PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיקום CJ-6

eyalye
02-12-10, 08:49
שלום רב,
בשעה טובה התחלנו (שמעון ואני)את הפרויקט הנ"ל.
מהתרשמות כללית בפורום הנ"ל,נראה שישנה אחווה ועזרה הדדית למשוגעים לדבר.
ח"ח לג'יפולוג,עד עכשיו שאבתי הרבה אינפורמציה משוטטות באתר.אני מקווה שנצליח לעמוד בלו"ז ובתקציב שהצבנו לעצמנו,אני יודע שהטולרנס רגיש בתחומים הנ"ל.
אייל.

זיו
02-12-10, 19:49
נראה כמו 4 צילינדר ארוך.
נשמח לשמוע קצת פרטים על הג'יפ.

זיו

eyalye
03-12-10, 22:24
2200 מודל 74 10 שנים ללא טסט,ניסינו להניע ללא הצלחה-ניצוץ חלש,מחר נרכיבהצתה אלקטרונית ונחזיק אצבעות עם ג'בקה.

shimonnt
25-12-10, 23:19
שלום רב,
בשעה טובה התחלנו (שמעון ואני)את הפרויקט הנ"ל.
מהתרשמות כללית בפורום הנ"ל,נראה שישנה אחווה ועזרה הדדית למשוגעים לדבר.
ח"ח לג'יפולוג,עד עכשיו שאבתי הרבה אינפורמציה משוטטות באתר.אני מקווה שנצליח לעמוד בלו"ז ובתקציב שהצבנו לעצמנו,אני יודע שהטולרנס רגיש בתחומים הנ"ל.
אייל.

אז ככה, אני שמעון ואלו מספר תמונות אשר נלקחו בעת העבודה. באופן עקרוני, הג'פ כבר כמעט מוכן להפרדה מלאה בין הגוף לשלדה. עניין של הנפה בלבד.

omri_t
25-12-10, 23:43
סחטיין עליכם!!

כיף לראות שאנשים מוצאים את הזמן והחשק להחיות את החיות הללו.

מעבר למנוע, מה מצב שאר המכלולים?

בהצלחה!

ותמשיכו לעדכן!

nir.samo
26-12-10, 07:21
כל המציל נפש אחת בישראל...
כל הכבוד, הסיקסים הולכים ומתמעטים.

shimonnt
26-12-10, 23:39
סחטיין עליכם!!

כיף לראות שאנשים מוצאים את הזמן והחשק להחיות את החיות הללו.

מעבר למנוע, מה מצב שאר המכלולים?

בהצלחה!

ותמשיכו לעדכן!

למה מעבר למנוע, עדיין במנוע. כנראה שנצטרך לעשות לו רינגים. (פלג 1 נרטב כהוגן, עדיין לא מניע). צריך להחליף את כל צנרת הברקסים, לחדש את מערכת החשמל ברובה. לקנות פנסים קדמיים, אחוריים, ווינקרים, ווישרים + מנועים, סוויטש, כל השעונים, מראות, כיסאות, ספסלים ועוד... הלחמות פח במספר מקומות. בקיצור ישנה עוד קצת עבודה לפני נסיעת הבכורה. http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon12.gif

shimonnt
28-12-10, 13:05
למה מעבר למנוע, עדיין במנוע. כנראה שנצטרך לעשות לו רינגים. (פלג 1 נרטב כהוגן, עדיין לא מניע). צריך להחליף את כל צנרת הברקסים, לחדש את מערכת החשמל ברובה. לקנות פנסים קדמיים, אחוריים, ווינקרים, ווישרים + מנועים, סוויטש, כל השעונים, מראות, כיסאות, ספסלים ועוד... הלחמות פח במספר מקומות. בקיצור ישנה עוד קצת עבודה לפני נסיעת הבכורה. http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon12.gif

הבטחנו להמשיך ולעדכן. הפרדנו את הגוף מהשילדה...
נשמח כמובן לקבל עצות והמלצות מחכמים ומנוסים מאיתנו.
איל ושמעון

zagi
29-12-10, 19:31
אתה שולח את השלדה לניקוי חול וצביעה ?

שיהיה בהצלחה בהמשך הפרוייקט ....:p

MMR
29-12-10, 20:09
שיהיה בהצלחה,

בפרוייקטים כאלו אתה לא יודע מהתחלה איך זה מתחיל ואיך זה יגמר....
תמשיכו לעדכן!

ושוב בהצלחה,

מורן.

shimonnt
29-12-10, 20:58
אתה שולח את השלדה לניקוי חול וצביעה ?

שיהיה בהצלחה בהמשך הפרוייקט ....:p

אנחנו מתכוונים לעשות ניקוי חול וצביעה בעצמנו,
בנוסף אנו גם מבצעים את כל עבודות הפחחות על הגוף בעזרת איש מקצוע.
כמובן שנמשיך לעדכן ולהעלות תמונות

RONI
29-12-10, 21:42
רק שתמשיך להיות מאושר ככה.http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29814&d=1293534287כי זה הכי כיף.

shimonnt
29-12-10, 22:05
רק שתמשיך להיות מאושר ככה.http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29814&d=1293534287כי זה הכי כיף.
תודה אבל זה לא אני בתמונה, זה יובל חבר של אייל (אייל ברקע ויובל על השילדה).

eyalye
03-01-11, 08:42
אתמול פירקנו את כל צנרת הבלמים שהיתה רקובה לגמרי(צינורות מתכת).
מצאנו בב"ש בעל מקצוע שבנה לנו מערכת צינורות ב1000 שקל.
כולל ניפלים ודופן כפולה .

six-86
03-01-11, 08:55
יופי יופי
מחמם ת'לב לראות פרוייקטים כאלה
למרות שעשיתי את זה פעמיים עושה חשק לצוד עוד גרוטאה ולהתחיל לשפץ :p
לפי התמונות אתם חייבים לפרק גם את הסרנים ולבודד את השאסי ע"מ לטפל בו
תמשיכו לעדכן ותעלו המון שאלות כדי להיעזר בנסיונם של האחרים
בהצלחה ;)
ראיד

shimonnt
15-01-11, 00:16
היום (15.01) עבדנו על הגי'פ וניתן לראות את ההתקדמות בתמונות הבאות:
בגדול, פירקנו היום את המנוע והגיר מהשילדה, פירקנו את האקס הקידמי, התחלנו לצבוע חלקים מהגוף בפריימר.
עדיין יש לנו בעיה עם המנוע ובבדיקת קומפרסיה עלו נתונים הבאים
צילינדר 1 קומפרסיה 0
צילינדר 2 קומפרסיה 50
צילינדרים 3-4 קומפרסיה 100.
כפי שבטח הבנתם, כבר לא נמשיך לנסות להניע את המנוע במצבו הנוכחי ואנו מתלבטים אם לקנות מנוע או לשפץ את המנוע הנ"ל.

six 4 life
15-01-11, 00:30
אתה מתאר משהו שיכול מאוד להיות שמסתכם רק בשסתומים תפוסים מעמידה של שנים, ושחרור שלהם ישפר לכם את הקומפרסיה בצילינדרים שמגיבים פחות (0 ו50).

shimonnt
15-01-11, 00:38
אתה מתאר משהו שיכול מאוד להיות שמסתכם רק בשסתומים תפוסים מעמידה של שנים, ושחרור שלהם ישפר לכם את הקומפרסיה בצילינדרים שמגיבים פחות (0 ו50).

אבל גם 3-4 הקומפרסיה שלהם היא 100 והאופטימום זה 150. יכול להיות ששיפוץ ראש יספיק? תחזיקו אצבעות. נתחיל כנראה בפירוק הראש. בכל הקשור במנוע נשמח לקבל עצות לרוב...

six 4 life
15-01-11, 00:51
אם אתה רוצה לנסות אותו כך או לשפץ זהו כמובן שיקול שלך, אבל אם הבעיה היא אכן בשסתומים תפוסים בלבד (מה הסיבה שהג'יפ הושבת?)- עם קומפרסיה של 100 PSI בכל הצילינדרים המנוע צריך להניע (וגם לנסוע) בלי קושי חריג.

shimonnt
15-01-11, 17:00
אם אתה רוצה לנסות אותו כך או לשפץ זהו כמובן שיקול שלך, אבל אם הבעיה היא אכן בשסתומים תפוסים בלבד (מה הסיבה שהג'יפ הושבת?)- עם קומפרסיה של 100 PSI בכל הצילינדרים המנוע צריך להניע (וגם לנסוע) בלי קושי חריג.

אנחנו לא יודעים למה הגי'פ הושבת מלחתחילה, אבל היינו רוצים למצות את כל האפשרויות עם המנוע הקיים לפני שנעבור הלאה. השאלה היא האם שיפוץ ראש יכול לפתור את כל הבעיה או שקומפרסיה כזו מעידה על רינגים? מה שכן, לפני שנגענו במנוע ראינו שיש מאריך לפלג אחד (זה בלי הקומפרסיה) וזה מה שעורר את חשדנו מבחינת רינגים.
נשמח לשמוע חות דעת.
תודה
אייל ושמעון

six 4 life
15-01-11, 17:15
אז כנראה שהחשד שלכם מוצדק ורק פתיחה של מנוע תוכל לגלות לכם מה הנזק.

shimonnt
15-01-11, 17:19
אז כנראה שהחשד שלכם מוצדק ורק פתיחה של מנוע תוכל לגלות לכם מה הנזק.

תודה,
נעדכן בהמשך לאחר שנפתח את המנוע, כרגע אנחנו ממשיכים להתקדם עם כל שאר המכלולים. שלדה, גוף וכל השאר.

shimonnt
18-01-11, 17:39
תודה,
נעדכן בהמשך לאחר שנפתח את המנוע, כרגע אנחנו ממשיכים להתקדם עם כל שאר המכלולים. שלדה, גוף וכל השאר.

היום התחלנו לעבוד על המנוע והתחלנו בפירוק הראש. במבט ראשוני גילינו ששסתום פליטה של צילינדר 1 עקום ותפוס במצב פתוח (מה שמסביר קומפרסייה 0) ח"ח ל-six 4 life שאמר שייתכן שמדובר בבעיית שסתומים). בנוסף הצילינדרים נראים במצב לא רע בכלל, שפכנו שמן דליל לתוך הצילינדרים על מנת לבדוק אם ישנה נפילה של השמן ונראה שלא. יצאנו מעודדים מבדיקה זו. נקווה שלא נתאכזב בהמשך.
נמשיך לעדכן

six 4 life
18-01-11, 17:49
צעד שאמנם ייקר את העסק אבל אולי כדאי לך לשקול- הוא לפתוח את המנוע מלמטה בנוסף, להוציא בוכנות, לראות את מצב הרינגים על הבוכנות ואת מצב הצילינדרים הכללי.
הסיבה שאני בכל זאת חושב שכדאי לך לעשות את הצעד הזה, היא המאריך לפלאג שסיפרת שמצאת על אחד הצילינדרים. בגדול עושים את זה לצילינדר שרינג השמן בו פרוץ וכתוצאה מכך הפלאג נרטב עד לרמה שמפסיק לעבוד. המאריך לא פותר את הבעיה אבל חלקית שטחית ובאופן זמני בלבד- דוחה את הקץ.

לפי דעתי בפירוק הזה תגלה יותר מרינג אחד או 2 שבורים.

* כדאי לבדוק לפני פתיחה שקיימים אצל ינוביץ' חלפים מתאימים במלאי (רינגים חדשים, מיסבים, אטם קרטר וכו').

shimonnt
18-01-11, 17:55
צעד שאמנם ייקר את העסק אבל אולי כדאי לך לשקול- הוא לפתוח את המנוע מלמטה בנוסף, להוציא בוכנות, לראות את מצב הרינגים על הבוכנות ואת מצב הצילינדרים הכללי.
הסיבה שאני בכל זאת חושב שכדאי לך לעשות את הצעד הזה, היא המאריך לפלאג שסיפרת שמצאת על אחד הצילינדרים. בגדול עושים את זה לצילינדר שרינג השמן בו פרוץ וכתוצאה מכך הפלאג נרטב עד לרמה שמפסיק לעבוד. המאריך לא פותר את הבעיה אבל חלקית שטחית ובאופן זמני בלבד- דוחה את הקץ.

לפי דעתי בפירוק הזה תגלה יותר מרינג אחד או 2 שבורים.

* כדאי לבדוק לפני פתיחה שקיימים אצל ינוביץ' חלפים מתאימים במלאי (רינגים חדשים, מיסבים, אטם קרטר וכו').

אנחנו בכל מקרה תכננו לפתוח את המנוע גם מלמטה ולהוציא את הבוכנות. לגבי צילינדר 1 (זה עם המאריך) היינו בטוחים שבבדיקה של נפילת השמן, נראה ירידה מהירה בצילינדר זה, מה שמעיד על כניסה של שמן לתא השריפה אך באופן מפתיע ומעודד לא ראינו זאת. ללא קשר לבדיקה הנ"ל אנו מתכוונים להמשיך בפירוק המנוע עד לרמה של שיפוץ כללי.
תודה

Charger12il
18-01-11, 20:53
הבדיקה עם השמן בודקת בעיקר את רינג הקומפרסיה ולא את הרינגים של השמן.

shimonnt
18-01-11, 21:58
הבדיקה עם השמן בודקת בעיקר את רינג הקומפרסיה ולא את הרינגים של השמן.

אז כנראה שהוקל לנו קצת לפני הזמן, תשובות סופיות לגבי מצב הרינגים נוכל לקבל רק אחרי שנסיים את הפירוק.

shimonnt
26-01-11, 23:33
יש לנו שאלה...ות
האם כדאי לנו להחליף את מיסבי התלתל בכל מקרה או שעדיף להחליף רק את הרינגים (לגבי החלפתם אין לנו ספק). מה עוד כדאי להחליף בכל מקרה במנוע לאחר פירוק מלא? הלא אפשר להגיד שאם כבר הגעתם עד לכאן אז להחליף הכל אבל מה באמת נחוץ? על מה לא כדאי לוותר?
נשמח לקבל עצוחת מקצועיות
תודה

yaronp
27-01-11, 17:53
יש לנו שאלה...ות
האם כדאי לנו להחליף את מיסבי התלתל בכל מקרה או שעדיף להחליף רק את הרינגים (לגבי החלפתם אין לנו ספק). מה עוד כדאי להחליף בכל מקרה במנוע לאחר פירוק מלא? הלא אפשר להגיד שאם כבר הגעתם עד לכאן אז להחליף הכל אבל מה באמת נחוץ? על מה לא כדאי לוותר?
נשמח לקבל עצוחת מקצועיות
תודה

בכדי לדעת את מצב המנוע ישנו פרמטר חשוב נוסף (חוץ ממצב הרינגים) שמאד מהותי לבדוק - מצב לחץ השמן. מקריאת השירשור אני מבין שלא הצלחתם להניע.

לחץ שמן נמוך יכול לנבוע ממשאבת שמן לא תקינה אך גם יכול להצביע על מצב המיסבים הראשיים, מיסבי תלתל ומיסבי קאמשאפט.

בכל מקרה באם אתם מחליפים רינגים אתם נדרשים לפרוק התלתלים....ואני לא הייתי מחזיר מיסבי תלתל ישנים אלא הייתי כבר מחליף.

במצבכם ייתכן ובכל מקרה תאלצו לערוך למנוע אובראול מלא (חריטת גל ארכובה, צילינדרים והחלפת רינגים ובוכנות - הכל כתלות במצב של כל רכיב). נא לא לשכוח לבדוק את מצב הקאמשפט !!

בהצלחה.

six-86
31-01-11, 09:12
יש לי שאלה :!:
למה לא לבצע אוברול מלא ברמת שיפוץ כזו :confused:
אתם עושים עבודת קודש בפרוייקט הזה :!: אז למה לא לבצע אוברול מלא ושקט תעשייתי להרבה שנים
ראיד

shimonnt
31-01-11, 10:41
יש לי שאלה :!:
למה לא לבצע אוברול מלא ברמת שיפוץ כזו :confused:
אתם עושים עבודת קודש בפרוייקט הזה :!: אז למה לא לבצע אוברול מלא ושקט תעשייתי להרבה שנים
ראיד
אנחנו למעשה מתכוונים להחליף את כל מה שניתן (רינגים, מייסבים, אטמים) רק ללא חריטה של הבלוק כך שלמעשה החריטה של הבלוק היא מה שמפריד בין אוברול מלא ללא מלא (תקן אותנו אם אנחנו טועים). אם נצטרך, נעשה גם חריטה לבלוק אבל לא בטוח שזה נחוץ.

MMR
31-01-11, 13:04
אנחנו למעשה מתכוונים להחליף את כל מה שניתן (רינגים, מייסבים, אטמים) רק ללא חריטה של הבלוק כך שלמעשה החריטה של הבלוק היא מה שמפריד בין אוברול מלא ללא מלא (תקן אותנו אם אנחנו טועים). אם נצטרך, נעשה גם חריטה לבלוק אבל לא בטוח שזה נחוץ.
ברמת שיפוץ כזו כדאי לבדוק קוניות ואובליות של הצילינדרים, ולא לוותר על חריטה אם צריך.
בכל מקרה אם אתם מבצעים רק חצי אוברול צריך לעשות הונינג, יש לי מכשיר אם אתם צריכים (השותף הקוצ'יני שלך יודע איך להשיג אותי :) ).

eyalye
31-01-11, 13:30
שלום מורן!בארץ?ממתי?על מה נוסע?יש לך במקרה מכווץ קפיצי שסתומים?דפקתי שסתום פליטה אחד...אתקשר אלייך.

eyalye
06-02-11, 10:01
שלום,
המשך עידכונים...ביום ו' האחרון ניקינו את השילדה וצבענו יסוד(יצורפו ראיות).הניקוי עלה ב-חצי יום עבודה של 3 אנשים וכאבי אוזניים מטורפים(3 דיסקים עם מברשות ברזל+מכונת ניקוי חול קטנה).
שלב הבא תיקון הגוף:החלפת תמיכות בפח (פרופיל 35X35 מ"מ),החלפתרצועות פח רקובות (0.9 מ"מ ).
אשמח אם אוכל לקבל עומדן עלויות של מאסטר צלינדר,משאבת מים ומשאבת דלק מכאנית(הכל כמובן לסיקס הוריקן 74).
יש אולי אפשרות להשאיל מכווץ קפיצי שסתומים מחבר דרומי?
תודה.

eyalye
10-02-11, 15:49
36799367983679736796ראיות...36795

eyalye
13-02-11, 09:29
36965369643696336962ראיות נסיון 2...
36961 כפי שניתן לראות צבענו יסוד את השלדה,שלב הבא הרכבת הדרמים(4 יח' חריטה והדבקה 500 שקל) ,טיפול במרכב ובמיכל דלק הרקובים.המיכל כרגע יושב מתחת לכסא הנהג...האם יש אפשרות להשתיל מיכל בשילדה מאחורה,כמו בסיקסים מתקדמים?אם כן מה האפשרויות/עלויות הצפויות?תודה

shmil
13-02-11, 10:49
אפשר הכל. אין כמעט דבר שאי אפשר.
במקרה הזה זהייה מאד יקר, כי השלדה שונה, ויש מאחור את שני חיזוקי האלכסון שמפריעים להחניס מיכל סטנדרטי.
תשאר מתחת לכסא.

eyalye
13-02-11, 12:33
תודה שמיל,השתכנעתי,נשקם את המיכל הקיים ונחזירו למקומו המקורי.

זיו
13-02-11, 21:44
אייל,
נשמח לראות תמונות מהתקדמות השיפוץ.
הקישורים שצרפת לא מובילים לשום מקום ...
זיו

eyalye
16-02-11, 12:39
בשעה טובה אנו בפתח של שלב ההרכבות(במקביל לצביעה),ראשית אקסים ,עלים,דרמים ומשאבות.
לאחר מכן מנוע-מיסבי החלקה,רינגים ושסתום שדפקתי...ולאחר מכן עבודה על הבודי הקצת רקוב -חיתוכים וריתוכים של פרופילים ופלטות חדשות.

http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=36360&uid=7151&d=1297345603http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=36359&uid=7151&d=1297345591http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=36358&uid=7151&d=1297345577http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=36361&uid=7151&d=1297345615http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=36362&uid=7151&d=1297345627

snirjeepdreamer
16-02-11, 13:55
זה רק אני, או שגם כל השאר לא מצליחים לראות את התמונות ?

shimonnt
16-02-11, 17:07
אני הצלחתי לראות את התמונות אבל באמת ישנה בעיה בהעלאת תמונות מאז השינוי באתר.
לפני השדרוג כל תהליך העלאת התמונות היה פשוט יותר וללא תקלות.
מקווים שבהמשך ילך חלק יותר החלק של העלאת התמונת. זה נהיה מסובך כמעט כמו השיפוץ של הג'יפ.
שמעון.

eyalye
03-03-11, 10:57
עדכון:לאחר ניקוי (חול+מברשת דיסק)לפני צביעה של הסרנים הגענו לממצאים הבאים:סרנים צרים קדמי דנה 27 אחורי 44,על שנהם סימני ריתוך/תיקון,ימים יעידו על איכותם.המנוע פורק לגורמים ויורכב השבוע (יימסר עידכון נפרד),מספר שאלות לחברי הפורום:

1.עלות קיט שלייף\ראש? זמינות?רק אצל יאנוביץ?אנחנו דרומיים...

2.ברישיון מידת הצמיגים המופיעה היא16-600.יש ברשותנו גלגלים 16-700 צהליים במצב סביר,האם כדאי/אפשרי לעדכן את הרישיון בהתאם?כמה כאב ראש זה? תודה.

3771937718377163771737715

eyalye
06-03-11, 11:59
שלום לחברי הפורום,החלטנו לבצע אוברול למנוע.דרושה התיעצות לגבי הצעת מחיר,האם ההצעה הנ"ל ניראת הגיונית?איפה ניתן להוזיל עלויות?
הצעת מחיר מנוע הוריקן 2200 CC 4 צילינדרים.
1. סט בוכנות 0.2 800
2.סט לגר טלטל 0.2 200
3. סט מיסבים ראשיים 240
4.סט סטמים 380
5. חריטת קראנק 700
6.חריטת צלינדרים 680
7.ליטוש שסתומים+תושבת 200
8.התאמת מיסבים 280
תודה,אייל.

six 4 life
06-03-11, 14:38
חריטות צילינדרים וקראנק יקרות, השאר נראה בסדר.

MMR
06-03-11, 14:41
לחסוך אני לא יודע, אבל מומלץ להחליף גם משאבת שמן וקאמשאפט על הדרך.
אולי כדאי לשקול, בהנחה שאפשרי, 258 תקין שמחירו קרוב למחיר השיפוץ.
האם ידוע לכם למה הרכב\מנוע הושבת מלכתחילה?

eyalye
06-03-11, 17:34
תודה ארז ומורן,סגרנו עם בית המלאכה אדיר בב"ש על 3500 עגול,לאחר מיקוח אגרסיבי ובירור פרטני עם 4 בעלי מלאכה נוספים...שלא היו זולים בחישוב הכללי.
מורן,למה להחליף קאמשאפט?מהיכן ניתן להשיג?בכמה?לגבי משאבת שמן-קניתי את עצתך...
לגבי מנוע 258...הייתי רוצה,אך ממה שהבנתי זה כרוך במלחמות עולם(שינויי שילדה,כנפיים ו-$$$),שעדיף כבר לקנות רכב עם מנוע שכזה.כמו שניתן לראות צבענו את השילדה!מה שאומר שהתחלנו את שלב ההרכבות!צירפתי תמונה של צלב סורר,בשונה מהאחרים הוא ללא ניצרה ומסרב לפטיש 5 ק"ג,אשמח לשמוע ראיונות.
תודה,אייל.
37859378563785737858

six 4 life
06-03-11, 18:20
בשביל 258 כמו שכבר הבנת אתה משנה בערך 80% מהג'יפ, לא ריאלי.
לגבי הצלב, וודא שאין לו אבטחה פנימית (סי קליפ על הקאפה מצידה הפנימי)
במידה ואין- 2 האוזניים החופשיות בתמונה שצרפת נחות על מלחצים, היוק (החלק עם האוזניים שהצלב תפוס בו) תלוי באויר, ומכות פטיש על היוק קצת מתחת לקאפה, צריכות להוציא לך את הצלב מהמקום. בהצלחה.

eyalye
07-03-11, 16:42
תודה ארז,כנראה שפספתי את הניצרה הפנימית בצלב...קניתי כבר 4(80 ש ליח' ללא גירוז).
מספר שאלות:
1.האם יש צורך בפעולות נוספות מהחלפת שמן ברכיבים הנ"ל:גיר,טרנספר ואקסים?
2.הצעת מחיר על סך 660 ש' על 4 משאבות אופן נשמעת הגיונית?
מהיכן ניתן להשיג את הגלגל שיניים הקטן של המערכת תזמון אוקולון\ברזל (שלנו נמצא פגום)?
3.ברישיון מידת הצמיגים המופיעה היא16-600.יש ברשותנו גלגלים 16-700 האם ניתן לעדכן את הרישיון במעמד הטסט?
תודה.אייל.

זיו
07-03-11, 22:41
אייל.
כייף לראות את ההתקדמות שלכם. אפשר לומר שאני אפילו מקנא ומתגעגע.
כל מה שתשקיעו בג'יפ עכשיו ישתלם לכם כלכלית ונפשית בהמשך. יהיה לכם שקט של שנים מכל מיכלול שדאגתם לשפץ כמו שצריך. בוודאות.
לגבי השאלות שלך:
1. אם כבר החלפת נוזלים וסיכה: תכניסו גריז עם טיפה שמן 90 (מעורבב טוב טוב) לנאקלים בסרן הקידמי.
2. לא יודע לגבי מחיר משאבות אופן. רשמת שהחלפתם את כל הצנרת של הבלמים, נכון?
"גלגל שיניים..."-אתה מתכוון במנוע? לא בטוח שתמצא אצל ינוביץ' בת"א אבל שווה לנסות. תמיד אפשר להזמין מארה"ב.
3. שינוי מידת צמיג: הייתי עושה בדיקה מקדימה לפני הטסט ומגיע לרב-בוחן עם הרשיון המקורי וספר רכב שמצויינות בו מידות הצמיגים שאתם רוצים. לפי התגובה שלו תקבל קריאת-כיוון ותחליט. אם אין לך ספר רכב דבר איתי. זו רק דעתי.
ד"א - מה שנת הייצור הרשומה ברשיון?
זיו

eyalye
08-03-11, 08:50
זיו,
תודה רבה על כל החיזוקים,צעד צעד נגיע להשקה המיוחלת (אינשאלה תוך חודשיים שלושה).
1.נבצע את המלצתך.
2.אכן החלפנו את כל הצנרת מתכת,וקנינו קיט צנרת משלים(תמונה מצורפת 80$),כנראה של ווליס ישן יותר,מתאים חלקית למטרותינו.
3.שנת ייצור הג'יפ היא 76 בספר של HAYNES לא מצאתי אסמכתאות למידות הצמיג האפשריות בדגם,כשאמצא אממש את המלצתך ואקפוץ לשאול את הבוחן.
שוב,תודה רבה!
38067

http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

shimonnt
08-03-11, 21:55
זיו / איל
לגבי שנת היצור של הגי'פ, קבלו תיקון, שנת 74 ולא 76.
שמעון

eyalye
24-03-11, 08:48
שמעון,יא קטנוני אחד!הוצאת אותי אהבל...שכחתי שאתם מאותו מודל-ענתיקה.
לענייננו...בשעה טובה אתמול הרכבנו את הקראנק,בוכנות,רינגים,שסתומי פליטה וקאמשאפט.כל החריטות והרכיבים בהתאמה ל-OVERSIZE/UNDERSIZE 0.2.
קצת התקשינו בהכנסת הבוכנות והרינגים לצלנידר(הרבה שמן ומתקן כיווץ),אך עם קצת עקשנות(5-6 ניסיונות לכל בוכנה) התגברנו על חוסר הניסיון .לא שכחנו לטפוח לעצמנו על השכם עם חיוך טיפשי, ולקנות טורק מטר (250 ש' 330 N\M פרוקסן).
כמה חופש צריך להיות בין הבוכנה לצילינדר(בלי קשר לרינגים)?לנו ההרכבה נראתה מאד מדויקת:פחות מ-0.1 מ"מ חופש בקוטר.
במקביל אנו מנסים להשיג ספידומטר(המכיל מד דלק וטמ' בתוכו),קלאצ',משאבת מים ומשאבות אופן(מאסטר צלינדר מקורי השגנו ב-350ש').ניסינו ביאנוביץ...ללא הצלחה.
כרגיל,נשמח לשמוע על טיפים נוספים .
בשאיפה נסגור את המנוע ביום א'(ראש,משאבות וקרטר).תמונות יצורפו בהקדם,תודות לבית מלאכה אדיר בב"ש על התמיכה ,וליווי התהליך.

זיו
25-03-11, 17:36
אייל / שמעון,

לגבי החלקים שאתם מחפשים:
ספידומטר "גדול" - לדעתי, רק מחו"ל (ארה"ב)
מש' מים + מש' בלמים-אופן - אם באמת לא הצלחתם להשיג בינוביץ' (קצת מוזר כי מש' אופן קניתי ממנו לפני שבועיים... ) תנסו אצל ראוף בנצרת או אצל הדוד סם באמריקה, שזה כמעט אותו מרחק מבאר-שבע .
קלאצ' - מה לא תקין שם? לדעתי אפשר לבצע חידוש של הרפידה על הדיסקה בבתי מלאכה כמו "דיסקל" ואחרים. אם אין אפשרות לתקן/לחדש קשה לי להאמין שתמצאו חדש פה בארץ.
ממליץ לכם לשאול לגבי השגת החלקים האלו בפורום "שלושים פלוס", שם כולם מחזיקים ג'יפים כמו שלכם עם מנוע 4 צילינדר ובאופן טבעי כל אחד הוא אחרי שיפוץ או לקראת שיפוץ ...

תתחילו למהר בשיפוץ כי בסתיו הקרוב טיול הקשישים יהיה בדרום.

שבת שלום
זיו

eyalye
29-03-11, 13:12
390663906739065
תודה זיו,
את הספידומטר והמשאבות כנראה נקנה מארה"ב (תודות לאלון שנמצא שם).
את רפידת הקלאצ' נקנה כנראה ביאנוביץלמיטב זכרוני 250 ש').
הרכבת המנוע מתעכבת:המנוע מסתובב קשה,כנראה שדרושה התאמה מחודשת של מיסבי הקראנק.
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

eyalye
17-04-11, 09:15
שלום לכולם,עדכון מצב:

1.שלב ההרכבות בעיצומו (בינתיים ללא ברגים מיותרים... ),הורכבו לשילדה:בולמים,אקסים,עלים.

2.המנוע מוכן להרכבה לגיר- טרנספר-שלדה.הגיר והטרנספר יעברו בדיקה ויזואלית (פירוק מיכסים),ניקוי ,צביעה והחלפת שמן לפני.

3. ברצוננו לקחת את הבודי לפחח שיחסוך מאיתנו את כל הריתוכי פח וזמן יקר (קבענו פגישה עם עין עקב ביולי...).

4.שאלה לגבי הובלת הבודי:האם אפשר להוביל את הבודי כשהוא בולט מהעגלה ב-0.6 מ'(ברשותנו עגלה 2 מ' והבודי 2.6 מ')?

האם יש חבר דרומי בפורום שיכול להשאיל לנו עגלה מתאימה יותר?

"האם הכוונה לפתוח?חייב קשת התהפכות? Μ 15.ברישיון הרכב כתוב "רכב שדה

6.הספידומטר הגיע מארה"ב (תודות לאלון) נראה מליון דולר(משומש ועלה 30),כנראה שהוא גם יביא לנו את המשאבות אופן(13$ ליח').

7.הערות/טיפים של אלופים יתקבלו בברכה.

tomer s
17-04-11, 09:54
יש לי עגלה 1.6*3.4
היא בנתיבות,
אם מתאים לך צור קשר.

eyalye
11-05-11, 07:43
תודה תומר,
אנו עדיין מתלבטים אם לשלוח את הבודי לפחח שיעשה עבורנו את ריתוך כל הטלאים (כפי שניתן לראות בתמונה).עלות עבודת הפחח 2000 שקל ברוטו .שוב לצורך ריתוכי טלאי הפח ולא פחחות כללית.
מצד שני,יש באפשרותנו לבצע עבודה עצמית אם רתכת אלקטרונית רגילה,עובי הפח בין 0.8-1 מ"מ,ניתן להוסיף שאנו נטולי ניסיון בריתוכי פח ואין באפשרותנו להשיג רתכת מיג/תיל.בקיצור,עצות מחברי הפורום יתקבלו בברכה.
תודה ,אייל.

itay-rover
11-05-11, 08:42
אני מניח שמעצם זה שאתה רואה שאני מגיב אתה יכול לנחש מה תיהיה התגובה....:-)
ללא רתכת מיג אין לך סיכויי "לטלא" את הבודי עם רתכת אלקטרדה זה ייצא בית שימוש של קקה של יונים,אין לי דרך אחרת לתאר את זה,מצטער...בוא נגיד שיש מקרים שגם ריתוך TIG בא בחשבון במצבי רקבון מתקדם של הנבלות הללו ומה שהן עברו...המחיר עבור העבודה אצל פחח נישמע סביר בהחלט עד חשוד....הייתי מנסה לסגור איתו על מחיר סופי כולל צע ייסוד ועליון בתנור וחסכת לך כאב ראש וכלבת רצינית.

איתי.

זיו
13-05-11, 16:13
רק לחזק את הדברים של איתי:
2000 ש"ח לפחחות טובה לכל הבודי זה לא הגיוני ואני מקווה שהפחח שלך לא קורא את הפורום :)
כדאי לך באמת לסגור אצל פחח טוב וגם לצבוע כמו שצריך.

כייף לראות איך אתם מתקדמים.

זיו

eyalye
15-05-11, 10:53
תודה איתי וזיו,
לגבי הפחח,שיתפתי איתו פעולה בעבר,ההסכם הוא שהוא מבצע את כל ריתוכי הפח,ולא פחחות כללית.
בזמן שהיית הרכב אצלו,אנו מתכוונים להתקדם עם עבודת הפחחות.כלומר הוא יכווין אותנו ואנו נהיה הפועלים השחורים...
זוהי הקומבינציה האופטימלית שהשגנו ואיתה ננצח.
ברשיון הרכב כתוב רכב שדה M-15 למה הכוונה?סגור?פתוח?
תודה אייל.

eyalye
13-06-11, 07:23
שלום,עדכון חודש יוני...בשאיפה שבאוגוסט נטבול בטיול סיפתח בעין-עקב.תהליך ההרכבה נמשך:המנוע בפנים מחכה למיסב לחץ שהוזמן, צביעת הגיר והטרנספר+החלפת מחזירי השמן בו ובאקסים.מערכת הברקס הורכבה כמעט בשלמותה תודות לעקשנותו של שמעון,כנ"ל לגבי ההגה.מערכת החשמל הוזמנה באי ביי (190$)ועל יורי נפל התיק של ההתאמות למערכת הישנה.הבודי שסומן כמכשול בתחילת הפרוייקט,לא מאכזב ונשאר כזה,השבוע גבה מאיתנו 6 שעות חווית נשימה של חלקיקי פח וחלודה בעבודת ניקוי עם מברשות ברזל על דיסק(התקמצנו על ניקוי חול-2000 ש').הבודי יעבור השבוע לפחח לטובת ריתוך טלאי הפח.[

itay-rover
14-06-11, 14:25
תמונות יפות,
איזה כיף זה לראות שילדה ארוכה עם מנוע הוריקן....נדיר.
תרשום אותי כמלווה לעין עקב...רק בתנאי שיהיו סנאים ובלוטים

מחכה ליום שישי....
איתי.

eyalye
26-06-11, 17:04
45041450424503845039

4504045043

שלום, כפי שניתן לראות המרכב חזר מתיקוני/ריתוכי הפח ,על הפרק ניקוי חול,שפכטל,וצביעה...

למישהו מהחברים יש במקרה דיאגרמה של הצנרת ברקס?קצת הסתבכנו ובספר היינס הנושא לא מפורט...

תודה,אייל

eyalye
17-07-11, 09:43
שלום,
כפי שניתן לראות התקדמנו מעט בנושא הכנת המרכב לצבע,והרכבת הברקסים.
שאלה: נושא החלפת מידת הצמיג מהמידה הרשומה ברשיון-16X6 ל-16X7,האם יש לאחד החברים איזהשהי אסמכתא המאשרת את הנושא?
הייתי במכון הטסטים בב"ש שהפנה אותי לפאנצ'ר מאכר מסויים,שציין בפניי שאין בידיו ספרות מקצועית התומכת בעניין,והפנה אותי
לבוחן הרכב במשרד הרישוי...שאיתו נראה לי שהגעתי ל-DEAD END מהיכרות קודמת קצרה איתו.
אייל.

455684556945570

six-86
17-07-11, 22:38
עבודה יסודית כל הכבוד
למה עושים שפכטל לפני ניקוי חול ?
ראיד

RONI
20-07-11, 18:57
תפנה לנצרת עילית ,למהנדס ישירות .
הוא יפקסס לך איזה מידות צמיגים אפשר.
קל ופשוט.

eyalye
13-09-11, 16:39
תודה רוני,
פניתי למהנדס בנצרת (גדעון),הוא עוד לא חזר אליי עם תשובות.
אנו כרגע בשלב לפני צבע,שאותו נעשה עצמאית במחסן סגור בעזרת חבר בעל ניסיון עשיר משלנו.
אייל.

eyalye
21-11-11, 14:58
שלום ראיד,לשאלתך לא עשינו ניקוי חול כולל לבודי...
ביום שישי האחרון השלמנו את חבור צנרת הבלמים,בלם היד(תוף),חבור גלי ההינע וצביעת הבודי בצבע יסוד.על הפרק הנעת המנוע וצביעת הבודי.

hogi
21-11-11, 19:23
יישר כוח על ההתמדה והסבלנות. האם הוא יהיה ירוק? [יש לי חולשה מיוחדת לירוק, ה-5 שלי היה ירוק-שחור].

הערה קטנה - אתה מתלונן על כאבי אוזניים מהדיסק ונשימת חלקי מתכת בניקוי. אתם משקיעים כל כך הרבה להחיות חתיכת היסטוריה ומזיקים לעצמכם בדרך. כמה יעלו שני זוגות אוזניות ומסיכות פחם? גרושים! לא חבל?

תמשיכו למשוך את הקטר עד לשלב האחרון.
מחכה להתקדמות.

six-86
27-11-11, 07:56
כל הכבוד וישר כח
ראיד

eyalye
30-11-11, 13:36
תודה על הפרגון ראיד,
על הפרק צביעת המרכב,אני מעריך שמספר חברים בפורום עשו זאת עצמאית ,כפי שאנו מתכננים לעשות (טיפים של אלופים יתקבלו בברכה).
נקודות מוצא כלליות:
1.צבע בסיס צבוע אפוקסי.
2.צביעה 2 שכבות צבע אפוקסי של דופון (RAL 5007 BRILIANT BLUE)+שכבת לקה (גלזולי).
3.אמצעים:מחסן סגור 24 מ"ר (נקי מאבק יחסית-רטוב),קומפרסור 120 ל',לחץ מינ' בספיקה נורמלית 4 BAR , וחבר עם ניסיון בעבודה עם פיסטולט.
4.עבודה אצל בעל מקצוע לא באה בחשבון מסיבות כלכליות...

בברכה.
אייל.

shimonnt
11-12-11, 15:20
שלום לכולם,
מצורפות תמונות מסשן העבודה האחרון שכלל ניקוז נוזל בלמים, הרכבת אגזוז, קרבורטור ומנוף גז, סיום צביעת שכבת פריימר לגוף.
על הפרק, נסיון התנעה... תחזיקו אצבעות.
נעדכן בהמשך על מידת ההצלחה

53320533215332253323

eyalye
03-05-12, 15:47
שלום לכולם,
בשעה טובה ומוצלחת הנענו את המנוע לאחר האוברול!
התרגשות רבה עברה על כוחותינו בשמיעת המנוע עובד יפה,עגול וחלק.
תודה רבה לזיו בהשאלת הסטרטר, ולדן קטנוב שהשקיע מספר שעות מכובד בעזרה ותמיכה מבורכת,בלעדיו לא היינו בשלב זה!
מחמם את הלב להיתקל באנשים שכאלו.
על הפרק ריצה קדימה להרכבת המרכב הצבוע וחשמל (צמה חדשה).
אייל

hogi
03-05-12, 21:21
תמונות!!!!!

shimonnt
05-05-12, 20:47
59153

מצורפת תמונה אשר ממחישה את ההתקדמות הרבה שהוגה לאחרונה.
עכשיו מתחילים להגביר קצב
שמעון

shimonnt
12-08-12, 15:11
חלון קדמי ועוד,
שלום לחברי הפורום.
אנחנו צריכים חלון קדמי ועוד מספר חלקים להמשך השיפוץ.
יש לנו שתי מסגרות של שמשה קדמית:
1. מסגרת של cj-6
2. מסגרת של cj-5

מידות החלון אשר מתאים למסגרת השניה הם 141.7/33 ס"מ.
אם למשהו יש שמשה במידות אלו נשמח לקבל הצעות.
במידה ויש שמשה קומפלט כולל מסגרת במצב טוב גם נשמח לקבל הצעה.

בנוסף אם יש להציע פנסים קדמיים.אחוריים, וינקרים, וישרים + מנועים כמובן שנשמח לשמוע
ובכלל, אנו במצב שכמעט כל דבר יכול לעניין אותנו
בתודה מראש
שמעון [email protected]

eyalye
12-08-12, 15:41
628476284862849תמונות...
עדכון סטאטוס : רכיבי הגוף הורכבו ונצבעו (רק חסר להדביק UM...).
לקחנו הימור והתקנו ברכב צמיגים 205X16 במקום 600X16 ,אני מקווה שבוחן משרד הרישוי בב"ש יאשר את השינוי.
אייל.

asafpeleg
30-08-12, 05:29
יאללה ג'ינג'י קדימה...
נשאר עוד יום אחד עד סוף אוגוסט...
עבודה יפה, כל הכבוד.

GrafPotozky
30-08-12, 18:44
628476284862849תמונות...
עדכון סטאטוס : רכיבי הגוף הורכבו ונצבעו (רק חסר להדביק UM...).
לקחנו הימור והתקנו ברכב צמיגים 205X16 במקום 600X16 ,אני מקווה שבוחן משרד הרישוי בב"ש יאשר את השינוי.
אייל.
ה UM הלבן זה היה 5 שלי שצילמנו את אוונטיפופולו.

eyalye
15-09-12, 10:44
שבת שלום,
מצ"ב תמונות סטאטוס אחרון:פינישים של תא הנוסעים,חשמל (ששמעון דוחף),הרכבת דשבורד אלומיניום שבנינו וכו'.
תודה לניצן (מר בטיחות) על עזרתו המרובה בפרויקט.

shimonnt
13-06-13, 22:12
יש למשהו סטרטר 12 וולט מנוע הוריקן?
מעוניינים לקנות.
HELP

-->