PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ברכישת מתלים לפראדו קצת שונה

עידן מרציאנו
01-12-10, 18:08
שלום
יש לי טיוטה פרדו ארוכה משנת 2006 עם 85 אלף קילומטר שהיא קצת שונה מהדגמים שמוכרים בישראל ,
עיקר השינוי זה במנוע ובמכלי סולר מלבד זזה עושה רושם שהיא זהה לחלוטין
אז ככה הבעיה:
ברכב מותקנים שני מיכלי ענק של 150 ליטר כל מיכל משמע עוד 300 קילו באורך קבע וזה לפני ציוד,אנשים וכו,,.
בלשון המעטה הקפיצים והבולמים גמורים לחלוטין ורמת הכבישים פה היא ממש לא להיט
( אנגולה),
אני לא מחפש טיולי עבירות או נהיגת ראלי (מנוע 3 ליטר עם משאבה מכאנית בלי טורבו על 2 טון ,מאיצה ומהירה כמו היילקס בלי טורבו )
פשוט לא להיחבט באגרסיביות לכל בור בכביש\דרך

כל רעיון\יעוץ יתקבל בשמחה

תודה

elitkh
01-12-10, 21:10
ראשית-אתה לא חייב למלא את שני המיכלים כל הזמן זה יכול לעזור מאד.
בולמים קשים יותר יסיעו במניעת סגירת מהלך המתלה בכניסה לבורות. כנ"ל קפיצים עם קבוע קפיץ גדול יותר.
הקפיצים הקדמיים זה מוטות פיתול או סליל?

tooshey
01-12-10, 22:09
נסה לחפש אצל השכנים בדרום אפריקה.
יש שם תרבות מוטורית מסודרת והרבה נסיון בבניית רבי שטח.

אני מניח שהחברה בה אתה עובד לא תתקשה לייבא קיט מיתלים מושלם מישראל.

כדאי גם להשקיע בסט צמיגים מתאים.

בברכה,טושי

עידן מרציאנו
02-12-10, 10:22
אז ככה קודם כל תודה על התייחסות

1,דבר ראשון בקשר לכמות הסולר פה עדיף, שהיה לך כמה שיותר כי אתה לא יודע מתי לא יהיה יותר בתחנת
דלק
(אז יכול לקרות לך מה שקרה עם הבעלים הקודמים של האוטו ,בכל התחנות דלק לא היה סולר והוא המשיך
לחפש עד שהוא נתקע, הוא השאיר את האוטו בצד הדרך ועד שהוא
הצליח להשיג ולחזור לא נשאר יותר מידי מהאוטו ואפילו את המנוע גנבו לו )

2,מקדימה סלילים

3,לגבי מאיפה להזמין את זה אני כבר ישבור את הראש (כרגע פורטוגל סתם כי זה פחות כאב ראש )
מה שאני מבקש זה המלצה על מוצר מדף ( עדיפות לקיט שלם) שמישהו אולי התנסה,מכיר או חושב
שיעמוד במשימה ? ,

כרגע אני מבין שכל חברה מתלים רצינית תשפר בהרבה את המצב,מצד שני אני לא בטוח שעם הדרכים המחובנות שפה ועוד חצי טון בולם רגיל יחזיק להרבה זמן (לא מדובר על בורות של חצי מטר אלא בורות של10 ס"מ אבל בכל מקום ובכל נסיעה

Tom Bril
02-12-10, 17:45
ההמלצה שלי היא ללכת על סט ברמה גבוהה בעל יכולת כיוון אמיתית עם מיכלי קירור חיצוניים כדי שעבודת הבולם תשמר לאורך זמן.

ברמת העיקרון גם בולם קוני טוב ישפר משמעותית את המצב אבל עם משקל כמו שלך יש צורך סחורה איכותית.

אצלך המחירים אמורים להיות זולים ביחס לפה.

הנה כמה מהחברות המובילות

בנוסף ממליץ לך לקרוא את הכתבה באתר בנושא בולמי זעזועים .

http://www.ohlinsusa.com/us/

http://www.foxracingshox.com/offroad

ארז
02-12-10, 19:52
אהלן...
גם בדרום אפריקה וגם בפורטוגל תוכל למצוא קיטים שלמים של חברת כגון אולדמן ,קוני,טפדוג וTJM, לכולם יש גם קיטים המיועדים לHD ולמשקלים.
במקרה של הפרדו אני ממליץ ללכת על החברות האוסטרליות, יש להם נסיון רב עם טויוטה בכללי וטויוטות כבודות בפרט...
רמה מעל זה (בעצם כמה רמות מעל זה...בלי להעליב אף אחד..) אלו הבולמים של FOX...מחירים גבוהה בהרבה מהקיטים הרגילים, אבל גם יכולתם להתמודד עם משקל והנוחות שלהם.

נ.ב השארתי לך הודעה פרטית...

מויש אברהמי
02-12-10, 20:53
שלום עידן.
לנדקרוזר/פראדו ארוך מודל 2006, דגם זה יוצר מ-2003 עד- 2009 ומוגדר בעולם בשם: LANDCRUISER/PRADO 120 SERIES. בהנחה שרכבך (להוציא מיכלי הדלק והמנוע דיזל "העתיק"), אומנם מתאים להגדרה הנ"ל, אני ממליץ לך בחום ומתוך ניסיון אישי, על קיט מתלים מושלם של חברת אולדמן האוסטרלית והיות והחברה מייצרת קשת רחבה של מתלים לתנאי דרך ועומסים שונים, אני מתאים לך סט מתלים שיתאימו לדרישות שציינת (דרכים משובשות ועומס קבוע של בין- 300, ל-500 ק"ג): OLD MAN EMU, NITRO CHARGER Sport" Heavy-Duty. להלן המספרים הקטלוגיים:
FRONT:
קפיצים- 885 H.D + דסקה אחת בבסיס הקפיץ.
בולמים- H.D 90000.
REAR:
קפיצים- 896 H.D.
בולמים- 60005 H.D.
לאחר החלפת המתלים ועל מנת להתאים את הרכב לדרכים ה"אפריקניות" בהן יסע הרכב, כדאי שתחליף גם את הצמיגים ל"מסיביים" יותר. אני ממליץ לך על צמיגי COOPER האמריקאים: S/T ("10 PLY"), במידה- 265/70/17 (60% MUD 40%/ROAD ). הצמיג הזה אינו מיובא ארצה, הן משום שאין לקופר את הצמיג הנ"ל במידה המאושרת ללנדקרוזר בארצינו- 265/65/17 והן משום שאת המידה שהמלצתי לך, לא יאשרו בארצינו (בשאר העולם, כן).
כחלופה לקופר הנ"ל, אני ממליץ על צמיגי BF/AT.
בהצלחה.
מויש אברהמי.

Tom Bril
02-12-10, 21:31
ארז, 300 ק"ג נוספים של מיכלי דלק!,לא כולל ציוד, אני מניח שהמיכלים במיקום יחסית גבוהה ביחס למיכל המקורי.

עם אותם משקלים מתמודדים רכבים אשר נוסעים במרוצי סיבולת (דקאר וכד')

אני לא חושב ששום בולם ברמה של אולדמן-קוני (רגיל) וכל הסטים הרגילים שנמכרים בארצנו מסוגלים להתמודד עם סוג כזה של משקל לאורך זמן.

חייב בולם Heavy-Duty

השאלה אם אכן הרכב נוסע מלא 300 ליטר או לא.

מה גם שיש צורך בקבוע קפיץ גבוה יותר מהמקורי.

ארז
02-12-10, 22:19
chase (אין לי מושג לשימך..)אני הראשון שימליץ על הFOX או בולמי מרוץ אחרים...אבל לא צריך להגזים, רכבים כבדים בהרבה נוסעים עם בולמים פחות אכותיים בהצלחה רבה ולאורך שנים.
באפריקה ואוסטרליה רכבים עם 2 מכלי דלק+ציוד לחודשיים זה די נפוץ....לא לכולם יש יכולות כלכליות לבולמים עם מיכלים וכו'...
כמו כן גם בישראל אתה מוזמן להסתכל על רכבים ממוגנים בעלי משקל גדול פי כמה מאלו שמדובר כאן, גם הם עם בולמים רגילים(שכמובן הגיעו מהיצרן מוכנים להתמודד עם משקל כזה).

Tom Bril
02-12-10, 23:36
בגלל זה סוגיית המחיר חשובה מאוד .

מה התקציב?

בקשר לממוגנים, באילו רכבים מדובר? דיפנדר ממוגן הוא רכב מסוכן מאוד ללא ספק סט הבולמים והקפיצים שיש בו חלש מידי.
זאב?, מגיע עם בולמי בילשטיין מקוררים חיצונית.
קרקל?, סט בלשטיין מקורר חיצונית.
סופה ממוגנת?, שם יש עלה שמתמודד עם המשקל בסדר גמור בנוסף לבולמי בלשטיין.

הבחור לא הקציב באג'ט ולכן ההמלצה מכוונת למה שהכי טוב לעשות.

ארז
03-12-10, 00:02
בגלל זה סוגיית המחיר חשובה מאוד .

מה התקציב?

בקשר לממוגנים, באילו רכבים מדובר? דיפנדר ממוגן הוא רכב מסוכן מאוד ללא ספק סט הבולמים והקפיצים שיש בו חלש מידי.
זאב?, מגיע עם בולמי בילשטיין מקוררים חיצונית.
קרקל?, סט בלשטיין מקורר חיצונית.
סופה ממוגנת?, שם יש עלה שמתמודד עם המשקל בסדר גמור בנוסף לבולמי בלשטיין.

הבחור לא הקציב באג'ט ולכן ההמלצה מכוונת למה שהכי טוב לעשות.

כמו שכתבתי, גם אני מאוד ממליץ על הFOX, אבל יש גם חלופות במחירים נוחים יותר למי שאין....
וכמה תיקונים..

הדוד עשה במבחני יציבות תוצאה לא רעה(טובה יותר מהסופה), כך שאם הוא מסכן(ולדעתי הוא אכן מסוכן לנהג לא מיומן או פרוע) אז גם הסופה, בנוסף לזה גם לו יש בולמי בילשטין
הזאב לא מגיע עם בולמים מקוררים, יש יחידות בודדות בצבא עם כאלו בולמים על זאב.

Tom Bril
03-12-10, 01:10
אז דעותינו אינם חלוקות.

לגבי הזאב ,לא יצא לי לראות רכבים בלי בולמים מקוררים חיצונית אבל אם אתה אומר...
הגיוני.

עידן מרציאנו
03-12-10, 13:06
תודה על התגובות ,,
אז ככה תקציב זה בערך 1100$ ללא התקנה,
צמיגים הלכתי על 265\65\17 BF\AT גם בגלל שזו מידה מקובלת פה וגם בגלל העדר כוח במנוע

מבחינת פריז דאקר (לא עם המנוע הזה) מקסימום סימון דרך האוטו הזה יכול להיות (למרות שאני באמת אוהב אותו),
החלטתי שאני הולך על הO.M.E
רק שאלה קטנה לגבי השילובים:
קפיצים סגור: קידמי HD 885 LIFT 0.75
אחורי HD 896 LIFT 1.5
לגבי הבולמים, באתר של ARB נמסר שהשילובים הינם 885 הולכים עם N140S
וה896 הולכים עם N142
ודיי קשה למצוא אותם לעומת זאת את ה90000 וה60005 יש בשפע
הבעיה היא שאין החלפות ,מה שהזמנת זה מה יש
קצת דילמה ללכת על מה שהאתר ממליץ כשילוב קפיץ בולם או על המלצות אישיות
כרגע זה הולך לכיון המלצות אישיות ??

מויש אברהמי
03-12-10, 17:53
שלום עידו.
השילובים שציינת ומצויינים באתר ARB, נכונים מאז 2003. אלא מה היא? בשנת 2009, חברת OLD MAN EMU SUSPENSION, הוציאו לשוק סדרה חדשה של מתלים בשם-NITRO CHRGER "SPORT וכשמם כן הם: 1- הבולם מכיל גז חנקן שנועד לשמור על השמן בבולם תחת לחץ שמעלה את נקודת הרתיחה של השמן וגורם לבולם להמשיך ולתפקד בתנאים קשים ולאורך זמן. 2- בניגוד לבולם קונבנציונאלי (בולמי OME /201/142/140 הם קונבציונאלים) שתפקודו העיקרי בא לידי ביטוי ב-REBOUND, למעשה מרסן את הקפיץ לאחר התכוצותו בדרכו מעלה, בולם ה-NITRO CHARGER, "מרגיש" את מהירות תנועת בוכנת הבולם שמושפעת ישירות מתנאי הדרך (בורות, במפרים וכו'), מהירות הנסיעה, כניסה מהירה לסיבוב, עומס הרכב וכו' ומתכוונן בהתאם הן בכיווץ והן בדרכו מעלה (7 דרגות שיכוך בכיווץ ו- 4 דרגות שיכוך בדרכו מעלה). היתרון בשיטה ש-OME בחרו, שהבולם מכויל כבר במפעל ואין צורך בשינויים. החיסרון, שאם תרצה לשנות, לא תוכל. זאת אגב אחת הסיבות, שצודקים אלה שאומרים ש-FOX זה ליגה אחרת. בהסתיגות אחת (חוץ ממחירו היקר יותר)- לכייל בולם פוקס, צריך אומן ובעל ניסיון. בארץ אני מכיר את ארז (נהגתי ברכבים מכוילי ארז. הבן אדם רב אומן). את מי תמצא באפריקה שיכייל לך בולמי FOX ?
לעשות את הסיפור קצר. מתלי OME "ספורט" שאת מספרם ציינתי ומניסיוני, מתאימים במיוחד לרכבים עמוסים בכלל ודרכים משובשות בפרט. כלומר- מתאימים לרכבך ככפפה ליד. אגב היות ו_
Actions speak louder than words, אני מבקש ממך (לאחר התקנת המתלים) שתיסע ברכב בדרכים המשובשות כאילו הן אוטוסטרדה, כלומר, אל תעקוף את שברי הכביש והבורות, סע עליהם ואפילו מהר ואת החיוך שתעלה על פניך, תעביר אלינו לארץ. בהצלחה .
מויש אברהמי.

עידן מרציאנו
04-12-10, 22:19
מויש תודה רבה, אני יקח את המלצתך להשתמש בnitrocharger
אני יעדכן בהמשך לגבי הנסיעה

-->