PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתנה יומולדת ל"מתחילה" בעולם הצילום ?

kd2
14-12-10, 20:09
ערב טוב לכולם,

אני מחפש מתנת יומולדת לידידה קרובה שעושה את צעדייה הראשונים בעולם הצילום,
עם הרבה תשוקה להתפתח ולהשתפר בתחום, כתחביב.

הבעיה..........שאני לא מבין בזה כלום.
ציוד טוב וחדש - יש.
מצלמה שחורה, גדולה ומאיימת עם תג מחיר לא רע בכלל נקנתה לא מזמן וכנ"ל חצובה (אני רק יודע שהיא של FUJI, אני יכול לברר).
ובכלל , אם יש מגבלות, לא נראה לי שמקורן בציוד אלא בידע וביכולת האישית ולכן לשם אני מכוון.

עלו לי רעיונות כמו -

1. תוכנת עיבוד תמונות מאוד שווה, שמתאימה למתחילים.
2. קורס/סדרת מפגשים בכל הקשור לנושא.
3. DVD/ספר ללימוד התחום (כדי שהאפשרות הזאת תבחר הוא חייב להיות ידידותי ואם ספר - עדיף בעברית).
4. כל סוג של ציוד כלשהו שאני לא מכיר וחובבי צילום מתחילים חושקים בו ?!

והעדיפות היא לשלושת האפשרויות הראשונות מכיוון שלעניות דעתי ומהמעט שאני מבין ,
הציוד, או יותר נכון איכות הציוד, זאת לא "החוליה החלשה" פה ( בקיצור או שתלמדי לצלם...או שלפחות תדעי לשפץ 8) ).

תקציב ? אני מאמין שעד 1000 ש"ח זה מאוד מכובד (יומולדת 19), ניתן להגדיל בשביל משהו ממש שווה.

לעזרתכם אודה...
ים

eysham
14-12-10, 20:49
לדעתי, מעבר למצלמה די בסיסית (עם אפשרויות MANUAL מינימליות, אחרת אי אפשר ליישם הרבה דברים נלמדים) הכי חשוב זה קורס ביסודות צילום דיגיטלי. מחירים אני לא יודע, לצערי למדתי (ועדיין לומד) בדרך הקשה...

יש כמה בתי ספר לצילום כמו גליץ: http://www.galitz.co.il/

קמרה אובסקורה: http://www.camera.org.il/

תוכנות למתחילים אפשר להוריד מהאינטרנט, לפחות גרסאות ניסיון וכ'ד (אני אמרתי פרוצות??)
וציוד תמיד אפשר לשדרג אח"כ. ואם זה באמת FUJI אז זה בטוח יגיע מהר...

איל

ניר.א
14-12-10, 21:02
לדעתי- כבעלה של אחת שאוהבת מאוד לצלם וגם התחדשה במצלמה טובה לא מזמן
אבל חסר לה ידע בסיסי בצילום .
קורס כלשהו ביסודות הצילום יהיה מתנה שווה ביותר (למעשה זאת תהיה מתנה לכל החיים).
אני לא יודע באיזה אזור מדובר אבל אפשר למצוא קורסים רבים כאלה ולא רק במרכז.
במכללה קרוב אלי (מכללת אחווה)עומד להפתח קורס כזה שאם אני לא טועה העלות היא
בסביבות ה 1500 ש"ח . ואני מניח שיש כאלה גם במכללות אזוריות אחרות.

elro
14-12-10, 21:34
תכנה ששווה משהו עולה הרבה כסף, אבל אם אתה בכל זאת בעניין של קניית תכנה אז הייתי הולך על ה ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS שזו תוכנה מצוינת למתחילים (וגם ליותר מתקדמים) ומחירה הרבה (מאוד) יותר נמוך מאחותה המקצועית.
לגבי קורס יסודות, אני יכול להמליץ בחום על רועי גליץ, מכיר אותו כבר די הרבה זמן, בחור רציני שהתפתח מאוד בתחום הדרכת הצילום ומעביר היום קורסים מצוינים ע"י צוות מדריכים טוב (בקישור הראשון שאיל נתן).

ליאור מ
14-12-10, 23:18
רק קורס, בשום אופן לא תוכנה!
בקורס לומדים להסתכל בעיניים של צלם, לזוז, לתפוס את הרגע ולהנות מזה. זו מתנה לחיים.
שווה יותר מכל תוכנה, שהן דבר מבורך, אבל לא למתחילים.

ממליץ על בית הספר "אדמה יוצרת" של יואל שתרוג.

Pageup
15-12-10, 02:11
ספר זה יופי של דבר אבל המחירים נעים באזור ה 100 שקלים (לספרים בסיסיים).
הספר יכול להיות יופי של הכנה לקורס. חשוב לבחור קורס שיכלול בתוכו ראיה
צילומית וסדנאות בחוץ ולא רק תאוריה. אני מאוד אוהב גם פסרספקטיבות שונות
וגם מעבר על עבודות של צלמים ידועים תוך כדי הקורס.
מעבר לקורסים שכתבו קודמי. יש את בית הספר דרך הצילום, בעיני סיגל קולטון
משלבת את כל האמור לעיל. הדגש שם בקורס הבסיסי הוא לא רק הידע הטכני
ואת זה אני מאוד אוהב. את אחותי הקטנה שלחתי לשם ולא רק שזה הפיג את
החששות שלה, הקורס פתח לה את העיניים והגדיל את התשוקה שלה לנושא.
http://www.photo-way.co.il/courses/basics/fundamentals.html
לגבי שאר הרעיונות, מאחר והמצלמה היא בסיסית, ציוד נלווה הוא כרגע מיותר.
אחרי הקורס יבוא השדרוג. לגבי תוכנות, פוטושופ יקרה מאוד, והאלמנטס בסיסית
לטעמי.
אם רוצים ללכת על ציוד, חצובה טובה מתחילה באזור ה 1000 שקלים (מונפרוטו לדוגמא).
הארדיסק נייד לגיבוי זה דבר חשוב, כרטיסי זכרון תמיד צריך. ריפלקטורים, פילטרים (לדוגמא
מקטב), תיק איכותי (גב,צד,אף - LOWE, Crumpler, KATA וכו').

GodsFather
15-12-10, 04:21
קורס צילום יהיה הצעד הכי נכון.

ממליץ גם כן על רועי גליץ מנסיון שלימד את אישתי צילום. היום יש לו כבר בית ספר לצילום עם מספר צלמים משובחים מהשורה הראשונה שמדריכים איתו והוא יכול להתאים לך/לה את הקורס הנכון והמחיר עממי ביותר.

מעבר לזה, כמו שיש את ג'יפולוג לשטח, יש את d-spot.co.il לצילום.
באתר הזה תמצא לא מעט מידע על כל התחומים, מהטכני, לשידרוגים, למונחים ותיאוריות בצילום וכמובן להכיר אנשים וביקורות על ציוד ותמונות, על ספקים, בתי ספר וכד'.

kd2
15-12-10, 10:59
ראשית, תודה רבה לכולם על התגובות וההכוונה.
התחלתי לברר לגבי הקורסים הבסיסיים השונים -

המחיר ב"גליץ" הוא 1990 ש"ח, וב"אדמה יוצרת" 1500 ש"ח +- (תלוי באיזור).
האתר של CAMERA לא זמין ו"דרך צילום" לא עונים בעיקביות.

זה אמנם פי 1.5-2 מהתקציב שחשבתי עליו, אבל בהחלט אפשרי.

קראתי ושמעתי קצת על הקורסים הנ"ל ובאמת שבמחיר הזה הם דיל מצויין.
מדובר על 12-14 מפגשים של 2-3 שעות עם מדריכים שעל פניו נראים ברמה מאוד גבוהה.
העניין הוא שאני חשבתי שמדובר על משהו יותר קצר ו"חוויתי" שבעיקר יכול לחשוף, לשדרג טיפה ולתת טעם של עוד...
וכמובן שהמחיר יהיה בהתאם, כי אם תשוו לתחומים אחרים בהם מוצעים קורסי בסיס - הם לרוב הרבה יותר
תמציתיים/חוויתיים/זולים יותר ובכך - מתאימים יותר כמתנות יומולדת לחבר/ידידה (לבן הזוג זה משהו אחר).
כדוגמא אני יכול לתת למשל את קורס "אופנוען מאומן" - שממה שזכור לי מדובר על אזור ה800 ש"ח לראשון
ו 1300 ש"ח לחבילת קורס 1+2.
לשלוח את הבעל + האופנוע ליום כיף עם פרדר,אברהמי ופנגס בעלות של 800 ש"ח זה יותר קולע (ואפילו רוכבים ותיקים מאוד מרוצים מכמות החומר שנדחס ל8 שעות האלו).

ישנו גם אלמנט הזמן הפנוי, מדובר על חיילת ואני כמעט בטוח שזה לא אפשרי להגיע לכל אותם מפגשים
פעמיים בשבוע וכמובן גם את הנושא של "להפיל" על מישהו קורס רחב היקף כזה (לחיוב או לשלילה).
חיפשתי קורסים קצרים יותר.....הם לא מציעים דבר כזה ואני באיזה שהוא מקום גם מבין למה ( רוצים להביא את מסיימי הקורס לרמה כלשהיא לטענתם).

מה לגבי חבילת הדרכה אחרת כלשהי?
אני שואל כי אם היו רוצים לתת לי מתנה דומה,במשהו שהוא תחביב שלי, נגיד- קורס כלשהו בתחום הכושר הגופני עם אושיות כאלו ואחרות, בהיקף של 12-14 מפגשים, הוא היה עולה הרבה יותר מ2000 ש"ח.
ושוב...בצדק !!!
לעומת זאת - ספר מבריק כמו STARTING STRENGTH של MARK RIPPETOE + הDVD המלא.
עולה איזה 100 דולר באמזון, ואם תשאלו את מי שמבין- 99% מהאנשים יגידו לכם שהוא ספר+סרט חובה חובה חובה חובה לפני שאפילו חשבתם לדרוך בחדר הכושר.
והוא גם אחד המדריכים המעשיים הכי מפורטים שנכתבו/צולמו בנושא אי פעם, והכל בכיוון של למידה עצמית.

כיוונים אחרים ?
שוב תודה

GodsFather
15-12-10, 11:12
תתחיל לעבור על השרשורים פה -

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showforum=45&prune_day=100&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all&st=0

והנה המלצה על מדריך פרטי - אל תתן לחזות האתר להשפיע.

http://www.f64.co.il/info/index.htm

אגב, בעבר גם רועי גליץ היה מדריך פרטי.

kd2
15-12-10, 11:28
כרגע סיימתי לדבר עם "דרך צילום" - נשמעים חבר'ה ממש על הכיפאק.
שם הם מדברים על 1850 ש"ח ואם אתה חייל או עד שנה אחרי השחרור 1650 ש"ח - 14 מפגשים (יש אחד שמתחיל ב5 לינואר).

GODSFATHER (אמיר?) - תודה. אני מתחיל לסרוק...
ראה ה"פ.

kd2
15-12-10, 13:07
אני בכוונה מעדכן בשביל מי שמתעניין/יתעניין.

דיברתי גם עם שב"י (שמעון....משהו), המורה הפרטי שהומלץ, הוא נשמע לי סבבה - הקונספט של להתחיל עם מורה פרטי ולא עם קבוצה נראה לי מאוד, גם מבחינת הספק וגם מבחינת בחירת התכנים (ניתן למצוא אותו בD-SPOT).
הבעיה היחידה - הוא לא פנוי בשבועיים הקרובים ומתנת יומולדת באיחור של שבוע וחצי זה לא הכי כיף.
בכל מקרה המחיר הוא 1000 ש"ח כולל מע"מ ל4 מפגשים בני שעתיים.
מתלבטים.

asafk
15-12-10, 19:18
ציוד היא קנה לבד
קורס זה עניין של טעם.

אני בעד ספרים.
ועל זה אני ממש ממליץ:
http://www.amazon.com/Photo-Trekking-Traveling-Photographers-Capturing/dp/0817432809/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1292433408&sr=1-1

photo trekking ספר פרקטי ומעניין של צלם שאני מאוד אוהב, nick Onken.

אסף.

kd2
15-12-10, 22:07
אסף, גם אני חושב כמוך, הבעיה היא שהסיכוי שהיא תקרא ספר לועזי שלם עם הרבה אנגלית "טכנית" - שואף לאפס.
אבל אולי זאת בעצם הזדמנות טובה לגרום לה להתחיל לקרוא ספרים באורך מלא באנגלית.
כי מי מאיתנו שאי פעם התעניין בתחום מסויים ברצינות יודע שאין מנוס מלחפש את החומר הטוב והעדכני ביותר - באנגלית בלבד.
אז היא צריכה ללמוד לעשות זאת מתישהו...

Saar
15-12-10, 22:44
הי

אמור להיות ספר של נשיונל ג'יאוגרפיק - אמור להיות טוב.
שאלת אותה מה היא רוצה או שמדובר בהפתעה?
פלאש חיצוני טוב עושה את ההבדל בתמונה - שווה לבדוק מחירים...

סער.

elro
15-12-10, 22:47
לא הייתי ממליץ על שבי...
ספר הצילום של הנשיונל בעברית (מדריך שטח לצלם) לטעמי האישי לא שווה את המחיר, יש טובים ממנו.

yargo
15-12-10, 23:30
גם אני ממליץ על קורס.

ידע זה משהו שנשאר לתמיד, ציוד מחליפים... :p

אני בוגר "גליץ" וממליץ בחום. אני מודע למחיר.
לדעתי, אם תקשיב לעצה של אמיר ותשוטט קצת בדי-ספוט, יש המון שרשורים בנושא ואני מאמין שתמצא את מבוקשך.

GodsFather
16-12-10, 04:18
אסף, גם אני חושב כמוך, הבעיה היא שהסיכוי שהיא תקרא ספר לועזי שלם עם הרבה אנגלית "טכנית" - שואף לאפס.
אבל אולי זאת בעצם הזדמנות טובה לגרום לה להתחיל לקרוא ספרים באורך מלא באנגלית.
כי מי מאיתנו שאי פעם התעניין בתחום מסויים ברצינות יודע שאין מנוס מלחפש את החומר הטוב והעדכני ביותר - באנגלית בלבד.
אז היא צריכה ללמוד לעשות זאת מתישהו...

אתה נותן מתנת יומולדת ולא "עונש" חינוכי.

כמו שאמרתי לך בפרטי, אל תנעל רק על שב"י, תבדוק עוד המלצות על בתי ספר ואו מורים פרטיים ולו בשביל שתהיה לך אפשרות להשוואה בין הצעות וביקורות.

Sigal Kolton
16-12-10, 10:48
ראשית, תודה רבה לכולם על התגובות וההכוונה.
התחלתי לברר לגבי הקורסים הבסיסיים השונים -

המחיר ב"גליץ" הוא 1990 ש"ח, וב"אדמה יוצרת" 1500 ש"ח +- (תלוי באיזור).
האתר של CAMERA לא זמין ו"דרך צילום" לא עונים בעיקביות.

זה אמנם פי 1.5-2 מהתקציב שחשבתי עליו, אבל בהחלט אפשרי.

קראתי ושמעתי קצת על הקורסים הנ"ל ובאמת שבמחיר הזה הם דיל מצויין.
מדובר על 12-14 מפגשים של 2-3 שעות עם מדריכים שעל פניו נראים ברמה מאוד גבוהה.
העניין הוא שאני חשבתי שמדובר על משהו יותר קצר ו"חוויתי" שבעיקר יכול לחשוף, לשדרג טיפה ולתת טעם של עוד...
וכמובן שהמחיר יהיה בהתאם, כי אם תשוו לתחומים אחרים בהם מוצעים קורסי בסיס - הם לרוב הרבה יותר
תמציתיים/חוויתיים/זולים יותר ובכך - מתאימים יותר כמתנות יומולדת לחבר/ידידה (לבן הזוג זה משהו אחר).
כדוגמא אני יכול לתת למשל את קורס "אופנוען מאומן" - שממה שזכור לי מדובר על אזור ה800 ש"ח לראשון
ו 1300 ש"ח לחבילת קורס 1+2.
לשלוח את הבעל + האופנוע ליום כיף עם פרדר,אברהמי ופנגס בעלות של 800 ש"ח זה יותר קולע (ואפילו רוכבים ותיקים מאוד מרוצים מכמות החומר שנדחס ל8 שעות האלו).

ישנו גם אלמנט הזמן הפנוי, מדובר על חיילת ואני כמעט בטוח שזה לא אפשרי להגיע לכל אותם מפגשים
פעמיים בשבוע וכמובן גם את הנושא של "להפיל" על מישהו קורס רחב היקף כזה (לחיוב או לשלילה).
חיפשתי קורסים קצרים יותר.....הם לא מציעים דבר כזה ואני באיזה שהוא מקום גם מבין למה ( רוצים להביא את מסיימי הקורס לרמה כלשהיא לטענתם).

מה לגבי חבילת הדרכה אחרת כלשהי?
אני שואל כי אם היו רוצים לתת לי מתנה דומה,במשהו שהוא תחביב שלי, נגיד- קורס כלשהו בתחום הכושר הגופני עם אושיות כאלו ואחרות, בהיקף של 12-14 מפגשים, הוא היה עולה הרבה יותר מ2000 ש"ח.
ושוב...בצדק !!!
לעומת זאת - ספר מבריק כמו STARTING STRENGTH של MARK RIPPETOE + הDVD המלא.
עולה איזה 100 דולר באמזון, ואם תשאלו את מי שמבין- 99% מהאנשים יגידו לכם שהוא ספר+סרט חובה חובה חובה חובה לפני שאפילו חשבתם לדרוך בחדר הכושר.
והוא גם אחד המדריכים המעשיים הכי מפורטים שנכתבו/צולמו בנושא אי פעם, והכל בכיוון של למידה עצמית.

כיוונים אחרים ?
שוב תודה

הי kd2,
אני רוצה מאוד להתייחס לעניין 'דרך צילום' לא עונים בעקביות...
אם ניסית להשיג אותנו ביומיים האחרונים ולא הצלחת, אני מתנצלת. הייתה לנו שריפה בבניין שבו אנו יושבים וחברת החשמל ניתקה אותנו מחשמל ליומיים בעקבות המים הרבים שמכבי האש שפכו כאן לצורך כיבוי השריפה.
האולם שנשרף אינו קשור ואינו קרוב לביה"ס כך שמהבחינה הזו לא קרה לביה"ס דבר רק שנוהלי הבטיחות של חברת החשמל מחייבים ניתוק החשמל לכל הבניין עד למיצוי עניין הבטיחות עד תומו.
זו הסיבה שלא ענינו ושלא יכולת להשאיר לנו הודעה.
אני חייבת לציין ולהדגיש שמבחינת נושא 'בטיחות אש' אנחנו עומדים בכל התקנים המתבקשים. ביה"ס שלנו מוכר ע"י משרד התמ"ת ולכן אנו עומדים בתקנים המחמירים שלהם בכל הקשור לבטיחות בעבודה. אחרת לא היו מכירים בנו.
אני מבינה שכבר שוחחת עם נעמה ושקיבלת את כל הפרטים.
נשמח לראות את מקבלת המתנה אצלנו אבל אנחנו איתך בכל החלטה ושיהיה בהצלחה!
יומטוב!
סיגל.

kd2
16-12-10, 16:24
שלום סיגל, השם הוא ים.
כפי שאמרת לבסוף הצלחתי לתפוס אתכם ונעמה הייתה אחלה ודיברה לעניין.
אני גם שמח שכשאני מפנה למקור ממנו הגעתי אליכם, אתם משקיעים וטורחים להגיב בו.

GODSFATHER - אני ממש לא בעסקי הענישה לימי הולדת, וחבל שזה הובן ככה , אני יותר התכוונתי ל"קיק סטארט" להתחיל לקרוא באנגלית.

לי יש יומולדת גם עוד כמה ימים והמתנה המועדפת עליי, בשיא הכנות- היא ספר, ועדיף באנגלית.
אני גם טורח ליידע את כל מי ששאל על כך, כי משום מה מסתבר שלקנות למישהו ספר ליומולדת נחשב בעיני רבים
כמתנה "מעפנה".

אני גם לא נעול על מורה כזה או אחר, פשוט את המעט שמצאתי בD-SPOT ( מה לעשות? צריך לעבור על הרבה הרבה הרבה שירשורים כדי למצוא את אותם מורים ואף אחד מהם לא הומלץ ע"י אחרים כמו שב"י) לא ניתן היה להשיג נכון לאתמול בצהריים/היו עסוקים, אבל אני ממשיך לנסות.
אני פשוט צריך לפתוח שם משתמש ולהעלות נושא מחדש.

פלאש חיצוני ? יש מצב להסבר קצר על התרומה שלו ? והאם הוא שווה מתנת יומולדת ?
ELRO - ה"פ.

elro
16-12-10, 19:16
פלאש חיצוני ? יש מצב להסבר קצר על התרומה שלו ? והאם הוא שווה מתנת יומולדת ?

פלש חיצוני חשוב מאוד לאור מילוי (השלמות אור), הבקות לא ישירות, תאורה חזקה יותר ומלאה יותר ועוד.
האם הוא שווה כמתנת יום הולדת? כן.
האם הוא מתאים לתנאים שפירטת למעלה? לדעתי האישית, קצת פחות, מכיוון שאינך יודע להצביע על נושאי הצילום שמעניינים את ידידתך ואינך יכול לאמר מה רמתה הנוכחית, כך שייתכן שפלש בכלל לא יעזור לה ולא יתאים לה כרגע.

kd2
16-12-10, 20:22
הבנתי.
אני מסכים שזה לא בדיוק מתאים.

לגבי המקום המומלץ , יש הרבה דעות ברשת לגבי כולם (תודה למי שעזר פה בנושא ובה"פ).
אז החלטה תתקבל מן הסתם לאחר שיעור ניסיון ולכן אני לוקח בחשבון שהמחיר עלול להגיע למחיר של בית הספר הכי מומלץ עד כה - גליץ (אם כבר, אז כבר).

-->