PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו קינג קצר - בנזין, שאלות כלליות

אור .ס.
13-12-10, 20:33
היי, משעמם לי בחיים מסתבר :p
הספורטג שקניתי לפני כחודש, לא עונה על צרכיי מבחינת שטח, מעבר לכך עקב כאבי ברכיים חזקים, אני רוצה אוטומט.
אי לכך ובהתאם לזאת, אני שוקל להחליף את הרכב.

הליין הוא למכור את הקיה ואת הפנדה, ולקנות ג'יפ אחד שישמש כרכב עיקרי, בסכום של כ-100K ש"ח לערך.

חשבתי לקנות פג'רו Q בנזין מהשנה הכי גבוהה שניתן למצוא
אני מבין כי יהיה לי קשה למצוא רכב במצב טוב, אז אני מחפש עוד רעיונות.
בעקרון יש בי מן תקווה לקנות הפעם רכב עם נעילת דיפרנציאל אחורית, באופן מעשי, אני צריך רכב עם יכולות שטח באיזור של טראנו מקורית/ג'ימני משופר קלות
(מה שהקיה לא מספק גם עם שיפורים קלים לצערי).

הצצתי חקרתי ובדקתי.
ראיתי שיש פג'רו קינג קצר, עם מנועי בנזין 3500.
האם המנוע הזה הוא ע"ב המנוע שהיה בפג'רו Q הארוכים ?
מידע אודות אמינות ? עלויות אחזקה (פחות מטריד אותי בגלל העיסוק שלי, אבל בכ"ז גם פה יש גבולות מידי פעם)
יכולות בשטח ?

ואם יש עוד רעיונות בטווח של 100K (כרגע ללא אפשרות מתיחה תקציבית), אני אשמח לשמוע.
לא מעוניין לשמוע על פראדו (אין להשיג).
לא רוצה לקנות דיזל (אוהב שקט בנסיעה)

תודה :)

שגיא S
13-12-10, 20:53
לא בטוח שהפאג'רו קינג דווקא יענה על צרכיך בשטח כמו שאתה חושב...נעילות זה לא הכל, זה עוזר מאוד, אבל לרכב יש מהלך מתלה קטן מאוד, וכל המתלים שלו הם מתלים נפרדים....

הרכב מהנה מאוד ונוח בכביש, ומתגמל בשבילים ובנסיעה מהירה יחסית בשטח, אבל בשטח טכני, הוא לא מבריק.
זוויות לא משהו, קושי להשיג צמיגים בפרופיל שטח מלא, וגובה לא מזהיר - יגרמו לך להסתכל יותר על האבנים בדרך מאשר לצדי הדרך...

יש עכשיו ביד 2 צ'רוקי שנת 2001, נעול כפול ARB עם הגבהה וכל טוב..

לא מכיר את הבנאדם, אבל הוא דורש 89 אלף, ככה שאתה מקבל רכב שכנראה יהיה יותר זול לאחזקה(הרבה חלקים זמינים באינטרנט ובחו"ל) מנוע כמו מנוע של סופה, ויכולות שטח הרבה הרבה יותר גדולות, מה שכן, האוטו מוכן לשטח לפי מה שכתוב שם, ככה שתוכל לצאת לכל טיול, גם אם עד עכשיו לא העזת.

זה מה שאני הייתי עושה כנראה.
מה שכן - הצ'רוקי יהיה פחות נוח בכביש מאשר הקינג...

חוצמזה - לא הייתי חושב פעמיים. אולי רק על הצ'רוקי של אסף ;)

kobiarava
15-12-10, 17:16
תגיד, אור, לא נמאס לך להחליף רכב כל שבועיים? מה יוצא לך מזה? אתה כבר די מנוסה, מסתבר, לא כדאי להחליט על הרכב שאתה באמת רוצה\צריך, ולהישאר עם אותו אחד יותר מחודש? מניסיון, זה משתלם!
אם נחזור לשאלה המקורית, קינג קצר מתנהג די רע בשטח טכני, מהלכי המתלה שלו קצרצרים ובשילוב עם מרווח הסרנים הקצר יוצא רכב שמצליב בכל אבן או בור בדרך. בהתחלה נועלים נעילה אחורית יותר ויותר, ובהמשך מבינים שפשוט חבל להיכנס לשטח עם כלי כזה.

בהצלחה-קובי

אור .ס.
15-12-10, 17:46
היי קובי, נמאס לי בהחלט, לכן פתחתי את השרשור הזה.

amitgaya
15-12-10, 21:29
כנס ללוח "יד 2" ל: פאג'רו בנזין ארוך 3500 סמ"ק אוטומטית ותעיף מבט בג'יפ הכי יפה בארץ , אותו , לצערי הרב, אני נאלץ למכור עקב קיצוצים רוחביים בתקציב המשפחתי ומעבר לפרטית קטנה וחסכונית (סוזוקי אלטו) כרכב שני במשפחה האמור לשמש לנסיעות קצרות לשינוע הילדים (חוגים וכ"ו...).

אור .ס.
15-12-10, 21:40
האוטו מאוד יפה, אבל למה המחיר הוא כזה ?
(אני מסתכל על המודעה הזו כבר המון זמן, ההורים דווקא ישמחו שארכוש רכב ארוך, הם יוכלו להצטרף לחגיגה)

ROI 13
15-12-10, 22:49
אני לא מבין למה אנשים אינם מסתכלים על האפשרות הכי זולה ומפוארת כאחד-איסוזו רודיאו.

הוא לא ענק ולא קטן, 4 דלתות מרווח, סרן חי (דנה 44), שלדת סולם, ריפודי עוד חשמליים, דיוידי וכו'. בקיצור אוטו חזק מאוד ומפנק (בנזין 205 כ'ס). עם הגבהה של 2'' אפשר להסתדר ברוב המקומות! אה וכל זה ב70K+-!!

amitgaya
16-12-10, 07:15
האוטו מאוד יפה, אבל למה המחיר הוא כזה ?
(אני מסתכל על המודעה הזו כבר המון זמן, ההורים דווקא ישמחו שארכוש רכב ארוך, הם יוכלו להצטרף לחגיגה)
בוקר טוב,
על-פי מחירון לוי יצחק המשוכלל, המחיר שאני דורש הוא אפילו זול מעט מהמחירון ולמרות זאת , גם אם היה גבוהה ממנו, קח בחשבון כי על קניית ג'יפ שכזה במצבו הנוכחי והנדיר תודה לי (ולעצמך על הבחירה) בכל יום.
נדיר מאוד למצוא את הג'יפים האלה , שכן , מי שברשותו ג'יפ שכזה , בד"כ מחזיק אותו שנים ארוכות ולא רוצה למכור (אני חיפשתי כזה כשנה וכך גם בעליי ג'יפים אחרים שסיפרו לי כמה רצו וחיפשו ג'יפ כזה ולבסוף נאלצו להתפשר...).
לא תמצא מרכב ומנוע במצב כזה, נקודה !!!
הג'יפ וכל 200 סוסיו אחרי טיפול גדול ויקר הכולל החלפת פלגים ורצועת טיימינג, כל החלפים-מקוריים והנוספים מהטובים ביותר (מצבר verta blue גרמני עם אחריות ל-20 חודשים, צמיגי דאנלופ חדשים, ריפוד אורטופדי מהדגם החדיש והיקר ביותר של "הדר-רוזן" , טסט לשנה ועוד...
למרות האמור לעיל, אינני מנסה לשווק לך אותו ואף אינני ממהר למכור אותו (מה גם שאינני שש לכך כלל ועיקר ונאלץ לעשות כן) ובשל כך המחיר (שלדעתי הינו הרבה יותר מהגון !) סופי ואינני מתכוון לרדת בשקל ובכל מקרה, ידידי , שיהיה לך המון בהצלחה בכל בחירה שתעשה.
המלצה שלי, בכל בחירה שתעשה: לך על מנוע בנזין ורק על מנוע בנזין (אמינות, עוצמה, שקט, נוחות נסיעה ומחיר , שהיום, כמעט זהה לסולר)

אור .ס.
16-12-10, 19:41
היי, אני למען האמת לא יודע מה השוק של הארוך, מתבסס על הקצר שבו השוק חלש...
לכן מראש שאלתי את השאלה מדוע המחיר הזה.
אני אשקול גם את האופציה של הארוך, תודה.

דיזל אני לא אקנה, בשום מצב שבעולם, אני מספיק סובל מזה בטנדר עבודה (אין ברירה).

kobiarava
17-12-10, 16:04
אור, קח רק בחשבון, שפג'ארו בנזין ובעיקר הארוכים הם "סחורה חמה" בקרב בני הדודים בנגב, אחרי הפשטת הרכב ממושבים אחוריים וריפודים הם מחליפים את הסופות בהברחות למיניהן. במידה וקנית, אל תחסוך במיגונים ובעיקר ברזלים-מנעולים, רתקים וסנדלי דנוור למיניהם. כל שקל שתחסוך בכיוון הזה היום, יעלה לך בדמעות מחר...

בהצלחה-קובי

דרור ברלי
17-12-10, 17:29
לא למהר לזלזל בפג'רו קינג כרכב שטח.
הבעיה העיקרית שלו אינה מהלך מתלים ולא עבירות אלא פלסטיקה פגיעה.
אחרי הכנה מוקדמת שכוללת הגבהה לא מוגזמת, בולמים איכותיים, פגושי ברזל והסרת החצאיות ומדרגות הצד המגוחכות שלו, מתקבלת חבילה מאוד מרשימה עם יכולות שבילים מהירים מרשימות ביותר ועבירות שתספיק לכל צורך מעשי בטיולים.

דווקא ממנוע הבנזין אני פחות מתלהב. ה-GDI (הזרקה ישירה) בנפח 3.5 ליטר מספק 202 כ"ס, שזה לא שיפור היסטרי לעומת 194-200 כ"ס ש למנוע ה-3.5 ליטר הקודם מהפג'רו Q. הוא אמור להיות חסכוני יותר, בפועל אין מה לצפות ליותר מ-6.5 ק"מ לליטר בממוצע בתנאי נהיגה רגילים. לדיזל יש גם יורת מומנט ובסל"ד נמוך ושימושי יותר, ובהאצות הבנזין לא מפתח יתרון משמעותי.

אור .ס.
17-12-10, 19:02
קובי שלום ותודה על המידע :)

דרור, אני פוסל את הדיזל לא מבחינת ביצועים, אני אוהב לנסוע בשקטטטטטט כמה שאפשר, דיזל זה מבחינתי טרקטור, אני עובד ביום יום עם היילקס 2009 מנוע 3000, וזה עינוי, כך שאינני מעוניין בדבר ביום יום, ואני מודע לעניין תצרוכת הבנזין, שלא מטרידה אותי היות וזה מתקזז עם עלויות האחזקה השוטפות היקרות בסולר.

kobiarava
18-12-10, 09:31
מצד שני, אור, אם עלויות הבנזין לא מפריעות לך, למה לא אינדיאני? במחיר שאתה מעוניין להשקיע, אתה קונה אחלה כלי, גם משנתון מתקדם וגם משופר יפה-יפה. יתרונות-אין בכלל צורך לציין, JEEP אמיתי בכל רמ"ח איבריו, חסרון אחד הוא בדלק, ואם לא מפריע לך, אין שום סיבה אמיתית להתפשר על יפני שצורך כמעט אותה כמות בנזין, אבל נותן בתמורה הרבה פחות. תחשוב על זה!

שבת שלום-קובי

ארז
18-12-10, 13:49
אם אתה מוסיף כמה שקלים אתה יכול לקנות את הרכב הכי משופר בארץ, הצ'רוקי של אסף הלוי ממוסך אקספרס....
כנס למודעת מכירה שלו אם זה מעניין אותך...

Saar
18-12-10, 17:15
הבחור מחפש רכב עם יכולת שטח של טרנו או גימני משופר קלות והגעתם לרכב של אסף? :p
הוא מתעניין בקינג וכנראה שיכולת הכביש חשובה לו, אני הייתי בוחן אינדיאני, משנתון מתקדם...

סער.

שגיא S
18-12-10, 17:19
ואני אחזור על התגובה הראשונה שלי..
לוח יד 2 יש צ'רוקי 2001 עם 2 נעילות וקיט 3.5, לא מפלצת כמו של אסף, אבל יעשה כל מה שתבקש ממנו, ואם תחליט שיש לך טעם לעוד, ואתה רוצה לטייל ברמות עבירות גבוהות יותר...אז פשוט לא תצטרך להוסיף כלום...רק ללחוץ על הכפתורים של הנעילות.

אני ממליץ לך ללכת לנסות, רק להושיב את התחת ולעשות נסיעה קטנה בכביש..לראות אם אתה מתחבר...
אם יהיה חיבור - תראה שכבר לא תרצה שום דבר אחר..

Saar
18-12-10, 19:32
...אני ממליץ לך ללכת לנסות, רק להושיב את התחת ולעשות נסיעה קטנה בכביש..לראות אם אתה מתחבר...
אם יהיה חיבור - תראה שכבר לא תרצה שום דבר אחר..

זה מה שהיה אצלי, נסיעה קצרה והיה לי ברור מה יהיה הרכב הבא שלי...
אצלי כבר 5 שנים מאז...

סער.

-->