציאה מהצבירה לכביש.
אפשר גם לחפש בפורום של השביליסטים אם יש עוד מטיילים בקטע שלכם באותם תאריכים, ולראות מה הלוגיסטיקה שלהם.
בכל מקרה, לא לשכוח רצועת גרירה (עדיף שתיים) ואת חפירה / טוריה.
בהצלחה.

:razz: (הסמיילי באדיבות חופש חנוכה של הילדים)

ד ו ר ו ן
07-12-10, 10:11
היא אמורה לנסוע במסלולים האלו לבד ברכב, ללא נסיון שטח, כרכב יחיד?
יש לא מעט משתנים בנהיגת שטח שמכפילים את פקטור הצרות האפשרויות,
זה לא רק עניין של שקיעה בתוואי עצמו- דבר בהחלט אפשרי לרכב חלש עם צמיגי כביש ובטח ובטח עם נהג לא מיומן.
הדשדש של הנקרות אולי עביר בצורה טובה כשאתה בתנועה רציפה אבל מספיק שהיא תעצור במקום הלא מתאים, סתם כדי להבין לאן ממשיכים או למנהלות אילו ואחרות ולא תוכל להתחיל תנועה כי הרכב יתחיל להתחפר, דבר נכון שבעתיים לטריוס ללא LOW.
יש לה נסיון בחילוץ עצמי?
נסיון בהחלפת גלגל "סתם" בגלל פנצ'ר, אבל כשהוא קורה על חלוקי נחל שהג'ק שוקע פנימה במקום להרים את הרכב?
בולדרים במרכז השביל שיכולים לנפץ אגן שמן, לא חסרים כתמים שחורים בנקרות של כאלו שבולדר חסר אחריות קפץ להם לאמצע השביל או שהקוליסים ניתבו את הרכב אליו והוא לא הספיק לברוח מהם..
בקיצור,
אל תשלח אותה לבד לשם או לכל מקום אחר במדבר אם אין לה הרבה נסיון.

גיא67
23-12-10, 19:48
תודה על האזהרות

לקחנו ברצינות רבה את דיעותיכם כג'יפאים מנוסים ולבסוף העתקנו את הטיול למכתש רמון.
האשה הסיעה את הטריוס ללא שום בעיות עד העץ הבודד ובחזרה. קצת זיפזיף אבל לא משהו שיעכב אותה.

אגב, לדגם הזה של הטריוס יש LOW

ועוד שאלה, ברשות מרנן ורבותיי:

הדרך למעלה מחמל ממצפה עבירה באותה מידה, היינו האם יש הפתעות מיוחדות בדרך?

hadtomer
23-12-10, 19:54
[quote=גיא67;357706]

quote]

אנא צלם את הידית/כפתור של הLOW ושים תמונה. <O:p</O:p

גיא67
23-12-10, 20:05
[quote=גיא67;357706]

quote]

אנא צלם את הידית/כפתור של הLOW ושים תמונה. <O:p</O:p

הרכב אינו ברשותי לצערי. משהו עם יובל דגם ה - 100.

יש שם הילוך 1, 2 והתחתון - L

אדר_ק
23-12-10, 20:29
תודה על האזהרות

האשה הסיעה את הטריוס ללא שום בעיות עד העץ הבודד ובחזרה. קצת זיפזיף אבל לא משהו שיעכב אותה.

הדרך למעלה מחמל ממצפה עבירה באותה מידה, היינו האם יש הפתעות מיוחדות בדרך?

אם תפרט מהו העץ הבודד (נוקד?) אשמח להתייחס להשוואה.

לגבי מחמל, הרי שעשרת הק"מ הראשונים ממצפה לאורך המצוק אין בעיה.

אח"כ נכנסים ומתפתלים בתוך הואדי, ויש מספר הצלבות ומעברי נחל מצד לצד.

שוב בתוספת של ג'יפ עם ג'יפאי כל בעייה תיפתר, אחרת יכולה להתפתח דרמה.

יובל48
23-12-10, 21:01

לגבי מחמל, הרי שעשרת הק"מ הראשונים ממצפה לאורך המצוק אין בעיה.

אח"כ נכנסים ומתפתלים בתוך הואדי, ויש מספר הצלבות ומעברי נחל מצד לצד.

שוב בתוספת של ג'יפ עם ג'יפאי כל בעייה תיפתר, אחרת יכולה להתפתח דרמה.

מעניין באמת העץ הבודד הזה....
לגבי מצפה-מחמל,
אדר שכך כנראה שיש גם עליה דרדרתית ומוצלבת בדרך,
כזו שהכניעה בעבר רכבים רכים.

גיא67
23-12-10, 21:04

.

העץ הבודד (http://lh6.ggpht.com/_xSnnGqCCRVE/TM0kiCscsNI/AAAAAAAABxY/UjvCyybXkd8/s1024/DSCF7718.JPG)הוא חניון היום בתוך נחל רמון, 4-5 ק"מ מערבית לכביש 40 על השביל השחור

תודה!

asafk
23-12-10, 21:10
[quote=hadtomer;357711]

ללא ספק, מבריק!!!
:grin::grin:
(הולכים להסתלבט עליך לא מעט בקרוב. קח את זה בסבבה, אל תעלב)

אסף.

יונתןמצפה
23-12-10, 21:21
[quote=גיא67;357716]

ללא ספק, מבריק!!!
:grin::grin:
(הולכים להסתלבט עליך לא מעט בקרוב. קח את זה בסבבה, אל תעלב)

אסף.

כולם מגלים איפוק בוגר באופן מעורר השתהות.

לגיא- לשאלתך, הנסיעה לראש מעלה מחמל היא לא נסיעה קצרה וגם היא אינה מומלצץ לאדם ללא נסיון עם רכב ללא LOW (ולא, ואין LOW או FRONT SPACIAL או כל שם אחר שמתאר הילוך כח שיש ברכב שטח אמיתי).
תקלה הכי פשוטה וגם היא וגם ההולכים יכולים להיכנס לצרה צרורה...

zerez
23-12-10, 21:38
אני רוצה לפסול את הרעיון עוד לפני שדנים בעבירות הטריוס: לא נוסעים לבד בשטח אלא אם כן הנהג מנוסה, הרכב מותאם היטב ואמין, ויש אמצעי קשר בעלי קליטה בכל תחום הנסיעה. במקרה הזה אף אחד מהתנאים האלו לא מתקיים, זה מתכון להסתבכות.

אם אתם רוצים לשלב רכב וצעידה, ארגנו לפחות עוד רכב אחד עם נהג מיומן, ומכשירי קשר טובים (לא חצי וואט) לרכבים ולצועדים.

לגבי התוואי הספציפי וטריוס - לא הייתי שם כבר הרבה זמן וגם אז לא בחנתי את התוואי מנקודת מבט של טריוס, אז בנקודה זו אין לי מה לתרום.

נדב.

מסכים עם נדב בכל מאת האחוזים, לא יוצאים לבד לשטח ובטח שלא נהגת בודדת ולא מיומנת.
ולרכב שלך אין LOW.

ד ו ר ו ן
23-12-10, 22:04
[quote=hadtomer;357711]

לפי התגובה הזו, גם לך אסור לצאת לבד למדבר..
:cool:

דרור ברלי
23-12-10, 23:02
מה עשיתם מהטריוס...
לא, אין לו הילוך כוח וגם אני אחסוך את ההסתלבטויות... אבל בידיים מיומנות הוא יכול להפתיע. ממצפה דרך המצוק ועד לראש המחמל - אני טוען שעם נהג מנוסה שלא מתבייש לצאת מהרכב ולשים אבן פה ואבן שם כדי להימנע מדרמות ולמזער סיכוי לנזקים, הוא יעבור ויגיע כמו גדול.

ofer23
23-12-10, 23:07
[quote=גיא67;357716]
לפי התגובה הזו, גם לך אסור לצאת לבד למדבר..
:cool:
מזכיר לי את הבדיחה על דוד לוי..
כל הזמן היה מביא את הרכב למוסך עם גיר הרוס, שאל אותו המוסכניק "איך אתה נוסע?"
דוד לוי עונה "ראשון,שני ומכניס לרייס..."

יונתןמצפה
23-12-10, 23:17
מה עשיתם מהטריוס...
בידיים מיומנות הוא יכול להפתיע.

האדון בפרוש אומר שמדובר באשתו הלא מיומנת בנהיגת שטח. ולכן התגובות!
ממש לא מזלזלים בטיוס. בחלק מהדרך הזו גם נסעתי בוולוו 245... אז מה?
הבעיה היא לא הרכב אלא חוסר הנסיון והסיכוי להסתבך. וגם מה יהיה כשכבר תקרה תקלה. נניח פנצ'ר...

ד ו ר ו ן
23-12-10, 23:21
דרור,
יצא לי לבלות עם רכב כזה במשך 10 ימים בשטח, יש לי מושג לא רע בכלל לגבי היכולות שלו.
אני באמת חושב שמה שאתה- כמישהו מנוסה, יכול לעשות איתו זה ממש לא מה שהיצרן שלו התכוון או מה שיכול לעשות איתו מישהו ממש לא מנוסה.

פוטנציאל הנזק שונה לגמרי, במקום שאתה תירד לשים עוד אבן, מישהו חסר נסיון ישלב את הגיר ל-L וייתן גז..
:mrgreen:

itayhi
24-12-10, 00:51
[QUOTE=asafk;357736]

כולם מגלים איפוק בוגר באופן מעורר השתהות.

+1
:p

איתי

גיא67
24-12-10, 08:02
טוב, הבנתי שני דברים:
1. עשיתי פאדיחה עם ה - L. השד יודע מה זה ההילוך הזה, כנראה סוג של מנגנון השמדה עצמית כמו בסרטי ריגול.

2. עד הפרידה מהמצוק, הדרך סבירה יחסית. כך גם אני זוכר אותה כשעשיתי את השביל.

הפתרון האפשרי:
למחמל ניתן להגיע מצפון דרך ציר הנפט. ההגעה לחניון נחש צמא שעל הציר קלה ואפשרית לרכב רך. ציר הנפט שבו יצא לנו לנסוע בעבר, מהמדרשה לחניון זיק (לא ניסינו את המעלה למרות הLOW המאובזר:wink:) ולעין עקב ובחזרה נראה טוב יותר מדרכי ג'יפים ממוצעות.

האם ההגעה למחמל מצפון (או התקרבות אליו בכיוון זה) נוחה יותר?

אדר_ק
24-12-10, 09:35
העץ הבודד (http://lh6.ggpht.com/_xSnnGqCCRVE/TM0kiCscsNI/AAAAAAAABxY/UjvCyybXkd8/s1024/DSCF7718.JPG)הוא חניון היום בתוך נחל רמון, 4-5 ק"מ מערבית לכביש 40 על השביל השחור

תודה!

ראשית תודה על שהשכלת אותי. תמונה באמת יפה.

שנית הניסיון הנצבר בנהיגה לעץ הבודד הלז, תקפה לאותם 10 ק"מ הראשונים של הדרך.

ולבסוף, למרות העידוד שקבלתי לסיפא של תשובתי מברלי (תודה), התשובה היא

לא

נ.ב

תחליף דחוף את רכב הליווי, לכל דבר עם גיר כח. וגם אז תמשיך לשאול

אדר_ק
24-12-10, 09:48
הפתרון האפשרי:
למחמל ניתן להגיע מצפון דרך ציר הנפט. ההגעה לחניון נחש צמא שעל הציר קלה ואפשרית לרכב רך. ציר הנפט שבו יצא לנו לנסוע בעבר, מהמדרשה לחניון זיק (לא ניסינו את המעלה למרות הLOW המאובזר:wink:) ולעין עקב ובחזרה נראה טוב יותר מדרכי ג'יפים ממוצעות.

האם ההגעה למחמל מצפון (או התקרבות אליו בכיוון זה) נוחה יותר?

נכון שהדרך עד ל-ח.ל צמא הינה דרך עפר פשוטה, אבל עדיין 15 ק"מ בעומק השטח
לבד, עם יכולות,תקשורת וגיבוי מוטלים בספק.

המשך עשרת הק"מ, של הדרך הרבה פחות מענג לרכב רך.

בקציור ראה נ.ב הקודם

moisofnik
24-12-10, 15:26
אל תנסה להגיע למחמל בטריוס בודד - לא מצפון ולא ממערב. כמו שכתבו - יש בחלק הקרוב למחמל משני הצדדים אתגרים בעלי פוטנציאל סכנה משמעותי לרכב רך, שכבודד וללא קשר - מקדם הסיכון לו ולהולכים שסומכים עליו מוכפל ומשולש. בייחוד העליה מכיוון דרך הפסלים.
הכל עביר לנהג מיומן ומלווה בג'יפ, וראינו כבר כאלה שם, אבל לא שווה את הסיכון והלחץ. אני אומר לך כמי שהתנסה ברכב רך ובג'יפ אמיתי במקומות כאלה ודומיהם.
מדובר בבורות והצלבות שאין מה להשוות לדרך לעץ בנחל רמון שבעיקר מצריכה ניווט בין סלעים קטנים, או לעין עקב שעביר בנהיגה איטית וזהירה.

-->