PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו מכיר דרך לשפר את היגוי הסופה למדוייק יותר ?

liransab
06-05-03, 17:46
היגוי הסופה מקשה מאוד על נסיעה מהירה בשטח.
ההיגוי חסר תחושה כמו בכל רכב אמריקאי.
שמעתי שיש קיטים לשיפור ההיגוי. אשמח לשמוע האים משהו בדק או התנסה
בשינויים כאילה בסופה מה היו התוצאות וכל הערה בנושא.
בתודה.....

יוני5
07-05-03, 10:54
ראשית וודא שהפנהרד והמייצבים מחוברים כראוי, אין חופשים המערכת ההגה (תפוחים, תיבה לא משוחררת....) ולבסוף לחץ אויר שאינו נמוך.
מתלים ובולמים רכים גם הם אינם תורמים ליציבות במהירות גבוהה.

בשביל להיות מיקצועי יותר, חפש חומר על הכנת רכב לתחרויות באחה.

יוני5

LAREDO
07-05-03, 12:14
לירן ידידי,
אני שמח שאתה בונה רכב על בסיס סופה.
זה יעשה לך את העבודה קלה(וזולה) יותר.
להיגוי של הסופה שתי בעיות נפרדות:
1. הסרן נלקח מYJ, כל שזווית האקרמן שלו לא נכונה מכיוון שהיא מתאימה לWB שונה.
2. ע"מ לקבל היגוי מדוייק יותר עלייך לצמצם עד למינימום את הזווית בין מוטות ההגה, מקביל הכי נכון. לרכב למטרה כמו שאתה בונה (אם זה למה שדיברנו עליו) יהיה חכם להפוך את כיוון התפוחים ולהרוויח עוד מרווח שיספק הגנה.
לרדו

liransab
07-05-03, 14:16
מה שלומך אמיר ?...
אני שמח שאתה שמח בנוגע לסופה, עברו "הרבה מים" עד שהוחלט שזה הבסיס הטוב ביותר
למטרה שלנו (כן בדיוק מה שדיברו עליו).
בנוגע למערכת ההגה זה הנושא היחידי שעדיין לא פטור אצלינו, לדעתך אין צורך בשינוי כללי של מערכת ההגה ? החלפה למסרק או תיבת הגה של רכב אחר (מיצובישי לדוגמא).., קיצור מספר סיבובי ההגה מצד לצד ?
למיטב הבנתי יש הרבה מאוד אופציות למערכות הגה שנות אשר מתאימות ל YJ, יש לך איזה שהוא מידע בנושא ?
לירן

LAREDO
07-05-03, 20:30
אני אומר לך שהסרן לא מתאים לבסיס הגלגלים של הרכב. ואתה שואל אם אני לא רואה צורך בשינוי? יש צורך לשנות המון דברים, כמו גם לחזק את התושבת של התיבה לשלדה, אבל ברור לך שבסופה אתה יכול להכנס רק לT2?
יש לי המון הפתעות בשבילך, חלקן נולדו למטרה שלך בדיוק. תצטרך לעבור אצלי איזה יום (שבת הזו למשל), ולהביא איתך את הנקניק ובשר...
לרדו

זאביק
08-05-03, 09:16
לירן,
דבר נוסף הוא גלגל ההגה עצמו.
אצלי בסופה מורכב גלגל הגה ספורטיבי, קטן בהרבה מהמקורי.
הרבה יותר נוח ומדוייק לטעמי.

נמרוד
08-05-03, 10:09
לרדו - אני לא מקבל את הנקודה הראשונה שלך, לגבי זוית האקרמן. אנא נמק והסבר, על מנת שאוכל לקבל אותה או לסתור אותה. תזכור שאני יודע מה זה אקרמן, פשוט תביא את המספרים ותשכנע אותי שזה מהותי,או שזוית אקרמן היא בכלל מהותית בנסיעה מהירה בשטח. ולצורך העניים בכביש - עובדתית, יש מכוניות פורמולה 1 עם כל מיני זויות אקרמן וגם בלי אקרמן בכלל.

לירן - אם מדובר בסופה פחות או יותר מקורית - כלומר נמוכה, קפיצים קשים, מוט מייצב ומוט פנהרד מחוברים, שאקלים מקוריים, וכולי, ועדיין התחושה שלך לא טובה - לדעתי כדאי לך פשוט להתרגל כי לא תשפר את המצב בהרבה. אם אתה מצפה לתחושות של מיצובישי פאג'רו, זה פשוט לא אותו דבר. הסרן החי על קפיצי העלים חופשי יחסית לנוע מתחת למרכב, ימינה שמאלה, והחופש הזה הוא האחראי להיגוי המעורפל יותר מכל דבר אחר.

חנן-ג'יפולוג
08-05-03, 10:18
אמיר, אני אחדד את מה שנמרוד כתב כדי להקל עליך לתת תשובה לא מעורפלת:
תוכיח לנו שבזוויות הסטה של עד חמש מעלות של הגלגלים ימינה או שמאלה (נסיעה מהירה, כן?) , זווית האקרמן סוטה ביותר ממה שמרשה היצרן, נגיד, בכיוון של מוט השפור.

אתה שואל מה הקשר? אם היצרן מאפשר שפיל של 5 מ"מ בכיוון שפור אז ברור שאם הסטייה באקרמן בין הרצוי למצוי בסיבוב של חמש מעלות הוא 2-3 מ"מ אז לסטיית האקרמן אין משמעות מעשית.

-->