PDA

צפייה בגרסה מלאה : אימון חילוצים במחנה ישי.

הירשפלד יובל
10-12-10, 08:21
http://en.wikipedia.org/wiki/M35_2-1/2_ton_cargo_truck

כתבה מהנה ומשכילה . הבסיס המדובר ואחד נוסף שוכנים מתחת וליד ביתי וכל פעם שאני רואה את ה-reo למיניהם הם מעלים בי נשכחות מימי השירות הצבאי והתפעלות.בכל רכב שאני רואה אני שואל את עצמי -"למה התכוון המשורר?". (כלומר : מה רצה יצרן הרכב לומר ברכב x, מה הוא מוכר ללקוח, או מה אמור הרכב לעשות).אחד הדברים היפים לדעתי במשאיות ה-reo הוא שנראה שאין בהן ברזל/חלק מיותר אחד והן נבנו pure כדי לעבור/להעביר/לחלץ.........

PW
10-12-10, 09:30
http://en.wikipedia.org/wiki/M35_2-1/2_ton_cargo_truck

כתבה מהנה ומשכילה . הבסיס המדובר ואחד נוסף שוכנים מתחת וליד ביתי וכל פעם שאני רואה את ה-reo למיניהם הם מעלים בי נשכחות מימי השירות הצבאי והתפעלות.בכל רכב שאני רואה אני שואל את עצמי -"למה התכוון המשורר?". (כלומר : מה רצה יצרן הרכב לומר ברכב x, מה הוא מוכר ללקוח, או מה אמור הרכב לעשות).אחד הדברים היפים לדעתי במשאיות ה-reo הוא שנראה שאין בהן ברזל/חלק מיותר אחד והן נבנו pure כדי לעבור/להעביר/לחלץ.........
יקירי,
לבד מחיבתך המוזרה לגוש המתכת הנ"ל, אתה נראה בסדר גמור. אפס, דע לך כי רק בעברית יש "ריאו".
השם הזה הוא שיבוש משמה האמיתי של המשאית, הלא הוא "R10".
את השם הזה שיבשו כוחותינו המעולים והמובחרים לשם "ריאו" כאשר קראו אותו משמאל לימין - ובא לציון גואל עד עצם היום הזה.

eran4x4
10-12-10, 09:31
דרור אחלה כתבה!

שתי שאלות

בחילוץ הראשון הכוח הוכפל פי 2 או 3? מה תפקיד הגלגלת העליונה (זו שמחוברת לרכב החילוץ)? (ממה שראיתי לרכב המחולץ הגיעו שני כבלים ואולי התמונות או הפרשנות שלי להן מטעה)?

בחילוץ של הסופה משיפוע הצד - האם האיגון הקידמי לסופה דרך שתי הנדנדות לא כיפל אותן פנימה? בתמונה נראה שכן....?

תודה
ערן

asafk
10-12-10, 09:59
יקירי,
לבד מחיבתך המוזרה לגוש המתכת הנ"ל, אתה נראה בסדר גמור. אפס, דע לך כי רק בעברית יש "ריאו".
השם הזה הוא שיבוש משמה האמיתי של המשאית, הלא הוא "R10".
את השם הזה שיבשו כוחותינו המעולים והמובחרים לשם "ריאו" כאשר קראו אותו משמאל לימין - ובא לציון גואל עד עצם היום הזה.

לא מדוייק,P.
אחד היצרנים שייצר את המשאית במקור (M35 בגרסת הבנזין שלה ואח"כ גם גרסאות אחרות) היה REO.
השם דבק גם לסדרות ה 2.5 ו 5 טון האחרות, שיוצרו על ידי AMG, JEEP ואחרים, אבל במקור היה יצרן כזה, אמיתי, ידוע מאוד בארה"ב.
אם תחפש בגוגל REO Truck תגלה הרבה תמונות של המשאיות האלו, מהמחצית הראשונה של המאה הקודמת, בעיקר.

העניין עם הR10 שהפך לריאו הוא אגדה אורבנית ותו לא, בין השאר בגלל שבאחד מדגמי המנועים (אני כבר לא זוכר איזה) היה מוטבע R10 על מכסה השסתומים.

אסף.

zilbersh
20-12-10, 19:38
דרור אחלה כתבה!

שתי שאלות

בחילוץ הראשון הכוח הוכפל פי 2 או 3? מה תפקיד הגלגלת העליונה (זו שמחוברת לרכב החילוץ)? (ממה שראיתי לרכב המחולץ הגיעו שני כבלים ואולי התמונות או הפרשנות שלי להן מטעה)?

בחילוץ של הסופה משיפוע הצד - האם האיגון הקידמי לסופה דרך שתי הנדנדות לא כיפל אותן פנימה? בתמונה נראה שכן....?

תודה
ערן

איפה החילוצים? לא מצאתי...

מפלצת כזאת יכולה לעלות מעלות "של" ג'יפים??? לדוגמא משלט 21... יש צ'אנס?

s_n_p
20-12-10, 20:33
איפה החילוצים? לא מצאתי...

מפלצת כזאת יכולה לעלות מעלות "של" ג'יפים??? לדוגמא משלט 21... יש צ'אנס?

לא יצאה לי לעלות כאלה עליות עם ריאו, אבל מתחושת הנהיגה ברכב הזה גם בכביש וגם בשטח, אני חושב שלא רק יעלה, אלה יעשה את זה בלי להרגיש בכלל.

asafk
20-12-10, 20:58
עם נהיגה נכונה, המכונות האלו עוברות בזלזול מקומת שג'יפים מחרבנים בהם קוביות. המגבלה הכי בעייתית היא רדיוס סיבוב, שמאלץ לפעמים לעלות על עצים ועל סלעים.
חפש באינטרנט סרטונים של Truck Trial .

אסף.

kobiarava
20-12-10, 21:42
אוףף, באיזה מקומות הם עוברים... מי שלא ראה ריאו מים מלאה עולה מעלה בוצי ותלול, של פודרת טנקים דקיקה שנרטבה בגשם עצבני בנבי מוסא, לא ראה אתגרי עבירות מימיו...

קובי

PW
20-12-10, 21:43
לא מדוייק,P.
אחד היצרנים שייצר את המשאית במקור (M35 בגרסת הבנזין שלה ואח"כ גם גרסאות אחרות) היה REO.
השם דבק גם לסדרות ה 2.5 ו 5 טון האחרות, שיוצרו על ידי AMG, JEEP ואחרים, אבל במקור היה יצרן כזה, אמיתי, ידוע מאוד בארה"ב.
אם תחפש בגוגל REO Truck תגלה הרבה תמונות של המשאיות האלו, מהמחצית הראשונה של המאה הקודמת, בעיקר.

העניין עם הR10 שהפך לריאו הוא אגדה אורבנית ותו לא, בין השאר בגלל שבאחד מדגמי המנועים (אני כבר לא זוכר איזה) היה מוטבע R10 על מכסה השסתומים.

אסף.
יקירי,
מי אני, הקטון, שאחלוק על צרור מפתחות המחוברים יחדיו למנעול כמוך...
אבל, בי נשבעתי, כי בעיני ראיתי רשיון רכב של אחד מהדגמים הנ"ל - ובו כתוב שחור על גבי וורוד (זה היה הצבע של רשיון הרכב הצבאי של פעם) "R10" באותיות של קידוש לבנה.

(אבל, כידוע, זכרוני רעוע למדי, וגם הראיה - לא משהו. אני בטח טועה או הוזה, חוץ מזה - זה היה בלילה, בחושך, היה אבק, הייתי עייף, ירד גשם, היה בוץ וחוזר חלילה וכיוצ"ב וגו')

sos4u
06-04-11, 08:29
אוףף, באיזה מקומות הם עוברים... מי שלא ראה ריאו מים מלאה עולה מעלה בוצי ותלול, של פודרת טנקים דקיקה שנרטבה בגשם עצבני בנבי מוסא, לא ראה אתגרי עבירות מימיו...

קובי

נסה בצפון רמה"ג או בלבנון, טרום שנת 2000, אז היו "חוויות" עם הכלים הללו. יכולותיהם אדירות ומרקיעות שחקים, העברתי כאלה, עמוסים במנועי טנקים, באיזורים שאפשר רק לחלום על לעבור שם עם ג'יפים, משופרים ככל שיהיו.
ומנסיון, אפשר "לתקוע" גם אותם עם קצת כישרון, בשילוב של בוץ טובעני ושלג ...
באותו אירוע, נדרשו לא פחות מ 3 טנקים כדי לשלוף את הריאו מהבוץ ... שמה שנשאר ממנו בחוץ היה רק המנוף ...

ד"א לא מצאתי את כתבת החילוצים, מישהו מוכן להדביק פה קישור ? עבור רפי השכל שבינינו ...

נמרוד
06-04-11, 08:50
בבקשה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1921-jeepolog-archive

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/IDF_yhms/IMG_0470.JPG

-->