PDA

צפייה בגרסה מלאה : צייד שטפונות - שרשור עדכונים

itt8
10-12-10, 17:44
לפי התחזיות החגיגה תתחיל רק מחר (שבת) המסה העיקרית צפויה ממחר בצהריים, אבל, ואבל גדול, במידה ונקבל כמויות יפות של גשם במהלך הלילה ( שישי) ,באיזור הרי ירושלים וגב ההר, יש סיכוי לתפוס את הגל הראשון ואו לפחות זרימה יפה בנחלים שמנקזים לבקעת ים המלח,
אני עם יד ימין על הדופק במהלך הלילה, ואולי נצא מחר בבוקר לכיוון נחל אוג,

שמוליקו
10-12-10, 18:24
מישהו יודע מתי יש סיכוי לשטפונות בדרום?
איזור צין?
אני מניח ששבת עדיין לא יגיע לשם, למישהו יש מידע מתי כן?

mtntz
10-12-10, 19:34
לפי התחזיות החגיגה תתחיל רק מחר (שבת) המסה העיקרית צפויה ממחר בצהריים, אבל, ואבל גדול, במידה ונקבל כמויות יפות של גשם במהלך הלילה ( שישי) ,באיזור הרי ירושלים וגב ההר, יש סיכוי לתפוס את הגל הראשון ואו לפחות זרימה יפה בנחלים שמנקזים לבקעת ים המלח,
אני עם יד ימין על הדופק במהלך הלילה, ואולי נצא מחר בבוקר לכיוון נחל אוג,

נמצא באיזור ירושלים...אשמח להצטרף

מתן 0544989805
[email protected]

tomer s
12-12-10, 13:00
נכון לעכשיו,
איזור שדרות אשקלון חול וחולירה,
אין טיפה באופק:(:(

kobiarava
12-12-10, 14:00
בטח ובטח שבערבה\אילת, לא ירדה טיפה. רק רוח ואבק, אובך מחניק בלי סוף. מילא, כנראה ששטפונות כמו בשנה שעברה לא נראה כאן השנה...

קובי

יונתןמצפה
12-12-10, 19:39
לא חושב שיש למה לצפות מהמערכת הזו בדרום. רוב הגושים נעים צפון-מזרחה מכיוון הים התיכון ואיפלו מרכז הארץ לא ממש קיבל ממנה למעט רוח.
הדרום צריך מערכות שמתפתחות בדרום, כרי- אפיק ים סוף.

itt8
12-12-10, 19:43
הצפון , הגליל כולו זורם ממש כמו בחורף 1991, במשך כל היום ירד גשם ללא הפוגות, כל הנחלים איתנים, הכבישים מלאים זרימות של ערוצונים שבד"כ יבשים, שמחה גדולה, וקוררררררר כלבים

mtntz
13-12-10, 00:01
הצפון , הגליל כולו זורם ממש כמו בחורף 1991, במשך כל היום ירד גשם ללא הפוגות, כל הנחלים איתנים, הכבישים מלאים זרימות של ערוצונים שבד"כ יבשים, שמחה גדולה, וקוררררררר כלבים

ירושלים יבש לגמרי,רק רוחות....

ramon
13-12-10, 11:35
יש המלצות לאן לנסוע בכדיי לראות שטפון ? חשבתי על אזור דרגות ?? אשמח להמלצות

tagiv
13-12-10, 12:42

החורף הקשה אגב של 1991 היה כתוצאה ישירה של התפרצות הר הגעש פינטובו שבאי לוזון שבפיליפינים, זו היתה ההתפרצות החזקה ביותר במאה ומשהו שנים האחרונות, השתחררה המון אנרגיה וגם שכבת חלקיקי אבק שכיסתה אזורים נרחבים בעולם וגרמה לירידה של כמעט מעלת צלזיוס אחת בכל העולם, זה רק נשמע מעט, זה גרם לחורף קיצוני בכל העולם.. שטפונות בנגב הם באמת לרוב עקב אפיק ים סוף אבל אפיק ים סוף מגיע כמעט תמיד בעונות מעבר, סתיו ואביב , לעיתים גורם לשטפונות ולעיתים לשרב תלוי בעוד פרמטרים אקלימיים, השטפונות של השנה שעברה היו בפברואר אם אני זוכר נכון, אני לא בטוח שהיו קשורים לאפיק ים סוף..העננות הגיע מכיוון מערב פשוט נכנסו עמוק דרומה.

תומר.

שימי בר
13-12-10, 12:51
יש המלצות לאן לנסוע בכדיי לראות שטפון ? חשבתי על אזור דרגות ?? אשמח להמלצות

בירושלים ירד גשם ברצף עד עכשיו 13.00 בצהריים .
סביר להניח שהרבה זורם לכוון מדבר יהודה ואדי אבו הינדי נחל אוג קדרון דרגות חצצון .:cool:

tagiv
13-12-10, 13:08
צריך שיהיה גשם חזק במזרח ירושלים, מעברו המזרחי של קו פרשת המים, היו גשמים שם היום, השאלה כמה חזקים הם היו? אם יש מישהו מאזור מעלה אדומים ואפילו מזרחה/דרומה משם שיכול לספר על הגשם..?

שימי בר
13-12-10, 16:45
צריך שיהיה גשם חזק במזרח ירושלים, מעברו המזרחי של קו פרשת המים, היו גשמים שם היום, השאלה כמה חזקים הם היו? אם יש מישהו מאזור מעלה אדומים ואפילו מזרחה/דרומה משם שיכול לספר על הגשם..?

בדרך הביתה אעיף מבט ;)

-->