PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב פעם משפחתומטיות: קורולה מול I30

יונתןמצפה
14-12-10, 19:12
הקורולה 2005 של אמא של חברה שלי עוברת אליה בתקופה הקרובה. אי לכך האמא מחפשת להחליפה ביורשת ראוייה.
הנושא כבר נדון כאן לא מעט אבל בעיקר בהקשר של ליסינגים.
על הפרק: קורולה GLI אוטומטית (לא רובוטית) או יונדאי I30 (לא CW).
כרגע השאלה העקרית היא נושא האמינות (שכן הרכב הוא לא ליסינג). מה גם שהקורולה 2005 שהיה עד עכשיו היה אמין במיוחד. (טיפולים בלבד במשך כל 6 השנים ו- 50K הק"מ שהרכב עשה.....;) )

ממה שאני קראתי כאן ובכלל, טויוטה איך לומר... כבר לא מה שהיה פעם. מצד שני גם היונדאי לא... אבל לטובה! מנסיון של לא מעט נהיגה על היודאים החדשים, אני בעדם! וטויוטה עם כל הסיפורים לאחרונה אני באופן אישי לא מתלהב.

הרכב ישמש לנסיעות עירוניות בעיקר, ליותר מ- 3 שנות האחריות...
בנוסף לאמינות חשובה גם הנוחות והבטיחות.
ובכן מה דעתכם?

מוטי פרנצס
14-12-10, 19:30
הקורולה 2005 של אמא של חברה שלי עוברת אליה בתקופה הקרובה. אי לכך האמא מחפשת להחליפה ביורשת ראוייה.
הנושא כבר נדון כאן לא מעט אבל בעיקר בהקשר של ליסינגים.
על הפרק: קורולה GLI אוטומטית (לא רובוטית) או יונדאי I30 (לא CW).
כרגע השאלה העקרית היא נושא האמינות (שכן הרכב הוא לא ליסינג). מה גם שהקורולה 2005 שהיה עד עכשיו היה אמין במיוחד. (טיפולים בלבד במשך כל 6 השנים ו- 50K הק"מ שהרכב עשה.....;) )

ממה שאני קראתי כאן ובכלל, טויוטה איך לומר... כבר לא מה שהיה פעם. מצד שני גם היונדאי לא... אבל לטובה! מנסיון של לא מעט נהיגה על היודאים החדשים, אני בעדם! וטויוטה עם כל הסיפורים לאחרונה אני באופן אישי לא מתלהב.

הרכב ישמש לנסיעות עירוניות בעיקר, ליותר מ- 3 שנות האחריות...
בנוסף לאמינות חשובה גם הנוחות והבטיחות.
ובכן מה דעתכם?

אח שלי אני עובד חברת אלבר אתה עושה השוואה לא רצינית בכלל הקורולה עוברת את היונדאי בכל פרנטר מהאחיזת כביש ועד לפנס חניה אל תשווה ועל תחשוב יותר מדי רק קורלה רכב ברמה מאוד גבוה יחסית ליונדאי רכב מגעיל במיוחד.

nirs
14-12-10, 22:17
אני נוסע עם קורולה אוטומטית (לא רובוטית).
אצלי קצת פחות משנתיים.
עד כה אין תקלות (גם לא אצל חברים אחרים שקיבלו קורולה איתי ואחרי).
בהשוואה לטויוטה דור קודם (היתה אצלי כ- 4 שנים עם 0 תקלות) בהחלט ממשיכה ראויה.

zerez
14-12-10, 22:55
אחרי תקופה קצרה עם קורולה רובוטית ותקופה ארוכה עם I30
ה I30 יותר קטנה וקומפקטית, הרבה יותר קלה לחניה ומאוד חביבה,
הקורולה (אני לא מתייחס לגיר הרובוטי) יותר מרווחת ונוחה בנסיעה, ישיבה מאוד נוחה ותא מטען גדול.

boaz avrahami
14-12-10, 23:41
כן, כן...
טויוטה עם אפס תקלות....
רכב שלא מפסיק לנסוע (ויש דגמים שאפילו מאיצים גם כאשר מורידים את הרגל מהגז)

לדעתי, השיקול הכמעט יחידי כאשר קונים רכב באופן פרטי הוא הסחירות ושמירת הערך.
זו כנראה הסיבה היחידה שבגללה מומלץ לקנות טויוטה...

itayhi
15-12-10, 00:06
אני לא יודע אם זה אותו רכב, אבל קורולה 2004 של קרוב משפחה שכבר עברה מזמן את ה100K
למיטב ידיעתי, -טפו טפו, חמסה שום בצל- 0 תקלות, רק טיפולים (תמיד בזמן ותמיד במוסך מרכזי :rolleyes: ).

(אני בכלל לא פותח ת'פה על הקורולה 99 שלנו עם 255 אלפי קילומטרים)

איתי

דרור ברלי
15-12-10, 16:26
בקורולה החדשה (אוטומט, לא רובוטי) מכונית מרווחת, נוחה, פשוטה. תא מטען גדול יותר. סביר להניח שתהיה גם אמינה בהתאם למוניטין היצרן (אני נוטה להאמין שאחרי שערוריית הריקולים שחשפה את האמת על איכות המכוניות שלהם, בטויוטה עושים מאמץ אמיתי לחזור לרמות האיכות שמקובל לייחס להם).
בסך הכל הקורולה ממש בסדר בהכל. לא מצטיינת אבל גם לא נכשלת בשום דבר. נכון שמי שאוהב מכוניות לא שוקל את רכישתה בכלל כי היא מעניינת ומהנה בערך כמו טוסטר אובן, אבל מי שבכלל שוקל לקנות קורולה לא מתעניין בזה בכלל.

בהשוואה ליונדאי i30 - היונדאי מתנהגת, אוחזת, מהנה יותר לנהיגה, בסדרי גודל. זו לא האלנטרה של פעם, זו לא יונדאי של פעם.

אני מניח שכל הפרמטרים הדינמיים הללו מעניינים את לקוח המשפחתומטית הממוצע כשלג דאשתקד, ולעומת זאת, כשהכסף יוצא מהכיס הפרטי שלכם ונושא הסחירות ושמירת הערך חשוב הרבה יותר מאיך האוטו נוסע (כאמור, בעיקר בעיר, אז למי אכפת מכיול השילדה ועפיצות ההגה בפניות...) - קחו קורולה בלי להתלבט. זה באמת הסעיף האחד והיחיד בו המכוניות של טויוטה באמת הכי טובות.

יונתןמצפה
15-12-10, 19:03
הוזמנה טויוטה! ותודה לכל המגיבים...
מה שהשפיע במקרה הזה זה שאבא של חברה שלי קרא איפשהו שה- I30 קצת יותר קשה מבחינת המתלים.
בכל אופן תודה על העצות והדעות. אתם יכולים להמשיך את השרשור בשביל הכיף ולמען הדורות הבאים אם בא לכם. :)

eysham
15-12-10, 19:44
אחלה שיטה... לקנות רכב בהתכתבות.
"קרא איפשהו"... מה קרה לנסיעת מבחן? להרגיש דרך התחת.

וזה לא שאני נגד ההחלטה שהתקבלה רק הגורם להחלטה נראה לי לא רציני.

איל

יונתןמצפה
15-12-10, 19:54
אחלה שיטה... לקנות רכב בהתכתבות.
"קרא איפשהו"... מה קרה לנסיעת מבחן? להרגיש דרך התחת.

וזה לא שאני נגד ההחלטה שהתקבלה רק הגורם להחלטה נראה לי לא רציני.

איל

איל אל דאגה, בוצעה נסיעת מבחן על הטויוטה. בנוסף לזו שבוצעה ב-6 השנים האחרונות.
וזה לא שאחת היא דרעק אמיתי מול השנייה שהיא שיא האיכות והפאר.
בסה"כ שתי מכוניות דומות, עם מוניטין טוב. ההחלטה התקבלה כי מדובר במהירי החלטה! (שלא כמוני....)

-->