PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכרמל בוער

ש01
02-12-10, 16:17
עצוב עצוב עצוב,
כאן למטה סגרירי עם "גשם" של אפר.

עכשיו דיווחו ברדיו על הרוגים (!)

עצוב,
מאוד עצוב

dobi12
02-12-10, 16:38
מה? על מה מדובר?

עידו לוריה
02-12-10, 16:49
הייתי הבוקר בחיפה ובערך ב 12 בצהרים ראיתי עשן כבד על הכרמל באיזור דלית אל כרמל ...
נורא , גם מהמושב שלי בעמק רואים עדין את העשן .
עידו

hadtomer
02-12-10, 17:22
בתור חיפאי (לשעבר) כואב לי הלב לראות את זה. מי מכיר מסגרת שבה יהיה ניתן להתנדב עם הג'יפ ב24 השעות הקרובות?

lior_b.s
02-12-10, 17:36
40 מחלצים הרוגים ועוד לכודים בתוך היער....נכון לעכשיו...:(

barakceizler
02-12-10, 17:46
מצטרף לשאלה, האם אפשר להתנדב ביום יומיים הקרובים עם ג'יפ?? איפה? למי לפנות?

אלדר
02-12-10, 18:03
מצטרף לשאלה, האם אפשר להתנדב ביום יומיים הקרובים עם ג'יפ?? איפה? למי לפנות?

+1.

יונתןמצפה
02-12-10, 18:19
איזה נורא!!!!
עכשיו נכנסתי הביתה אחרי שרוב היום "ביליתי" בלהביט בחוסר אונים על ההר הירוק עולה בלהבות. :(
יצאתי מהשיעור הראשון הבוקר באוניברסטה בשעה 12 וישר ראינו שמשהו לא טוב קורה. נסענו לכיוון צומת דמון ועספייא ומהר מאד הבנו שזה אחד האסונות הגדולים שפקדו את האזור בעשרות השנים האחרונות.
חוקרי שריפות היער (יש דבר כזה) מהחוג שלי אמרו שגם השריפה של 89 לא הגיעה לרמות האלו.
חורש עתיק, שלא נשרף מעולם נדלק בעומצות שקשה לתאר.
להבות שמתמרות ל 40-50 מעל לקו העצים, מדלגות כחצי ק"מ מעל לוואדי לצידו השני תוך מספר שניות כאילו מדובר במטרים בודדים.
פיללנו שיפנו את בית אורן וכלא דמון כמה שיותר מהר. בהמשך ראינו את הלהבות עוטפות את הכלא וקיווינו לטוב...
בהמשך היום הופיעו לפתע מוקדים חדשים מספר ק"מ משאר השריפה. המומחים הסבירו שזה תופעה של שריפות בסדר גודל כזה שבהם האצטרובלים הלוהטים טסים כלפי מעלה בעקבות החום ונישאים ברוח כדי להדליק אזור חדש וטרי. פשוט עצוב. :(
חברים בבית אורן ברחו משם והשאירו את הבתים שלהם לחסדי האש שכילתה את הקיבוץ. מקווה שאלו שעדיין שם שומרים על עצמם!

אין לי מילים. פשוט נורא...

לשאלתכם, להבנתי אזרחים שהם לא חלק מארגון הצלה מסודר עדיף שלא יתקרבו לאזור. רכבי הצלה כל העת על הכבישים ועודף של אזרחים מקשים על ההתניידות.

נחזיק אצבעות שיגמר עוד עם כמה שפחות נפגעים ונזקים.

דרור ברלי
02-12-10, 18:30
עידכון: 40 ההרוגים הם סוהרי שב"ס שנלכדו באוטובוס שלהם ליד בית אורן.

לכל הקופצים והמתנדבים - עיזבו אתכם עכשיו מהתנדבויות ואל תגיעו לשטח השריפה!!! אין לכם ציוד מתאים, אין לכם שום יכולת להביא איזו שהיא תועלת עם הג'יפים שלכם. הדבר האחרון שכוחות ההצלה צריכים עכשיו זה כל מיני מחפשי אקשן ש"באים לעזור" ומסתובבים להם בין הרגליים, ותוך כמה דקות נמצאים במצוקה וזקוקים בעצמם לחילוץ.

מאיר אלוני
02-12-10, 19:16
לחברים שמעוניינים לעזור, היות וכל כבאי ישראל בדרכם צפונה תוכלו להתייצב בתחנות הכיבוי שבאזור מגוריכם, מכבי אש זה לא רק שריפות אלא גם חילוצים וגם אם תהיה שריפה תוכלו לעזור.

דרור ברלי
02-12-10, 19:29
דובר שירותי כבאות חיפה: "איבדנו לחלוטין שליטה על האש"....

lior_b.s
02-12-10, 19:36
"נגמר החומר כיבוי במדינת ישראל"....

יונתןמצפה
02-12-10, 19:37
דובר שירותי כבאות חיפה: "איבדנו לחלוטין שליטה על האש"....

לפי מה שראיתי רוב היום, לרגע לא הייתה שליטה עליה...
אם הדובר הזה ימשיך לדבר באמצעי התקשרות אז גם יאבדו שליטה על הפאניקה שתהיה בציבור.

gp1
02-12-10, 19:43
המעוניינים לארח מפונים מהשריפה . נא לפנות למרכז מיר"ב 04-954-9251

תודה

נדב42
02-12-10, 20:01
המעוניינים לארח מפונים מהשריפה . נא לפנות למרכז מיר"ב 04-954-9251

תפוס שם. אם יש לך גישה אחרת אליהם אז שווה לפתוח פה שרשור על זה. אני מבחינתי יכול לארח, וגם לאסוף אם צריך (וגם לבוא עם נגרר אם יש הרבה חפצים). אני אמשיך לנסות ...

Tsafrir
02-12-10, 20:17
מפקדת משטרת חיפה נצ"מ אהובה תומר נפגעה אנושות.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3993399,00.html

ספרדי
02-12-10, 21:05
"בשביל לחסוך שני מיליון דולר נהרגו 40 איש", האשים דיוויד גולן
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3993367,00.html
מדינת ישראל 2010, העיקר שלישיבות יהיה כסף

אמנון
02-12-10, 22:59
מתוך אתר השומר החדש
http://www.shomer-israel.org/HEB/

בעקבות שריפת הענק בכרמל

מתבקשים להגיע בדחיפות ובמהירות האפשרית

לכניסה לישוב כרם מהר"ל לאלונית

משם תקבלו תדריך ומשימות המשך לעזרה.

nir.samo
02-12-10, 23:16
רק אתמול (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=50472&highlight=%EB%E9%E1%E5%E9#post353700) הוצגה כאן כבאית JEEP שבוודאי כבר עסוקה היום.

קדחת השטח
03-12-10, 01:19
כמה תמונות מערב עגום.
צולמו ממחלף עתלית.
מפחיד אותי לחשוב איך יראה הכרמל ממחר בבוקר:(

bizon
03-12-10, 02:11
זה פשוט ניראה מפחיד אני עדיין מקווה לנס של חנוכה שירדו כמויות אדירות של גשם ועכשיו

sapog
03-12-10, 18:25
מישהו יודע לומר איך מתפקדים שבילי האש בשריפה הזו?
או שבגלל שזו "שריפת צמרות" אין לשבילים באמת סיכוי לתחום ו\או לעצור אותה?

shmulikbg
03-12-10, 18:47
לחברים שמעוניינים לעזור, היות וכל כבאי ישראל בדרכם צפונה תוכלו להתייצב בתחנות הכיבוי שבאזור מגוריכם, מכבי אש זה לא רק שריפות אלא גם חילוצים וגם אם תהיה שריפה תוכלו לעזור.
בדיוק מה שעשיתי. טלפון לתחנת כיבוי הקרובה והצעת עזרה.
הם לא ממש יודעים איך לאכול את זה.
התפשרנו על השארת פרטים, והם יתקשרו אם יהיה צורך.

eli8ball
03-12-10, 18:54
מישהו יודע לומר איך מתפקדים שבילי האש בשריפה הזו?
או שבגלל שזו "שריפת צמרות" אין לשבילים באמת סיכוי לתחום ו\או לעצור אותה?

עקרונית קווי אש נבנים בכמה צורות שהפשוטה ביותר מבניהן היא חיתוך של קו אדמה חלק, מה שמוכר לכולם מעבודת רס"ר בצבא.

במקרה של יערות ובמיוחד צפופים ומשופעים כמו הכרמל, יש צורך בעבודת צמ"ה מאוד גסה ואלימה של חיתוך קוי אש שתי וערב, על מנת להגיע ליצירת "מתחמי" שליטה על האש המשתוללת. הבעיה היא בשריפת צמרות או במינוח המקצועי סופת אש, היא רוחב פסי האש הנדרשים.
סופת אש מסוגלת לזנק עשרות מטרים של שטח "נקי" מחומרי בערה. לכן רוחב פס האש צריך להיות עצום. לפחות 50-80 מטרים. הכלי הכי גדול שיכול לעבוד בתוואי שטח כזה הוא D9 ורצוי ממוגן של צה"ל שהקבינה שלו כוללת אמצעי שימור חיים וכיבוי אש, וקו הכף שהוא פותח הו 4.5 מטרים. כדי להגיע לקו אש בטווח מתאים ובאורך הנחוץ יש צורך בהמון כלים וזמן, ולא מובטחת הצלחה, כי האש משנה כיוון כל פעם מחדש.
גרוע מכך בסוג העצים הבוערים בכרמל הוא האיצטרובלים. כאשר הם סגורים וטריים, הם מתחממים בתוכם והופכים למעין רקטות קטנות שברגע שהקליפה נסדקת עפות מאות מטרים, והאיצטרובל הבוער מצית מוקד אש חדש.

במקרה הנוכחי ניתן להסתמך כמעט רק על הכלים המוטסים, שמוגבלים כאמור בשעות האור.

נקווה שהכבאים, אנשי החילוץ וכוחות הביטחון שם ישמרו על עצמם, ויצליחו לבלום שם את הבערה.

Gilad
03-12-10, 21:04
מישהו יודע אם אפשר לעזור איכשהו לכוחות בשטח?

MIC4x4
03-12-10, 21:46
פנורמה של איזור השריפה שצולמה בהפרשים של מספר שעות. (http://www.360israel.co.il/Deadly%20Beauty%20-%20360%20israel%20-%20Alexander%20Shalit%20-%2002.12.2010/)

קדחת השטח
04-12-10, 15:30
עוד צילומים מחוף עתלית,מחלף עתלית ופרדיס.

kalil
04-12-10, 15:49
תמונות עדכניות מבית אורן .

הבתים הראשונים בשכונה הדרומית נשרפו עד היסוד. הערכה ראשונית 20% מהקיבוץ נשרף (בעיקר בתים בעוטף של הקיבוץ )

שלמי
05-12-10, 10:01
אצלנו ראו את הלהבות של השריפה ואת העשן מעבר לרכס של החורשן.
חבר מהמושב הוא במקור מעין הוד, הוצאנו אתמול משלחת קטנה לעזור למשפחה.
מי שמאוד רצה להגיע לישוב הצליח, והמשטרה איפשרה לתושבים לשהות במקום, ובפועל גם העלימה עין ממי שבא לעזור, כמונו. אתמול כבר לא היה חשש משריפות ענק בישוב, אלא מהתלקחויות מקומיות.
שני משורים מכניים עושים עבודה טובה בהרחקת עצים מקרבת הבית, החשש היה מהתלקחויות נוספות, שכל הזמן מתרחשות, ושריפה של הבית כתוצאה מכך.
המצב שם די מפויח, נכון לאתמול, יש מספר בתים שנשרפו מהיסוד, שני בתים מהבית שעבדנו בו נשאר משטח בטון איפה שעמד עד שלשום בית מעץ.
בין לבין התרוצצנו בין השכנים לכבות פה ושם עצים שחזרו לבעור (וגם "הרווחנו" אייטם בערוץ 2).
כשסיימנו לעבוד בלילה הסיכון של שריפת הבית ירד במידה רבה.
בשורה התחתונה, מי שהגן על הבית שלו, והיה אקטיבי, הפחית משמעותית את הסיכוי לשריפת הבית. כל עוד הכבאים לא דורשים פינוי מוחלט של הישוב, ואין סכנה לשריפת ענק, מי שלא וויתר הרוויח. אנשים כיבו עצים בחצר שלהם, את הגדרות, דקים ופרגולות וכו', ומנעו את התלקחות הבתים.
מבחינתנו, הרווח שלנו היה ההרגשה שעשינו משהו, ולא ישבנו בחיבוק ידיים מול האסון הזה.

גלדיאטור
05-12-10, 11:20
פוטו - לאפס של הלילה הראשון ויום אחריו

מהבית שלי

http://www.youtube.com/watch?v=GCjR73nFBGA

-->