PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלמים - צלחות: שאלה טכנית

rikol
10-12-10, 15:22
שלום לכולם,

ברשותי ג'ימני 2003. לפני כשנה וחצי היו לי רעידות ברכב בזמן בלימה (80 קמ"ש).
לאחר הכוונה מהפורום, הבנתי שהבעיה עם הצלחות בגלגלים. הייתי במוסך ואכן לקחו את הצלחות לחריטה והבעיה נפתרה.
הבעיה חזרה שוב והפעם חשבתי לעשות את זה לבד!! הגיע הזמן נראה לי......
האם זה אפשר או מסוכן? יש כמה שאמרו לי "עם בלמים לא מתעסקים".
מישהו יכול להכווין אותי. האם אני יכול לפרק את הצלחות ולקחת אותן לחריטה לבד? אולי שווה לי לקנות צלחות לבד? כמה זה עולה? איפה עושים את זה...?

תודה רבה

RAMURAI
10-12-10, 16:41
אני היתי ממליץ לך לא לחרוט יותר כי אין טעם(מחיר זהה כמעט).
אפשר לקנות חליפי, לא רע בכלל.

הכלים הדרושים לעבודה: ג'ק(מגבה), מפתח לאומים גלגל(בוקסה 19), פלייר "קוקוריקו", מפתח 17 מפתח 12/14 ו2 ברגים 8מ"מ באורך 4-5 ס"מ.

סדר הפרוק: להרים את הרכב על הג'ק(לפני זה לשחרר מעט את ברגי הגלגל), לאחר שהרכב גבוהה והגלגל לא נוגע בקרקעפתח את הברגי הגלגל לגמריי, פתח את בירגי ה12 של הקליפר והזז אותו הצידה.
לאחר מכן פתח את ברגים של הבית קליפר(עם מפתח 17) והנה לך אתה יכול לגשת לפרוק הצלחת.

לצלחת יש 2 חורים קטנים(לבורג 8 מ"מ) מבריגים לתוח החורים 2 ברגים 8מ"מ ומתחילים להבריג אותם במקביל, עד שהצלחת חופשית מהנבה. להרכבה את כל הפעולות המפורטות בסדר ההפוך.

אם לא היה לך משהו ברור או לא הבנת ואינך חושב שאתה מסוגל לזה אנא גש לאיש מקצוע. בלמים זה לא משחק!

rikol
10-12-10, 17:01

הכלים הדרושים לעבודה: ג'ק(מגבה), מפתח לאומים גלגל(בוקסה 19), פלייר "קוקוריקו", מפתח 17 מפתח 12/14 ו2 ברגים 8מ"מ באורך 4-5 ס"מ.

סדר הפרוק: להרים את הרכב על הג'ק(לפני זה לשחרר מעט את ברגי הגלגל), לאחר שהרכב גבוהה והגלגל לא נוגע בקרקעפתח את הברגי הגלגל לגמריי, פתח את בירגי ה12 של הקליפר והזז אותו הצידה.
לאחר מכן פתח את ברגים של הבית קליפר(עם מפתח 17) והנה לך אתה יכול לגשת לפרוק הצלחת.

לצלחת יש 2 חורים קטנים(לבורג 8 מ"מ) מבריגים לתוח החורים 2 ברגים 8מ"מ ומתחילים להבריג אותם במקביל, עד שהצלחת חופשית מהנבה. להרכבה את כל הפעולות המפורטות בסדר ההפוך.

אם לא היה לך משהו ברור או לא הבנת ואינך חושב שאתה מסוגל לזה אנא גש לאיש מקצוע. בלמים זה לא משחק!

היי..תודה רבה.
יש רק מספר דברים שלא כל כך הבנתי:

1. למה אני צריך להבריג ברגים 8מ"מ בשביל להוציא את הצלחות(סלח לי על הבורות)?
2. אני צריך לפרק את 2 הצלחות. האם מראש לקנות ולהרכיב אחד אחד, או להניח את הרכב על לבנים ולקחת את הצלחות לחריטה?
3. איפה אני יכול לחרוט/לקנות צלחות? כמה זה עולה?

תודה

שגיא חן
10-12-10, 17:25
אני הייתי מרכיב צלחות חדשות עדיף לא סיני צלחות מתוצרת איטליה עולות בסביבות 450 וצפונה כמו כן שמחליפים צלחות מומלץ מאוד להחליף גם רפידות בלמים

RAMURAI
10-12-10, 18:08
היי..תודה רבה.
יש רק מספר דברים שלא כל כך הבנתי:

1. למה אני צריך להבריג ברגים 8מ"מ בשביל להוציא את הצלחות(סלח לי על הבורות)?
2. אני צריך לפרק את 2 הצלחות. האם מראש לקנות ולהרכיב אחד אחד, או להניח את הרכב על לבנים ולקחת את הצלחות לחריטה?
3. איפה אני יכול לחרוט/לקנות צלחות? כמה זה עולה?

תודה

הסברתי למה.

1. לרוב הצלחת תפוסה על הנבה מהחלודה. אני בדרך כלל חולץ אותם מהנבה על ידי מכה מדוייקת עם הפטיש(בלי לפגוע בגוז'ונים). אבל לפי "הספר" עושים את זה עם 2 הברגים שציינתי.

2. אני המלצתי להחליף אותן כי כבר בוצע בהן חריטה(מהנאמר שלך). לכל צלחת בילום יש מידה מינימלית לחריטה/שחיקה. ויש מצב שלאחר עוד חריטה תגיע קרוב מאוד למידה המינימלית(למה זה לא טוב הסברים בפעם אחרת).

3. עלויות כדאי לברר מראש לפני שאתה מפרק אפילו בורג.

מאיפה אתה? כדאי שנמליץ לך.

rikol
11-12-10, 11:58
תודה על ההסברים.
אני מתל אביב. אכן כדאי לי להחליף גם רפידות?

raanan
11-12-10, 12:11
תודה על ההסברים.
אני מתל אביב. אכן כדאי לי להחליף גם רפידות?

אם מחליפים צלחות אז גם רפידות .
בכול מקרה, תתרחק מהסינים. עדיף מקורי או איטלקי.

החלפת רפידות בזמן + הימנעות מכניסה לשלוליות כשהצלחות רותחות לאחר מאמץ בלימה, מאריכות את חייהן.

רענן

איש
11-12-10, 12:28
רק תידאג לשלול שהרעידות לא בתופים מאחורה .
נסה לבלום רק עם בלם היד במידה ויש רעידות הבעיה מאחורה .

גלעד.

raanan
11-12-10, 12:50
רק תידאג לשלול שהרעידות לא בתופים מאחורה .
נסה לבלום רק עם בלם היד במידה ויש רעידות הבעיה מאחורה .

גלעד.

מהיכן הבאת את העצה המסוכנת הזאת ?
מי בולם עם בלם החנייה ? הוא לא מאוזן בין הצדדים ויכול לגרום לאיבוד שליטה.

בכול מקרה, לא מכיר שסנדלים ודראמים מייצרים רעידות. רק צלחות.

רענן

איש
11-12-10, 13:41
אולי לא הייתי מספיק ברור.

א- אם הוא לא מאוזן זה הזמן לטפל גם שם בעסק לא אמורה להיות סטיה חריפה במידה ויש לא תקין .

ב- בבדיקה מבוקרת לא צריכה להיות שום סכנה , המטרה לא לנסוע ב100 ולהרים את הבלם עד הסוף
אלא נסיעה במיהרות 20-30 במקום שקט , הרמה עדינה לא עד הסוף של הבלם (ללא נעילת גלגלים) את ההרגשה מיד מקבלים אפילו בידית לא צריך לעצור עד הסוף , מין רטטים קלים בידית .

אגב לי היו רעידות שגם אחרי שהחלפתי את כל המערכת + שיפוץ קליפרים לא סודרה, עד שיום אחד בדקתי את בלם היד והרגשתי את הרעידות , הדבקתי רפידות וחרטתי סנדלים והכל בא על מקומו בשלום.

rikol
11-12-10, 17:04
תודה לכולם על העצות.
איפה אני יכול לקנות רפידות+צלחות (אזור ת"א עדיף)?
כמה זה עולה...בערך..?

אלון_ק
11-12-10, 18:53
במקומך לא הייתי זז מטר בלי שמישהו שיודע מה הוא עושה לא ישב לי מעבר לכתף ויבדוק הכל. אתה עובד בלי הידע הנדרש וזו סיבה לוודא שאתה לומד לעשות את זה נכון. שים לב, אני בעד שתעשה את זה בעצמך, רק עם הדרכה.

החלפת רוב החלקים ברכב היא עבודה טכנית. לעבודות טכניות יש מדריכים ומדדים, במקרה זה ספר רכב ומפתח מומנט. אל תשאירו מקום לטעויות (בטח לא במערכות כאלו!), עבדו כנדרש - ספר רכב ומפתח מומנט. שיצחקו עליכם המכונאים המנוסים, שיקנטרו שועלי המדרכות מלאי הגריז. עובדים נכון או שלא עובדים.

RAMURAI
12-12-10, 00:47
רענן. סלח לנו (לי ולגלעד) שאנחנו חולקים עליך בנושה ה"רעידה בבזמן הבלימה" אבל הפעם גלעד בהחלט צודק(בקשר לאיך לבדוק את זה אני לא ממש רוצה להיכנס לזה).
יש דבר כזה שהרעידה יכולה לבוא גם מהחלק האחורי של הבלמים.
אני טיפלתי לא במקרה אחד כזה. גם אם זה ג'יפ או רכב פרטי.

rikol
12-12-10, 19:05
תודה רבה לכולכם אנשים.
אם יש מישהו מאזור ת"א שכבר עשה או יודע אני ישמח שיעזור לי או ילווה אותי בנושא.
מישהו יכול להגיד לי מאיפה קונים רפידות/צלחות ומה העלות להם?

תודה

im_ri
13-12-10, 11:22

אם אני מבין נכון הברגים שמחזיקים את הצלחת הם הברגים של בית הקליפר או הקליפר? ברגי ה 8 מ"מ הם במטרה לתת לצלחת לחץ החוצה?

איש
13-12-10, 12:35
כן ברגי ה-8 הם להוצאת הצלחת , אפשר גם עם פטיש גומי.
ולא הצלחת לא מוחזקת בשום בורג פרט לגלגל עצמו לוחץ אותה.

karnaf
13-12-10, 19:11
כשרכב רועד בבלימה הסיבה יכולה להיום בלמים קדימה וגם בלמים אחורה.
כאשר אתה בולם מה רועד לך ההגה או הדוושה?
אם אתה לא מבין ולא ביצעת מעולם החלפת בלמים אני מציע שתלך למוסך או מישהו שעשה זאת כבר מספר פעמים.
אל תנסה לחסוך פה זה לא משחק!!!!!
קובי

rikol
16-12-10, 18:25
תשמע קובי זה לא העניין של לחסוך :)
אני רוצה קצת ללכלך את הידיים. פעם שעברה שזה קרה לי הייתי עם הרכב במוסך, ראיתי מה עשו שם, ובלי להשמע מבין גדול אבל זה לא נראה לי ממש מסובך.
הייתי שמח לעשות את זה לבד או עם מישהו שכן מבין או מכיר.
עדיין השאלה שלי - איפה קונים צלחות/רפידות?

karnaf
16-12-10, 21:49
בכל חנות לחלקי חילוף

-->