PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטיפת הקרטר

ddl
09-12-10, 09:22
שלום רב. לפני כמה זמן, היתה לי ירידה פראית בלחץ השמן, הסתבר שהפילטר שמן היה סתום. הפילטר הוחלף [זה בדיוק הגיע לכ 5000 קמ" מההחלפה הקודמת], השמן הישן רוקן והוחלף והלחץ שמן חזר לנורמאלי. העניין הוא שהגיפ כבר עשה 100K ק"מ עם המנוע הנוכחי, עקב זה הומלץ לי לנקות את הקרטר ממשקעים של שמן ישן וכל מיני דרעק שכנראה הצטבר שם. האם כדאי לפתוח את הקרטר ולנקות אותו עם שטיפה בבנזין או שכדאי להסתפק בהוספת פלאשינג לשמן ולאחר מכן החלפת השמן והפילטר וזהו. מהם היתרונות בכל אחת משתי החלופות?
תודות

דרור ברלי
09-12-10, 15:43
לפני שבוע הורדתי קרטר והחלפתי משאבת שמן. (אמנם בסופה אבל זה דומה עד זהה ל-CJ) עבודה מטונפת להפליא.

מנוע עם 270K ק"מ, משאבת שמן מקורית. כנראה נפתח לפני אי אילו שנים, אבל בקרטר לא היה יותר מדי ליכלוך פרט לקצת פיח שמנוני דק שציפה את כולו שהיה צריך להרטיב בספריי קרבורטורים ולנגב היטב.

אם כבר לנקות ליכלוך - הרשת של מסנן השמן המחובר למשאבת השמן, נוטה לספוח ליכלוך/בוצה ולהיסתם חלקית - זה חלק שצריך לנקות היטב עד שיבריק, כולל איזה שהוא סוג של העברת חוטר בצינור שמחבר אותו למשאבה, או הכי טוב - להחליף לחדש. על הדרך אפשר לפנק את המנוע במשאבת שמן HV חדשה, וזו כבר הזדמנות להחליף מחזיר שמן אחורי אם מזיע/נוזל.

ddl
11-12-10, 12:02
תודות. אני ילך על לפתוח את הקרטר ולשטוף אותו כשהאטם החדש בשבילו יגיע אליי מינוביץ.
אפרופו קרטר, בזמן האחרון הופיע אצלי נזילת שמן מהתחתית של הטרנספר, באיזור חיבור הקרטר של הטרנספר עם גוף הטרנספר, אני מאד מקווה שזה רק סיפור של החלפת הקרטר [רק אחרי שאנקה את כל הגיפה שם באיזור אוכל לדעת במדויק], זה נראה שנגרם עיי חיכוך של הטראוורסה [איך קוראים לזה בכלל בעברית?] עם הטרנספר. האם בהרכבת קרטר של הטרנספר יש צורך באטם שעם ייעודי?

ddl
13-12-10, 22:32
דרור כותב:

אם כבר לנקות ליכלוך - הרשת של מסנן השמן המחובר למשאבת השמן, נוטה לספוח ליכלוך/בוצה ולהיסתם חלקית - זה חלק שצריך לנקות היטב עד שיבריק, כולל איזה שהוא סוג של העברת חוטר בצינור שמחבר אותו למשאבה, או הכי טוב - להחליף לחדש.
תודות על הטיפ. בספר הטיפולים ל CJ8 של הצבא, מופיעה אזהרה לגבי זה [הציטוט בקובץ המצורף]. לא עשיתי את זה אף פעם. אם מנקים את הצינור עם חוטר, איך אפשר להיזהר שלא להזיז אותו? [את ההזמנה מינוביץ כבר ביצעתי, אם הייתי מודע לזה מקודם, אז הייתי מזמין צינור].
תודות

tzagi
18-12-10, 06:13
שלום רב. לפני כמה זמן, היתה לי ירידה פראית בלחץ השמן, הסתבר שהפילטר שמן היה סתום. הפילטר הוחלף [זה בדיוק הגיע לכ 5000 קמ" מההחלפה הקודמת], השמן הישן רוקן והוחלף והלחץ שמן חזר לנורמאלי. העניין הוא שהגיפ כבר עשה 100K ק"מ עם המנוע הנוכחי, עקב זה הומלץ לי לנקות את הקרטר ממשקעים של שמן ישן וכל מיני דרעק שכנראה הצטבר שם. האם כדאי לפתוח את הקרטר ולנקות אותו עם שטיפה בבנזין או שכדאי להסתפק בהוספת פלאשינג לשמן ולאחר מכן החלפת השמן והפילטר וזהו. מהם היתרונות בכל אחת משתי החלופות?
תודות

עוד אגדה אורבנית שצריכה למות.

בעבר המאוד רחוק שמן מנוע היה נטול חומרי ניקוי, -DETERGENTS
ובשנות ה30 וה40 היה נפוץ להוריד קרטר כול X קילומטרים ולנקות את הגיפה שנשארת על הרצפה, מאז טכנולוגיה קצת התקדמה וכול שמן "מודרני" (שנמכר ב50 שנים האחרונות) מכיל חומרי ניקוי לבטל את התופעה של שקיעת הליכלוך בשמן.
לצערינו, יש סוג של אנשים שלא מבינים בטכנולוגיה "מודרנית" ולכן הם ממליצים לעשות כול מני שטויות (לדוגמה: לגרז מפלגים, להשרות אטמים במים, וגם להוריד אגני שמן למטרת ניקוי)

ולמה זה ככה?
פשוט מאד, הם למדו את זה ממישהו שלמד את זה ממישהו שנולד בשנה עם קידומת 18 ואף אחד מהם לא היה מפותח מספיק להבין שמה שהיה אז.....לא רלוונטי להיום (או לשנות ה 90,80,70,60 וכן הלאה)

אז תחליף שמן וסע לשלום.

ד ו ר ו ן
18-12-10, 09:46
אז תחליף שמן וסע לשלום.
ולבצע את ההחלפה כשהשמן חם, ככה גם אם יש איזה סוג של בוצה, היא תהיה מומסת בשמן ולא שקועה בקרקעית.

coas
19-12-10, 20:15
ובמיוחד כאשר השמן הוא 15W-40, אלה שמנים שנועדו למנועי דיזל ומכילים הרבה יותר דטרגנטים.
רק כדאי להקפיד על החלפה של פילטר השמן אחרי 200 ק"מ בערך, מחשש סתימות.

ddl
25-01-11, 17:10
בנתיים, השתמשתי ב"פלאשינג" כזה שמוסיפים לשמן מנוע, נותנים למנוע לרוץ על טורים נמוכים 10 דקות, רוקנתי שמן מנוע, החלפתי פילטר שמן, ומילאתי שמן מנוע חדש. עכשיו רק כשהמנוע מניע וכשהוא קר, אז יש את הנקישות של השסתומים ההידראולים. כשהמנוע חם הנקישות שהיו לפני זה נראה שנעלמו, מקווה שזה ככה ימשך.:D
coas כותב:
רק כדאי להקפיד על החלפה של פילטר השמן אחרי 200 ק"מ בערך, מחשש סתימות
זה דבר קצת בעייתי במקרה שלי, זה אומר שאני יצטרך להחליף את הפילטר שמן כל 5 ימים בערך!

ד ו ר ו ן
25-01-11, 20:32
זה דבר קצת בעייתי במקרה שלי, זה אומר שאני יצטרך להחליף את הפילטר שמן כל 5 ימים בערך!
מדובר על החלפה זמן קצר יחסית אחרי השטיפה, לא להכנס לאינטרוולים של החלפה כל 200ק"מ.
ההרצה הראשונה במנוע מסיעה משקעים שהיו דבוקים זמן רב, ועכשיו משתחררים ומסתובבים במערכת.

ddl
25-01-11, 20:39
תודות.

-->