PDA

צפייה בגרסה מלאה : רדיאטור - לנד קרוזר 75

שלמי
16-12-10, 10:08
אחרי שהג'יפ איבד נוזל קירור (בקצב די איטי אבל בטוח) נבדקה המערכת בלחץ והתגלתה פריצה די רצינית מהחלק העליון של הרדיאטור, בין הפלסטיק העליון לרשת.
בהנחה שהגיע זמנו של הרדיאטור, ואין מה להתעסק עם תיקון (הרכב אמור להיות סופר אמין, מסתובב לא מעט לבד בשטח), השאלה היא אם יש אלטרנטיבה לרדיאטור חדש מהחברה (עסק די יקר), או פתרון יצירתי אחר.
נראה לי שגם נחליף כבר צינורות בהזדמנות...

tooshey
16-12-10, 21:20
לאחר בירורים שערכתי אין פתרון תחליפי בארץ לרדיאטור לסדרה 70.
רציתי לייצר רדיאטור נחושת בהזמנה מיוחדת, לסדרה קטנה המחיר קרוב מאד למחיר רדיאטור מקורי.
מקורי עולה כ 3700 ש"ח, לא נורא אם זה מתחלק על פני 12 שנה.
להראל היה פעם פתרון עם חלקים מחו"ל, בדוק איתו אם עדיין רלוונטי.

בברכה,טושי

שלמי
17-12-10, 08:43
טושי תודה,
לאחר התייעצות עם הראל וארז הגעתי לאותה מסקנה (יש במקרה הטוב פתרון חלקי למרכיבי הפלסטיק).
באתר האוסטרלי cars r us החלק עולה 310 דולר אוסטרלים (מקביל כיום בערך לדולר ארה"ב).
אבל זה אוסטרליה...
בכל מקרה זה הלינק (http://www.carsrus.com.au/toyota-70-75-series-landcruiser-new-diesel-1hz-radiator-3266.html)

מידבר
17-12-10, 08:59
ידידי שלמי.
בהנחה שהרכב בר נסיעה, ארגן לעצמך טיול לירדן.
שם לדעתי תוכל להחליף רדיאטור בעלות פחותה מאשר הוזכר.

כמובן שיש בעיה של תאום מוקדם.
מולי בה'פ אם מעונין.

שלמי
17-12-10, 09:35
מידבר תודה,
הפריצה של הרדיאטור לאחר הבדיקה של המערכת בלחץ היא רצינית, והרכב לא יגיע לירדן, לצערי...
אני גם לא רוצה לקחת את הסיכון של תיקון זמני, זה גם יכול להיגמר בנזק יותר גדול.
ירדן אכן אלטרנטיבה מצויינת לחלקים לטויוטה סדרה 70, ויש לי לא מעט חלקים שמקורם בממלכה ההאשמית, באדיבות הראל, אבל במקרה הזה נאלץ להסתפק בשוק המקומי.

יונתןמצפה
17-12-10, 09:52
שלמי, האם לא ניתן לעשות תיקון (זמני?) של פתיחת מכסה הפלסטיק וסגירה מחדש עם חומר אטימה יעודי? הרי בניקוי רדיאטור עושית את זה עם כל פתיחה שלו.
אני מפספס משהו?

שלמי
18-12-10, 18:54
יונתן,
אחרי התייעצות עם החבר שאצלו במוסך אני מטפל ברכב, ועם מתקן רדיאטורים רציני, ובהתחשב בשני הגורמים - של הפריצה הרצינית ברדיאטור והמועד הקרוב ביותר להתפנות לטיול בירדן, הוחלט לא לקחת את הסיכון (המשמעויות של ראש / מנוע ברכב הזה ידועות...), וללכת על האלטרנטיבה היקרה, בהנחה שטושי צודק, ולא נשמע מהרדיאטור ב 12 שנים הבאות (או לפחות עד שטושי ייצר רדיאטור מנחושת).

amimiller
22-12-10, 16:57
יונתן,
אחרי התייעצות עם החבר שאצלו במוסך אני מטפל ברכב, ועם מתקן רדיאטורים רציני, ובהתחשב בשני הגורמים - של הפריצה הרצינית ברדיאטור והמועד הקרוב ביותר להתפנות לטיול בירדן, הוחלט לא לקחת את הסיכון (המשמעויות של ראש / מנוע ברכב הזה ידועות...), וללכת על האלטרנטיבה היקרה, בהנחה שטושי צודק, ולא נשמע מהרדיאטור ב 12 שנים הבאות (או לפחות עד שטושי ייצר רדיאטור מנחושת).
לך על מקורי ויהיה לך שקט לשנים.אני עדיין נוסע עם הרדיאטור המקורי 12 שנה.אמנם החלקים יקרים אבל איכותיים.

יאיר לוסטיג
28-12-10, 10:33
אחרי שהג'יפ איבד נוזל קירור (בקצב די איטי אבל בטוח) נבדקה המערכת בלחץ והתגלתה פריצה די רצינית מהחלק העליון של הרדיאטור, בין הפלסטיק העליון לרשת.
בהנחה שהגיע זמנו של הרדיאטור, ואין מה להתעסק עם תיקון (הרכב אמור להיות סופר אמין, מסתובב לא מעט לבד בשטח), השאלה היא אם יש אלטרנטיבה לרדיאטור חדש מהחברה (עסק די יקר), או פתרון יצירתי אחר.
נראה לי שגם נחליף כבר צינורות בהזדמנות...החלפתי רדיאטור לפני כמה חודשים לטויוטה אורגינל ,יכול להיות שיכול לעזור במחיר ,תתקשר איתי

-->