PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בעולם הג'יפים,תקציב 150K מבקש יעוץ

מיכאל22
04-12-10, 14:45
שלום לכולם,
לאחר המון התלבטויות אני עומד למכור את הרכב הנוכחי שלי ומתכוון לקנות ג'יפ.
התקציב שלי הוא כ 150 אלף וחשבתי לכיוון פאג'רו או לאנד קרוזר.
רציתי דבר ראשון לדעת מה מבחינת התחזוקה של הרכב אם זה דלק טיפולים חלפים וכו'.
כיום יש לי רכב שהוא גם הנעה 4*4 כך שאני מכיר את הטיפולים הנוספים(ברור לי שזה לא זהה) ואת כל הדברים שבאים מסביב.
השימוש שלי הולך להיות רק כרכב כביש ואולי מדי פעם לרדת לחופים או משהו בסגנון.
רציתי גם לדעת מה ההבדל בין הפאג'רו החדש לישן ובכלל מה ההבדל בין הלאנד קרוזר לפאג'רו.
ועוד שאלה למה הק"מ של הרכבים האלה הוא כל כך גבוה בהשוואה לשנתונים?
תודה לעונים, אני יודע שקצת עשיתי סלט.
אשמח לתשובות.

מויש אברהמי
04-12-10, 19:01
שלום לכולם,
לאחר המון התלבטויות אני עומד למכור את הרכב הנוכחי שלי ומתכוון לקנות ג'יפ.
התקציב שלי הוא כ 150 אלף וחשבתי לכיוון פאג'רו או לאנד קרוזר.
רציתי דבר ראשון לדעת מה מבחינת התחזוקה של הרכב אם זה דלק טיפולים חלפים וכו'.
כיום יש לי רכב שהוא גם הנעה 4*4 כך שאני מכיר את הטיפולים הנוספים(ברור לי שזה לא זהה) ואת כל הדברים שבאים מסביב.
השימוש שלי הולך להיות רק כרכב כביש ואולי מדי פעם לרדת לחופים או משהו בסגנון.
רציתי גם לדעת מה ההבדל בין הפאג'רו החדש לישן ובכלל מה ההבדל בין הלאנד קרוזר לפאג'רו.
ועוד שאלה למה הק"מ של הרכבים האלה הוא כל כך גבוה בהשוואה לשנתונים?
תודה לעונים, אני יודע שקצת עשיתי סלט.
אשמח לתשובות.

שלום מיכאל.
הקילומטרג' גבוה בהשוואה לשנתונים- בד"כ רכב בסדר גודל של פאג'רו/לנדקרוזר, הוא הרכב המרווח והשני במשפחה ולכן טבעי שאת המרחקים הארוכים נגמע איתו.
הבדלים כלליים בין לנדקרוזר לפאג'רו-הן הפאג'רו הישן המכונה- Q והן הפאג'רו המכונה- KING מתנייעים בהנעה אחורית קבועה, 4X4 לכביש, 4X4 נעול דפרנציאל מרכזי לשטח וכן הילוך "כח".
בתקציב שלך ההתיחסות היא ל-KINK ששוווק בארץ משנת 2001. ב-KING בשונה מה-Q והלנדקרוזר, ויתרו על השלדת סולם וסרן חי מאחור, לטובת ארבעה מתלים נפרדים. טוב לכביש/שביל, פחות טוב לשטח טכני.
הלנדקרוזר בתקציב שלך, מכונה 120, מיוצר ומשווק משנת 2003, מתנייע 4X4 קבוע,
(60% הנעה אחורית, 40% קדמית), משקלו כ- 200 ק"ג פחות מהפאג'רו, מכלוליו המכניים (במיוחד הדפרנציאלים), "עדינים" משל הפאג'רו, צורך כ-10/20% פחות סולר ועלויות ביטוח וטיפולים שוטפים, פחות יקרים משל הפאג'רו.
בגדול שניהם רכבים טובים והבחירה היא עניין של העדפה אישית והיות ומדובר ברכב מיד שנייה, החשוב ביותר זה למצא רכב שמצבו טוב.
בהצלחה.
מויש אברהמי.

מיכאל22
05-12-10, 21:45
דבר ראשון תודה רבה לך, עזר לי אבל לא בדיוק. אם יש פה מישהו שנוהג ברכב כזה ויכול לתת לי קצת פרטים לגבי כל הסכומים, אחזקה, ביטוח נהג צעיר ללא תביעות ועוד כל מיני דברים שאני צריך לדעת אני אשמח. מי שמכיר את הרכבים, האחזקה של הגיפים האלה יותר
כבדה מרכבים כמו לאון קופרה, גולף gti , אודי s3? פשוט חשוב לי שהאחזקה הכללית תהיה סבירה. מצטער אם אין סדר אני פשוט רושם מאייפון. תודה וערב טוב

klam
06-12-10, 09:22
האחזקה היא פי 2 מהרכבים שציינת.

יונתןמצפה
06-12-10, 09:53
מדי פעם לרדת לחופים או משהו בסגנון.

ע"פ חוקי מדינת ישראל, הנהיגה ברכב בחופי הים אסורה. (אז אולי שווה לך לרדת מרכב 4X4...)
לעניין השאלה שלך לא יודע לעזור.

שגיא S
06-12-10, 16:28
לא בטוח שאחזקה של רכב 4X4 יקרה כמו אחזקה של רכב ספורט כמו קופרה או GTI ובטח שלא כמו S3...

הרכבים האלה מתדלקים לרוב רק 98, ויש להם טיפול במרווחים ממש קצרים משהו כמו 7500-5000 ק"מ כדי לשמור על אמינות המנועים החזקים שלהם.

רכב 4X4 שננהג בעדינות וזהירות ולא בשטח קשה, לא יהיה כל כך יקר, ביטוח יהיה בערך אותו דבר, טסט אולי מעט יותר יקר - אני לא מכיר את ההגדרות החדשות.

אבל מבחינת מחיר החלקים וטיפולים במוסך - יותר יקר לטפל במכוניות ספורט האלו מאשר בלנדקרוזר או פאג'רו. ובטח שיותר מסוזוקונים למינהם/סופה.

מיכאל22
07-12-10, 10:13
שגיא, נכון אתה צודק יש טיפול קטן, טיפול גדול, חלפים לא הכי זולים. בכל מקרה נגיע לתכלס.. כיום אני מחזיק רכב מהסוגים שציינתי, טסט עולה לי 2150 ביטוח 7600 מקיף.. דלק נכון רק 98.. הרכב מהנה ביותר אבל הגעתי למסקנה שפשוט אין מה לעשות עם רכבים כאלה בארץ, ללחוץ מרמזור לרמזור זה לא בדיוק הנאה ולהיעצר כל הזמן ע״י שוטרים גם לא ככה שנראה לי שג׳יפ יותר מתאים לנהיגה מהנה, הבעיה היא שאני לא יודע בדיוק מה ההבדלים במחירי האחזקה וזה למה פניתי לפורום הזה.. שמעתי על אחזקה של רכבים כמו x5 ומן הסתם זאת קטגוריה שונה לגמרי, בכל מקרה מי שיכול לתת לי ממש פרטים מדוייקים אני אשמח. ד״א בגלל המחירים ששמעתי על הx5 זאת הסיבה שפניתי למקום הזה כי בכל זאת גם פאגרו x5 והלאנדקרוזר הם ממשפחת הגיפים ואם הרכבים שאני רוצה מתקרבים לאחזקה של x5 אני ארד מהעץ

joconto
07-12-10, 15:33
אין לך שום סיבה לחשוש מעלויות האחזקה להיפך , אם כבר רכב בתקציב כזה אז רק 4X4.
עלויות התיקונים והטיפולים צריכות להיות סבירות כל עוד אתה לא מפרק את הרכב בשטח , צריכת הדלק גם היא סבירה (מה גם שמחיר סולר בפועל נמוך מבנזין), ובנושא הביטוח תעשה קצת בירורים ותגיע למחירים מפתיעים. והדבר הכי חשוב, הפחת הוא מהנמוכים שיש לרכבים במחיר כזה, בוודאי בהשוואה ל GTI S3 ודומיהם. השילוב של רכב יפני, 7 מקומות (8 בטויוטה), 4X4 מבטיח שתמיד יהיה ביקוש ער ושוק חזק לרכבים האלה (הלנדקרוזר בתחום הזה עדיף על הפאגרו).

אין מה להשוות ל X5 שהוא רכב יוקרה עם פחת של רכב יוקרה, אם כי גם כאן שמירת הערך עדיפה על סדרה 5 או 7.

מיכאל22
08-12-10, 00:06
תודה לכולם על התגובות.
יצא לי להיות היום אצל הספר שלי וגם הוא מחזיק לאנד קרוזר אבל דגם ארוך(לא שזה ממש משנה) בכל אופן הוא אמר לי שבהשוואה לרכב שאני מחזיק עדיף לי כבר לקחת ג'יפ כשזה נוגע לעלויות.
תודה לכולם על התשובות.
אני מתרשם שרובכם מעדיפים את הלאנדרקוזר, אפשר לדעת מה הסיבות?

joconto
08-12-10, 11:00
ללנד קרוזר יכולות שטח עדיפות, נובע משלדת סולם וסרן אחורי חי לעומת מרכב אחוד ומתלים נפרדים בקינג, אך היתרון בשטח הופך לחסרון בכביש שם הקינג עדיף.

הקרוזר מאוד מבוקש מה שאומר שבמחיר נתון תוכל לקנות קינג בן שנה שנתיים פחות מאשר לנד קרוזר. בתקציב שלך יכול להיכנס LC 2004-2005 (ארוך) או קינג 2006-2007. אם כבר אתה הולך על קינג הייתי מוסיף עוד קצת ל 2008 (הדגם החדש).

אבל לפני שאתה רץ להוציא כזה סכום על רכב, מציע שתעשה מספר נסיעות מבחן ברכבים האלה ותוודא שבאמת מתאים לך.

מיכאל22
08-12-10, 13:37
למען האמת אני די נעול על רכב שהוא לא יהיה מעל 4-5 שנים על הכביש.
כמה צריך להוסיף לקינג החדש?

ואני רק מחפש דגם קצר, בכל זאת אני בן 22 והדגם הארוך הוא קצת יותר למשפחות

מיכאל22
08-12-10, 18:17
ושאלה אחרונה
מה עדיף לקנות,בנזין או דיזל?
איזה תיבת הילוכים מומלצת?

joconto
08-12-10, 18:53
לגבי דיזל או בנזין זה תלוי בקילומטראז שאתה עושה, הדיזל חסכוני יותר אך חסרונו העיקרי ברעש האופייני שלא מתאים לכל אחד. בסה"כ יש הרבה יותר דיזל מבנזין, אין ידני רק אוטומט.

קינג 2008 קצר מתחיל באיזור 170-180K, לדגם DAKAR המפואר יחסית, בדגם הארוך יש גם גרסת DESERT בסטנדרט נמוך יותר שגם הוא נכנס לתקציב הזה.

מיכאל22
09-12-10, 11:33
אני מודע לזה שאין ידני פשוט ראיתי תיבות שהם טיפטרוניק או אוטומוט,אני יודע שההבדל שם אינו כזה גדול ויצא לי לנסוע על רכבי טיפטרוניק העניין הוא שבחיים לא התעמקתי כל כך בכל התיבות האלה, מהיום שהוצאתי רשיון נהגתי רק על רכבים ידניים וכל הרכבים במשפחה שלי הם ידניים.

בשביל נסיעה של 25 אלף ק"מ בשנה עדיף סולר או בנזין?

joconto
09-12-10, 17:27
סולר

מיכאל22
10-12-10, 03:18
דבר ראשון תודה לכולם,
אני אנסה להגדיל טיפה את התקציב ולהביא לנדקרוזר משנתונים 2007/8 בערך, אם לא ייצא נלך על הפאג'רו הצורה החדשה(רק יש לי להעביר מיום ראשון שלילה של חודשיים)
אז בכל מקרה תודה לכל מי שענה לי,התייעצתי בעוד מקומות ובאמת גם פה קיבלתי אחלה תמונה לגבי מה שאני רוצה.

-->