PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת עלה מסט של 4 עלים

Tom Bril
01-12-10, 13:03
הנושא נדון בפורום מספר פעמים אך לא באופן ספציפי מה גם שהמקרא הנ"ל שונה במקצת.

הרכב ,סמוראי קצר 1300,

מאחור שמתי לב שמספר העלים הוא 4 בשונה ממה שהבנתי שאמור להיות (3)
העלה הנוסף בעל קוטר גדול יותר ביחס לשאר וממוקם בחלק התחתון ביותר (צמוד לסרן)

לפי הבנתי כנראה שהבעלים הקודם ראה שהעלים קרסו או ישרים מידי או שהיה מעוניין בהגבה זולה והוסיף עלה.

הבעיה היא שהרכב בועט, קשיח מאוד מאחור ואני מעוניין לשנות את המצב.

השאלה היא מה כדי לי לעשות בנידון ללא התערבות כספית?

הרכב נועל צמיגי 235 ללא יחס העברה.

תודה :grin:

ishc
01-12-10, 15:18
ברוך הבא לעולם הסמוראים. רכב קצר כל כך עם ארבע עלים תמיד יהיה קשה ולא משנה מה תעשה. אבל, יש קשה יותר ויש קשה סביר, אם העלים שלך מאחורה גמורים ברגע שתוריד את העלה התחתון הקפיץ ישקע מהר מאוד. הייתי קופץ לבעל מקצוע שרק יעיף מבט לפני שהייתי מתחיל לפרק.

Tom Bril
01-12-10, 15:26
תודה על התגובה,

חסרונות הסמוראי והשפעותיהם על נוחות הנסיעה ברורים לי.

אין לי בעיה עם שקיע של הרכב, השאלה אם נוחות הנסיעה תשתפר, עלה ישר יותר נוח יותר הלא כך?

gmike
01-12-10, 15:58
העלה שאתה מדבר עליו הוא עלה עומס.
הוא מקורי. בד"כ הוא מעורגל בקשת הפוכה לשאר העלים, ולכן הוא בא לידי ביטוי רק לקראת סוף סגירת מהלך המתלה,
או אם הרכב עמוס אז הוא משפיע מוקדם יותר, ותומך בשאר הקפיץ.
אם אצלך כאשר הרכב לא עמוס קפיץ העומס נוגע ברוב אורכו בשאר החבילה,הקפיצים שלך עייפים ושקועים, ולכן אתה מרגיש שהרכב "בועט".

מה אפשר לעשות ללא התערבות כספית? אתה יכול לערגל את הקפיצים בשיטה הביתית-עם רלס ברזל בריא ופטיש גדול. אבל אם הקפיצים גמורים זה לא יחזיק הרבה זמן..

תצלם תמונה של הקפיצים ושל הגובה הכללי של הסמוראי, אפשר יהיה לתת לך תשובה יותר ממוקדת.

Tom Bril
01-12-10, 16:02
אתה בטוח לגבי זה?, העלה המדובר ארוך יותר מהעלה שמעליו.

gmike
01-12-10, 16:15
אם תצרף תמונה אני אהיה בטוח...
קפיצים מקוריים באו עם 3 עלים מקדימה ו-4 מאחורה.כשהרביעי עבה יותר, מחובר אליו חבק ברזל והוא מעורגל הפוך משאר החבילה.

Tom Bril
01-12-10, 16:21
משמע שאם אני מוריד אותו הרכב יהיה רך יותר אבל אני לא אהיה מוגן מפני "אקסל וורפ"?

יש למשהו נסיון עם זה?

לצערי אין לי כרגע דרך לצלם את העניין

nir.samo
01-12-10, 16:44
בסמוראי 95 שהיה לי היו 4 עלים באחורי, ב-88 היו רק 3.
איזה שנה שלך?

Tom Bril
01-12-10, 23:34
שנת 93. 4 עלים

ItayWitzer
02-12-10, 09:24
דבר ראשון - אל תערגל אלא אם אתה מוסיף/מחסיר קפיצים. ערגול מחזיק מעמד מס' חודשים בודד בלבד.

לגבי התמונה עם ה4 קפיצים כאשר התחתון הפוך וארוך משמעותית, זה די מוזר בעיני מהסיבה שזה נוגד את מה שהסבירו לי אנשי מקצוע:
- אם עלה ארוך יותר מזה שמעליו, אין חלוקת עומס טובה ויש סיכוי טוב לשבר.
- הקפיצים צריכים להיות בעלי אותם מאפיינים (קשיות,רכות, גמישות) ואם הוא רחב יותר או עבה יותר זה מקטין את הסיכויים שזה יקרה.

בקיצור,
אם אתה רוצה לשנות משהו, אני ממליץ לך לדבר עם איש מקצוע. אולי אפילו לשקול רכישת קפיצים חדשים.

נזכרתי רק עכשיו: יש לי את הקפיצים האחוריים הישנים של הסמוראי שלי, 4 עלים מדורגים.
אתה מוזמן לקבל אותם תמורת משהו שווה ערך!
תוכל להשתמש בכולם או להרכיב קפיץ חדש מאיזה עלים שאתה רוצה.

אם אני זוכר נכון, החלפתי אותם כי מאיה אחת שבורה. אבל זה לא אמור להפריע לך כי המאיות שלך שלמות.
7 מתוך 8 עלים תקינים...

יותר זול מזה לא תמצא

Tom Bril
02-12-10, 14:36
תודה איתי, כתבתי לך הודעה פרטית.

בסופו של עניין השאלה המרכזית שלי ללא צורך בהמלצות של ללכת לבעלי מקצוע היא כזאת.

האם הורדה של עלה אחד(תחתון ביותר) מתוך סט של 4 עלים, בדיוק כמו בתמונה.

תגרור אחריה תוצאה שלילית ומה תיהיה מידת ההשפעה ?.

gmike
02-12-10, 19:06
אלסטיות של קפיץ קשה ואולי אפילו בלתי אפשרי להעריך גם בבדיקה מקרוב עם העיניים, ככה שמבלי לראות בכלל- סתם השערות.

תוריד וסע ככה כמה זמן, רק קח בחשבון שכל פעם שתיסע עם משקל\נוסעים מאחורה, הקפיצים יגיעו לבאמפ סטופ בכל מהמורה קטנה.

תמדוד מה הגובה לפני הורדת העלה ואחרי,ובעוד כמה שבועות תמדוד שוב, ותראה אם יש שקיעה, ואם כן כמה היא חמורה.

Tom Bril
02-12-10, 19:13
תודה, אתן עדכון בהמשך.

-->