PDA

צפייה בגרסה מלאה : עבודה עצמית על הפאג'רו

ניר ל
14-12-10, 11:15
אתמול החלפתי גומיית פעמון בצירייה במוסך לצורך מעבר טסט,

הרכב שלי הוא די בתול - כמעט לא טופל מעבר לטפש"ים ולמרות גילו ( 98 )הוא גמע 150K ק"מ בלבד. כשהבחנתי שגומיית הצירייה כבר מזיעה וסדוקה, רשמתי לפניי שצריך לטפל בנושא הזה - החלפת גומיות ומחזש"ים בצד שמאל. בסופו של דבר נקרעה הגומייה לחלוטין, הרכב עבר טסט ונכשל על הסיפור הזה, נכנסתי למוסך כללי קרוב בכדי לבצע את התיקון בנוכחותי.
בקשתי גומייה מקורית והחלפה של מחזירי השמן על הדרך - הסיבה היא שהתחליפיות שמורכבות עם מכשיר מתיחה לא מחזיקות מעמד וחבל על הכסף, המכונאי ביקש שאביא לו את החלפים המקוריים שאני רוצה ואבע איתו זמן אחר, כי התהליך ארוך יותר. היות ובסה"כ היה מדובר על 250 ש"ח וחצי שעת עבודה - העדפתי תיקון זמני כדי לא לגרום נזק נוסף לצירייה.
במחיר הזה מקבלים - פירוק של הנאקל דרך התפוחים (דווקא סבבה, כי לפחות לא פותחים את הטבור והמייסבים) והחלפת מגף גומי ללא פירוק הצירייה, שימוש בגריז מוסכים רגיל, אם לא הייתי נוכח אז הצירייה היתה נארזת יחד עם כל החול והלכלוך שצברה בזמן שהייתה חשופה. על שימוש בידיות מומנט אין מה לדבר.
מה שמחזיר אותי שוב לחוסר הברירה בעבודה עצמית על הרכב באמצעות ספר יצרן וכלים נכונים. אי אפשר לצפות ממוסך שצריך גם להרוויח כסף שיעבוד לפי הספר, אין במדינה הזו אנשים שמוכנים לשלם עבור עבודה כזו, ע"מ לשמר את רמת האמינות של הרכב - אין מנוס מלתקן אותו לבד...

באז
14-12-10, 14:30
אתמול החלפתי גומיית פעמון בצירייה במוסך לצורך מעבר טסט,

הרכב שלי הוא די בתול - כמעט לא טופל מעבר לטפש"ים ולמרות גילו ( 98 )הוא גמע 150K ק"מ בלבד. כשהבחנתי שגומיית הצירייה כבר מזיעה וסדוקה, רשמתי לפניי שצריך לטפל בנושא הזה - החלפת גומיות ומחזש"ים בצד שמאל. בסופו של דבר נקרעה הגומייה לחלוטין, הרכב עבר טסט ונכשל על הסיפור הזה, נכנסתי למוסך כללי קרוב בכדי לבצע את התיקון בנוכחותי.
בקשתי גומייה מקורית והחלפה של מחזירי השמן על הדרך - הסיבה היא שהתחליפיות שמורכבות עם מכשיר מתיחה לא מחזיקות מעמד וחבל על הכסף, המכונאי ביקש שאביא לו את החלפים המקוריים שאני רוצה ואבע איתו זמן אחר, כי התהליך ארוך יותר. היות ובסה"כ היה מדובר על 250 ש"ח וחצי שעת עבודה - העדפתי תיקון זמני כדי לא לגרום נזק נוסף לצירייה.
במחיר הזה מקבלים - פירוק של הנאקל דרך התפוחים (דווקא סבבה, כי לפחות לא פותחים את הטבור והמייסבים) והחלפת מגף גומי ללא פירוק הצירייה, שימוש בגריז מוסכים רגיל, אם לא הייתי נוכח אז הצירייה היתה נארזת יחד עם כל החול והלכלוך שצברה בזמן שהייתה חשופה. על שימוש בידיות מומנט אין מה לדבר.
מה שמחזיר אותי שוב לחוסר הברירה בעבודה עצמית על הרכב באמצעות ספר יצרן וכלים נכונים. אי אפשר לצפות ממוסך שצריך גם להרוויח כסף שיעבוד לפי הספר, אין במדינה הזו אנשים שמוכנים לשלם עבור עבודה כזו, ע"מ לשמר את רמת האמינות של הרכב - אין מנוס מלתקן אותו לבד...

או במוסך מורשה

ניר ל
14-12-10, 15:35
גם מוסכים מורשים לא בהכרח משתמשים בחלפים מקוריים - צריך לבקש מהם ולעיתים הם אפילו מתפלאים שאתה מבקש - בתוך עמם הם חיים.
למוסך מורשה יש בוודאי את הכלים המתאימים, אבל גם אם לא הלכו לאיבוד - סביר שלא בהכרח משתמשים בהם. תפוח משתחרר יותר מהר כשדופקים עליו עם פטיש מאשר עם חולץ, פטיש אוויר עובד מהר יותר מידית מומנט, ספרי היצרן כתובים באנגלית ואני בספק אם מישהו מהם מסוגל לקרוא אותם, בטוח לא לעבוד עפ"י הפרוצדורות - יעיפו אותו תוך שעה מהעבודה.

הגורם העיקרי לכך הוא הציבור שמעדיף לקבל שירות חרא - העיקר לא לשלם.

אז לא צריך להתפלא שפאג'רו אוכל פעמוני צירייה כל שנה אם מתחזקים אותו בגומיות תחליפיות מחוזקות באזיקוני פלסטיק שדולפות ונקרעות חודש לאחר ההתקנה.

מוני אורבך
14-12-10, 15:38
ניר הבעיה הכי גדולה היא המתיחה של הגומיה.
בגלל המתיחה הגומיה נחלשת, וזמן החיים שלה קטן מאוד.
בכל הפעמים שהחליפו לי גומיה בצורה זו (מכוניות פרטיות) זמן החיים של הגומיה היה כשנה.
לעומת זאת כאשר החלפתי בפגרו שלי קניתי גומיה תחליפית ב 50 שח.
אני פירקתי גם את הצריה והחלפתי בלי למתוח את הגומי.
עוד כ 20 דקות עבודה שלי כאשר ביצעתי זאת ללא ניסיון מוקדם בביצוע העבודה.
עברה שנה, והגומיה נראת כמו חדשה.

ואל תגיד לי שעוד 20 דקות (נגיד) של מוסך הם משהו שהמוסך לא יכול לעמוד בו.
מדובר על עוד 50 שח שהלקוח צריך לשלם.
זו פשוט חפריות לשמה.

באז
14-12-10, 16:05
גם מוסכים מורשים לא בהכרח משתמשים בחלפים מקוריים - צריך לבקש מהם ולעיתים הם אפילו מתפלאים שאתה מבקש - בתוך עמם הם חיים.
למוסך מורשה יש בוודאי את הכלים המתאימים, אבל גם אם לא הלכו לאיבוד - סביר שלא בהכרח משתמשים בהם. תפוח משתחרר יותר מהר כשדופקים עליו עם פטיש מאשר עם חולץ, פטיש אוויר עובד מהר יותר מידית מומנט, ספרי היצרן כתובים באנגלית ואני בספק אם מישהו מהם מסוגל לקרוא אותם, בטוח לא לעבוד עפ"י הפרוצדורות - יעיפו אותו תוך שעה מהעבודה.

הגורם העיקרי לכך הוא הציבור שמעדיף לקבל שירות חרא - העיקר לא לשלם.

אז לא צריך להתפלא שפאג'רו אוכל פעמוני צירייה כל שנה אם מתחזקים אותו בגומיות תחליפיות מחוזקות באזיקוני פלסטיק שדולפות ונקרעות חודש לאחר ההתקנה.

אני מעדיף לשלם למוסך מורשה (אולי יותר יקר ) אבל אם אחרי מס' חודשים יש תקלה אז יש לי כתובות וגם אחריות , נכון שיש הרבה מוסכים שהם חאפרים ואני באופן אישי נתקלתי בזה ולכן החלטתי לחזור למוסך המורשה (ביפו מוסך שלום לא יקר כל כך ומבין ברכב )חוץ מזה לתחזק לבד את הגיפ אתה צריך מקום עבודה מסודר כלים מתאימים וידע בסיסי , לתחזק פאג'רו זה לא דומה לCJ

shmil
14-12-10, 16:08
ניר
תפסיק להיות צווארון לבן גם מנטאלית.
תחזור ללכלך ידיים.

כן, זה אפשרי, כזכור לי. ;)

סוזי המשתוללת
14-12-10, 16:10
אני מעדיף לשלם למוסך מורשה (אולי יותר יקר ) אבל אם אחרי מס' חודשים יש תקלה אז יש לי כתובות וגם אחריות , נכון שיש הרבה מוסכים שהם חאפרים ואני באופן אישי נתקלתי בזה ולכן החלטתי לחזור למוסך המורשה (ביפו מוסך שלום לא יקר כל כך ומבין ברכב )חוץ מזה לתחזק לבד את הגיפ אתה צריך מקום עבודה מסודר כלים מתאימים וידע בסיסי , לתחזק פאג'רו זה לא דומה לCJ

אתה טועה !!!

זה בדיוק אותו הדבר

ניר
כבר צברתי די הרבה נסיון על פג'רואים של חברים :D אם תצטרך עזרה :D

ניר ל
14-12-10, 17:00
אני לא מפחד לטפל בפאג'רו לבד , גם לא רואה ברירה אחרת,

שמיל - יש סוכן שמוכר חלפים מקוריים או שעליי לגשת למוסך מורשה או ישר ליבואן ?

patrol01
14-12-10, 17:36
אם הרכב מוגבה אז גם גומית ציריה מקורית לא תחזיק מעמד הרבה זמן
כמו כן גומיה מקורית עולה בחברה כ-300 שקל לפני מע"מ ללא עבודה אז תבין לבד למה מעדיפים להתקין חליפיות.
ניתן למצוא בשוק גומיות חליפיות איכותיות בכ-50 שקל אבל גם הם לא מחזיקות יותר משנה ואפשר לייבא מחו"ל גומיות מסיליקון שמחזיקות שנים כל עוד לא הם לא נקרעות מעצם זר חיצוני.

UNIX
14-12-10, 19:53
עדיף לקנות חליפית ב 50 שקל כל שנה , בשש שנים זה יצא לך כמו גומייה אחת מקורית
אצלי התחליפי מחזיק יופי כבר יותר משנה בכל אופן .
לגבי הבוקסות במשולשים זה סיפור אחר
גם לפרק טבור בפאגרו לא כזה ביג דיל
אפשר לטפל בפאגרו לבד לא צריך להיות מדען ואומר לך את זה מישהו שעשה ראשי מנוע מתחת לבית

shmil
14-12-10, 20:57
אני היתי מזמין תמיד מע.מ. באזה"ת נתניה, והוא היה מביא, גם מקורי.
אני מניח שישירות מהחברה.

ניר ל
14-12-10, 20:59
את הפאג'רו לא ניתן להגביה מקדימה, אפשר למתוח את מוט הפיתול ולסגור לו את מהלך הפתיחה לחלוטין, עדיין זו תהיה הגבהה מינורית ולא מוצדקת. אצלי המתלה יושב קצת מעל האמצע והפעמון לא עובד בזווית קשה. אני בטוח שאוכל למצוא גומיה איכותית מתאימה בהרבה פחות מ 300 ש"ח - אפילו כזו של גראנד- צ'רוקי יכולה אולי להתאים והיא עולה כ 50 ש"ח בלבד, מגיעה עם אזיקוני מתכת וגריז ייעודי , אבדוק את הקטרים ואם זה דומה - הרווחנו. ד"א אם הייתי קונה מקורית ומרכיב לבד זה היה עולה לי כמעט כמו שממילא עלה במוסך.

Nirho
14-12-10, 21:13
איך מתחילים לטפל בפאג'רו לבד?
המדריך המקיף היחיד שמצאתי לתחזוקה הוא בצרפתית, שלא נמנית על השפות אותן אני דובר, ספרים של היינז או אחרים לא מצאתי (יש לי Q 1998 עם מנוע 2800), קורס של ארנון מאנדורו לא נפתח בקרוב.
אמנם אין לי את הכלים או המקום לעשות את זה, אבל אין לי גם בעיה לקנות את הדברים הבסיסים, ולעשות את זה בחניון של הבניין.
בנתיים, לצערי, אני הולך למורשה הקרוב לביתי, אבל רוצה להתחיל לטפל בעצמי מהר ככל האפשר.
אשמח אם תעלו תיעוד של טיפולים שעשיתם בעצמכם, או אם אוכל להיצטרף למישהו לטיפול שלו.

uda
26-12-10, 00:44
איך מתחילים לטפל בפאג'רו לבד?
המדריך המקיף היחיד שמצאתי לתחזוקה הוא בצרפתית, שלא נמנית על השפות אותן אני דובר, ספרים של היינז או אחרים לא מצאתי (יש לי Q 1998 עם מנוע 2800), קורס של ארנון מאנדורו לא נפתח בקרוב.
אמנם אין לי את הכלים או המקום לעשות את זה, אבל אין לי גם בעיה לקנות את הדברים הבסיסים, ולעשות את זה בחניון של הבניין.
בנתיים, לצערי, אני הולך למורשה הקרוב לביתי, אבל רוצה להתחיל לטפל בעצמי מהר ככל האפשר.
אשמח אם תעלו תיעוד של טיפולים שעשיתם בעצמכם, או אם אוכל להיצטרף למישהו לטיפול שלו.

איפה אפשר לראות איך מחליפים גומיה לבד?

גלעדל
27-12-10, 20:51
UNIX: למה אתה אומר שבוקסות למשולשים זה סיפור אחר? אני שואל כי אני צריך להחליף אותם. ביקשו ממני 1300 ש"ח לבוקסות וגומיות תחליפיות מתוצרת אוסטרליה, כולל עבודה וכיוון פרונט. זה סביר?

UNIX
27-12-10, 23:35
כי יש אופציה לקנות משולש תחליפי סיני ב 200 שקל אבל עדיף לקנות את הבוקסות של כתום ולהרכיב אותם
על המשולש המקורי
המשולש המקורי נראה הרבה יותר חזק והמשולש הסיני לא מחזיק הרבה זמן מעמד
לעומת זאת הבוקסות של כתום מחזיקות יופי
אני לא זוכר כמה זה עלה אבל סדר גודל של בערך 200 250 שקל לזוג

שמוליקו
28-12-10, 07:39
כי יש אופציה לקנות משולש תחליפי סיני ב 200 שקל אבל עדיף לקנות את הבוקסות של כתום ולהרכיב אותם
על המשולש המקורי
המשולש המקורי נראה הרבה יותר חזק והמשולש הסיני לא מחזיק הרבה זמן מעמד
לעומת זאת הבוקסות של כתום מחזיקות יופי
אני לא זוכר כמה זה עלה אבל סדר גודל של בערך 200 250 שקל לזוג

עידן (זה השם , נכון?)
יש לך נסיון עם הבוקסות של כתום על פאג'רו?
לי יש איתם נסיון מעולה בכמה וכמה רכבים (כולל בפאג'רו ,אבל בכל מה שהוא לא משולשים).
הבוקסות שלהם של המשולשים, (כמובן שאני מדבר רק על הפאג'רו), כל מי שאני מכיר שהתקין אותם, הצטער על הרגע.
הרכב הופך להיות מנסרה.
חריקות מכל אבן קטנה שעל הכביש או שינוי במצב הרכב.
אומים שנפתחים, כי הבוקסות גדולות מידי, ייצא לי כבר לראות את המוט של המשולש העליון פתוח לחלוטין ומשוחרר מבוקסה אחורית שכמובן כבר איננה. (מישהו אמר התקנה לא מקצועית - נכון, אבל לא רק - המכונאי שהתקין ,זאת היתה לו הפעם הראשונה שהוא מתקין כתום במשולשים של הפאג'רו והוא לא ידע שיש ממה להזהר, לא מקובל, אבל זה מה יש. אגב עוד שני פאג'רויים שאני מכיר והתקנו במקומות שונים)
בקיצור סכנה.
לדעתי הם גם הפסיקו לייצר בוקסות למשולשים של פאג'רו.
בכל מקרה אם מתכוונים להתקין בוקסות של כתום, נא לוודא לפני כן עם המתקין, שהוא כבר מכיר את הבוקסות על סוג הרכב ושלא נתקל איתם בבעיות.

ולצורך הבהרה, לדעתי איכות הבוקסות של כתום היא מהטובות בשוק.
אני אישית בכל רכב שהיה לי החלפתי לבוקסות של כתום, גם בפאג'רו הנוכחית שלי יש גומיות של כתום ( אגב הם בצבע כחול :)) רק בבוקסות של המשולש בפאג'רו נתקלתי בבעיות.
סך הכל לכל רכב אחר ,אני ממליץ בחום.

ניר ל
28-12-10, 12:39
בינתיים הגיע זמן לטיפול תקופתי, הרכב טופל עד כה במוסכים מורשים עם פילטרים מקוריים ושמן סינטטי של MOBIL . ביקשתי להזמין בחנות חלפים פילטר מקורי לדגם זה, כמובן שהציעו לי חליפי של רביט ב 50 ש"ח והתעקשתי על מקורי. הזמינו ... הגיע פילטר עם מק"ט שונה מהמק"ט שאצלי, אמרו לי - אותו דבר, ביררו עם הספק, ביררו עם מוסך מיצובישי מורשה שטען שאין שום בעיה וגם הוא משתמש לעיתים בפילטר כזה. הפילטר הוא אכן מקורי של מיצובישי אך עפ"י המק"ט מצאתי שהוא משמש לדגמי 2500 (4D56 ) לעומת 4M40 שלי ,הוא אגב עולה סביב 130 ש"ח. ההבדל בין הפילטרים אגב למעט הגודל הוא שסתום בודד לעומת שסתום כפול
וזה רק ממה שנראה בעין . התעקשתי לקבל את הפילטר מק"ט ME013307 שעולה כ 100 ש"ח יותר אמנם אבל הוא הפילטר שהיצרן מתקין על מנוע כזה. לגבי השמן - MOBIL מגיע בגאלונים ועולה כמו MOLI סינטטי שמגיע ב 5 ליטר , עם מולי יש לי נסיון לא רע ולא נראה לי שהוא נחות מ MOBIL , בהנחה כמובן שביצחק שדה לא מוכרים שמן מזוייף...

מה למדנו מזה - שכמובן אף אחד לא ממש קורא מה כתוב וגם לא ממש איכפת לו , לכן צריך לוודא מה מנסים למכור לנו. שמבחינת בעלי מקצוע רבים - אם ההברגה מתאימה - אז זה אותו דבר, ככה גם מכרו ללקוח אחר פלאגים (מדדו את התבריג) וכשניסיתי להסביר לו על המרווח שבין האלקטרודות וכו', הוא הסתכל עלי במבט מוזר והתחיל לדבר עם המוכר ברוסית...

ככה ניסו למכור לי גם שמן גיר של פורד בתור MERCON V למרות שכתוב עליו במפורש שאיננו מתאים לשימוש בגירים שעובדים תקן MERCON , או שמן של פולקסוואגן אודי "זה סינטטי מלא- אין יותר טוב מזה".

שמוליקו
28-12-10, 12:43
תחליף חנות לחלקי חילוף !

סוזי המשתוללת
28-12-10, 12:52
לגבי הבוקסות במשולשים זה סיפור אחר

גם זה לא נכון
יש לשים לב בעת הרכבת גומיות משולשים שאת האומים הצדדיים שמהדקים את הגומיות יש להדק אך ורק אחרי שמחזירים את הרכב למצבו המקורי (על הכביש ומוגבה )ורק אז לחזק את האומים הנ"ל

סוזי המשתוללת
28-12-10, 12:54
UNIX: למה אתה אומר שבוקסות למשולשים זה סיפור אחר? אני שואל כי אני צריך להחליף אותם. ביקשו ממני 1300 ש"ח לבוקסות וגומיות תחליפיות מתוצרת אוסטרליה, כולל עבודה וכיוון פרונט. זה סביר?

כן זה סביר

ניר ל
28-12-10, 12:58
תחליף חנות לחלקי חילוף !

הסיפורים האלו הם מארבע חנויות ביצחק שדה + אחת בנס-ציונה, בנ"צ אגב הבעלים הוא דורון בירגר (שנמצא כרגע בחו"ל לצערי) והוא אחד מבעלי המקצוע היותר מבינים והגונים שיש, העובדים שלו פחות.

שמוליקו
28-12-10, 13:02
מכיר את דורון עוד מלפני 20 שנה.
הוא באמת היה אחד האמינים (גם במגרש שהיה לאחיו)
לא יודע מה קורה איתו היום, אבל אם זה סגנון התשובות, אז כנראה שהוא ירד ברמה.

ניר ל
28-12-10, 13:25
אני מאמין שמדורון הייתי מקבל תשובות אחרות, כמו שציינתי - הוא בחופשה . העובדים שלו היו בסדר בסה"כ ועשו מה שבקשתי (הסיפור עם הפילטר למיצובישי) את המידע המוטעה הם קיבלו מהספק שממנו הזמינו את הפילטר וממוסך מורשה שכן,גם מרקון V הם הזמינו לי שם והביאו את מה שבקשתי אחרי שבחנויות בת"א בלבלו לי את המוח, מקווה שפילטר הגיר יתאים - את זה אדע רק לאחר שאפרק.
ד"א - פילטר גיר מקורי לפוקוס עלה לי כ 80 ש"ח (בדיעבד זהה למחיר של תחליפי שהציעו לי)
אטם לאגן שמן גיר עלה סכום זהה - למרות שמדובר בסה"כ בחתיכת נייר , המוסכים לא משתמשים באטם אלא בסיליקון - עדיין קשה לי להסביר את פשר המחיר הזה.

UNIX
28-12-10, 18:38
שמוליקו לא הבנתי למה הבוקסות של כתום (הכחולות - גם אצלי יש כאלו )
לא טובות לפאגרו ?
אני נוסע איתם כבר שנה והן כמו חדשות בצד אחד של הרכב צד שני יש משולש תחליפי שכבר מראה סימני חופש
אגב אני מדבר על המשולש העליון
אולי הוא לא נקרא משולש ?

ELKABETS
28-12-10, 18:59
ניר.
שאלה אליך מתוך סקרנות אישית,
אם הבנתי נכון והפג'רו שלך דיזל (4M40) מדוע אתה משתמש בשמנים סנטטיים?
אם בנזין טל"ח.

שמוליקו
28-12-10, 19:16
שמוליקו לא הבנתי למה הבוקסות של כתום (הכחולות - גם אצלי יש כאלו )
לא טובות לפאגרו ?
אני נוסע איתם כבר שנה והן כמו חדשות בצד אחד של הרכב צד שני יש משולש תחליפי שכבר מראה סימני חופש
אגב אני מדבר על המשולש העליון
אולי הוא לא נקרא משולש ?

שני דברים
הראשון בכל כלל יש יוצא מהכלל, יכול להיות שאצלך הבוקסות ישבו בול, כמו שאמרתי אני מכיר שלושה רכבים בהם היתה בעיה, דיברתי עם בעל מכון פרונטים שאמר שהוא יותר לא מתקין את הבוקסות האלה בפאגרויים כי כבר נמאס לו מהביקורים החוזרים עם רעשי החריקות. (הוא דיבר על רכבים שאני לא מכיר)
דיברתי עם בעל מוסך שאני מאוד מעריך (היה מנהל עבודה במוסך מרכזי של מיציבושי 11 שנים והיום בעל מוסך של עצמו, אין ספק שהאיש מקצוען) גם הוא יותר לא מתקין את הבוקסות של כתום בפאגרויים(כמובן שאני מדבר על המשולשים בלבד).

הדבר השני, לדעתי לא מומלץ לנסוע עם משולשים שונים בכל צד, הייתי ממליץ לך לשים בוקסות תואמות בשני הצדדים ( גם אם זה של כתום)

אני חוזר, הבוקסות עושות את העבודה בצורה נהדרת, הן רק חורקות מאוד בכל הפאגרויים שאני מכיר וניסו לשים אותן.
וכמובן שאתה מדבר על המשולש הנכון :)

שמוליקו
28-12-10, 19:21
ניר.
שאלה אליך מתוך סקרנות אישית,
אם הבנתי נכון והפג'רו שלך דיזל (4M40) מדוע אתה משתמש בשמנים סנטטיים?
אם בנזין טל"ח.

אלקבץ, גם אני עם מנוע דיזל.
הרכב שלי עבר את ה 300000 קילומטרים.
כל השמנים אצלי ברכב סינטטי מלא.
הרעיון הוא לשמור על "סטטוס קוו" אני יודע ,יש שיגידו שזה מיותר, אני חושב שזה שומר שלא יהיה בלאי מואץ יותר .
אני נוסע מעל 70 קלומטרים ביום ולכן אני מעדיף שכל השמנים יהיו סנטטים.
אגב, בספר הרכב רשום שניתן להשתמש בשמנים אלה.

ELKABETS
28-12-10, 19:50
שמוליק,
יצא לי לקרוא בכמה מקומות (לא זוכר איפה) שלמנועים המיושנים האלה מומלץ להשתמש דווקא במנרלי בלבד.בכל אופן מעניין,תודה.

ניר ל
28-12-10, 20:27
שמן סינטטי עדיף מכל הבחינות , הסיבה היחידה להשתמש במינרלי היא אם המנוע מאבד שמן בקצב גבוה וזה לא משתלם למלא בו שמן סינטטי איכותי. אצלי לא מאבד שמן בכלל, אם המנוע ישן והאטמים שלו יבשים ודולפים - שמן סינטטי עשוי לנזול יותר , גם זה לא המצב אצלי.
להחליף פעם בשנה שמן ופילטר (הרכב עושה פחות מ 15 אלף ק"מ בשנה) ולשלם 400 ש"ח על שמן סינטטי ופילטר מקורי - נראה לי משתלם לאורך זמן אם זה מה שישמור על המנוע ויאריך את חייו.

שמוליקו
28-12-10, 20:59
להחליף פעם בשנה שמן ופילטר (הרכב עושה פחות מ 15 אלף ק"מ בשנה) ולשלם 400 ש"ח על שמן סינטטי ופילטר מקורי - נראה לי משתלם לאורך זמן אם זה מה שישמור על המנוע ויאריך את חייו.

לא יכול להתאפק.
הרכב ,לפי הספר צריך לעבור טיפול כל 7500 ולא כל 15000.
זה אומר ניר, במקרה שלך שני טיפולים בשנה.
אני עושה בממוצע שלושה טיפולים בשנה, לפעמים גם יותר, (משתדל לא להגיע ל 7500 - בד"כ כבר ב 7000)
הרכב לא אוכל גרם שמן, ואני משתמש בשמנים הסנטטים הטובים יותר.
אני עדיין זוכר את הטיפול הראשון שעשיתי כשרכשתי את הרכב - לפני כשנתיים.
4500 ש"ח רק שמנים !! וזה עוד עם הנחה.
זה כלל שטיפת גיר במכונה מיוחדת (כמובן סנטטי מלא :)), שמנים בסרנים, טרנספר, מנוע - הכל סנטטי מלא.
באופן כללי, אני בעד לשמור על השמנים (וכל הנוזלים) כל הזמן במצב תקין , מחליף לפי הספר נוזל בלמים נוזל רדיאטור.....
הרכב מתפקד ללא רבב ,(כמובן למעט שבירות בשטח :))
אני מתכוון להחזיק אותו עוד כמה שנים, רוצה רכב תקין, מוכן לשלם בשמנים.

UNIX
28-12-10, 21:51
פאגרו לא מתקלקל ולא נשבר רק מתחמם :_)
באמת סופ"ש גיליתי שגם הוא עלול להישבר אם ממש מתעקשים .
בכל אופן אני בקרוב אחליף גם בצד השני לבוקסות של כתום
אולי גם אצלי יש חריקות ולא שמתי לב אבל הבוקסות עובדות קשה מאוד ויש עליהן עומס יותר
חזק מכל פאגרו אחר שאני מכיר ובינתיים כמו חדשות .

ELKABETS
28-12-10, 22:31
שמוליק,באיזה שמן סנטטי אתה משתמש לממסרה מעניין אותי?
בספר הרכב כתוב דקסרון III,לפי הבנתך המשורר התכוון לשמן סנטטי,או שזאת הייתה סתם המלצה?
לדעתי השימוש בשמן לא נכון קריטי לממסרות.
שאלת תם,ואשמח ללמוד ממך אם אני טועה כאן.

ניר ל
28-12-10, 23:25
לא יכול להתאפק.
הרכב ,לפי הספר צריך לעבור טיפול כל 7500 ולא כל 15000.
זה אומר ניר, במקרה שלך שני טיפולים בשנה.
אני עושה בממוצע שלושה טיפולים בשנה, לפעמים גם יותר, (משתדל לא להגיע ל 7500 - בד"כ כבר ב 7000)
הרכב לא אוכל גרם שמן, ואני משתמש בשמנים הסנטטים הטובים יותר.
אני עדיין זוכר את הטיפול הראשון שעשיתי כשרכשתי את הרכב - לפני כשנתיים.
4500 ש"ח רק שמנים !! וזה עוד עם הנחה.
זה כלל שטיפת גיר במכונה מיוחדת (כמובן סנטטי מלא :)), שמנים בסרנים, טרנספר, מנוע - הכל סנטטי מלא.
באופן כללי, אני בעד לשמור על השמנים (וכל הנוזלים) כל הזמן במצב תקין , מחליף לפי הספר נוזל בלמים נוזל רדיאטור.....
הרכב מתפקד ללא רבב ,(כמובן למעט שבירות בשטח :))
אני מתכוון להחזיק אותו עוד כמה שנים, רוצה רכב תקין, מוכן לשלם בשמנים.

הספר (זה השחור שהגיע עם הרכב) מדבר על החלפת שמן מנוע כל 15K או חצי שנה ועל החלפת פילטר כל 15K או שנה, למעט רכב הנוסע "בתנאים קשים" שם מומלץ להחליף שמן כל 7.5K, הרכב שלי עבר כאמור פחות מ 15K בשנה וטופל בממוצע פעמיים בשנה.
אצלי הרכב עבר עד כה פחות מ 5K וטופל סמוך לזמן הקנייה מבחינת ק"מ ואני מתכוון לבצע טיפול הח' מסנן שמן + שמן סינטטי כאמור. להחליף מסנן כל 7.5K מיותר בעיניי, לא ראיתי המלצה על כך בשום מקום, להחליף שמן כל 7.5K נראה לי שמומלץ גם אם הרכב לא עומד בהגדרה של נסיעה בתנאים קשים עפ"י יצרן. השמנים שאני משתמש בהם הם מתקדמים יותר מאלו שהומלצו בזמנו ע"י היצרן , הם סינטטים מלאים ולא חצי סינטטים מתוספים כמו בהמלצות היצרן מלפני 12 שנים, אין לי שום בעיה לא לגעת בשמן במשך שנה אם לא עבר ק"מ גבוה או עבד קשה. אם אעשה שימוש תכוף יותר ברכב אקטין את פערי הטיפולים כמובן - כל המרבה הרי זה משובח.

ניר ל
28-12-10, 23:50
ד"א, לפני עידן השמנים הסינטטים, מרווח הטיפולים המקובל היה הח' שמנים אחת ל 5K והח' פילטר אחת ל 10K - אני בספק אם טכנולוגית הסינון התקדמה מאז, אבל יודע שמולקולות השמן הסינטטיות שהונדסו מאז - מאפשרות את מרווחי הטיפולים העצומים שחלק מיצרני הרכב מתהדרים בהם - 30 אלף ק"מ ויותר בין החלפות, כמו כן השמנים האלו לא מתחמצנים כמו שמנים ביולוגיים (מינראליים) ומאפשרים גם פער זמנים ממושך יותר בין החלפות. שלא לדבר על ממסרות סגורות שבהן לא מבוצעת החלפה במשך כל חיי הממסרה. 7500 ק"מ בין החלפות שמנים סינטטיים זה OVERKILL גם למנועי דיזל מוגדשים ובהחלט מספק ובטוח לחיי המנוע, פחות מזה זה כבר בזבוז לדעתי. החלפות שמנים (מנוע) כל 30K ויותר לעומת זאת, נראה לי תעלול שיווקי שכנראה משתלם ליצרן הרכב אבל לא הייתי מישם אותו על רכב שלי.

-->