PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקטנת צריכת דלק בויטרה

סבבה אגגוזים
10-12-10, 14:18
בשעה טובה, קניתי ויטרה ארוכה (אוט') 1996,
מוגבהת מלפנים עם ספייסרים.
צמיגים 205/75/15 50-50.

אני רואה שצריכת הדלק שלה (מעורב בלי קריזה על הדוושה) היא 1:9.5
(אם לוחצים יותר על דוושת השלק היא מגיעה ליחס של 1:8.7)
האם יש דרך להוריד את צריכת הדלק ?

האם יש חלקים שאולי אפשר לשפר, לנקות, להחליף וכו' וגו' שישפרו את צריכת הדלק משמעותית (ב 10-15%)?
לא ציינתי - קילומטראז' מכובד - כמעט 300,000.

ועוד שאלה (ותסלחו לי על הבורות המופגנת) -
האם זה שיש לי לוקרים אוטו' בגלגלים האחוריים מעידים על הימצאות נעילה אחורית, או שאין קשר?

תודה

eli8ball
10-12-10, 14:46
לוקרים אוטו' בגלגלים האחוריים מעידים על הימצאות נעילה אחורית, [/B]
תודה

מה זאת אומרת לוקרים? אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם ה"כוסות" של הגאנטים? כי הן מיועדות ליופי בלבד

yoav21
10-12-10, 15:36
תדאג לנסוע עם לחץ אוויר תקין, מינימום ציוד באוטו, ורוח גבית;)

יואב

נדב42
10-12-10, 16:19
בשעה טובה, קניתי ויטרה ארוכה (אוט') 1996,
מוגבהת מלפנים עם ספייסרים.
צמיגים 205/75/15 50-50.

נדב: תתחדש וברוך הבא למשפחה !

אני רואה שצריכת הדלק שלה (מעורב בלי קריזה על הדוושה) היא 1:9.5
(אם לוחצים יותר על דוושת השלק היא מגיעה ליחס של 1:8.7)
האם יש דרך להוריד את צריכת הדלק ?

נדב: לא ציינת ממה מעורבת הנסיעה שלך, וגם קשה לדעת מרחוק מה משקל הרגל שלך (אולי "בלי קריזה" שלך זה "אטרף" של מישהו אחר ...) בכל מקרה, גם אצלי צריכת הדלק 1:9.5 עד 1:10 בויטארה ארוכה ידנית, מוגבהת מאוד ועם צמיגי שטח 235, בעירוב שכולל תמיד שבילים, פקקים וקצת בין עירוני.

האם יש חלקים שאולי אפשר לשפר, לנקות, להחליף וכו' וגו' שישפרו את צריכת הדלק משמעותית (ב 10-15%)?

נדב: לחץ האוויר משמעותי לצריכת הדלק, אבל במידת הצמיגים שלך הייתי נשאר עם לחץ האוויר המקורי ולא מעלה אותו, משיקולי בטיחות ונוחות. בכל מקרה, בדוק שהלחץ לא נמוך מדי, צריך להיות 23PSI בכל הגלגלים. לא יזיק לשים מדי פעם (10000 ק"מ למשל) תוסף כמו ליקווי-מולי גולד או K44, אבל קשה לי להאמין שזה ישנה משמעותית. לגבי מכלולים אחרים, אם אין לך בעיות/רעידות/רעשים, עזוב אותם בשקט ובצע את הטיפולים השוטפים לפי הספר ...

לא ציינתי - קילומטראז' מכובד - כמעט 300,000.

נדב: מברוק. המנוע מקורי ?
(אם תשלח לי מספר שלדה, אשלח לך בחזרה את מספר המנוע שיצא עם האוטו מהמפעל ...)

ועוד שאלה (ותסלחו לי על הבורות המופגנת) -
האם זה שיש לי לוקרים אוטו' בגלגלים האחוריים מעידים על הימצאות נעילה אחורית, או שאין קשר?

נדב: בגלגלים האחוריים אין לך לוקרים, הם מחוברים קבוע. לא יודע איזה לוקרים יש לך מקדימה, אבל בכל מקרה הם לא משפיעים על צריכת הדלק בהנחה שהם תקינים. לוקרים לא תקינים יכולים ליצור 2 סוגי בעיות: א. ניתוק/חיבור ספונטניים, לעיתים בקצב גבוה - יכול לקרות רק באוטומטיים ובכל מקרה תשמע רעשים חזקים מכיוון הגלגלים הקדמיים. ב. חיבור קבוע (יכול להיות גם בידניים שנשכחו במצב מחובר - אז תשמע רעש מכני קל מקדימה וזה גם יגביר קצת את צריכת הדלק. כדי לבדוק את זה בקש ממישהו שיסתכל על הציריות הקדמיות כשאתה מתחיל נסיעה בכביש במצב 2X4 - הן לא אמורות להסתובב. המצב הכי חמור, אגב, זה אם לוקר אחד מחובר והשני משוחרר ...

בשורה התחתונה: יכול להיות שהכל תקין וזו צריכת דלק שמתאימה לסוג הנסיעות שאתה מבצע ...

ronen7k
12-12-10, 21:45
גם אני עם אותו רכב , ועם צריכת דלק דומה , רוב הנסיעות ביומיום הם ברמה של עירוני +בין עירוני
ואני עושה 1:10 בממוצא , אבל יש לציין שאני עם רגל ממש קלה על הגז , יש לי זמן אני לא ממהר לשומקום .

GodsFather
13-12-10, 04:37
רק הערה אחת להמלצות של נדב - אל תשים תוספים במנוע הזה מבלי לדעת מה עבר עליו קודם, שלא נמצא אותך פותח שרשור "מחפש מנוע לויטרה" עוד איזה שבוע שבועיים...

ושיהיה במזל טוב.

נדב42
13-12-10, 06:46
רק הערה אחת להמלצות של נדב - אל תשים תוספים במנוע הזה מבלי לדעת מה עבר עליו קודם, שלא נמצא אותך פותח שרשור "מחפש מנוע לויטרה" עוד איזה שבוע שבועיים...

זה נכון לגבי תוספי שמן למיניהם, אבל מה רע בתוספי הדלק שציינתי (והייתי ספציפי למדי ...) ?
אגב, לפעמים במנועים מוזנחים במיוחד, גם החלפת השמן הראשונה עשוייה להיות טראומטית...

GodsFather
13-12-10, 06:53
רק מפני שאנחנו (ובעל הרכב) לא יודעים מה היסטוריית הטיפולים של הרכב הזה, זה לא שווה את הסיכון.

-->