PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים מחיפוש אחר רכב משומש ... על המדוכה - פוקוס 2L

ניר ל
04-12-10, 18:47
בדקתי פוקוס דור 1 2000 סמ"ק

לצערי לא מצאתי מס' מועמדים לבדיקה כך שאין לי קנ"מ להשוואה.(למעט הפוקוס דור 2 1.6 שלי)

הרכב עם כ 130 אלף ק"מ , בסה"כ נראה טוב ונוסע טוב.
א. שמתי לב שההגה קשה ביחס לפוקוס שלי

ב. הזעת שמן רבה מסביב לכל המנוע מגובה מכסה השסתומים.

האם זה אפייני ?

נראה לי שכתוצאה מלחץ גבוה ואטם לא תקין של מכסה השסתומים נובעת ההזעה, הלחץ הזה נראה לי תקין (לחץ גבוה בפתיחת מכסה מילוי השמן, אך לא בעוקת השמן עם הסרת המדיד)
קיים גם אצלי ברכב הליסינג - אמנם לא אותו מנוע אך גל זיזים עליון.

אני מתכוון לקחת אותו מחר לחוו"ד מוסך מורשה באיזור יצחק שדה (מי עדיף, קלעי או מעוז?)

ניר ל
06-12-10, 01:41
ניצלתי את זכויות העריכה ושיניתי את הכותרת...

מזה מס' שבועות אני מחפש אחר רכב משומש בתקציב של סביב ה 40K, אבל בגדול זה כנראה מצב השוק באופן יחסי ללא קשר לתקציב.
היות שב 13 השנים האחרונות, הרכבים הפרטיים היחידים שנסעתי עליהם היו או חדשים מהיבואן או רכב ליסינג, לא יצא לי להתעמק בשוק הזה יותר מדי. אבל כנראה שלמעט סדרי הגודל זה לא שונה משוק הג'יפים.
האילוצים היו - רכב אוטו', רצוי קטן, פשוט וזול לאחזקה
- התחלתי בסקר דגמים בשוק וביחס עלות/תועלת-
גיליתי שהקומפקטיות היפניות יקרות מאד ביחס לתמורה ואינן חסכוניות יותר באופן משמעותי.
טויוטה קורולה - רכב כנראה אמין, אבל יקר, פשוט, נחות מבחינת נוחות והתנהגות כביש ביחס לאירופאיות.
צרפתיות - יש לי דעה קדומה ונסיון רע, במיוחד עם דגמי רנו - אין מצב לרכב צרפתי.
מיצובישי/מזדה - קצת יותר זול מטויוטה - לא בא לי טוב, אבל לא שולל.
איטלקי - בשבילי אולי, הרכב לאחותי.
נשארתי עם פוקוס שיש לי איתו נסיון טוב, אחד הנפוצים, זול יותר מהיפניות, נראה טוב יותר לטעמי.
לא ציפיתי לקושי במציאת רכב כזה נפוץ, אכן - הלוח מתמלא בכל רגע במודעות מכירה חדשות, האמנם?!
ובכן, אחרי מעקב של מס' ימים וסינון רכבי ליסינג לשעבר וסוחרים, למה? כי יש לי רכב ליסינג ואני אפילו שומר עליו כי אני לא וונדליסט - אבל שלא יספרו סיפורים - טיפולי חב' הליסינג הם מינימליסטים ואנשים באופן טבעי לא שומרים עליהם ואף מתאכזרים אליהם.
כלי רכב יד 5 בני 8 עם 106K ק"מ - לא חולם להתקשר.
כלי רכב ללא ציון ק"מ שחוזרים ומופיעים בלוח - לא מבזבז טלפון אפילו של העבודה.
כלי רכב עם מעט ידיים וק"מ נמוך, אבל 20% מעל המחירון, כן של לוי יצחק הקקה - שימשיכו לנסות, במקרה הזה אני לא אהיה הפראייר התורן, יפה שיש לך רכב בן 9 עם 90K אבל זו לא סיבה טובה מספיק בכדי שאני אשלם עליו כמו על רכב בן 5 עם 90K .

גם כשמדובר ברכב מאד נפוץ, אולי הכי נפוץ, הרמתי את הטלפון בסה"כ 3 פעמים בכל השבועות האחרונים, בפועל זה היה יותר - ישנן מודעות פיקטיביות רבות...
אתמול כאמור נפלתי על רכב מהדגם שהכי דיבר אלי, יד פרטית, הסטוריה מתועדת,טיפולים במורשה, אדם מהיישוב, ק"מ נמוך, מחיר סביר. חשבתי שמוסך מומחה יתן לי דיאגנוזה יותר טובה מזו שאני נתתי לאחר פעם בודדה שהצצתי ונהגתי ברכב כזה... מסתבר שלא - אמנם הרמה על הליפט חושפת פגיעות קצה הנקראות בפי המכונים "קצה שלדה" ומפחידות קונים פוטנציאלים יותר מכל תקלה אמיתית וגם נזילות מים ניתן לאבחן באמצעותה, אבל הייתי מצפה מאיש מקצוע שרואה הרבה כלים כאלה שידע להגיד קצת יותר.
סה"כ רכב בן 8-9 שאמנם לא נסע הרבה, אבל אותות הזמן ניכרים, לא מובן לי מדוע מוסך מורשה לא טורח לנקות את המנוע שכולו מצופה שמן ולבדוק מה הסיבה, אחרי הכל החלפת אטם מכסה שסתומים איננה יקרה כלל, או מדוע הוא מחליף רפידות ומשאיר צלחות גמורות ללא חריטה אפילו (ראיתי קבלות, ראיתי שהרפידות חדשות, הדיסקים בלויים והברקס ממש רועד בלחיצה).
ד"א הפתיע אותי שרדיאטור מקורי חדש עולה בסה"כ 2000 ש"ח ולמרות זאת בהצעת המחיר שקבלתי הציעו לי תחליפי. בשן למדו לייצר רדיאטורים שגם מצננים ? נראה לי שלא אקח סיכון...

בוזי
06-12-10, 08:12
בשן למדו לייצר רדיאטורים שגם מצננים ? נראה לי שלא אקח סיכון...

בשן בעיקר מייבאים מסין ומטורקיה. עזוב מצננים, קודם שלא יתפוצצו...

קנית את הפוקוס בסוף? תמשיך לעדכן בבקשה.

ניר ל
06-12-10, 16:25
את הפוקוס לא קניתי בינתיים כי מעיון בהסטוריית הטיפולים עולה כי לא בוצע טיפול טיימינג עדיין.

טיפול טיימינג + החלפת מצנן + החלפת אטם מכסה שסתומים ותפילה ששם זה יגמר + הח' צלחות בלמים + ידיעה שהרכב טופל אמנם אבל לא בוצעו בו טיפולים מונעים אלא תחזוקת שבר - כך הוא מצא את עצמו תקוע על איילון עם צינור קירור מפוצץ למרות שראיתי שהומלץ לו להחליף צנרת ומיכל עיבוי, הוא טוען שעצר מיד וחיכה לגרר ושזה קרה לפני שנה - אני צריך לקוות שלא נגרם נזק ושלא היה ממלא מים רגילים במשך תקופה ארוכה לפני כן.

לכן אני מוכן לשלם עליה מחיר שכרגע לא מקובל עליו, טוען שהציעו לו כבר הצעות כאלו בטלפון מבלי לבדוק את הרכב אפילו - שיתעסק עם כמה סוחרים ונראה מה יגיד אח"כ.

כל זה מוכיח שרכב ללא הסטוריה הוא קופסה שחורה ומסוכנת מאד. רכב משומש אמנם זול מאד בקנייה אבל מחיר תיקון נזקים עלול אף להכפיל את עלותו...

ניר ל
06-12-10, 20:52
עוד באותו עניין - רכב נוסף שאני מנסה לסגור עליו - 2003 עם כ 100K / טיפולים / קבלות / טיימינג וכו',

יש נקישה מהגיר,בהעברה, לא נראה לי סיפור, אולי תושבת
מקווה שבתוך יומיים אוכל לסגור עניין סופסוף.

ניר ל
07-12-10, 15:10
בפורומים זרים, בעיקר בארה"ב יש תלונות רבות על תקלות והשבתות גיר בשנים האלו (לא ידוע לי אם הדגם האמריקאי זהה), גם כאן ראיתי תלונות בנושא בפורומים מקומיים, אבל לא הצלחתי להבין אם זו בעיה סדרתית ומה הפתרון שלה,
אני את הרכב הזה אקח גם עם בעיה בגיר, תחת סיכון, כי חוץ ממנה לא הצלחתי למצוא בו שום דבר רע וזה נדיר לרכב בשנתון כזה שגם נדיר למצוא כלים מסוגו בכלל.

הבעיה היא אגב - מכה בהעברת הילוכים מראשון לשני ולהיפך, בדיאגנוזה על סורק לא נתגלתה תקלה.

ניר ל
09-12-10, 00:37
הרכב נקנה ! 1500 ש"ח מתחת למחירון לוי יצחק (הנמוך) טסט קצר, 2003 כאמור 102K על הספידומטר, טיפול אחרון (105) בוצע לפני 3 חד', טיפול טיימינג + הח' מיכל עיבוי וצינורות מים לפני כחודש וחצי, מצבר חדש, צמיגים חדשים, ללא שום נזילה, מצב פנימי וחיצוני קרוב למושלם, הכל תקין ועובד. "הדפיקה" שהרגשתי בסיבוב הראשון שעשיתי על הרכב, היא משהו שלא הרגשתי אח"כ בתור נוסע ליד הנהג, לאבא שלי אין מושג על מה אני מדבר..., עכשיו בנסיעה לבד ברכב אחרי שקבלתי אותו לידיי למס' ימים בהם אנהג בו ו"איישר" אותו - אני יכול לתאר את התופעה כהעברה מחוספסת של ההילוכים מדי פעם, אין שום החלקות ולדעתי זה לא סימן למשהו קטטוני.
עברתי על הסטוריית הטיפולים מיום עליית הרכב לכביש - הכל במוסך מרכזי של פורד, לא מצאתי שום עדות להח' שמן גיר ופילטר גיר. גם בספר הנהג ובספר הטיפולים אין פירוט של הטיפולים הנדרשים אלא רק של המרווחים. מחר אגש עם הרכב להחליף פילטר ושמן גיר - אבדוק משקעים באגן הגיר. לא נראה לי שהייתי מוצא רכב שמור בכזו קנאות ובכזה מצב במחיר כזה.
רשמים מהנהיגה - כיף ! השתוללתי איתו קצת - אין ספק שהוא חיה רעה לעומת הפוקוס שלי, בהחלט אפשר לומר שהוא זריז, אחיזת כביש טובה, מהנה לנהיגה, לא סוס מירוץ - בשביל ביצועים אמיתיים ממנוע כזה צריך גיר ידני. ממילא אחותי תנהג בו ועבורה זה יהיה טיל בליסטי ...

יוני5
09-12-10, 02:27
יופי,

עכשיו תוכל לפרסם מודעה ביד 2:

למכירה אחות (כולל פוקוס צמוד), 1000 מתחת למחירון.
ככה גם תרוויח כמה לירות וגם תגדיל את חלקך בירושה.

יוני5

ניר ל
09-12-10, 10:55
יוני, האחות זה בחינם

בנסיעה לעבודה בבוקר - בדקות הראשונות הכל עובד חלק, אין שום תופעות לוואי, לאחר כק"מ נסיעה ההחלפות ראשון-שני-ראשון בנסיעה עדינה (לא בהאצה מהירה) הן "קשות" יותר.
נכנסתי למוסך מורשה של פורד כדי לברר את העניין ולבצע החלפת פילטר גיר - אמרו לי שזה מצב נורמלי לחלוטין ושעפ"י הוראות יצרן לא נוגעים בגיר ולא מחליפים פילטר ושמן.
אציין שהשמן תקין לחלוטין, לא שרוף, אין סימנים להתחממות הגיר בעבר.
אחפש ספר יצרן ברשת ואבדוק אם בכל זאת יש כאן משהו לעשות.

mixael
10-12-10, 23:40
- אמרו לי שזה מצב נורמלי לחלוטין ושעפ"י הוראות יצרן לא נוגעים בגיר ולא מחליפים פילטר ושמן.
אציין שהשמן תקין לחלוטין, לא שרוף, אין סימנים להתחממות הגיר בעבר.
אחפש ספר יצרן ברשת ואבדוק אם בכל זאת יש כאן משהו לעשות.

גם אני בדקתי בימים האחרונים 5 רכבים כאלה, ובכווולם בלי יוצא מן הכלל לא הוחלף שמן גיר, מעולם. גם ברכב עם ק"מ גבוה, ועם שמן הדראולי בצבע חום-מלוכלך.
כמו כן ראיתי רכב עם ק"מ דומה שכבר הספיק לעבור שיפוץ גיר :rolleyes:

הדבר קצת מוזר לי . . .
אמנם אין ברכב הזה פקק ניקוז בקרטר הגיר, אבל לא נראה לי סביר שממסרה אוטומטית לא זקוקה לשום טיפול. משום מה זה מריח לי כמו איזה קומבינה מקומית.

ניר, אם אתה מוצא מידע מעניין על שגרת הטיפולים הנכונה בגירים האלה, אשמח מאוד לדעת.

פעם למוסכי VAG היתה "בעיה" עם חלק מנהגי המוניות - בזמן שהרכב שלהם היה באחריות, הם היו מנתקים ספידומטר ונכנסים לטיפול במוסך אחת ל-2 טיפולים עצמיים. והגיר האוטומטי בסקודה היה שובק חיים בפחות מ-3 שנים ופחות מ160Kק"מ מזוייפים, ומוסך החברה היה נאלץ להחליף גירים על חשבונו. אז כדי לאזן את המשוואה, הם נתנו הוראה גורפת לא לטפל בגירים אוטומטיים, בכלל. כך הגיר יכל להחזיק 160Kק"מ או 3 שנים - גבול האחריות, אבל שובק חיים מהר מאוד לאחר מכן. בכל הרכבים, גם של נהגים ישרים. וחלקם היו משפצים/מחליפים אותו דרך מוסכי החברה, כלקוחות נאמנים. ואח"כ יוצאת סטיגמה על כך ששילוב של מנוע דיזל וגיר אוטומטי איננו אמין ברכבים גרמניים. סיפור ששמעתי ממקור ראשון, מפי עובד של מוסך כזה.
לעומת זאת בגרמניה יצא לי לדבר עם בעלים של פאסאט דיזל אוטומטי משנות התשעים, עם כמעט 400K ק"מ, מבסוט עד הגג וטוען שמעולם לא נתקל בבעיות מיוחדות.

ניר ל
11-12-10, 00:03
היה לי VW שפרוצדורת החלפת שמן הגיר בו הייתה כזו שהמוסכים כאן בטח לא היו עומדים בה - התוצאה של החלפת פילטר ונוזל הייתה התחרפנות הגיר - לא היה מדיד חיצוני אגב, את הנוזל החליפו ע"י מדידות טמפ' ואמצעים שונים. יצאה הוראה לא לגעת בגיר.
בפורד יש מדיד ובהחלט ניתן לבצע החלפת נוזל, אולי לא כדאי לפתוח כלום כי לא סתם יוצאת כזו הנחייה, אם היה נשרף לי השמן - הייתי מנתק צינורות קירור ומחליף דרכם את כל הנוזל, כל עוד הוא נראה ומריח תקין - לא אגע.

raanan
11-12-10, 14:05
ממקור "מבפנים" (המעבדה הראשית לשיפוץ גירים של דלק מוטורס),
הגיר של הפוקוס נחות לעומת המאזדה . לא מחליף הילוכים חלק ויש לעיתים החלפה עם נקישות.

עד שלא קורס אין מה לגעת ורצוי לא להחליף שמן . זה פתח לצרות גדולות.

רענן

ניר ל
11-12-10, 18:59
מעניין, במכון גירים ידוע שביררתי אצלו - דווקא שיבח את גיר הפוקוס לעומת המאזדה.

שורה תחתונה - רכב ישן עם גיר אוטומטי זה לא שילוב מנצח, אם הייתה אפשרות לרכב ידני זה היה עדיף.
בינתיים חרשתי קצת על הרכב הזה, הוא בסדר, ברוב המצבים לא מורגשת שום בעיה, אני מקבל את ההמלצות לא לעשות עניין מהתופעה שהרגשתי. מאמין שהוא יעשה את העבודה.

ely.sorento
11-12-10, 19:07
כל עוד הכל בסדר בינתיים, אל תשבור את הראש עם זה.
עזוב, חכה שיילך בעצמו.
ובכלל, עשית בחירה נכונה.
פוקוס 2 ליטר אוטו מאוד מהנה ביחס לשאר האופציות הרמת המחיר הזו.
תתחדש :D

פומפוי
11-12-10, 23:03
כל עוד הכל בסדר בינתיים, אל תשבור את הראש עם זה.
עזוב, חכה שיילך בעצמו.
ובכלל, עשית בחירה נכונה.
פוקוס 2 ליטר אוטו מאוד מהנה ביחס לשאר האופציות הרמת המחיר הזו.
תתחדש :D
למי שמעונין פוקוס 2006 2007 אפשר להשיג במכרז בסביבות ה45000

ניר ל
12-12-10, 12:00
ברכב ממכרז משהב"ט או משטרה לא הייתי נוגע גם בחינם. אלו רכבים שצריכים ללכת להשמדה ולא לחזור לכביש, את המחירים ההזויים שהסוחרים משלמים עבורם אין לי דרך להבין, קטונתי מלהבין איך אפשר בכלל להרוויח מלקנות אותם במחירים כאלה.

ניר ל
05-03-11, 00:07
אני מעדכן : כבר מספר שבועות ששוכבים אצלי החלפים והיום החלטתי לטפל בזה -
חיפשתי באיזור יצחק שדה בת"א שמן גיר (מרקוןV) ופילטר מקורי, ניסו לדחוף לי כל מני שמנים אחרים ופילטרים תחליפיים, תיזהרו - אין אף אחד בשוק הזה שיודע על מה הוא מדבר !
לבסוף הזמנתי בחנות ח"ח גאלון של מרקון V שהגיע בארבעה בקבוקים (קווארט) ועלה 150 ש"ח, כמו כן פילטר מקורי תוצרת מוטוקראפט - להפתעתי עלה 80 ש"ח שזה פחות ממחיר של תחליפי... התעקשתי להזמין גם אטם - הגיע אטם נייר שכנראה אני הראשון שעושה בו בארץ שימוש ועלה ... 80 ש"ח - זה כנראה מיותר כי הקרטר נסגר עם סיליקון במקור וגם אני השתמשתי בשכבת סיליקון דקה בנוסף.
הפרוצדורה קלה מאד - עליתי עם צד שמאל על המדרכה, שחררתי הרבה ברגים 8 מ"מ ואח"כ נלחמתי בשחרור המכסה מהדבק שהצמיד אותו לגיר- מברג דק וסכין יפני, להיזהר לא להשחית את המשטחים, איסוף השמן לקערה, הפילטר יוצא במשיכה קלה לאחר שחרור החיישן ממנו, אח"כ ניקוי טוב של האגן משאריות לכלוך וסיליקון, איטום וסגירה , חיזוק ברגים ל 62 אינטש/ליברה או 7 ניוטון/מטר לפי חישוב שלי. העבודה - אחת הקלות ביותר - שום בלת"מ ושום סיבה לא לבצע החלפה כזו.
המסקנות - השמן עבר 106 אלף ק"מ, על המדיד הוא נראה תקין ובצבע טוב, לא היה שרוף, השמן המלוכלך שהצטבר למטה מתחת לפילטר היה שחור, משקעים נורמאלים של דיסקיות חיכוך, ללא שבבים בכלל, מגנט נקי, האלמנט בפילטר - שחור. לאחר מילוי 3 קווארט שמן, ביצעתי נסיעת מבחן - עבודה נקיה ! גם שלי וגם של הגיר, התופעות שהיו קודם נעלמו כלא היו.
לא מובנת לי הוראת היצרן או היבואן, אם חלילה הגיר לא ישבוק חיים בקרוב - אוכן לעדכן ולדווח שההוראה לא להחליף שמן היא קשקוש מוחלט. חייבים כמובן להקפיד על החמרים המתאימים ועל הנקיון.

בוזי
07-03-11, 04:25
מה עם השמן שהיה בתוך הטורק?

ניר ל
07-03-11, 11:33
לא החלפתי אותו. אם השמן היה שרוף הייתי מתאמץ קצת יותר ומחליף גם אותו, השמן שנמצא בתוך המערכת הוא מסונן - המשקעים לא עוברים את הפילטר ואף סותמים אותו, זה גם מה שגרם כנראה לעבודה לא תקינה - החלפת פילטר וסילוק המשקעים עשתה את העבודה ואין לי ספק שהוסיפה חיים לגיר.45350453474534845349

בוזי
07-03-11, 16:37
יפה, בהצלחה

ניר ל
20-03-13, 16:48
היום קיבלתי טלפון, אחותי נתקעה עם הרכב הזה לא רחוק ממקום העבודה שלי ... . ישר בפתיחת מכסה המנוע הבחנתי בסימני נזילת מים קטנה ממחברי צנרת - הוספתי גאלון נוזל קירור ושלחתי אותה למוסך להחליף את כל צנרת המים והפלאנג'ים הפלסטיים .

מסתבר שהיא לא ממש אחראית ולא טורחת לבדוק מדי פעם מתחת למכסה המנוע , אז מזל שהרכב אחראי וכשירד מפלס הנוזל הוא הדליק נורת תקלה והיא עצרה בצד. לא נראה על פניו שנגרם נזק כלשהו או שהמנוע עבר התחממות .

הרכב הזה כבר עבר אצלה מעל שנתיים וכמה עשרות אלפי ק"מ בטיפולים תקופתיים בלבד, ללא תשומת לב מיוחדת והוא נוסע יופי בדיוק כמו אז , גם הצנרת לא נראית סדוקה , אבל אלו דברים שכדאי לשים לב אליהם ברכב בן 10 ולהחליף באופן יזום .

ניר ל
28-12-14, 23:18
עברו 4 שנים ושוב התחממות ... מזעיקים אותי ... אני רואה שאותה נזילה מלפני שנתיים עדיין קיימת ומחליט הפעם לתקן בעצמי. קונה פלאנג׳ וטרמוסטט , נוסע להחליף ,המחוג קופץ למרות שיש מספיק נוזל.

קראתי קצת בספר הטיפולים - למנוע הזה ZTEC 2l , יש הגנה מהתחממות - ברגע שמתחמם מעל הנורמל המחשב מקפיץ את המחוג לתחום האדום, אם אין תגובה הוא מדליק נורת מנוע , אח״כ מנתק שני צילינדרים ולבסוף אף מדומם לפני שיגרם נזק, זאת הסיבה שעד כה למרות שעל פניו המנוע רתח, לא נגרם לו נזק ( הוא לא באמת רתח) .
אחרי החלפת החלקים ותיקון הנזילה, הבחנתי שהמנוע עובד עם 3 צילינדרים בלבד, שמתי לב לכך רק כי הוא קצת רעד בסרק וחיפשתי את הסיבה, כנראה זו הייתה גם הסיבה שהתחמם.
הוחלף הכויל ועכשיו הוא ממש פנתר ...
בקיצור, רכב בן 10+ , עבר אצל אחותי עוד 40 אלף ק״מ מאז שנרכש, תקלות זניחות למעשה, תחזוקה זולה, רכב מהנה לנהיגה ביחס לעגלות חדשות ממנו , היה שווה.

-->